Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
P

PewDiePie

Гостин
Пак почнува да се спомнува Трезеге како опција во нападот...Јас го земам одма,без ич мислење!
http://milannews.it/?action=read&idnotizia=9412
Браво и Виери немој да го заборавиш :tapp:........за Сисоко штета што ни отиде,кој ке го гледа Јанкуловски како се мачи цела сезона
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Тимче е баниран од тема.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Коа ги земавме младиве- не чини,Сеа се спомнува за Трезеге-и тој не чини...
Според мене Трезеге е подобро решение од Фабиано...Играч со карактеристики какви што ни требаат,испробан во Серие А,бомбардер-напаѓач кој не промашува од во шеснаесетник...Од Фабиано е постар 2 години,ама затоа можеме да го земеме 2 пати поевтино и имаме помал ризик за тоа дали ќе се снајде во Италијанска лига...
Зборам,кога би се решавало меѓу Фабиано и Трезеге,во таква ситуација...А ако тргнеме по некој трет,помлад,подобар и т.н. тоа е друго...

У праву е Нино, Трезе е само 2 години постар од Фабиано а и несе знае дали ке се снајде Фабиано. Сепак јас би пре од свите овие Хунтелар, али нашиве немаат појма каков играч ке пропуштат плус млад е дечкото.

А за Герет Бејл ако дојде давам бубрег и 2 кила крв у донација :vozbud:

оф топик Тимче баниран од фан клуб Јуве такоѓе :pos2::pos2:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Трезаге одсегогаш сум го поштувал и дајди во Милан не би ми пречело,а Нино е во право Интер зеде 2 играчи постари одма се буните ние мн млад неискусен тим имаме сеа земаме постари и ота нечини...
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Браво и Виери немој да го заборавиш :tapp:........за Сисоко штета што ни отиде,кој ке го гледа Јанкуловски како се мачи цела сезона
Јас мислам дека Трезеге е поим за Фабиано...И пишав зошто мислам дека е подобро да се земе Трезеге отколку Луис Фабиано...Тоа е мое мислење,ти можеш слободно да си мислиш друго...Трезеге е еден од неколкуте напаѓачи кои стварно ги поштувам....
И не знам што сте се расплакале толку по Цисоко...Као само тој да е...Милан ќе донесе лев бек сигурно...
Како толку го засакавте Цисоко? Од едно клипче?

У праву е Нино, Трезе е само 2 години постар од Фабиано а и несе знае дали ке се снајде Фабиано. Сепак јас би пре од свите овие Хунтелар, али нашиве немаат појма каков играч ке пропуштат плус млад е дечкото.

А за Герет Бејл ако дојде давам бубрег и 2 кила крв у донација
Затоа и спомнав дека меѓу Фабиано и Трезеге го одбирам вториов...А ако влезе некој трет во опција,тогаш не знам,зависи...

А за Бејл и јас ја давам истата донација!! :)
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Затоа и спомнав дека меѓу Фабиано и Трезеге го одбирам вториов...А ако влезе некој трет во опција,тогаш не знам,зависи...

А за Бејл и јас ја давам истата донација!! :)
Ај ќе донираме :).
Ја давам црн дроп лев бубрек левиот бел дроп и пола срце.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.449
Поени од реакции
47.276
Од трансферов на Трзеге најак дел е што Одо оди во Јувентус. Тоа ме радува највеќе :). Иначе ако изборот е Фабијано или Трезеге- Трезеге го бирам и јас.
Само што прблемот е што Милан со Трезеге ќе градат “светла иднина’’, наместо да го искористат за една сезона во која не можеле да најдат подобар напаѓач, он во Милан ќе игра додека не умре. :)
Исто во комбинација влегол и Ебуе кој имал Белгиски пасош и Диаманти од Ливорно(поима неам кој е овој) кој би требало да дојде тек наредна сезона.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
lele sto slusam trezege bil poim za fabijano nemoj ziti se kako da ne kako prvo lani ne igrase ni edna utakmica cela sezona i moze bil nekogas dobar ama sega e tapa covekot kako prvo lani fabiano bese eden od najdobrite igraci na sevilja a i da igras vo brazil za reprezentacija e uspeh posto imaat premnogu igraci fabijano e zver i ke bidat neviden tandem so pato daj boze samo neka go kupat ovie nasive slepci
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Од трансферов на Трзеге најак дел е што Одо оди во Јувентус. Тоа ме радува највеќе :). Иначе ако изборот е Фабијано или Трезеге- Трезеге го бирам и јас.
Само што прблемот е што Милан со Трезеге ќе градат “светла иднина’’, наместо да го искористат за една сезона во која не можеле да најдат подобар напаѓач, он во Милан ќе игра додека не умре. :)
Исто во комбинација влегол и Ебуе кој имал Белгиски пасош и Диаманти од Ливорно(поима неам кој е овој) кој би требало да дојде тек наредна сезона.
Алесандро Диаманти 26 године игра позади шпицојте мислим би играл на позицијата на Кака, и Интер е заинтересиран за него.

http://translate.google.com/translate?prev=hp&hl=en&js=y&u=http%3A%2F%2Fit.wikipedia.org%2Fwiki%2FAlessandro_Diamanti&sl=it&tl=en&history_state0=


И има топ место лева нога :smir:



Јас не би имал ништо против да дојде, па може и прв да игра место Сидорф
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
lele sto slusam trezege bil poim za fabijano nemoj ziti se kako da ne kako prvo lani ne igrase ni edna utakmica cela sezona i moze bil nekogas dobar ama sega e tapa covekot kako prvo lani fabiano bese eden od najdobrite igraci na sevilja a i da igras vo brazil za reprezentacija e uspeh posto imaat premnogu igraci fabijano e zver i ke bidat neviden tandem so pato daj boze samo neka go kupat ovie nasive slepci
Tи тромадоли да не фркаш бе?? Трезе лани не играш оти се оперираше од колената и закрепнувањето му траеше 6 и кусур месеци.. А ако Фабијано стана светски класа напаѓач со тоа што постигнал 5-6 гола на Куп Конфедереции си се заебал... Кога бил прв стрелец во последниве години во Шпанија?? Кога заигра 1 тим за Бразил?? A за Трезе треба да се спомни нешто?? Прашај ко сакаш и од Јуве фановие и од Милан ќе видиш кого би избрале.. Играч што се порслави на Куп Конфедерации или играч со реноме како Трезе кој до пред минатава сезон ги полнеше мрежите низ Италија!!

И ако си го прател Милан подолго време ќе знајш зошто Трезе е поим за Фабиано!!
Еве ти пример!!
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
lele sto slusam trezege bil poim za fabijano nemoj ziti se kako da ne kako prvo lani ne igrase ni edna utakmica cela sezona i moze bil nekogas dobar ama sega e tapa covekot kako prvo lani fabiano bese eden od najdobrite igraci na sevilja a i da igras vo brazil za reprezentacija e uspeh posto imaat premnogu igraci fabijano e zver i ke bidat neviden tandem so pato daj boze samo neka go kupat ovie nasive slepci
Ако Фабиано играл прв напаѓач во репрезентација на Бразил(моментално) тоа не значи дека е некој страшно добар напаѓач...Знаеш зошто? Затоа што во Бразилска репрезентација нема конкуренција на напаѓачи.А знаејќи и гледајќи ја тактиката и политиката на Дунга тој и му е единствен избор...Пато ретко го користи...
За Севиља...Па кој да им биде најдобар ако не Фабиано? Која е таа Севиља?
Јас ќе ти повторам...Не викам дека Фабиано е слаб.Си игра човекот,ама јас не го сакам во Милан.Мислам дека тој не ни треба.
А за Трезеге ако не си го следел и ако можеш да речеш дека е слаб и да застанеш зад тоа,немам што да ти речам...
Јас зборев за избор меѓу нив двајца...исклучиво таков избор...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.449
Поени од реакции
47.276
Дармиан е даден на позајмица во Падова сезонава. Исто и Уругвајците се очекува да идат негде летово, не се ни земени во Америка на турнеа и двајцата.
Иначе во недела е со Галакси утакмицата ќе има пренос знам сигурно, значи линк да се најде под итно. Сакам да видам тројката Роналдињо-Пато-Бориело што може да направи.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Трезеге ? :uvo:


ПС.Вие сте луди:nesvest:
ППС Почнавме со Џеко-Аде-Фабиано-Хунтелар-Трезеге-???-Хтистов?
ПППС Јебеш га не е се така црно ова е ЕПТЕН ЦРНО!
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Дармиан е даден на позајмица во Падова сезонава. Исто и Уругвајците се очекува да идат негде летово, не се ни земени во Америка на турнеа и двајцата.
Иначе во недела е со Галакси утакмицата ќе има пренос знам сигурно, значи линк да се најде под итно. Сакам да видам тројката Роналдињо-Пато-Бориело што може да направи.
подхитно линк да се стави не сум гледал фудбал од кога тепавме со Фиорентина,ми недостасува Милан ми недостасува фудбалот
Тепаме на Галакси сигурен сум:baeh::helou:
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Milan To Swoop For Inter’s Amantino Mancini

Јас сум за! Ако играме 4-3-3 тогаш потебен ни е крилен напаѓач. Башка поради слабите игри за Интер минатата сезона може да се земи за малку пари.

Макар што мене Трезеге воопшто не ми се свиѓа, сепак од трампата Одо-Трезеге дефинитивно Милан добива.

И ако не се земи напаѓач летниов преоден рок тогаш сигурен сум дека в зима го земаме Адриано. Тамам ке има време да се до среди во Бразил плус ке има право за настап во лига на шампиони.

И конечно фитес тренерот на Милан е задоволен од работата на Рони.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom