Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Шала на страна сеа...ти овој пост сериозно ???
Немој не ме радуј...не сакам да провоцирам,но со ваква екип што ја има Милан,реален муабет од моја страна,ке се борите за 5-8 место.
ОДбраната тиња,среден ред немате,Роналдињо потапа го немам видено...
Нападот...само Пато вреди,се сам прави,нема помош од средниот ред,а нема ни од Хунтелар.
Абате,свака му част надечкото,ја остави душата на теренот вечерва.

Во Интер плеј ке се доведе,според мене Снајдер е новиот плеј...
Ако не си гледал вечерва,Кварезма и Мансини изиграа солидно,ако се земе во предвид дека на првата со Јуве играа без напагачи.
Кварезма се врака во форма,го докажа тоа вечерва со неговите добри игри против Јуве и Милан.
Мансини може уште подобро да игра од вечерва што изигра.

Дај не зезај биди реален малку ова е вистината...
да бе браат секогаш го отпишуваат милан и ние на крај пак зимаме нешто,глеј си ти за твојот тим,не значи ако сте победиле сега и до крај ке тепате,искрено после ибра и на вас не вие бистра!не се секирај ти за Милан!Кажи ми ти кои се тие од кај вас од одбраната што се подобри од Неста???-сите можат вода му носат!Ке се среди Милан уживајте си вие,ке дојде второ коло :smir:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
да бе браат секогаш го отпишуваат милан и ние на крај пак зимаме нешто,глеј си ти за твојот тим,не значи ако сте победиле сега и до крај ке тепате,искрено после ибра и на вас не вие бистра!не се секирај ти за Милан!Кажи ми ти кои се тие од кај вас од одбраната што се подобри од Неста???-сите можат вода му носат!Ке се среди Милан уживајте си вие,ке дојде второ коло :smir:
Неколку прашања...
1.Колку години имаш ?
2.Се читаш ли што пишуваш ?
3.Пијан си или издрогиран ?

Гледај малку реално друже,реално,не со твојата бујна фантазија.
Повеке од пола фанови на Милан од форумов,викаат дека е тапа Милан,што се во право.
Со ваков тим Милан,по продавањето на главната ваша звезда Кака и неискористувањето на финансиите од тој трансфер за купување на други играчи,освен на Хунтелар и Рома...ке се бори за средина на табелата...факт !!!

Болдот...Ибра си отиде,но се доведоа Ето,МИлито,двајца екстра напагачи.
Милито го видовте на дело кога ви збрца два гола во Америка.
Ето на прва официјална утакмица за Интер,постигна гол.
Снајдер најверојатно е новиот плеј...со доведувањето на тој плеј Интер е убедливо насјилен (не дека и без плејот се слаби)

Вториот болд...Неста е далеку од својата стара форма кога играше во Милан и Лацио,кога не можеше никој да го помине.
Подобри од Неста...еве го Лусио на пример,капитен на репрезентацијата на Бразил,екстра играч,го бива и за напад.

Малку реално гледај како и сите други фанови на Милан...
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Неколку прашања...
1.Колку години имаш ?
2.Се читаш ли што пишуваш ?
3.Пијан си или издрогиран ?

Гледај малку реално друже,реално,не со твојата бујна фантазија.
Повеке од пола фанови на Милан од форумов,викаат дека е тапа Милан,што се во право.
Со ваков тим Милан,по продавањето на главната ваша звезда Кака и неискористувањето на финансиите од тој трансфер за купување на други играчи,освен на Хунтелар и Рома...ке се бори за средина на табелата...факт !!!

Болдот...Ибра си отиде,но се доведоа Ето,МИлито,двајца екстра напагачи.
Милито го видовте на дело кога ви збрца два гола во Америка.
Ето на прва официјална утакмица за Интер,постигна гол.
Снајдер најверојатно е новиот плеј...со доведувањето на тој плеј Интер е убедливо насјилен (не дека и без плејот се слаби)

Вториот болд...Неста е далеку од својата стара форма кога играше во Милан и Лацио,кога не можеше никој да го помине.
Подобри од Неста...еве го Лусио на пример,капитен на репрезентацијата на Бразил,екстра играч,го бива и за напад.

Малку реално гледај како и сите други фанови на Милан...
брат знам дека моментално се тапа али ти предвреме ми кажуваш дека ке сме завршиле 7-8 место,ништо не се знае,никој од Милан не рече дека оваа година се бориме за 6 место,вечерва Лео рекол -сеуште е рано да се суди!-,немој ти да мислиш дека вие ке бидете шампиони пак,од кај толку сигурност!?и ако може молим те спушти се малце доле со тој интер,ти колку години имаш па да го равњаш Неста со Лусио???Глеаш фудбал???ако го бива за напад стајте го да ви игра плеј што да ти кажам :pos2:,неста уште малце и се враќа у топ форма а ти ми велиш далеку е од топ форма...ај не замарај брат,знам дека не те боли за милан затоа нема поента да праиме муабет!:salut:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Чекајте бе еднаш нека почни првенството па после ќе прајме муабет. Доста е Пирло, Сидорф и Амброзини да играт со шупачките екипи ќе оди лагано, особено ако влезат во филм дека имат шанси да победат и почнат офанзивно.
 
P

PewDiePie

Гостин
Неколку прашања...
1.Колку години имаш ?
2.Се читаш ли што пишуваш ?
3.Пијан си или издрогиран ?

Гледај малку реално друже,реално,не со твојата бујна фантазија.
Повеке од пола фанови на Милан од форумов,викаат дека е тапа Милан,што се во право.
Со ваков тим Милан,по продавањето на главната ваша звезда Кака и неискористувањето на финансиите од тој трансфер за купување на други играчи,освен на Хунтелар и Рома...ке се бори за средина на табелата...факт !!!

Болдот...Ибра си отиде,но се доведоа Ето,МИлито,двајца екстра напагачи.
Милито го видовте на дело кога ви збрца два гола во Америка.
Ето на прва официјална утакмица за Интер,постигна гол.
Снајдер најверојатно е новиот плеј...со доведувањето на тој плеј Интер е убедливо насјилен (не дека и без плејот се слаби)

Вториот болд...Неста е далеку од својата стара форма кога играше во Милан и Лацио,кога не можеше никој да го помине.
Подобри од Неста...еве го Лусио на пример,капитен на репрезентацијата на Бразил,екстра играч,го бива и за напад.

Малку реално гледај како и сите други фанови на Милан...
Абе ај доста ми дудлаш по фан клубов,ај сиктер од тука иди бркај џукели ебаве шинтерите гадни.Ке се види кога ке почне сезона кога ке почне милан да победува и кога ке си ги затнете муцките.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419


во никој случај не е задоволен, погрешен заклучок си донесол еве ти го текстот на англиски http://goal.com/en/news/10/italy/2009/08/15/1441076/leonardo-it-is-still-too-early-to-judge-milan


никаде не вели дека е задоволен, туку само дека е прерано да му се суди на Милан и дека имале тешка пред-сезона. Исто така вели дека играчите со кои располага се добри но добро би му дошло уште некое засилување.


Нормално е од тренер да биде оптимист... сигурно ќе нема да им се дере во соблекувална после купот дека се за никаде итн итн итн
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Па без засилувања без ништо што очекуваат он што да направи прво место да биде епа нема.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Шала на страна сеа...ти овој пост сериозно ???
Немој не ме радуј...не сакам да провоцирам,но со ваква екип што ја има Милан,реален муабет од моја страна,ке се борите за 5-8 место.
ОДбраната тиња,среден ред немате,Роналдињо потапа го немам видено...
Нападот...само Пато вреди,се сам прави,нема помош од средниот ред,а нема ни од Хунтелар.
Абате,свака му част надечкото,ја остави душата на теренот вечерва.

Во Интер плеј ке се доведе,според мене Снајдер е новиот плеј...
Ако не си гледал вечерва,Кварезма и Мансини изиграа солидно,ако се земе во предвид дека на првата со Јуве играа без напагачи.
Кварезма се врака во форма,го докажа тоа вечерва со неговите добри игри против Јуве и Милан.
Мансини може уште подобро да игра од вечерва што изигра.

Дај не зезај биди реален малку ова е вистината...
Најсмешмиот пост у мојот живот, овака не сум се смеел уште кога бев дете, абе нема појма дечково шо ми направил, бубрези ме болат, три пара ѓаќи сменив од мочање, оуууфффф.
Слушајте го ова, еве пак се смеам, дечково вика у постов се сам прави,нема помош од средниот ред,а нема ни од Хунтелар. Хахаха немал помош ни од Хунтелар, па човекот изигра само 40 минути за Милан и овој одма донесе закључок колку е вреден овој играч, аууу хахах неможам да се смирам. И што е најсмешно, уште го исмејува Форца 22 а ни саниот не знае колку глупости изначукал у својот пост.
А да и Кварезма изиграл солидно и се враќал у форма, ахахаххаха ако тоа му е солидно, дај боже цела сезона да биде у прв тим на шинтер. Ејј, кога ќе дојдат вакви како овој да пишуваат постови и да исмејуваат други, од смешно на тужно поминува. :kesa:
 
P

PewDiePie

Гостин
Најсмешмиот пост у мојот живот, овака не сум се смеел уште кога бев дете, абе нема појма дечково шо ми направил, бубрези ме болат, три пара ѓаќи сменив од мочање, оуууфффф.
Слушајте го ова, еве пак се смеам, дечково вика у постов се сам прави,нема помош од средниот ред,а нема ни од Хунтелар. Хахаха немал помош ни од Хунтелар, па човекот изигра само 40 минути за Милан и овој одма донесе закључок колку е вреден овој играч, аууу хахах неможам да се смирам. И што е најсмешно, уште го исмејува Форца 22 а ни саниот не знае колку глупости изначукал у својот пост.
А да и Кварезма изиграл солидно и се враќал у форма, ахахаххаха ако тоа му е солидно, дај боже цела сезона да биде у прв тим на шинтер. Ејј, кога ќе дојдат вакви како овој да пишуваат постови и да исмејуваат други, од смешно на тужно поминува. :kesa:
Тачно
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Со господ напред во новава сезона пријателска неаме добиено како што мислам,и да ја пофалам трансфер политиката на Милан до сеа во овој преоден рок...'Браво'
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Леонардо со изјавата што ја дал,ми се чини првпат недвосмислено бара од Галијани уште некое засилување...Нешто што Анчелоти никад не го направи...
Галијани го знае моменталното расположение на фановите и знае дека мора со уште нешто да го засили тимот...

Е сеа...Мене ми е многу жал за одбраната на Интер,па и Јуве...Нека пробаат да го чуваат Пато,не да се фрлаат како крави за да го повлечат за дрес за да не им напраи проблем...
Од Хунтелар,како беа вчера сконцентрирани,како реагираа и со раце и со нозе-со извинење,ама топките им се тресат... Сега ќе нападнат-Од него нема да биде ништо,.... ама тоа ќе видиме коа ќе почне сезоната...

И камо Интер да го земе Снајдер и да очекува голови од Милито! Овие двајца да им бидат главни играчи...

Почекајте да почне сезоната! Тогаш ќе коментираме дали Кварезма ќе се врател во форма(тој никогаш немал ни форма:pos:),и дали Милито ќе збрцува голови,дали Хунтелар и Роналдињо не ги бива, и слично...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
56
Поени од реакции
2
абе ок е сето тоа да се надеваме дека ке тргни на подобро и дека ова е само "КОНТРОЛА" на тимот..ама па и не можи со скрстени раце да седат така и да чекаат чуда..не дека некој од нас можи да смени нешто ни останува да си прајме муабети овде само и да се поддржуваме..ама реално стварно не гледам дека чудо ке бидиме за 1 недела во првенство..ова е нова ера за милан сепак..нов тренер, Малдини, Кака..али не е оправдување на сред сезона да се тешиме пак (недај боже)..ако имаме слаби резултати..сега тимот треба да работи како тим, нема повеке Кака и бегајте сите..нешто слично како што се крстеа за Ибрахимович "kolegite" :) ...и забележав негде во понеделник има пак утакмици некој со Јувентус или сл..ако знае некој нека ме информира :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.891
Поени од реакции
23.266
Почекајте да почне сезоната! Тогаш ќе коментираме дали Кварезма ќе се врател во форма(тој никогаш немал ни форма:pos:),и дали Милито ќе збрцува голови,дали Хунтелар и Роналдињо не ги бива, и слично...

Imase u Porto, znam edna utakmica gleav izigra top protiv beira mar :pos::pos:

Za vcera nemam komentar tapa no so sidorf i pirlo igrata ke bide povrzana i podobra, vcera gledate ronaldinjo se vracase na 30 metra opd nasiot gol da primi topka epa ne ide toa take, koga pirlo ke zeme od tuka topka ronaldinjo ce ja dobie na 30 metri od protivnickiot gol e togaj e druga prikazna ;)

Se raduvam vaka sto site go otpisuvaat Milan ke im se vrati od glava :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom