Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Јас не знам што се палите одма бе..Ова е јавен форум и секој си кажува свое мислење.Нити јас можам да сменам некому мислење нити некој може мене да ме премисли... Никој не именуваше никого во горните постови...Сите си кажавме што мислиме...Ти мислиш дека нема потреба да го гледаш Милан нареднава сезона,ок...Ќе бидат многу слаби? Ок...
И јас сум далеку од задоволен од некои потези на управата,но јас не мислам дека знам појше од нив...
Јас цело време сакам да кажам дека мислам дека е прерано да се донесуваат заклучоци за тоа какви ќе бидат последиците од овие потези на управата...
Јас повторувам...Не сум задоволен,ама верувам дека Милан ќе биде конкурентен нареднава сезона...Верувам дека управата знае што прави...
Ако ме демантираат,ако дозволат Милан да потоне уште појше,јас ќе се разочарам во Галијани и Берлускони...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.697
Поени од реакции
43.767
За се ќе се сложам само за Леонардо не, ипак не вреди да го ругаш човекот, можда е неискусен како тренер ама беше многу добар играч на времето, ете и Гвардиола беше неискусен и што направи со Барса? Јас мислам дека со Леонардо ќе доживееме еден добар подем со Милан(доколку доведеме неколку квалитетни фудбалери) пред се поради тоа што практикува напаѓачки фудбал, више преку глава ми дојде од формацијата со еден напаѓач на Карло.

А да и минатата сезона да те потсетам дека неколку кола пред крајот трката за Скудетото беше прилично блиска, а и Милан се мачеше со повреди речиси цела сезона...се слагам дека Милан е во тешки кризи во моментов али, мора малце оптимизам, сепак навиваме за Милан и во добро и во лошо (барем јас)
Ке се самоцитирам од друга тема
.... и сега доаѓа тука споредбата со Пеп, Ај за него малце, Гвардиола наследи тим кој негува напаѓачла 4-3-3 формација со декади, наследи тим кој секоја година се бореше за титулата, освои ЛШ пред 3-4 години, секоја година стига до полуфинале на ова натпреварување и ги има Ето, Меси, Чави, Иниеста, Дани Алвес ....
Не смееш да ги ставаш во ист кош Лео и Гвардиола . Она што Пеп лани го имаше на располагање со Барса е неспоредливо со она што сега Лео го наследува во Милан . :toe:
Се си има свое Јас, од моменталнава ситуација на Милан други тријат раце, сфаќаш, а тоа екипа со вакво реноме не смее да си го дозволи .
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Она што Пеп лани го имаше на располагање со Барса е неспоредливо со она што сега Лео го наследува во Милан . :toe:
Се си има свое Јас, од моменталнава ситуација на Милан други тријат раце, сфаќаш, а тоа екипа со вакво реноме не смее да си го дозволи .
Види вака... желбата на Кака и Гуркуф да заминат беше нивна. Не беше на баба ми. Што му можеше Галијани кога реал се решени да го донесат + животна желба му беше на човекот да заигра во Реал, а од друга страна гледајки колку повреди имаше сезонава, недај боже да му се повторат во наредната и ке заврши како Роналдо-Бразилецот.

инаку наредната сезона ке се сретниме со интер, па ке видиш како ке конкурира кога ке ве испратиме поразени :baeh:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Види вака... желбата на Кака и Гуркуф да заминат беше нивна. Не беше на баба ми. Што му можеше Галијани кога реал се решени да го донесат + животна желба му беше на човекот да заигра во Реал, а од друга страна гледајки колку повреди имаше сезонава, недај боже да му се повторат во наредната и ке заврши како Роналдо-Бразилецот.

инаку наредната сезона ке се сретниме со интер, па ке видиш како ке конкурира кога ке ве испратиме поразени :baeh:

аииии,ова беше под појас :nesum::baeh::baeh::pos2::pos2: пак нема да напраат ништо во ЛШ-проколнати се !:pos2:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.697
Поени од реакции
43.767
Види вака... желбата на Кака и Гуркуф да заминат беше нивна. Не беше на баба ми. Што му можеше Галијани кога реал се решени да го донесат + животна желба му беше на човекот да заигра во Реал, а од друга страна гледајки колку повреди имаше сезонава, недај боже да му се повторат во наредната и ке заврши како Роналдо-Бразилецот.

инаку наредната сезона ке се сретниме со интер, па ке видиш како ке конкурира кога ке ве испратиме поразени :baeh:
И сезонава што помина не испративте поразени од Сан Сиро, ама Каљари, Торино, Џенова, Болоња, Реџина, Сампдорија, Палермо и тн и тн си го направија своето, еден меч не решава кој ке биде шампионот.
Мада погрешно го протолкува муабетот, факт е дека со моменталнава ситуација Милан заостанува многу зад Интер, премногу . Mинатава сезона разликата Интер - Милан беше цели 10 бода, тоа доволно говори за квалитетот со кој располагал Интер а нареднава со истиот кадар + засилувања, за разлика од Милан кој остана без Малдини, Кака, Горкуф .
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Види вака... желбата на Кака и Гуркуф да заминат беше нивна. Не беше на баба ми. Што му можеше Галијани кога реал се решени да го донесат + животна желба му беше на човекот да заигра во Реал, а од друга страна гледајки колку повреди имаше сезонава, недај боже да му се повторат во наредната и ке заврши како Роналдо-Бразилецот.

инаку наредната сезона ке се сретниме со интер, па ке видиш како ке конкурира кога ке ве испратиме поразени :baeh:
Извинете што се убацувам,но Кака самиот изјави неколку пати дека ке остане во Милан,збореше како му е љубов Милан,не сака да си оди од Милан и ред други работи.За Интер сум,ама ми е криво што отиде Кака во Реал,само ке се уништи таму,ништо повеке....
А Гуркуф логично беше да си оди,бидејки Анчелоти го игнорираше цело време и го оставаше на клупа да седи,а сите знаеме за каков играч се работи,ептен добро игра.
Дојде во Бордо,и експлодираше таму,им ја држи цела средина таму,незаменлив е.
Инаку викаш ке не тепате.....не сакам да провоцирам,но со вашиот сегашен тим.......мало могрен.:smir:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Извинете што се убацувам,но Кака самиот изјави неколку пати дека ке остане во Милан,збореше како му е љубов Милан,не сака да си оди од Милан и ред други работи.За Интер сум,ама ми е криво што отиде Кака во Реал,само ке се уништи таму,ништо повеке....
А Гуркуф логично беше да си оди,бидејки Анчелоти го игнорираше цело време и го оставаше на клупа да седи,а сите знаеме за каков играч се работи,ептен добро игра.
Дојде во Бордо,и експлодираше таму,им ја држи цела средина таму,незаменлив е.
Инаку викаш ке не тепате.....не сакам да провоцирам,но со вашиот сегашен тим.......мало могрен.:smir:
во право си за Кака ама сите можат што сакаат да изјавуваат и ете отиде !:toe: колку и да сте јаки џабе ви е,да го немавте Ибра ке бевте под 5то место тој ве држи вас,и нас Кака не држеше али ние ке можеме и без него а вие без Ибра тешко дека ке бевте први! не сте ништо подобри,штета што не стигате подалеку во ЛШ да се сретнеме таму па да видите што ке биде !:pos2::vozbud:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
И годинава не испративте поразени од Сан Сиро, ама Каљари, Торино, Џенова, Болоња, Реџина, Сампдорија, Палермо и тн и тн си го направија своето, еден меч не решава кој ке биде шампионот.
Мада погрешно го протолкува муабетот, факт е дека со моменталнава ситуација Милан заостанува многу зад Интер, премногу . Mинатава сезона разликата Интер - Милан беше цели 10 бода, тоа доволно говори за квалитетот со кој располагал Интер а нареднава со истиот кадар + засилувања, за разлика од Милан кој остана без Малдини, Кака, Горкуф .
Горкуф го имавме на хартија, бар јас не го видов сезонава да заигра во дресот на Милан... Кака беше пола сезона повреден (не дека нема да има влијание во играта) ке има влијание само не толку големо. А Малдини човекот рака на срце имаше солидна сезона, незнам како ке се снајдат новајлиие.

Додај на тоа дека Гатузо и Неста ич не заиграа сезонава што измина ке видиш дека тие 10 бода зад Интер се поради тоа што Милан играше цело време со вториот тим кој патем е послаб од оној на интер. Така да сума сумарум, нема Милан да биде лозје уште долго, нити пак Интер шампион на италија. Време е да се променат некои работи :smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.697
Поени од реакции
43.767
Kaка пола сезона повреден ? Изигра вкупно 28 меча во Серија А, постигна 16 гола и имаше 9 асистенции, значи играл бајаги а не пола сезона, башка тоа е неговиот просек у серија А, по 30 утакмици во сезона . Или сеа се надевате дека Роналдињо ке изигра 38 утакмици во Серија А, без никаква повреда иако 2 сезони по ред не игра константно . Башка, ај Кака се повредуваше тука беше Рони, оваа година алтернативите за таа позиција се сведени само на Сидорф или како што вие милувате да го викате, Слоудорф .
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Kaка пола сезона повреден ? Изигра вкупно 28 меча во Серија А, постигна 16 гола и имаше 9 асистенции, значи играл бајаги а не пола сезона, башка тоа е неговиот просек у серија А, по 30 утакмици во сезона . Или сеа се надевате дека Роналдињо ке изигра 38 утакмици во Серија А, без никаква повреда иако 2 сезони по ред не игра константно . Башка, ај Кака се повредуваше тука беше Рони, оваа година алтернативите за таа позиција се сведени само на Сидорф или како што вие милувате да го викате, Слоудорф .
ibrahimovic да не играше 5-6 утакмици интер нема да беше шампион!!!:pos2:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.697
Поени од реакции
43.767
ibrahimovic да не играше 5-6 утакмици интер нема да беше шампион!!!:pos2:
Mинатата сезона не изигра пола од вториот дел во првенсвото . . . и ? Сега алфата и омегата која вредеше пола екипа и у која се крстеше и си ја стаил у ник и аватар нема да ја гледаш во 38 мечеви од сезоната, не 5, не 6, 38 . :wink:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Mинатата сезона не изигра пола од вториот дел во првенсвото . . . и ? Сега алфата и омегата која вредеше пола екипа и у која се крстеше и си ја стаил у ник и аватар нема да ја гледаш во 38 мечеви од сезоната, не 5, не 6, 38 . :wink:

ццц,абе не збори сам знаеш во кого се крсти цел Интер,кој даде највеке голови,само тој дал од интер голови,само да ви го купи Реал или Барса ке ве прашам после,нема да дадете ни гол против Каљари! нема врска мене ми е омилен фудбалер,вие да имавте некој како кака и да го продадовте сега сите ке се откажевте од интер !!а за тоа дека нема да го гледам уживај си ти ке го даваат некогаш и реал на ТВ,али како и да е јас не навивам за Кака туку за Милан!
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Абе со Ибра или без Ибра, титула освоија. А Кака да не ви беше немаше чистачка да платите.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Абе со Ибра или без Ибра, титула освоија. А Кака да не ви беше немаше чистачка да платите.

ццц,еј брат ај боље ќути си ти ! Милан не губи дома 2-6 главна утакмица ок ? ај олабави... :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Не смееш да ги ставаш во ист кош Лео и Гвардиола . Она што Пеп лани го имаше на располагање со Барса е неспоредливо со она што сега Лео го наследува во Милан . :toe:
Се си има свое Јас, од моменталнава ситуација на Милан други тријат раце, сфаќаш, а тоа екипа со вакво реноме не смее да си го дозволи .
Абе у право си ама ја мислам дека последниве неколку сезони таква напаѓачка тактита е единственото нешто што му треба на Милан, како и да е мислам дека човекот не заслужува да се деградира, да оставиме на времето да покаже :smir:

И ве молам дај да ја оставиме таа политика на "Нананана Интер е боље од Милан, нене Милан е боље од Интер, аааа не Реал е најбоље" итн за други теми. :icon_razz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom