Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Ди ЏЕнаро и Абате на кој позиции играат ?

--Замброта --- Неста --- Т. Силва --- Јанкуловски--
------------------- Фламини ------------------------
---- Сидорф/Гатузо --------------- Пирло -----------
---------------- Роналдињо/Пато -------------------
------------Бориело/Пато --------- Роналдињо -----
4-1-2-1-2 ( 4-4-2 ) ?

- Уште еден одбрана на местото на Јанкулоски, и срерина еден. За напред мислам имаме ??? :toe:
Еј брат врска си немаш, што за ѓабе пишувате коа незнаете на која позиција играат играчите за тимот кој навивате. Пирло таму ли игра? Сидорф? Фламини? и башка на крај викаш уште еден одбрана на местото од Јанкуловски? а партнер на Силва кој ќе биде... Фавали? нели знаеш дека Неста нема играно фудбал повеќе од година, а друштво му правеа и Каладзе и Бонера.
Моментално да ги собереш сите 3ца неможеш да го составиш Фавали...
И не само ти повеќето овде пишувате колку да се пише, една вест по 2 пати ја ставате незнам дали си згрешил во пишувањето на годините, може обратно треба цифрите да ги свртиш или вчера почна Милан да гледаш.
И Абате ти игра по десната страна кај го ставиш таму "трча" а овој другиов ти е напаѓач кој е вратен во Милан само да да им замачкаат очи на фановите на Милан не дека си има појма од фудбал ама ај ќе се најде и онака трансферот на Џеко тоне, исто и Севиља тешко да го даде Луис... а оној со двете леви цигото поубаво нека не доаѓа.
Да мислеле Милан да купат асален напаѓач немале да купуваат некојси од втора лига и да враќаат фудбалер кој не успеал ни во Реџина.
Го дадоа Гуркуф за 15ка, Кака за 65ка и парете кај ги даваат? барем на нешто асално да отиднаа... а не за Зигони 1.2м и за Абате 3м.
Се надевам дека во блиска иднина ќе прочитам дека му направиле атентат на Галијани.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Aj moze stv ke ne iznenadi Galiani...edvaj cekam da vidam na koj mislel.....Milanez smiri s bratce ke bide se samo OPUSTENO
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Имал Галијани некое изненадување за нас....Доаѓа некој млад играч кој би бил со првотимски статус...Не ја кажува ни позицијата,ни името...
http://milannews.it/?action=read&idnotizia=8605
Се надевам дека тоа ќе биде Сисоко. А можно е тоа да е и Џеко, зошто да не :)
а партнер на Силва кој ќе биде... Фавали? нели знаеш дека Неста нема играно фудбал повеќе од година, а друштво му правеа и Каладзе и Бонера.
И Абате ти игра по десната страна кај го ставиш таму "трча" а овој другиов ти е напаѓач кој е вратен во Милан само да да им замачкаат очи на фановите на Милан не дека си има појма од фудбал ама ај ќе се најде и онака трансферот на Џеко тоне, исто и Севиља тешко да го даде Луис... а оној со двете леви цигото поубаво нека не доаѓа.
Да мислеле Милан да купат асален напаѓач немале да купуваат некојси од втора лига и да враќаат фудбалер кој не успеал ни во Реџина.
Го дадоа Гуркуф за 15ка, Кака за 65ка и парете кај ги даваат? барем на нешто асално да отиднаа... а не за Зигони 1.2м и за Абате 3м.
Се надевам дека во блиска иднина ќе прочитам дека му направиле атентат на Галијани.
Јас и Дим4е го најдовме правиот човек за партнер на Силва. Тоа е Огучи Ониеву :vozbud: :vozbud: Кој гледа Куп на конфедерации, знае за што играч станува збор. :)

Ди Џенаро не е напаѓач, тој е нешто како Кака, а може да игра и како крило...не знам зошто мислам дека детево на сите ќе ви ги затне муцките, заедно со Ѕигони :tv:
А и не знам зошто си толку убеден дека Ди Џенаро не успеал во Реџина, колку пати ја гледаше Реџина оваа сезона?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Ди ЏЕнаро и Абате на кој позиции играат ?

--Замброта --- Неста --- Т. Силва --- Јанкуловски--
------------------- Фламини ------------------------
---- Сидорф/Гатузо --------------- Пирло -----------
---------------- Роналдињо/Пато -------------------
------------Бориело/Пато --------- Роналдињо -----
4-1-2-1-2 ( 4-4-2 ) ?

- Уште еден одбрана на местото на Јанкулоски, и срерина еден. За напред мислам имаме ??? :toe:
Aj објасними кој од овие што ги напиша со исклучок на Пато за тебе е во одлична форма и треба да му се верува!

Еј брат врска си немаш, што за ѓабе пишувате коа незнаете на која позиција играат играчите за тимот кој навивате. Пирло таму ли игра? Сидорф? Фламини? и башка на крај викаш уште еден одбрана на местото од Јанкуловски? а партнер на Силва кој ќе биде... Фавали? нели знаеш дека Неста нема играно фудбал повеќе од година, а друштво му правеа и Каладзе и Бонера.
Моментално да ги собереш сите 3ца неможеш да го составиш Фавали...
И не само ти повеќето овде пишувате колку да се пише, една вест по 2 пати ја ставате незнам дали си згрешил во пишувањето на годините, може обратно треба цифрите да ги свртиш или вчера почна Милан да гледаш.
И Абате ти игра по десната страна кај го ставиш таму "трча" а овој другиов ти е напаѓач кој е вратен во Милан само да да им замачкаат очи на фановите на Милан не дека си има појма од фудбал ама ај ќе се најде и онака трансферот на Џеко тоне, исто и Севиља тешко да го даде Луис... а оној со двете леви цигото поубаво нека не доаѓа.
Да мислеле Милан да купат асален напаѓач немале да купуваат некојси од втора лига и да враќаат фудбалер кој не успеал ни во Реџина.
Го дадоа Гуркуф за 15ка, Кака за 65ка и парете кај ги даваат? барем на нешто асално да отиднаа... а не за Зигони 1.2м и за Абате 3м.
Се надевам дека во блиска иднина ќе прочитам дека му направиле атентат на Галијани.
Ова го зборев цело време а они сите го имаа аргументот-Веруј во нибиот Милан !:tapp:

Имаш


Јас и Дим4е го најдовме правиот човек за партнер на Силва. Тоа е Огучи Ониеву :vozbud: :vozbud: Кој гледа Куп на конфедерации, знае за што играч станува збор. :)
ЈАс го знам пред тебе :pipi::pos2:

Луис Фабиано само толку ќе напишам !
Каков Адебајор:wink:
Јас сум за Бобан Јанчевски и Дино Најдовски:smir:

Не ми е јасно како ние правевме муабет за Бензема и искочи соопштение дека нема шанси да се дојде до негивите услуги, почнаа Манчестер и Арсенал одма искочи соопштение дека се чека понуда што е работава некоја црна магиа ?:tapp: Ова е само пример со бензема има ред други слични случаи !
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Јас и Дим4е го најдовме правиот човек за партнер на Силва. Тоа е Огучи Ониеву :vozbud: :vozbud: Кој гледа Куп на конфедерации, знае за што играч станува збор. :)

Ди Џенаро не е напаѓач, тој е нешто како Кака, а може да игра и како крило...не знам зошто мислам дека детево на сите ќе ви ги затне муцките, заедно со Ѕигони :tv:
А и не знам зошто си толку убеден дека Ди Џенаро не успеал во Реџина, колку пати ја гледаше Реџина оваа сезона?
Абе ти и Дим4е можете да наоѓате кого сакате ама управава треба да најде партнер на Силва, вас ко ве јебе :)
Ди Џенаро се води ка напаѓач но не класичен. Сеа во Милан не верувам да игра на местото од Кака дека туе е Рони и Сидорф а и не ми личи многу на организатор на игра, значи во Милан би требало да игра напад ако добие шанса.
А тим како Реџина незнам кој може да гледа :toe:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
ЈАс го знам пред тебе :pipi::pos2:
Мрш бе смрдло :baeh: :baeh: :baeh:
Ја еднаш со Рома го земав како слободен агент, ама не го испробав, како добар ми стоеше....а и после го пратев по клипови, ова-она :)

Не ми е јасно како ние правевме муабет за Бензема и искочи соопштение дека нема шанси да се дојде до негивите услуги, почнаа Манчестер и Арсенал одма искочи соопштение дека се чека понуда што е работава некоја црна магиа ?:tapp: Ова е само пример со бензема има ред други слични случаи !
Абе цело време агентот на Бензема изјавува дека ќе остане уште една година во Лион, не го тупи. :) А и не го сакам Бензема, мрсул е.
Абе ти и Дим4е можете да наоѓате кого сакате ама управава треба да најде партнер на Силва, вас ко ве јебе :)
Ди Џенаро се води ка напаѓач но не класичен. Сеа во Милан не верувам да игра на местото од Кака дека туе е Рони и Сидорф а и не ми личи многу на организатор на игра, значи во Милан би требало да игра напад ако добие шанса.
А тим како Реџина незнам кој може да гледа :toe:
Е да, кој не е еби нас :icon_lol: :icon_lol:

Абе нашиве ако се сеќаш и Сидорф, Роналдињо и Виудез ги водеа како напаѓачи :kesa:
А и мислам дека Ди Џенаро ќе му го земе местото на Сидорф, па црни ќе си дреме на клупа цела сезона :)

Епа ако не си ја гледал Реџина, како можеш да кажеш дека не одиграл добро Ди Џенаро. :toe:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Мрш бе смрдло :baeh: :baeh: :baeh:
Ја еднаш со Рома го земав како слободен агент, ама не го испробав, како добар ми стоеше....а и после го пратев по клипови, ова-она :)
Не сери стварно? Браво брат :pos:
Иначе ја дечково го знам од Стандард утакмициве претежно секоја 2ра ја имаше на сателитска итоа во Петок и го пратев дечково си игра со туѓи напаѓачи си ги фрла како партали крупен се е мускул одличен е ама ...Кој не ебе :) (ова иде на с-ка на Миланез)

Абе цело време агентот на Бензема изјавува дека ќе остане уште една година во Лион, не го тупи. :) А и не го сакам Бензема, мрсул е.
Во право мрсул е и гуркуф беше мрсул и ти си мрсул.... :) (и провинцијалец да не заборавам хахаха :pos:)

А и мислам дека Ди Џенаро ќе му го земе местото на Сидорф, па црни ќе си дреме на клупа цела сезона :)

Епа ако не си ја гледал Реџина, како можеш да кажеш дека не одиграл добро Ди Џенаро. :toe:
Ти го виде голот против Милан и се попали како млад мајмун :) незнам и јас имам добро претчувство за дечково ама далеку е он да игра за Милан каде бе 21 година ќе се усере !
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.694
Поени од реакции
43.764
Aх, сезнајковци, Ди Џенаро започна само 7 средби како стартер за Реџина, 17 влезе од клупа и постигна само 1 гол и тоа против Милан .

Со Лацио ги гледав Реџина, клупа, со Интер, клупа, со Јуве исто, клупа, једино со Милан играше и постигна 1 гол и изигра солидно но беше заменет .

7 меча ко стартер за Реџина, ваљда имало добра причина за истото, ебаго, некако многу ниско го спуштивте Милан со муабетиве .
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.241
Aх, сезнајковци, Ди Џенаро започна само 7 средби како стартер за Реџина, 17 влезе од клупа и постигна само 1 гол и тоа против Милан .

Со Лацио ги гледав Реџина, клупа, со Интер, клупа, со Јуве исто, клупа, једино со Милан играше и постигна 1 гол и изигра солидно но беше заменет .

7 меча ко стартер за Реџина, ваљда имало добра причина за истото, ебаго, некако многу ниско го спуштивте Милан со муабетиве .
Да си ми жив брату, веќе два дена читам али ај не вреди да се реплицира за овја

Али кој ќе видиш од друга страна само за него има да зборимо, никого не зедоа нашиве :pos2: па мора малце опитимзам :pos2:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Па фала богу матат очи со Ди Џенаро и добро било што е добро загреови е..се поретко пишувам глеам се пишуваат се повеќе глупости во темава..
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Не сери стварно? Браво брат :pos:
Иначе ја дечково го знам од Стандард утакмициве претежно секоја 2ра ја имаше на сателитска итоа во Петок и го пратев дечково си игра со туѓи напаѓачи си ги фрла како партали крупен се е мускул одличен е ама ...Кој не ебе :) (ова иде на с-ка на Миланез)
Не серам бе, само после пак го барав, ама го немаше да го ебам :jaj:
Инаку глеј шо чудовиште е



Во право мрсул е и гуркуф беше мрсул и ти си мрсул.... :) (и провинцијалец да не заборавам хахаха :pos:)
Драчево е село.


Aх, сезнајковци, Ди Џенаро започна само 7 средби како стартер за Реџина, 18 влезе од клупа и постигна само 1 гол и тоа против Милан .

Со Лацио ги гледав Реџина, клупа, со Интер, клупа, со Јуве исто, клупа, једино со Милан играше и постигна 1 гол и изигра солидно но беше заменет .

7 меча ко стартер за Реџина, ваљда имало добра причина за истото, ебаго, некако многу ниско го спуштивте Милан со муабетиве .
Абе сепак јас имам надеж у него, мислам дека може подобро да изигра од Слоудорф. А башка и Италијанец е и од нашата школа е...


А и еве како му ја честитавме јас и Дим4е наградата на Кака:

[22:39:57] Icko WTF!?: kaka
[22:39:58] Icko WTF!?: najdobar
[22:40:02] Icko WTF!?: na kupot :D
[22:40:11] Icko WTF!?: gledas be? :|
[22:40:27] Димче Цветановски: da mi jade petelot
[22:40:50] Димче Цветановски: so 2 race
[22:41:17] Icko WTF!?: i mene
[22:41:20] Icko WTF!?: a i zena mu
[22:41:23] Icko WTF!?: (blush)
[22:41:53] Димче Цветановски: ma se po spisok
[22:42:03] Icko WTF!?: (party)

:pos::pos::pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom