Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Да, не пратам што се случувало и дали си сакал или не.
Ама прочитај ми го постот погоре, каде би му препорачал, фала богу дека не би го пратил кај што има помалце пари. Не би бил толку интелегентен ко што рече ако те прашав тоа кај би го дал.:smir:
па ок де ти даде одговор и сите го знаеме тоа не се прави..
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Кој не го сакаше? Колку пати навивачите требаше да му докажуваат колку сакаат да остане во Милан? Вистинскиот Милан се навивачите...Тие по 80 илјади одат на утакмици,уште повеќе од тоа гледаат од дома и се тресат пред телевизор за Милан...Тие се далеку помоќни од управата...
Сеа точно дека овие од Милан не го натерале да потпише со сила за Реал ама така му доаѓа, штом клубот ти соопштува дека се во криза и дека мора да те продадат ти колку сакаш сакај го клубот мора да се согласиш на продажба...


  • Еве го одговорот...
Секогаш кажував "Оставете ме на мира, несакам да заминам од Милан освен ако раководството не сака" затоа не заминав ниту во Сити. Но единствен тим кај што сакав да играм освен во Милан беше Реал. Милан имаше преголем криза затоа ми рекоа "имаме понуда за тебе од Реал, ние сме во економска криза" и јас решив да заминам да МУ ПОМОГНАМ ФИНАНСКИСКИ на тимот!

Ај искрено вие како фанови на Милан да ве прашам нешто.
Доколку не ви значеа ништо парите и доколку се знаеше дека Кака ке мора замине. Каде би му препорачале вие, во Сити или во Реал ?
* Се разбира доколку ви беа значајни парите би сакале во Сити, а доколку не ?
Глупо прашање, штом си иде од мојот тим нека иде кај сака... и нога да скрши ич мене кур не ме боли више за него па макар и 3 ЛШ да ни донел.
И ај да ти одговорим на прашањето доколку не ни биле значајни парите би сакал да иде т.е. нека иде каде сака само во Челзи, Реал и било кој тим од Италија НЕ! :wink:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Кака: Милан не смее да го продаде Пато
Пато не смее да си замине од Милан, тој многу брзо ќе стане една од најголемите ѕвезди во светот. Исто така препорачувам да погледаат што Луис Фабиано направи на Купот на Конфедерациите и да го доведат во Италија.“
Трофејот од Купот на Конфедерациите им го посветив на навивачите на Милан кои засекогаш ќе останат во моето срце. Никогаш нема да бидам непријател на Милан, бидејќи ова што сум е благодарејќи на него.“

Анчелоти: Малдини го одби Челзи
Вистина е, но Малдини лично ми кажа дека сака да се одмори. Во потполност можам да ја разберам неговата одлука.“

Милан не го дава Пато
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Сеа точно дека овие од Милан не го натерале да потпише со сила за Реал ама така му доаѓа, штом клубот ти соопштува дека се во криза и дека мора да те продадат ти колку сакаш сакај го клубот мора да се согласиш на продажба...
Абе остајте ги сеа тие муабети сакал да му помогне на Милан...Прво не знаете сигурно што му рекле на Кака,тоа во постот беше зборење напамет..Второ:Ипак го прашале.Ние имаме понуда ти решаваш дали да си одиш или не.Трето-Во Милан не се глупи,знаат дека со продажбата на Кака губат пари на друго поле(дресови,сезонски карти,можда некој спонзор),значи не сакале да го продаат главом без обзира.
Демек толку му беше на Милан за 60 мил....Не се зафркавајте..
Значи раководството ја прифати понудата,ГО ПРАША Кака и последниот збор беше негов...
Друго...Најмногу ми е криво што замина во Мадрид без да се поздрави со соиграчите и со навивачите на кои им вети дека останува...
Да не бидам сфатен погрешно...Јас секогаш ќе му бидам благодарен за се што направи за Милан(исто како и на Шева),ама сега Кака е играч на друг тим,ривал и тоа и ќе остане....
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
според Sportmediaset, Хунтелар и Жирков се нова цел на Милан...


Хунтелар ќе биде лесно да се донесе поради добрата соработка на релација Милан - Реал, а додека за Жирков ќе треба да се понудат 20 милиони (толку бараат ЦСКА Москва), но со добри преговори таа цена ќе може да се спушти и на 15 милиони поради желбата на Жирков да иде во Милан или Барселона иако Челзи се обидуваат да го земат

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=8672

мислам дека би биле добри засилувања, и двајцата по 26 години мислам дека се
 
В

Вори

Гостин
Жирков има 25 години,а и до крајот на неделава ќе потпише за Челси,така да од него ништо.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Адобејанг уште една сезона на позајмица останал во Лил добро се покажа предходната се надевам дека и оваа ќе биде добар.Антонели кој беше на позајмица предходната сезона во Парма потпиша за Парма.

Луис Фабијано за мене подобра опција од Хунтелар затоа што е брз и има дриблинг а Хунтелар има само подобра скок игра од него..
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Добро е ако се свртиме на тие, само не верувам дека би дошол до трансфер на Фабиано, колку што знам бараа Севиља за него 30 Мил (истите пари за Џеко што ги бараа) така да дебелиот не верувам дека ќе ги дае тие пари...
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Адобејанг уште една сезона на позајмица останал во Лил добро се покажа предходната се надевам дека и оваа ќе биде добар.Антонели кој беше на позајмица предходната сезона во Парма потпиша за Парма.

Луис Фабијано за мене подобра опција од Хунтелар затоа што е брз и има дриблинг а Хунтелар има само подобра скок игра од него..
Па прочитај пред да постираш.....:tapp:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Жирков има 25 години,а и до крајот на неделава ќе потпише за Челси,така да од него ништо.
Знаеш од кога потпишува Жирков за Челзи? :)
Ако вистина Милан влезе како трета страна во преговорите и ако Жирков вистина некогаш изјавил дека сака да игра во Милан,тогаш ќе треба уште малку да се помачите...:)
Јас сум за Хунтелар.Боље тој отколку Адебајор или Фабиано...
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
After securing Wigan's Antonio Valencia, Manchester United could now bolster their forward line with a move for £11m-rated Toulouse forward Andre-Pierre Gignac.
Изгледа и Фергусон игра менаџер.

Вчера читав статија во која пишуваше дека Саки имал доверба во потезите на управата и дека наредната сезона ке се бориме за титула. Штом има Саки верба тоа дава надеж.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Знаеш од кога потпишува Жирков за Челзи? :)
Јас сум за Хунтелар.Боље тој отколку Адебајор или Фабиано...
Боље е да го донесиме Хунтелар помлад е ама и Фабиано е добар затоа 2 цата во пакет(се шегувам).
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Боље е да го донесиме Хунтелар помлад е ама и Фабиано е добар затоа 2 цата во пакет(се шегувам).
мн. се шпекулира дека по не успешниот трансфер врз Џеко,Милан се насочува кон Фабиано и Хунтелар,јас мислам дека подобра опција би било Хунтелар,А за двајцата ке нема место едниот ке седи на клупа-а и е невозможно за двајцата ке треба Милан да плати 50,000 што е огромна сума за нас,
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom