Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
DZEKO: "VOGLIO SOLO IL MILAN!"

"јас го сакам само Милан" :)... ова го изјавил Џеко и оваа реченица е важна во преговорите со Волсбург, но исто така изјавил и дека се е во рацете на германците
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Штом тој самиот дава вакви изјави и вика дека се надева дека ќе биде во Милан на 6 јули кога ќе се собере тимот,тогаш ова е завршена работа според мене.Останува да видиме како ќе се однесува Волфсбург по ваквата изјава на Џеко.Знаат дека не можат да го задржат со сила и сега ќе пробаат да извадат што повеќе пари за трансферот.

А што е ова играчиве сами ни се нудат...:) Намирисаа дека има смена на генерации и ја гледаат својата шанса да си фатат место во голема екипа а? :)
Фабрегас...http://milannews.it/?action=read&idnotizia=8449
Андре Сантош,Џузепе Роси,Луис Фабиано...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Неможев никако да го разберам, кој е овој од Ливорно? бил на позајмица таму или...




A.C. MILAN COMUNICATO UFFICIALE
23/06/2009

L’A.C. Milan comunica che il difensore brasiliano Marcos Diniz tornerà in rossonero a titolo definitivo, mentre il difensore Romano Perticone è stato acquisito a titolo definitivo dal Livorno Calcio, società con la quale in questa stagione ha raggiunto la promozione in Serie A.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Фабрегас тешко да го продадат Арсенал ама ако им шитне 30милиони ќелавиот ќе се степаат одма да го дадат.
Џеко мислам дека ќе го земат веќе неколку пати изјавува дека сака да продолжи во Милан.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Неможев никако да го разберам, кој е овој од Ливорно? бил на позајмица таму или...




A.C. MILAN COMUNICATO UFFICIALE
23/06/2009

L’A.C. Milan comunica che il difensore brasiliano Marcos Diniz tornerà in rossonero a titolo definitivo, mentre il difensore Romano Perticone è stato acquisito a titolo definitivo dal Livorno Calcio, società con la quale in questa stagione ha raggiunto la promozione in Serie A.
Изгледа овај е тој.

Сме го зеле 2005 па сме го давале на позајмица во Монца, па на ко-сопственост на Ливорно и сега сме го вратиле, можда покажал нешто таму, ќе го видиме сезонава ако добие шанса.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
6.902
Decki da treba da birame koj da go zememe,koj bi go odbrale Gusepe Rosi ili Edin Dzeko za 28 milioni???
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Decki da treba da birame koj da go zememe,koj bi go odbrale Gusepe Rosi ili Edin Dzeko za 28 milioni???
Един Џеко без размислување, не дека мислам дека е нешто многу подобар од Роси, туку поради конституцијата на фудбалерот, веќе го имаме Пато, така да уште едно брзо кускуле не ни треба, ни треба висок играч а уз неговата висина и подвижен како и технички солиден, работи кои според мене ги има Џеко :smir:

Иако не би се жалеле и Роси да го земемо, но како што реков Џеко ми е пред него на листата на мои желби за во Милан, па следува Фабиано па Роси за местото напаѓач во Милан.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Па вака тешко прашање јас во Роси го гледам новиот Дел Пиеро во италјанскиот фудбал вие сакајте смејте ми се ама тоа е многу добар играч и е доста приспособлив можеш да го ставиш полушпиц да сврзува шпиц а може и солидно да игра на позиција крило......! Ама во моментов Милан го има Пато кој ги има истиве способности на Роси само што е едно 2 години помлад нијанса побрз а згора на се во него се гледаа она како беше скилови кои беа подобри од оние на Роналдињо на истите години... мислам дека се сеќавате се читаа разни вести кога доаѓаше!Незнам и двајцата почнуваат кариери во феноменални клубови со одлични можности за подигање и усовршување на нивото на кое играат..Пато е одличен ама најголем страв од него имам да не се деси ова што ни се деси летово..... Е сега јас забегав ги споредував Пато и Роси ама сакав да кажам дека имаме таков играч нас ни треба Џеко или барем нкој со неговите пропорции огромен што топката нема да може да го утне! Нешто како Ибра во Интер ... мислам ме сваќате но сепак овој трансвер нетреба да се случи по секоја цена што се многу 30 милиони многу се ние 30 милиони го плативме Неста па видете што има направено за Милан за мене тој е најдобриот дефанзивец на енговата позиција а дали Џеко ќе биде најдобар на неговата ќе видиме.....

пс.Ме интересираше некој ги напиша условите што ги договориле Порто и Милан за Цисоко .Дали јас точно разбрав 3 милиони им даваме сега и уште 12 ако ги изиграл 50% од утакмиците ????? Па нели за 15 милиони беше наш сигурно јас не сум разбрал убаво па ако може некој да објасни!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
пс.Ме интересираше некој ги напиша условите што ги договориле Порто и Милан за Цисоко .Дали јас точно разбрав 3 милиони им даваме сега и уште 12 ако ги изиграл 50% од утакмиците ????? Па нели за 15 милиони беше наш сигурно јас не сум разбрал убаво па ако може некој да објасни!

3 мил плаќаме за позајмица од една година, дечкото стварно има проблеми некакви и таа година ќе се искористи за проверка негова, ако е све ок ќе си ги добие Порто уште тие 12 мил пошто не сакале да го дадат за помалку а нашиве не сакале да ризикуваат, и вака сите среќни и задоволни

п.с. 2-0 за Џеко

Следеќи
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
3 мил плаќаме за позајмица од една година, дечкото стварно има проблеми некакви и таа година ќе се искористи за проверка негова, ако е све ок ќе си ги добие Порто уште тие 12 мил пошто не сакале да го дадат за помалку а нашиве не сакале да ризикуваат, и вака сите среќни и задоволни

п.с. 2-0 за Џеко

Следеќи
Аха уствари ако изигра 50 % од утакмиците и Милан ако го сака Цисоко ќе треба да плати 12 милиони ок ок Фала!
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
6.902
Epa i jas sum za Dzeko. Rosi e stvarno mn. brz i podvizen,ama nizok e i nema nekoja posebna gradba,a u Italija site znaeme kako se fudbalerite. Od druga strana Dzeko pak e visok,dobar,podvizen za negovata visina.....Taka da 3:0 za Dzeko
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
4-0 Ем сосед је ем за Милан навивал од мал само уште да дојде на Сан Сиро во црвениот табор и готово.
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Marcus Plínio Diniz Paixão


Овој најверојатно ке го продадат,Оваа сезона во Ливорно изиграл само 2 натпревари и тоа во СЕриа Б,А во Милан нема потреба да го држат и плус е Бразилец,Под еден услов само можеме да го задржаме ако е добар,Ама штом во Ливорно не играл значи не е добар,НО пред време да не го напаѓам ставете клип4е од него,А Инче млад е на 1 август ке наполни 22 год,

Romano Perticone-а овој од Милан во Ливорно,Тој е подобар од Маркус многу повеке има играно а и плус има еден натпревари изиграно за Милан во 2005 ама џабе веке е заминат во ЛИворно
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Пато бара гаранција дека ќе игра во првите 11, и да му се даде позицијата што ја сака (повлечен напаѓач кој влегува од левата страна) а тоа значи дека ќе мора да се игра со формација 4-2-3-1 [FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]

[/FONT]леле ако го фатам копиљов :) http://milannews.it/?action=read&idnotizia=8455


едит - си играл мајтап и со Берлускони кој изјавил дека ќе може да го замени Кака во Милан, па Пато рекол дека тогаш ќе треба и таква плата да му се дава, ах малиов :pishtoldz
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Абе ако нека му дадат некои гаранции на Пато,само нека не го преценуваат и да му ги кренат акциите до небо,затоа шти ќе почне многу лошо да му влијае тоа.Нека биде претпазлив, види Џузепе Роси како ни се нуди...Многу лесно може Патоа да оди во Челзи,со парите да се купи Роси и + да ни остане некое милионче.
Не смее уште на 19 години да му се дозволи да се понаша арогантно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom