Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.499
Поени од реакции
5.481
Онаа формација 4-3-3 ми се свиѓа многу, му доаѓа нешто ка минатава сезона што игравмо 4-3-2-1, само сеа Рони и Пато ќе идат понастрана нешто ка крила.

Па види сега, тогаш го имавте Кака, ќе имаше кој да му отвара простор на Хунтелар, имаше кој да проигрува со него. Сега сите погледи се насочени кон Роналдињо, ама од него се чека да ја врати потребната форма која ја имаше во Барса. Да го имате сега Кака, и те како би била добра опција Хунтелар. Баш сакам да видам што ќе покажи Роналдињо оваа сезона.
Добро бе ако не е Кака незначи дека Милан ќе пропадне, неможе да игра вечно у Милан. А Хунтелар како функционирал во Херенвен, Ајакс... таму Кака дан играл па да му мести топки? Рони е туе, Пирло, Сидорф, Пато (ако игра поназад)... на полусезона се очекува пак да дојде Бекам... Да биде Хунти ка Инзаги ќе бидем презадоволен :)


Можно е трансфер пазарот сеуште да не е затворен затоа што кога Галијани бил прашан дали Хунтелар значи крај на засилувањата на Милан тој ништо не одговорил туку само хмм, чао :)

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=10555
Абе и минатата сезона викаа Роналдињо последно засилување па стигнаа и Шева, Сендерос и уругвајците, така и сеа очекувам да стигне уште некој пред да заврши трансфер пазарот...

Нешто вакво на пример

1. Милан
2. АЗ алкмар
3. Бешикташ
4. све едно
АЗ Алкмар смениго со Реал од задрид :icon_lol:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Онаа формација 4-3-3 ми се свиѓа многу, му доаѓа нешто ка минатава сезона што игравмо 4-3-2-1, само сеа Рони и Пато ќе идат понастрана нешто ка крила.

мислам дека е премногу офанзивна, види ги фламини и гатузо премногу се напред, а Пирло знаеме дека има лоши дефанзивни способности. И јас сакам да се преферира офанзивна игра ама тешко тоа во серие а :). Многу пати имам кажано дека серие а не е за Милан :baeh:, покреативна и отворена лига му одговара :)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.499
Поени од реакции
5.481
мислам дека е премногу офанзивна, види ги фламини и гатузо премногу се напред, а Пирло знаеме дека има лоши дефанзивни способности. И јас сакам да се преферира офанзивна игра ама тешко тоа во серие а :). Многу пати имам кажано дека серие а не е за Милан :baeh:, покреативна и отворена лига му одговара :)
Затоа ЛШ е за нас :icon_lol:
Него Гатузо и Фламини ако се стаени таму, тие пак ќе си имаат нивните дефанзивни задачи, нема сигурно Леонардо да им даде да играат она што игра Сидорф :)
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Не баш, имавме добар напад и онака... повеќе ќе се радував на некој лев бек или голман :)
Кој напад бе лепи, го пратеше Бориело на пријателските? Тапа беше, права тапа. Очигледно е дека имавме преголеми очекувања од него, а дечкото беше повреден цела сезона.
А и јас имам голема доверба во Сторари, дечкото е добар голман и класа над Жељко наш :) :)
Инаку пред некое време имаше шпекулација дека е можна размена со Фламенго за голманската позиција, Дида за Бруно. Според клипови одличен голман е...а и нема да ни го цица буџетот како Дида ;)

BTW новиот Рожерио Сени...хахаха
Па за тој зубарот Цисоко требаше да дадеме олку пари, а пред 6 месеци Порто го земале за 300 000 или 500 000. Можеби во право бевме што не го зедовме, па не може да вреди толку, се покажал само на две утакмици и ај 15 милиони.

Сега Хунтелар испаѓа дека вреди колку Цисоко.

Ич не се реални трансфер сумиве во последно време.
Што има врска колку е купен? Па тоа е кога немаме добри скаути(или воопшто немаме) во Потругалија. Ама Галијани изјави дека година време сме го прателе Сисоко...ако сме го прателе година време ќе сме можеле да го земиме без пари минатото лето или за 300.000 оваа зима-срање у боја, јбг.
А и ќе видиш ко за 2-3 години Лион ќе го продаде Сисоко за 30 милиони, не за 15. :smir:

ПС дека е Порто билда цени, билда.

2 класа?

Како заклучу жити се? Во Ајакс правеше лом,во Реал Мадрид на секоја 2ра утакмица скоро даваше гол а и не беше стандарден такада играчот е топ за во Милан да се надеваме деќа ќе гази !
Абе немора да значи тоа што во Холандија давал скоро секоја утакмица гол...еве Афонсо Алвес се губи у Боро, неможе 10 гола да даде за 2 сезони, а во Холандија буквално секоја утакмица даваше гол, знам еднаш даде и 7 гола на една утакмица...
Мене највеќе ми се свиѓа втората, а ако не купиме лев бек би сакал Замбро да оде лево, Фламини десен бек и Амбро на неговото место...тоа ќе биде победничката формација :vozbud::vozbud:
Можно е трансфер пазарот сеуште да не е затворен затоа што кога Галијани бил прашан дали Хунтелар значи крај на засилувањата на Милан тој ништо не одговорил туку само хмм, чао :)

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=10555
Да се надеваме дека така ќе биде и дека ќе земиме барем лев бек.
Сите голови на Хунти у Реал Мадрид прошлата сезона, на 19 натпревари постигнал 9 гола што не е малце :smir:
Ако не се лажам Хунти тие голови ги постигна на неколку натпревари, на почетокот, после беше како мува без глава :)

Добро бе ако не е Кака незначи дека Милан ќе пропадне, неможе да игра вечно у Милан. А Хунтелар како функционирал во Херенвен, Ајакс... таму Кака дан играл па да му мести топки? Рони е туе, Пирло, Сидорф, Пато (ако игра поназад)... на полусезона се очекува пак да дојде Бекам... Да биде Хунти ка Инзаги ќе бидем презадоволен :)
Абе Ајакс секогаш имал добри играчи/организатори на игра.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Честито нов играч и убаво да се служите со него!
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.489
Поени од реакции
8.091
Извинете ради офтопикот малце.. Ама ке може ли да престанете да го викате Хунти?? -многу ме нервира името,како некоја маскота звучи... Хунтелаар си е боље.
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Знам дека многу се противеа за трансфер на Луис Фабијано, само поради годините-28, наскоро 29. Може ќе ви биде интересен фактот дека во Милан на истата возраст(28), пред 14 години пристигнал Либериски играч по име Жорж Веа. Кој би помислил дека "тој" 28/9 годишен Либериец ќе стане најдобар светски играч, најдобар европски и најдобар африкански играч во една година. :vozbud:
Во фудбалот се е можно! Посебно во Милан. :pipi::back:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.544
Поени од реакции
48.012
Подршка за Џејми за именуањето на Хунтелар. Ако ви е долго за куцање викајте го Клас само. Ова и јас одамна сум сакал да ви спомнам.
И не само за него, Амбро и Рони ве молам исфрлете ги од употреба исто. Педерски е многу, кога читам ко на табла да гребам се осеќам. :icon_neut
Кај она интерашине ради тоа не влагам у фан клуб, кога ќе прочитам Деки, Камби Адри и слично, го мрзам Интер уште поише :)
Росоњер добродојде другар биди тука сезонава во кој сите заедно........ќе се бориме за место во ЛШ одгодина :icon_lol:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Инаку како што си кажав, на Милан му треба едно лево бекче и голманче(и не е толку неопходно) и мислам дека "фаворитине" ќе си останат само "фаворити". Голманот може и не е толку потребен ако се знае дека Абиати кај Октомври ќе биде фит, а може и порано, ништо не се знае...до тогаш ќе ги имаме Сторари и Дида...Жељко не го рачунам.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.746
Поени од реакции
9.757
Искрени честитки за Хунтелар, одлично решение. :smir:

И да, едно прашање... Ги немам многу следено Милан на пријателскиве, а ме интересираше.. Како се покажува Неста?
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
И да, едно прашање... Ги немам многу следено Милан на пријателскиве, а ме интересираше.. Како се покажува Неста?
Стабилен во дуели, покрива голем дел од просторот во одбраната но сепак се чувствува мал пад во брзината поради повредите што ги имаше.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.890
Поени од реакции
23.265
Подршка за Џејми за именуањето на Хунтелар. Ако ви е долго за куцање викајте го Клас само. Ова и јас одамна сум сакал да ви спомнам.
И не само за него, Амбро и Рони ве молам исфрлете ги од употреба исто. Педерски е многу, кога читам ко на табла да гребам се осеќам. :icon_neut
Кај она интерашине ради тоа не влагам у фан клуб, кога ќе прочитам Деки, Камби Адри и слично, го мрзам Интер уште поише :)
Росоњер добродојде другар биди тука сезонава во кој сите заедно........ќе се бориме за место во ЛШ одгодина :icon_lol:
Го забрае и новиот Арна, чудо Мунтари Мунти не го викаат :icon_lol::icon_lol:


http://goal.com/en/news/11/transfer-zone/2009/08/07/1426405/milan-slam-chelseas-persistence-following-addition-of-essien

Oвие од гол.ком стварно немаат попаметна работа од тропање глупости. Челзи го понудиле Есиен плус 6 мил евра за Пирло и нашиве па одбиле :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ајј плус Есиен стварно би размислил ама имаме веќе такви дефанзивни во средниот ред многу тука е Гатузо,Фламини и Амброзини.
Арно вика росоње многу слабо играше Бориело највероватно беше од повредата што ја имаше па не играше многу време.
Хунтелар денеска треба да стигне во Милано каде што ќе оди на медицински тестови и се очекува да стави четри годишен договор.

Милан се интересира за напаѓач на Сан Лоренцо
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom