Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Мн јасно Нино, нема врска дали имам 15 , 20 или 25 години или сум нов член или стар. Јас чисто убаво го прашав дечкото да ми одговори на просто прашање али во македонија како увек има некој што мудруваат и кажуваат некој непотребни работи како Inzagi i Дим4е, ( појма нема од интернет и милан ухухухуху али ајде нема везе нејќам да се карам и убедувам ) ако сум навредил некој Srry !

Ќе биде многу тешко вечер против Chelsea и против стариот лисец Carlo : ), како и да е ќе биде супер утакмица.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Ме интересира како ќе игра Анчелоти против Милан,ама уште повеќе ме интересира како Леонардо ќе ја постави нашата игра и како ќе се однесуваат играчите.Сигурен сум дека ќе бидат многу мотивирани и двете страни.
Очекувам да го видам Пирло вечерва,зошто ни фалеше плејмејкер,а би сакал и да почне Абате наместо Сидорф во прв тим...
Во секој случај ќе биде многу јака за гледање утакмицата вечер...Многу емоции ќе има и кај Милан и кај Анчелоти...
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Јас очекувам вака,

Сторари,Замброта(LB),Фламини(RB),Неста,Т-Силва,Абате,Пирло,Амбросини,Роналдињо,Инзаги,Ди Џенаро

Бориело нека одмори и таа утакмница за да биде спремен со Интер :pos2: и ПАто нормално


Милан повторно се интересира за Клас Јан Хунтелаар!!!!

http://www.acmilan-bg.com/leon_news_full.php?id=9922
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Јас очекувам вака,

Сторари,Замброта(LB),Фламини(RB),Неста,Т-Силва,Абате,Пирло,Амбросини,Роналдињо,Инзаги,Ди Џенаро

Бориело нека одмори и таа утакмница за да биде спремен со Интер :pos2: и ПАто нормално


Милан повторно се интересира за Клас Јан Хунтелаар!!!!


http://www.acmilan-bg.com/leon_news_full.php?id=9922
Седи да не го земат,нема да земат јак напаѓач летово ќе видите.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Хунтелар не потпиша за Штудгард ???


бтв според миланњус еве се можните и веројатните први 11 за вечерва


MILAN (4-3-2-1): Storari; Oddo, Nesta, Thiago Silva, Jankulosky; Gattuso, Flamini, Ambrosini; Seedorf, Ronaldinho; Borriello.




CHELSEA (4-3-1-2): Cech; A.Cole, Terry, Alex, Ivanovic; Malouda, Obi Mikel, Essien; Lampard; Kalou, Drogba.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Колку напаѓачи се зборат за у Милан :tapp: ние уште со празни раце,најново е сеа што Волфсбург е заинтересиран за Обафеми Мартинс со тоа што ако го земат Џеко ке може слободно да си го оствари сонот.
еве линк - http://milannews.it/?action=read&idnotizia=9858

а ова многу ме насмеа- http://24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=aa962f1b-9699-4b1d-85c1-15e9e1100bec&ln=3&typeBack=default :pos2::pos2: :pos2::pos2: :pos2: можеби после 1,2,3 века !:pos2:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Со вакви песимисти, па и нема да земат:helou:

да да ова мене ме чекаат што да кажам не приметувате ли дека немаат пари за 1м се ценкаат а не па 30 за Џеко да дадат шит.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
За ова што го напиша морам да те навредам ти си еден класичен македонски деген !
Од кај знаеш ти нешто за мене, па и за интернет па и за Милан што цел живот до сеа си ги гледал само преку ТВ,па сеа тука нешто ми мудруваш, гледам ти дечко појма немаш за Милан сигурно чисто онака си навиваш ( супер е тоа и такви треба да има). Не вреѓај да не те вреѓаат. Ако сум нов на форумов не значи ништо. Чисто убаво го прашав дечкото да одговори зошто ме интересира тебе никој ништо не те праша и немора ти да префрлаш биди културен и кога ќе те праша тебе некој нешто тогаш одговори ( не биди дете и немој да те учам јас на култура ).
Уште на 12 год. прв пат кога бев да ги гледам против Dinamo Zagreb 2001 година кога сум плачел дома брат ми да ме носи, и кога и да биле у близина се натака до ден денес сум бил да ги гледам ( единствено што не отидов беше финалето Liverpool - AC Milan во Атина само затоа што ден пред тоа ми беше матура ). Муабетот ми е нема потреба од такви коментари како твоите што не ти се уопште на место. Супер за него што доста пред мене почнал да пишуе тука на форумов ( тоа го прави нешто посебен ? ).
Види вака чим почна со дегенерици видисе сам ја навивам за Милан 17 години како 1 ко 2 ова ефорум што значи повеќе луѓе се допишуваат на него.3 си го гледал ваму си го гледал што ме интересира кај си го гледал ја го имам гледано во Милано па немој да збориш ваму сум го гледал таму сум го гледал,ако не ти свиѓа што ти пишуваат слободно фати патот.(полека со навредите).

http://www.goal.com/en/news/11/transfer-zone/2009/07/24/1400979/report-milan-ponder-bid-for-napoli-ace-ezequiel-lavezzi
Може овој..
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Види вака чим почна со дегенерици видисе сам ја навивам за Милан 17 години како 1 ко 2 ова ефорум што значи повеќе луѓе се допишуваат на него.3 си го гледал ваму си го гледал што ме интересира кај си го гледал ја го имам гледано во Милано па немој да збориш ваму сум го гледал таму сум го гледал,ако не ти свиѓа што ти пишуваат слободно фати патот.(полека со навредите).

http://www.goal.com/en/news/11/transfer-zone/2009/07/24/1400979/report-milan-ponder-bid-for-napoli-ace-ezequiel-lavezzi
Може овој..


Ало добро бе, дечкото само си ги подели доживувањата со нас, што е сасвим ОК, мене баш ми е интересно вака и драго ми е кога некој од нас е во можност да оди да го гледа милан у живо, пошто ја сум ги гледал и знам какво е чуството.

БТВ дечкото е у праву дискутираме и дебатираме и никој не е овде со ранг "недопирлив" па да неможе некој да го праша, сите сме еднакви не е хиерархија ова

БТВ Лавеци не го сакам у екипа ама баш ич, мене ми делуе некако преценето и плус го имамо Пато, ни треба нас висок крупен играч, за резерва на Пато го зедовмо Ди Џенаро, Лавеци нема да има место у прв тим а за резерва е прескап.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Ало добро бе, дечкото само си ги подели доживувањата со нас, што е сасвим ОК, мене баш ми е интересно вака и драго ми е кога некој од нас е во можност да оди да го гледа милан у живо, пошто ја сум ги гледал и знам какво е чуството.

БТВ дечкото е у праву дискутираме и дебатираме и никој не е овде со ранг "недопирлив" па да неможе некој да го праша, сите сме еднакви не е хиерархија ова

БТВ Лавеци не го сакам у екипа ама баш ич, мене ми делуе некако преценето и плус го имамо Пато, ни треба нас висок крупен играч, за резерва на Пато го зедовмо Ди Џенаро, Лавеци нема да има место у прв тим а за резерва е прескап.
Види сеа вака ја не РЕКОВ дека е ова Хиерархија или пак ранк недопирлив вратисе прочитај постот неможе овој вика гледав 1 полувреме овој цела утакмица и да донесе заклчок и да тврди така е...
А бтв ме рече деген сум ко 1 ај се надоврзав на пост и ко 2 темава заврши ако сака некој што не разбира некој нека дојди не профил не мислам да добијам бан за глупост.
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Значи инзаги нема потреба да се правиме наудрени убаво прочитај што имаш напишано појма немаш итн. ( јас тоа го сваќам како навреда ) јас убаво ти викам ти појма немаш за мене и само фино лепо ти појаснив некој работи за мене далеку од фалење и нешто такво секој ако сака може да отиде и да ги гледа Милан разменив некој искуства што сум ги имал за поубаво да ја сватис ситуацијата и да не кажуваш некој работи за некој што не го знаеш. Јас никој не навредив прв прочитај се отпочеток ќе видиш убаво. Само се изнервирав од твојот пост ништо повеќе.

И уште еднаш зошто толку сакате Милан да донесе напаѓач ?

Нели им е попотребно еден добар квалитен лев бек кој ќе пополни голема дупка, зошто јанкуловски е изветреан ептен многу. Па да се има приближно квалитетна одбрана како 2003-04 :).
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Во колку играте? Поз
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
taka e be crna arapina zapnale za napagac sto ke ni e napagac koga imame nego odbranata treba da se napravi kako sto treba a za napagac koga bi zemale sakam da go zememe samo lusi fabijano i nikoj drug kakov huntelar ili tamu neznam koj imame dovolno napagaci ni treba odbrana
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom