Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
може превод со англискиот сум тапа,ако го земаме ке биде супер,ке има некои амбиции за барем една титула:vozbud:

Како што разбрав пишува дека е даден на позајмица некој што знае повеќе нека преведи.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Реал Мадрид ја одбил понудата за позајмица која ја предложил Галиани за Хунтелар тоа е преводот Љубе
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Реал Мадрид ја одбил понудата за позајмица која ја предложил Галиани за Хунтелар тоа е преводот Љубе
ОК;Ама штом е таму Галиани мора уште една понуда да достави за Хунтелар ако сака утре да го види заедно со др. фудбалери на подготовките:vozbud:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Галиани е уште таму,но реал го купуја играчот 27 милиони но сега бараат само 20 милиони за него а галиани веке понудил 18...и се надева дека перез ке прифати(превод од тој текстот) Галиани се ценка мн ама секад добива.....и за роналдињо се ценкаше па од 30 милиони ја спушти цената на 21....

Еве ке го ставам ова пак може некој не го загледале ама вреди да се види(извинете ако досаѓам шо го ставам по втор пат)

ФОРЦА МИЛАН ФОРЦА РОСОНЕРИ
тоа ти е да си росонер уште од копиљ

znaci ovie sakaat bezpaRi da go zemat duri i na pozajmica lele skrzavi dajte bre neka kupuvat nekoj dobar igrac...
i btw so bidna so dzeko.?
Значи ЏЕКО е минато волфсбург не го пушта кај нас иако желбата на играчот е да дојде кај нас...така да сеа доставаме понуди до Фабијано и Хунтелар...Фабијано веке побарал од севиља да ја прифатат понудата и да го пуштат така да нареднава недела се ке биде јасно....
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Галиани е уште таму,но реал го купуја играчот 27 милиони но сега бараат само 20 милиони за него а галиани веке понудил 18...и се надева дека перез ке прифати(превод од тој текстот) Галиани се ценка мн ама секад добива.....и за роналдињо се ценкаше па од 30 милиони ја спушти цената на 21....

Еве ке го ставам ова пак може некој не го загледале ама вреди да се види(извинете ако досаѓам шо го ставам по втор пат)

ФОРЦА МИЛАН ФОРЦА РОСОНЕРИ
тоа ти е да си росонер уште од копиљ




Значи ЏЕКО е минато волфсбург не го пушта кај нас иако желбата на играчот е да дојде кај нас...така да сеа доставаме понуди до Фабијано и Хунтелар...Фабијано веке побарал од севиља да ја прифатат понудата и да го пуштат така да нареднава недела се ке биде јасно....


eее сега преведив на http://www.channel4.com/sport/football_italia/jul5a.html ,таму пише се во врска со италијанските трансфери и поточни се во гоал.ком

дека Милан сака да го Хунтелар на позајмица со што после сезоната да го откупи играчот,А Реал Сака да го продаде Хунтелар за [FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]£13m(фунти),ТАка ми преведи еден другар кој е перфект со англискиот[/FONT]:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ги пие ли парите овој Галијани бе :D, само да зема. денар нема вложено.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Некој може да ми се лути али овој Хунтелар не ми се свиѓа, Фабиано мислам дека е подобра опција... Мислам, колку што читав пред некое време Џеко има предоговор со МИлан, можеби ке го купиме наредната сезона.. Мислам дека СПОРЕД МОЕ МИСЛЕЊЕ, фудбалери кои ни требаат се: CB - Видиќ и Серхио Рамос, CM - Фабрегас, ST - Фабијано.. МОЕ МИСЛЕЊЕ....
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Милан го нуди Фламини и 20 милиони фунти за Адебајор

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=ab301592-be6e-4f69-8c31-7560f808c230&ln=3&typeBack=default

ова нема веза упоште ,Фламини самиот вреди 20 милиони,а не па и + 20 милиони за АДебајор,Никако нема продавање на Фламини во никоја смисла да не помислат на тоа,Каков кикс на управата за овој трансфер,дај боже да не се оствари ,
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Некој може да ми се лути али овој Хунтелар не ми се свиѓа, Фабиано мислам дека е подобра опција... Мислам, колку што читав пред некое време Џеко има предоговор со МИлан, можеби ке го купиме наредната сезона.. Мислам дека СПОРЕД МОЕ МИСЛЕЊЕ, фудбалери кои ни требаат се: CB - Видиќ и Серхио Рамос, CM - Фабрегас, ST - Фабијано.. МОЕ МИСЛЕЊЕ....
Абе ако плаќаш ти ај да ги земеме овие...шо да ти кажам друго...џеко нема да го земеме...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom