Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Епа кога ќе почне Берлу да прифаќа разноразни понуди, да му се шири газето на милионите што ќе му ги средат долговите, нормално е дека нема да седи.


И да, друго е тоа со Лука Тони. Доколку Милан немале долгови (веќе ги немаат, ги пополниле ваљда со милионите од Реал), сигурно немаше да го дадат Кака. Баерн не го дава Тони за да пополни долгови, Баерн го дава затоа што не сметаат на него за наредна сезона од Х причини...
За она првото и ти си во право...

А Тони го даваат, бидејки ја исполни квотата за да го зеиме во Милан :pos2:, има 32 години :kesa:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Веројатно не сте ја гледала денешната презентација.

На прашањето зошто 3 години го одбиваше Реал, зошто не потпиша во 2006 за Реал? он одговори
Секогаш кажував "Оставете ме на мира, несакам да заминам од Милан освен ако раководството не сака" затоа не заминав ниту во Сити. Но единствен тим кај што сакав да играм освен во Милан беше Реал. Милан имаше преголем криза затоа ми рекоа "имаме понуда за тебе од Реал, ние сме во економска криза" и јас решив да заминам да МУ ПОМОГНАМ ФИНАНСКИСКИ на тимот!

И тоа е некаква љубов, и него не му сеедно што напушти толкав број фанови. Сигурно нема да плаче на презентација, мора да се смее. Продолжува животот..

Кога ги одби Сити сите го сметавте за светец а сега е кретен, лицемерен, идиот. И негова вина е што неговиот потпис е сеа во документите на Реал но поголема е на нашето алчно раководство.

Бидете среќни што 6 години го водеше Милан, што толку многу направи за нас.

Не бидете деца и почитувајте го играчот со кого се осовоивме по негова заслуга:smir:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
да не се замараме више со минатото и со управата,тоа е што е, тие се истите,не можеме ништо.Така да боље да мислиме на иднината...дај боже да се паднат Реал и Милан во лш...леле што ке биде ....:vozbud::vozbud::vozbud:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
да не се замараме више со минатото и со управата,тоа е што е, тие се истите,не можеме ништо.Така да боље да мислиме на иднината...дај боже да се паднат Реал и Милан во лш...леле што ке биде ....:vozbud::vozbud::vozbud:
На 25 август играат Реал Милан пријателска.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
На 25 август играат Реал Милан пријателска.
топ ке биде,мора да се гледа,али друго е пријателска а друго ти е нешто важно..најголема желба ке ми биде да играат во ЛШ па да тепа Милан!:vozbud:..замислете го Кака на сан сиро со бел дрес од Реал!!!:vozbud:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
топ ке биде,мора да се гледа,али друго е пријателска а друго ти е нешто важно..најголема желба ке ми биде да играат во ЛШ па да тепа Милан!:vozbud:..замислете го Кака на сан сиро со бел дрес од Реал!!!:vozbud:
не се игра на Сан Сиро се игра на Сантијаго Бернабе така се вика и купот.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.890
Поени од реакции
23.265
Веројатно не сте ја гледала денешната презентација.

На прашањето зошто 3 години го одбиваше Реал, зошто не потпиша во 2006 за Реал? он одговори
Секогаш кажував "Оставете ме на мира, несакам да заминам од Милан освен ако раководството не сака" затоа не заминав ниту во Сити. Но единствен тим кај што сакав да играм освен во Милан беше Реал. Милан имаше преголем криза затоа ми рекоа "имаме понуда за тебе од Реал, ние сме во економска криза" и јас решив да заминам да МУ ПОМОГНАМ ФИНАНСКИСКИ на тимот!

И тоа е некаква љубов, и него не му сеедно што напушти толкав број фанови. Сигурно нема да плаче на презентација, мора да се смее. Продолжува животот..

Кога ги одби Сити сите го сметавте за светец а сега е кретен, лицемерен, идиот. И негова вина е што неговиот потпис е сеа во документите на Реал но поголема е на нашето алчно раководство.

Бидете среќни што 6 години го водеше Милан, што толку многу направи за нас.

Не бидете деца и почитувајте го играчот со кого се осовоивме по негова заслуга:smir:

А колку Пати Берлускони изјави дека Кака е тој што решава, едноставно тие суми се огромни а фудбалот е бизнис. Да сакаше Кака да остане че останеше. Но вака со изјавите "Mилан во срцето", "нема да ги заборавам навивачите,"" бла бла , шмрц мрц" , се за да се префрли вината на раководството на Милан.

А сеедно му беше да избега ко пичка и да не каже пред навивачите идем у Реал ????


У Сити не замина поради тоа што тогаш не се знаеше што ке биде со Сити и дали арапите се сериозни.
 

Fikela

Реалист...
Член од
8 март 2009
Мислења
370
Поени од реакции
2
А колку Пати Берлускони изјави дека Кака е тој што решава, едноставно тие суми се огромни а фудбалот е бизнис. Да сакаше Кака да остане че останеше. Но вака со изјавите "Mилан во срцето", "нема да ги заборавам навивачите,"" бла бла , шмрц мрц" , се за да се префрли вината на раководството на Милан.

А сеедно му беше да избега ко пичка и да не каже пред навивачите идем у Реал ????


У Сити не замина поради тоа што тогаш не се знаеше што ке биде со Сити и дали арапите се сериозни.
Убаво си кажа човекот зошто замина во Реал а не во Сити... "РЕАЛ ИМА ИСТОРИЈА, СИТИ НЕМА" ова беше неговата последна изјава околу ова прашање.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Ај искрено вие како фанови на Милан да ве прашам нешто.
Доколку не ви значеа ништо парите и доколку се знаеше дека Кака ке мора замине. Каде би му препорачале вие, во Сити или во Реал ?
* Се разбира доколку ви беа значајни парите би сакале во Сити, а доколку не ?
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.890
Поени од реакции
23.265
Ај искрено вие како фанови на Милан да ве прашам нешто.
Доколку не ви значеа ништо парите и доколку се знаеше дека Кака ке мора замине. Каде би му препорачале вие, во Сити или во Реал ?
* Се разбира доколку ви беа значајни парите би сакале во Сити, а доколку не ?
Добро колку треба да си неинтелегентен да поставиш вакво прашање ??

Ако заминува најдобриот играч на твојот клуб што ти е гајле тебе каде ќе иде бе ??

Само твојот клуб да земе повеќе пари и то је то нормално, јас го сакам најдоброто за мојот клуб, а 120 мил евра е сигурно подобро од 65 .
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Добро колку треба да си неинтелегентен да поставиш вакво прашање ??

Ако заминува најдобриот играч на твојот клуб што ти е гајле тебе каде ќе иде бе ??

Само твојот клуб да земе повеќе пари и то је то нормално, јас го сакам најдоброто за мојот клуб, а 120 мил евра е сигурно подобро од 65 .
Те прашав најнормално ако не ти се значајни парите и глеам уште не си преболел ова со Кака , немора така да реагираш.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.890
Поени од реакции
23.265
Те прашав најнормално ако не ти се значајни парите и глеам уште не си преболел ова со Кака , немора така да реагираш.

Па прашањето беше без врска, како може да не се значајни парете, да го даде твојот клуб сега Серхио рамос у Интер за лепе очи а ?

Нема навивач на светот кој би сакал неговиот најдобар играч да замине во тим што дава помала сума од некој друг тим, и не му е гајле дал е тоа реал, интер барса и тн.



И знам дека не пратиш пошто и ја слабо пратим други фан клубови, ја бев еден од тие што беше ЗА продажба на Кака но само да се донесат адекватни засилувања така да не ме боли уопште неговото заминување пошто он не е во онаа препознатлива форма веќе две години, и многу се повредуваше
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Да, не пратам што се случувало и дали си сакал или не.
Ама прочитај ми го постот погоре, каде би му препорачал, фала богу дека не би го пратил кај што има помалце пари. Не би бил толку интелегентен ко што рече ако те прашав тоа кај би го дал.:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom