Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Е ова ти се факти,а не празни муабети и трачеви.:smir:

Ајде биди ми поздравен.
Абе и Кака и Роналдо даваа такви изјави, па знаеме што се случи...така да, никогаш не биди сигурен. :smir:

И ајде доста за Фабрегас и Арсенал. И онака тоа беше само желба на Фабрегас, не на Милан.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Еј ај вака да не ви се смее пола форум да разјасниме нешто за Фламини.Прва полусезона дали имаше изиграно дечкото 10 утакмици а вие викате леле од старт што правеше Значеи еве ЛИНК колку утакмици има изиграно годинава = 29 од кои 5 се во УЕФА = 24 во прва полусезона изигра до 10 меча највеќе ама неверувам и дека се толку затоа што претежно цлегуваше како замена = 14 утакмици во втора полусезона итоа можеби ни таа не ја изигра цела ако Сакате доказ дека во прва полусезона не играше проверете по првата тема значи Милан играше со еден напаѓач Кака Роналдињо Сидорф Амброзини и Гатузо,После се повреди и Гатузо играше Емерсон и Бекам кога више почна таа збрка нели имаше нешто во фиренца бил нападнат Галијани од навивачите и Анчелоти беше приморан да извади некој од своите љубимци и го стави Фламини и виде што ЅВЕРОЊА е и незнам зашто дечкото вика дека Фламини бил дупка што очекуваш ти од него да зема топката да ги претрча-издрибла сите и да даде гол ? Ти збориш нешто а тоа нема врска исто како да ми кажеш па ај Гатузо недава голови не ни треба :uvo:
Добро бе...Јас не можам да ги разберам овие вечитиве песимисти според кои ќе отпаднеме уште во фазата по групи,ќе се распадне тимот и Милан више нема да постои.Поготово не можам да разберам некој кој вика дека ја следел цела сезона и увидел дека Ди Џенаро е дудук,а притоа и Фламини е исто дудук....

И сакам само нешто да ве прашам...Што очекувате бе вие? Што сакате? Кого да донесе Милан?
Знаете што би се десило ако наеднаш се смени цела екипа?
Гледате дека постепено се купуваат млади играчи,се осигурува иднина...Пато,Силва,Абате,Ѕигони...се оди по Џеко,Цисоко,Хернанеш...
Јас не знам што сакате да кажете...Ај сеа отиде Кака и Милан во пропаст а? Галијани и Берлускони не знаат ништо, вие знаете се...Дај кажете,баш ме интересира како мислите дека Милан треба да ја води клубската политика?
Е ај и тебе другарче да ти одговорам па вака што сакаш да очекувам од тим кој ја има најглупавата трансфер политика ?Убаво ви кажа дечкото бе се палите на Абате ,Ди Џенаро, Ѕигони бе што го рачунаш овој бе еј 18 години ти знаеш кога се најубавите фудбалски години ти знаеш и да има во овие нешто кога треба да го покажат тоа ? Ми го споредуваш Ѕигони со Гуркуф браво алал ти вера 23 годинишњак кој е во најубавите години и прави парче ти го споредуваш со Ѕигони браво нема што имаме најако подмладување - разлика Татко-Син

Сега ако не е црно никогаш не било вакви тапа сезони немаме доживеано одамна а па и што е најлоштото незаинтересирани сме чекаме играчи од небо да паднат чекаме некој друг да ни даде пари за да купиме а можеби и нема .И пак ќе повторам ова е најлошата трансфер политика толку бедни не сме биле одамна порано Милан беше поим бе институција кога ќе се побара некој играч одма се постигнуваше договор а не сега не ебаваат како сакаат не потпишуваат со нас потпишуваат за Фиорентина Лион ...

Незнам догодина ќе се крстам во Фавали... со кој памет се чува уште човеков ај барем ова објасни ми го?

ЕДИТ
Milan Want To Finish In Top Three - Galliani

На што да се надевам друже ? Јас искрајно може и да не го гледам Милан догодина!
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Вака само едно :
Фабрегас останува уште минимум 3 4 години и потоа ќе замине (МОЖДА) само у Барса и никаде на друго место зашто за Арсенал 1000 пати има кажано дека го сака тимот и Венгер му е како втор татко и зашто збориме за оваа тема кога Фабре никад не бил понуден и никад Милан не можел да го добие ..?
А Аде ако го сакате дајте 25че и го имате... не ми треба да ви кажам... лком за пари е тој бе не е играч... нека го земе тој вашиот менаџер и не ми треба Аде више.... Фала му за првите 2 сезони и толку.... :helou:
И како може 13 милиони кога колку се пари потрошени за Вермален и уште 2 добри искусни играчи Венгер ги вети дека ќе се донесат а како што знам 7 милиони беа потрошени ( ова е чиста глупост од негова страна) за млад играч од 16или 17 години така да ... ае 13 милиони пресметај те ги и верувајте на Гол.ком
Лоџикс многу убаво објасни све што требаше...браво :smir:
И со среќа доведете си играчи кои ќе ви помогнат во тимот за следнава сезона само не ми го чачкајте Фабрегас зашто за џабе време ќе трошите а знае вашата управа дека не можат тоа да го направат и нема понуди затоа :helou:
Без никакви навреди го пишувам ова.... значи реалноста е тоа... поздрав:salut:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Вака само едно :
Фабрегас останува уште минимум 3 4 години и потоа ќе замине (МОЖДА) само у Барса и никаде на друго место зашто за Арсенал 1000 пати има кажано дека го сака тимот и Венгер му е како втор татко и зашто збориме за оваа тема кога Фабре никад не бил понуден и никад Милан не можел да го добие ..?
А Аде ако го сакате дајте 25че и го имате... не ми треба да ви кажам... лком за пари е тој бе не е играч... нека го земе тој вашиот менаџер и не ми треба Аде више.... Фала му за првите 2 сезони и толку.... :helou:
И како може 13 милиони кога колку се пари потрошени за Вермален и уште 2 добри искусни играчи Венгер ги вети дека ќе се донесат а како што знам 7 милиони беа потрошени ( ова е чиста глупост од негова страна) за млад играч од 16или 17 години така да ... ае 13 милиони пресметај те ги и верувајте на Гол.ком
Лоџикс многу убаво објасни све што требаше...браво :smir:
И со среќа доведете си играчи кои ќе ви помогнат во тимот за следнава сезона само не ми го чачкајте Фабрегас зашто за џабе време ќе трошите а знае вашата управа дека не можат тоа да го направат и нема :salut:понуди затоа :helou:
Без никакви навреди го пишувам ова.... значи реалноста е тоа... поздрав
Ај внучко на баба Ванѓа кажи ми дал има сезона на дождови другото лето у Хрватска планирам таму на одмор, и кажи ми за 2 години дал ќе има доволно снег на Златибор сакам да бордам тогаш тамо :toe::toe:


а за второво Фабрегас не чачкаше нас не мие него :smir:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ај внучко на баба Ванѓа кажи ми дал има сезона на дождови другото лето у Хрватска планирам таму на одмор, и кажи ми за 2 години дал ќе има доволно снег на Златибор сакам да бордам тогаш тамо :toe::toe:


а за второво Фабрегас не чачкаше нас не мие него :smir:
Кај има изјава дека он сакал кај вас да игра жити све кажи ми :uvo:
Значи не провоцирам али никад не изјавил такво нешто и едино шо има кажано е дека ќе иде у Барса можеби при крајот на кариерата за таму кај шо почнал и да заврши...значи незнам зашто превртувате изјави :toe:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Кај има изјава дека он сакал кај вас да игра жити све кажи ми :uvo:
Значи не провоцирам али никад не изјавил такво нешто и едино шо има кажано е дека ќе иде у Барса можеби при крајот на кариерата за таму кај шо почнал и да заврши...значи незнам зашто превртувате изјави :toe:

имаше неколку изјави не се прави на тошо ај чиу од тука
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Кај има изјава дека он сакал кај вас да игра жити све кажи ми :uvo:
Значи не провоцирам али никад не изјавил такво нешто и едино шо има кажано е дека ќе иде у Барса можеби при крајот на кариерата за таму кај шо почнал и да заврши...значи незнам зашто превртувате изјави :toe:

Arsenal midfielder Cesc Fabregas has admitted that he would fancy aplaying for Milan if his career ever took him to Italy.



"If I had to come to Italy, Milan would be the team I would like to play with," declared the Spanish player to RAI. "You never know."
Oбрати пажња на болдираново.


И пред тоа јас не реков дека Фабрегас ке дојде во Милан, туку само реков дека тој изјавил така и би можеле нашиве да се распрашаат, а добро знаемо дека у днешницава на фудбалот свекој си има цена рајт ?

You never know :smir:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Тука

Тука

Ова се од Македонски сајтови, сигурно не измислуваат, башка и неможев да ја најдам последната изјава на Фабрегас, кога вика дека сака да игра во Милан. И ме мрзе сеа да гуглам па да барам од англиски сајтови.

Еве ја последната изјава, од milannews.it

Cesc Fabregas called Milan. The Arsenal midfielder, speaking to Rai, rossonera that identifies the team that would play if they decide to choose the league: "If I had come to Italy, Milan is the team that I like to play. You never know ". However, the cost of the card for Fabregas require an excessive economic effort for the current financial framework of Milan.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Е ај и тебе другарче да ти одговорам па вака што сакаш да очекувам од тим кој ја има најглупавата трансфер политика ?Убаво ви кажа дечкото бе се палите на Абате ,Ди Џенаро, Ѕигони бе што го рачунаш овој бе еј 18 години ти знаеш кога се најубавите фудбалски години ти знаеш и да има во овие нешто кога треба да го покажат тоа ? Ми го споредуваш Ѕигони со Гуркуф браво алал ти вера 23 годинишњак кој е во најубавите години и прави парче ти го споредуваш со Ѕигони браво нема што имаме најако подмладување - разлика Татко-Син

Сега ако не е црно никогаш не било вакви тапа сезони немаме доживеано одамна а па и што е најлоштото незаинтересирани сме чекаме играчи од небо да паднат чекаме некој друг да ни даде пари за да купиме а можеби и нема .И пак ќе повторам ова е најлошата трансфер политика толку бедни не сме биле одамна порано Милан беше поим бе институција кога ќе се побара некој играч одма се постигнуваше договор а не сега не ебаваат како сакаат не потпишуваат со нас потпишуваат за Фиорентина Лион ...

Незнам догодина ќе се крстам во Фавали... со кој памет се чува уште човеков ај барем ова објасни ми го?

ЕДИТ
Milan Want To Finish In Top Three - Galliani

На што да се надевам друже ? Јас искрајно може и да не го гледам Милан догодина!
Дали ти ќе го гледаш Милан догодина,верувај е твоја работа и не засега ама баш никого друг...

Никој не се пали на Ѕигони,Абате и Ди Џенаро,погрешно си ја сватил работата.Поентата е во тоа што може да донесат тие фудбалери.На тоа се палиме.На новиот Милан кои многумина од тука автоматски по дифолт го осудија на пропаст.Од каде знаеш бе какви играчи се и како ќе се снајдат во Милан овие тројца што ги спомна? Немој да ти кажувам примери на играчи кои се снашле ептен добро,а тоа никој не го очекувал.Знам дека знаеш дека има многу такви,исто како што има и разочарувања...Зошто од прва,напамет ги осудувате и као знаете дека се слаби,везе немаат,коа немате ни една нивна утакмица изгледано...
Сакаш да ми кажеш дека Галијани и Берлускони не знаат што прават?
Па кој би знаел ако не тие? Тие ги познаваат работите многу подобро од било кој друг,и нив Милан им значи повеќе од било кој друг...
Немој ова со најубавиве фудбалски години....Од кај ти е ова? Нема врска...Не мора да значи...Колку играчи блеснале многу млади и колку блеснале во поодминати фудбалски години?

Викаш одма се постигаше договор а за играч порано а?
А Ибра коа не корпираше? А Торес? Такви работи секогаш имало и ќе има...
Фавали од каде знаеш дека ќе игра бе?Минатава сезона беше 3 пати подобар од Каладзе на пример,па и од Јанкуловски...
Проблемот е што плукате на управата,а уште немате видено резултати...

И пак не разбрав:Како ти мислиш дека треба да се води клубската политика?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Па Ибра - Торес се блиско минато

И како јас да не го осудам на пропаст овој милан кога човек главен на управата го прави тоа
Milan Want To Finish In Top Three - Galliani
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Па Ибра - Торес се блиско минато

И како јас да не го осудам на пропаст овој милан кога човек главен на управата го прави тоа
Milan Want To Finish In Top Three - Galliani
После тоа блиско минато Милан освои ЛШ,а Ибра односно Торес не им донесоа многу на своите нови тимови...Сакам да кажам дека не беше многу лошо и без нив...
Кажи ми ти очекуваш да рече дека ќе го освои Скудетото? Па нормално дека нема да рече,тогаш очекувањата на фановите ќе бидат само тоа,и ќе биде лошо ако завршиме втори.Вака со една резервирана изјава можеме да направиме и изненадување...
Кажи ми дали некогаш и некаде си прочитал изјава на некој Претседател на клуб кој вика: Догодина сигурно освојуваме домашно првенство и ЛШ!
И пак не ми одговори...Како ти мислиш ека треба да се води клубската политика?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ништо штом и оваа година Галијани гледа на третото место не гледа на скудетото тешко дека ќе земе некое засилување.Добро ќе биде покрај Џеко да земат некој добар дефанзивец за џабе ги враќаме Ди Џенаро кога нема шанса да влезе на некој натпревар пак ќе го пратат на позајмица во некој помал клуб.

едит до каде е трансферов на Сисоко?
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Ништо штом и оваа година Галијани гледа на третото место не гледа на скудетото тешко дека ќе земе некое засилување.Добро ќе биде покрај Џеко да земат некој добар дефанзивец за џабе ги враќаме Ди Џенаро кога нема шанса да влезе на некој натпревар пак ќе го пратат на позајмица во некој помал клуб.

едит до каде е трансферов на Сисоко?
Абе досега сме најефектни на трансфер пазарот за враќање на фудбалерите ,а на купување нема не нигде,и тие преговорите се за никаде,Галиани и БЕрлу како да не ги интересира у п.м од Абате очекувам неш. а од Ди Џенаро очекувам да се покаже во купот на Италија во лигата не верувам дека ке добие шанса да се покаже,:vozbud:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
После тоа блиско минато Милан освои ЛШ,а Ибра односно Торес не им донесоа многу на своите нови тимови...Сакам да кажам дека не беше многу лошо и без нив...
Кажи ми ти очекуваш да рече дека ќе го освои Скудетото? Па нормално дека нема да рече,тогаш очекувањата на фановите ќе бидат само тоа,и ќе биде лошо ако завршиме втори.Вака со една резервирана изјава можеме да направиме и изненадување...
Кажи ми дали некогаш и некаде си прочитал изјава на некој Претседател на клуб кој вика: Догодина сигурно освојуваме домашно првенство и ЛШ!
И пак не ми одговори...Како ти мислиш ека треба да се води клубската политика?
Лани на нас ни ги мачкаа очите со изјавите Све освен Скудето за милан ќе претставува неуспех.....

А како да се води трансфер политиката епа Ќе се обновува тимот постепено да нема толкави разлики имаме многу 30 годишњаци и јаче и неколку младичи ,,перспективни,, разликата во години е Огромна Види ти во Манчестер има да Гигс Сколс Фердинанд имаат по 34-5 години ама останатиот дел од екипата е од 25 до 29 години (според сите најздрелите фудбалски години) значи ја има рамнотежата тимот е обновуван постепено а кај нас се купува еднаш се играат тие додека да не ги собере гробарот па после 18 годишни тоа е само губење на време титули и лоша Трансфер политика
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
хаха мене не ми се верува како се смете на управата,се смеете за вратените играЧи да ве прашам дали се смеевте коа дојде кака со 2 леви нозе? а после леле бразо ЅВЕР најбоље си.....што ако овј тим догодина освои скудето или лига на шампиони? и тогаш вака ке плачете или браво абатее најбоље си браво фавали браво инзаги...ако само вие јадете гомна ама се ке си дојде на свое место после сите има да ги повлеЧете зборовиве сеа што сте ги пишале...така да знаете
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom