Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Уште нема нишо више ми ск*рчи да чекам најозбилно само шпекулации ништо конкретно нема......:tapp:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Ако вака биде цело лето, одолговлекување, ондак ништо не праиме за наредна сезона:uvo:.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Лука Антонели во Парма ,Па треба да се ослободуваат од играчи што се на позајмица по 2-3 години на позајмица,Инче играл лев бек а на тоа место ги имаме Јанкуловски ,Сисоко, и Замброта игра таму та нема што да бара овој во милан,инче има настапено на 3 настапи во сезоната 2006-2007,Тоа не е важно можеби но каде стасавме со ЏЕко
Цисоко не е наш,така не се занесувајте....почекајте малце,ќе видиме.
Јас не знам што е работава со фан-клубов....Од каде бе толку големи навивачи на Милан што не веруваат во управата.Во Галијани и Берлускони.Истата таа управа ве натера да го засакате Милан,сега да пишувате тука,истата таа управа има потрошено многу појше живци и пари од било кој друг за тимот и на истата таа управа тимот му значи појше отколку на било кој од нас тука....
Доста више со пишување постови од типот: Милан ќе пропадне,нема да купиме никого,тие не знаат што прават и слично...
Не верувам дека тие прават нешто напамет без претходно добро да го смислат и сигурно нема да дозволат Милан да стане просечна екипа.
Абе збориме за Милан еј...не за Беласица.Збориме за најголемиот и најуспешниот светски тим,за овие епитети голем придонес имаше и оваа управа.Така да јас сум сигурен дека ќе направат се што можат за Милан да се врати и да остане во највисокиот ранг...
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Цисоко не е наш,така не се занесувајте....почекајте малце,ќе видиме.
Јас не знам што е работава со фан-клубов....Од каде бе толку големи навивачи на Милан што не веруваат во управата.Во Галијани и Берлускони.Истата таа управа ве натера да го засакате Милан,сега да пишувате тука,истата таа управа има потрошено многу појше живци и пари од било кој друг за тимот и на истата таа управа тимот му значи појше отколку на било кој од нас тука....
Доста више со пишување постови од типот: Милан ќе пропадне,нема да купиме никого,тие не знаат што прават и слично...
Не верувам дека тие прават нешто напамет без претходно добро да го смислат и сигурно нема да дозволат Милан да стане просечна екипа.
Абе збориме за Милан еј...не за Беласица.Збориме за најголемиот и најуспешниот светски тим,за овие епитети голем придонес имаше и оваа управа.Така да јас сум сигурен дека ќе направат се што можат за Милан да се врати и да остане во највисокиот ранг...
Дечко незнам ти на која планета живееш ама како и да е те молам во најбрзо време врати се на Земјата за твое добро.

Ако ми дадеш една добра забелешка зашто да бидам задоволен од оваа управа ке ти бидам вечно благодарен и на аватар ке те носам до крајот на животот...Тоа дали сум и колкав навивач сум на Милан нема апсолутно никаква врска со управата.

Како бре со цел памет и при здрав разум кажуваш дека таа управа направила ние/јас да го сакам Милан. Па јас го сакам Милан поради сите други причини освен заради управата, го сакав заради Ван Бастен, заради Веа, па Бобан, Шевченко, Кака, Гатузо... после поради што играат на еден од најубавите стадиони во светот, поради нивната публика, поради нивните бои, поради традицијата на тимот....сигурно јас не ги сакам поради Берлускони.

Како се мери големината на тимот? Најуспешниот на светско ниво сме благодарение на некои т.н помали титули кои што за мене немаат некоја голема вредност...во ЛШ сме втори по бројот на титули, во италијанско сме трети. Едно е да го сакаш тимот, ама мораш и да бидеш малку објективен и реален...

Милан моментално со овој состав е само просечен италијански тим!!! Факт!
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Ги мразам 24фудбал али ставиле некоја вест за некојси млад фудбалер кој доаѓа во Милан. линк

Ѕигони не ми изгледа за некој јак фудбалер и за јако засилување. Изгледа се работа за засилување на резервниот тим на Милан.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Арно арно... сеа 4-5 години ќе шета на позајмица :icon_lol:, може и тоа е малку.

Еве и неколку други новости ако ве интересира:
Одо понуден на Јувентус. (овој изгледа нема идната сезона да игра за Милан, има и други заинтересирани клубови за него а и самиот изјави дека знае дека фановите на Милан не се баш најсреќни што се вратил во Милан).

Коринтиас за Андре Сантош бара 20 милони
(си ја дигна малиот цената за брзо време, значи подобро да си го земемо Сисоко ем поефтин ем подобар моментално.)

Addio Zuniga: passa al Napoli (тоа е феноменчо ти замина миленикот :))

Официјално: Астори продолжува во Каљари (ни замина уште еден млад играч. и не така добар според мене... ама многу паника се крена за овој, демек бил многу добар :toe:)

Инаку Милан и Џенова неможат да се договорат за Ди Џенаро, најверојатно Џенова сака да го откупи целосно но Милан не сака да се откаже така лесно, сметаат дека е квалитетен напаѓач... инаку и Џенаро изјавува желба да игра во Милан.

И уште нешто, Албертаци идната сезона ќе биде префрлен во првиот тим на Милан, и самиот се надева дека ќе добие шанса летово на пријателските за да докаже дека вреди.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Дечко незнам ти на која планета живееш ама како и да е те молам во најбрзо време врати се на Земјата за твое добро.

Ако ми дадеш една добра забелешка зашто да бидам задоволен од оваа управа ке ти бидам вечно благодарен и на аватар ке те носам до крајот на животот...Тоа дали сум и колкав навивач сум на Милан нема апсолутно никаква врска со управата.

Како бре со цел памет и при здрав разум кажуваш дека таа управа направила ние/јас да го сакам Милан. Па јас го сакам Милан поради сите други причини освен заради управата, го сакав заради Ван Бастен, заради Веа, па Бобан, Шевченко, Кака, Гатузо... после поради што играат на еден од најубавите стадиони во светот, поради нивната публика, поради нивните бои, поради традицијата на тимот....сигурно јас не ги сакам поради Берлускони.

Како се мери големината на тимот? Најуспешниот на светско ниво сме благодарение на некои т.н помали титули кои што за мене немаат некоја голема вредност...во ЛШ сме втори по бројот на титули, во италијанско сме трети. Едно е да го сакаш тимот, ама мораш и да бидеш малку објективен и реален...

Милан моментално со овој состав е само просечен италијански тим!!! Факт!
Да ти кажам искрено знаев дека баш ти ќе реплицираш на постот....

Вака...Милан најголемиот успех во својата историја го постигна од кога Берлускони дојде како Претседател на клубот,поточно кога Берлускони го купи.Играчите кои ги спомна не иделе сами,некој морал да ги донесе,некој дал пари за нив.
Пред Берлускони да дојде Милан бил просечна екипа,се десило и да игра во Серие Б.

Попрецизно:По доаѓањето на Берлускони во 1986 година,наредната значи 1987 доаѓа Ван Бастен и Милан го освојува Скудетото,прво после 8-9 години...Треба и да се напомене дека Бастен не помогнал многу околу тоа,имал цела сезона проблеми со повреда...(мислам дека ќе ја сфатиш поентата зошто го потенцирав тоа)Наредната година доаѓаат Гулит и Рајкард.После ова, со Ариго Саки како трењер Милан станува вториот тим во историјата кој освојува 2 титули во ЛШ едноподруго.Од 1988 до 1998 освојуваме 6 Скудета и 3 титули во ЛШ...
Значи да сумирам...Од кога Берлускони е Претседател и сопственик на клубот Милан има освоено 7 Скудета и 5 титули во ЛШ(од моменталните 7).Де факто со тоа станува и втор најуспешен тим во ЛШ.Без тие 5 титули ќе имавме 2,па ти прерачунај кој ќе имаше појше од нас и со кого ќе бевме изедначени.
Значи Берлускони го направи Милан најуспешен светски тим.Во Европа сме втори,во Италија имаме исто Скудета со Интер,значи и таму сеуште втори...Тие помали титули што за тебе немаат голема вредност,фигурираат како титули и тие го прават Милан тоа што го прават,да не се повторувам...А дали ти ќе ги поштуваш како титули или не,тоа е твоја работа...
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Како никој до сега не честитал роденден на легендата наша:) Барем он заслужува почит од нас секогаш:pipi:


Среќен 41-роденден џентламену
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Нека му е честито 41-иот роденден на Паоло Малдини и од мене
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Среќен роденден Паоло и фала за се што направи за клубот.

 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
La tua storia La Nostra Gloria !
Среќен роденден за нашата легенда Малдини !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom