Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Брат можеби сакаш да кажеш дека тогаш беа во форма и му тргна на Милан иначе за составот тогаш беше речиси истиот 5 години по ред,ништо посебно-сите знаеме!Само што беа добро организирани и компактни.Сигурно не е подобро да играме 10 години со истите играчи,време беше за да се почне нова ЕРА.како и да е сигурно од 2007 до 2009 Пирло,Пипо,Сидорф и Амброзини не заборавиле да играат фудбал верувај!ама не треба да чекаме се од нив,нова ера со нови играчи и нов тим за нови трофеи !:toe::vozbud:.... а за тоа за Фламини што викаш стварно не те разбирам,зарем не виде ли дека човекот трчаше како луд,душата на терен ја оставаше,се бореше за секоја топка а ти викаш лошо изигра,хах..немој така бе! :pos2:
>>>Goalkeepers 1. Dida <brazilian> 16. Zeljko Kalac <australian> 29. Fiori <italian> >>>Defenders 2. Cafu <brazilian> 3. Maldini (cpt.) <italian> 4. Kaladze <georgian> 5. Costacurta <italian> 13. Alessandro Nesta <italian> 17. Simic <croatian> 18. Marek Jankulovski <czech> 19. Giuseppe Favalli <italian> 25. Daniele Bonera <italian> >>>Midfielders 8. Gattuso <italian> 10. Clarence Seedorf <dutch> 20. Yoann Gourcuff <french> 21. Andrea Pirlo <italian> 22. Ricardo Kaka <brazilian> 23. Ambrosini <italian> 27. Serginho <brazilian> 32. Christian Brocchi <italian> >>Forwards 7. Ricardo Oliveira <brazilian> 9. Filippo Inzaghi <italian> 11. Alberto Gilardino <italian> 15. Marco Borriello <italian>

10 играчи се сменети од тогаш.


Значи на некои работи морав да ти реплицирам.
1. Пирло не е се послаб и послаб, тој е сеуште еден од најдобрите и најконстантните играчи на Милан.
2. Пипо оваа сезона особено на крајот од неа играше во животна форма така што иако не се млади нозете сепак вршат работа.:)
3. За жал тука си во право. Стигнавме до таму еден Амброзини кој со години ја грееше клупата да стане стандарден првотимец.

И на крајот мислам дека Адебајор воопшто не ни е потребен. Џеко да, но Адебајор апсолутно ништо нема да покаже во Милан и ќе биде уште еден од низата пропаднати трансфери.
Пирло бога ми оваа сезона беше многу константен, посебно после повредата:tapp:
Абе Пипо е ѕвер, ама многу е стар. Нема иднина во тој чоек, тој можи да закрпи десетина утакмици после нормално е да падни во форма, не можиш да очекувар Пипо да биди стандарден цела сезона на овие години.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
>>>Goalkeepers 1. Dida <brazilian> 16. Zeljko Kalac <australian> 29. Fiori <italian> >>>Defenders 2. Cafu <brazilian> 3. Maldini (cpt.) <italian> 4. Kaladze <georgian> 5. Costacurta <italian> 13. Alessandro Nesta <italian> 17. Simic <croatian> 18. Marek Jankulovski <czech> 19. Giuseppe Favalli <italian> 25. Daniele Bonera <italian> >>>Midfielders 8. Gattuso <italian> 10. Clarence Seedorf <dutch> 20. Yoann Gourcuff <french> 21. Andrea Pirlo <italian> 22. Ricardo Kaka <brazilian> 23. Ambrosini <italian> 27. Serginho <brazilian> 32. Christian Brocchi <italian> >>Forwards 7. Ricardo Oliveira <brazilian> 9. Filippo Inzaghi <italian> 11. Alberto Gilardino <italian> 15. Marco Borriello <italian>
10 играчи се сменети од тогаш.

НЕМАМ КОМЕНТАР ЕЈ !!!ЦЦЦ! ти зборам за првиот тим на Милан знам дека имаат уште 15 фудбалери на клупа и остало,тие се сменија да!:pos2:....само не ме напнувај со вакви постови плс!
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
НЕМАМ КОМЕНТАР ЕЈ !!!ЦЦЦ! ти зборам за првиот тим на Милан знам дека имаат уште 15 фудбалери на клупа и остало,тие се сменија да!:pos2:....само не ме напнувај со вакви постови плс!

Од тогашниот прв состав сега сменети се Дида, Малдини, Кака, Џилардино
. То ти се 4 играчи. Да не го заборавиме и Костакурта кој исто изигра многу утакмици, а и Рикардо Оливеира тогаш го платија 20 мил. шо значи го сметале за првотимец. А да и Кафу беше стартер.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
По се изгледа Кеирсон ќе оде у Барселона. :pred::pred::pred:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345

Од тогашниот прв состав сега сменети се Дида, Малдини, Кака, Џилардино
. То ти се 4 играчи. Да не го заборавиме и Костакурта кој исто изигра многу утакмици, а и Рикардо Оливеира тогаш го платија 20 мил. шо значи го сметале за првотимец.
па значи ланска сезона ја изигравме само без Костакурта и Оливеира,од наведените! така да само они двајца се сменија лани! сега за оваа новава уште многу ке се сменат!
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Абе ГАЛИАНИ ПОТЕНЦИРАШЕ ДЕКА ВО МИЛАН ПОЧНУВА НОВА ЕРА ЈАС ЗНАМ ДЕКА НЕМА ДА БИДЕ ИСТО БЕЗ КАКА АМА КЕ ИСТРПИМЕ ГИ ИМАМЕ ПАТО И РОНЛАЛДИЊО И + ГАЛИАНИ МОРА ДА КУПИ НЕКОЈ ИГРАЧИ ЗАТОА ШО НАВИВАЧИТЕ НЕМА ДА КУПАТ СЕЗОНСКИ БИЛЕТИ ЗАТОА КЕ ИМА ЗАСИЛУВАЊА ЛЕТОВО САМО ТРПЕНИЕ ПОЧЕКАЈТЕ
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Добро бе...Јас не можам да ги разберам овие вечитиве песимисти според кои ќе отпаднеме уште во фазата по групи,ќе се распадне тимот и Милан више нема да постои.Поготово не можам да разберам некој кој вика дека ја следел цела сезона и увидел дека Ди Џенаро е дудук,а притоа и Фламини е исто дудук....

И сакам само нешто да ве прашам...Што очекувате бе вие? Што сакате? Кого да донесе Милан?
Знаете што би се десило ако наеднаш се смени цела екипа?
Гледате дека постепено се купуваат млади играчи,се осигурува иднина...Пато,Силва,Абате,Ѕигони...се оди по Џеко,Цисоко,Хернанеш...
Јас не знам што сакате да кажете...Ај сеа отиде Кака и Милан во пропаст а? Галијани и Берлускони не знаат ништо, вие знаете се...Дај кажете,баш ме интересира како мислите дека Милан треба да ја води клубската политика?
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Дечки, ама факт е дека Фабрегас повеќе пати има изјавено дека сака да игра во Милан. А пак друг факт е дека во изминативе години, најважните играчи ви заминаа од тимот....:smir:

Но сепак јас не сум оптимист за Фабрегас, ако оде негде мислам дека ќе оде у Барса, башка и не ми се верува Милан за фрли 40+ милиони за него.:toe:
Хахаха,од извори како гол.ком/а дали и таму има пишувано.
А што си има врска тава со струјата?:tapp:
Најважни играчи?Фламини,Хлеб?..Далеку од тоа.За Хлеб се најде подобра замена,еднинствено за Фламини,немаше,а летово најверојатно ке се пополни тоа место...
Бтњ,факт е што вашиот најдобар играч си замина/на Арсенал не.:smir:
Абе ке видимо, и ја знаем дека е тешко да се дојде до Фабрегас, многу тешко, но не е невозможно

Милан има сега пари за трошење околу 100 мил, плус ако се продаде Пирло уште 30 мил плус, а знаемо добро каква е состојбата у Арсенал :smir:



Адебајор и не е така лошо решение, иако више ако не дојдемо до Џеко ја појќе би со сакал ФАбиано
Јас незнам,може да ми кажеш?
Знам дека надеж има,али после ова...зар не умре и таа:
"So, for anyone who is unclear or may have misunderstood what my position is, let me make myself absolutely crystal clear. I am wholeheartedly committed to Arsenal and my future lies with this great Club.
Исто така Венгер изјави и за Аде дека нема да го продаде,но ако има понуда над 30 мил,а најде добра замена Венгер...можен е овој трансфер.:pipi:
ПС:Од Пирло се надеваш на +30 мил?
Повеќе од 18 мил. нема да дадат за него...освен Р.М.=)
Поздрав.:smir:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Хахаха,од извори како гол.ком/а дали и таму има пишувано.
А што си има врска тава со струјата?:tapp:
Најважни играчи?Фламини,Хлеб?..Далеку од тоа.За Хлеб се најде подобра замена,еднинствено за Фламини,немаше,а летово најверојатно ке се пополни тоа место...
Бтњ,факт е што вашиот најдобар играч си замина/на Арсенал не.:smir:
Не знам каква тава, тенџере или котел има врска со струјата, ама знам дека ви заминаа играчи како Анри, Силва, Хлеб, Фламини, Кол,....а секојдневно Адебајор и Фабрегас изјавуваат дека ќе си одат.

Исто така Венгер изјави и за Аде дека нема да го продаде,но ако има понуда над 30 мил,а најде добра замена Венгер...можен е овој трансфер.:pipi:
Поздрав.:smir:
Малце се 30 милиони бе, минимум 40....:toe:

И не се возбудувај толку многу...:smir:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Не знам каква тава, тенџере или котел има врска со струјата, ама знам дека ви заминаа играчи како Анри, Силва, Хлеб, Фламини, Кол,....а секојдневно Адебајор и Фабрегас изјавуваат дека ќе си одат.


Малце се 30 милиони бе, минимум 40....:toe:
Анри-дали се осети неговото отсуство,Аде одлично го замени.
Силва-ако сметаш играч за најважен кој цела сезона ја преседе на клупа..
За овие двајца/ти објаснив погоре.
Кол<Гаел,повеќе коментар не треба=)
И за крај пак ке те ти кажам прееееемногу ги читаш на гол.ком.:motor:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.653
дост бе доста со Фабрегас уозбилете се малце, знаете ли за кого навивате вие воопшто. Ко да е ова прво лето па не ја знаете трансфер политиката како иде.
Ќе му учука Арсенал цена 40 ко од шала, да не мислите дека Милан би ги дал тие пари....
Иначе сме влегле наводно во комбинација за Мертесакер од Вердер. За овој немам став некој слабо гледан ми е (освен кога не превтеа:))па кажете шо е како е. Мене не ми оставил некој впечаток голем, знам дека блесна на светското во Германија и тогаш само му памтам пар добри утакмици. Ми личи на “Сендерос’’ или нешто слично.
http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=8573
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Анри-дали се осети неговото отсуство,Аде одлично го замени.
Силва-ако сметаш играч за најважен кој цела сезона ја преседе на клупа..
За овие двајца/ти објаснив погоре.
Кол<Гаел,повеќе коментар не треба=)
И за крај пак ке те ти кажам прееееемногу ги читаш на гол.ком.:motor:
........

Не го читам многу goal.com, немај мака, а и тие само ги преведуваат вестите од другите сајтови, освен кога го има "она"-report :kesa: :kesa: :kesa:

Иначе сме влегле наводно во комбинација за Мертесакер од Вердер. За овој немам став некој слабо гледан ми е (освен кога не превтеа:))па кажете шо е како е. Мене не ми оставил некој впечаток голем, знам дека блесна на светското во Германија и тогаш само му памтам пар добри утакмици. Ми личи на “Сендерос’’ или нешто слично.
http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=8573
Уф, Мертесакер :drk: :drk: :drk:

Одличен играч е, ако го земиме топка нема да ни припари у шеснаестникот, дечкото е висок 1.98 cm, башка и често постигнува голови.
Јас сум за Мертесакер, иако мислам дека ќе биде тешко да го земиме.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Анри-дали се осети неговото отсуство,Аде одлично го замени.
Силва-ако сметаш играч за најважен кој цела сезона ја преседе на клупа..
За овие двајца/ти објаснив погоре.
Кол<Гаел,повеќе коментар не треба=)
И за крај пак ке те ти кажам прееееемногу ги читаш на гол.ком.:motor:
Па да ти кажам не се осети многу.

Од шампионска екипа и финалист у ЛШ се борите со Астон вила за 4 место у Англија. Значи не се осетило многу како што викаш

Ситуацијата е таква што арсенал е у гомна, нема пари за нови трансвери и самиот Венгер изјави да не се надеваат фановите на Арсенал затоа што ке имал читај 13 мил фунти за засилувања летово.

Плус Венгер го понуди на Јуве и Милан за 20 мил. пошо и самиот се свесен дека Аде беше дупе прошлата сезона, предпрошлата да али прошлава беше тапа, значи свесен е дека не вреди 20 мил.

Фабрегас изјавуваше уште лани уште една сезона без трофеј и ке почне да размислува за заминување доколку Арсенал не стане екипа која се бори за трофеи. Со овов тим и со заминување на Аде и со 13 мил фунти за трошење тешко дека ке биде таква екипа годинава со Ремзи, Гибс, Диаби, итн


Ете за таква ситуација говорев, немој да ме сватиш погрешно но ова горе се факти, размисли ако замине Аде а веројатноста е голема прв шпиц ке ви биде Бенднер :pos2: Уште колку такви сезони ќе издржи Фабрегас а?

:smir:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Па да ти кажам не се осети многу.

Од шампионска екипа и финалист у ЛШ се борите со Астон вила за 4 место у Англија. Значи не се осетило многу како што викаш

Ситуацијата е таква што арсенал е у гомна, нема пари за нови трансвери и самиот Венгер изјави да не се надеваат фановите на Арсенал затоа што ке имал читај 13 мил фунти за засилувања летово.

Плус Венгер го понуди на Јуве и Милан за 20 мил. пошо и самиот се свесен дека Аде беше дупе прошлата сезона, предпрошлата да али прошлава беше тапа, значи свесен е дека не вреди 20 мил.

Фабрегас изјавуваше уште лани уште една сезона без трофеј и ке почне да размислува за заминување доколку Арсенал не стане екипа која се бори за трофеи. Со овов тим и со заминување на Аде и со 13 мил фунти за трошење тешко дека ке биде таква екипа годинава со Ремзи, Гибс, Диаби, итн


Ете за таква ситуација говорев, немој да ме сватиш погрешно но ова горе се факти, размисли ако замине Аде а веројатноста е голема прв шпиц ке ви биде Бенднер :pos2: Уште колку такви сезони ќе издржи Фабрегас а?

:smir:
Ајде по ред.Кога игравме финале во ЛШ,завршивме 4то место во ПЛ,значи не бевме шампиони.
Сезоната 2007/08,домашното првенство ни избега за влакно,се боревме за титула.
Оваа сезона потрфливме,ама не е лошо и две полуфиналиња,значи со две/три засилувања ке сме уште посилни.
Значи за Вермален се потрошени нешто над 10 милиони,а Венгер изјави дека планира уште две засилувања,така да твојот муабет за немање пари паѓа во вода.
Вчера Венгер изјави дека Аде и Цеск остануваат,со тоа ги демантираше тие шпекулации.
Ви реков,ако се најде достојна замена за Аде,а Милан даде добра понуда...можен е овој трансфер.

На сила се правиш слеп?

I'm not sure how many times I need to talk directly about my commitment to Arsenal as I continue to say the same thing over and over again, but it appears that every time I have spoken to the Spanish media recently, my words have bounced back to England, leaving question marks about my future.

"So, for anyone who is unclear or may have misunderstood what my position is, let me make myself absolutely crystal clear. I am wholeheartedly committed to Arsenal and my future lies with this great Club.
Е ова ти се факти,а не празни муабети и трачеви.:smir:

Ајде биди ми поздравен.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom