Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Незнам па паткава што се буни, една година работел со Анчелоти и одма по него, па неможе цела кариера по Анчелоти да трча... шо да прават другите играчи ка Гатузо што 8 години работеле со Анчелоти ?
Мислим дека ова е игра на агентот, само да му понудат нов договор и поголема плата, но доколку вистина сака да си замине тогаш нека иде слободно.
И со кој ќе играме? Можеби со Роналдињо, а? :nesvest:
А и 100% е за платата, па си заслужува детето, најдобар ни беше оваа сезона.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
8.714
Ти во Рома ја гледаш ли ЕДНА ОГРОМНА ДУПКА ВО ЦЕЛ ТИМ? ај не пишувај тука ок?не се буни ние што сакаме ќе пишуваме дали имаме одбрана или не се гледа..вие ништо немате.
јас кажав реално мислење, а ти како сакаш свати го, мојот пост во никој случај не беше навредувачки за да имаш причина да ми забрануваш да пишувам на овој фан клуб
сакаш да знаеш што гледам во Рома оваа година??? го гледам Милан од претходната
со ова не сакам да ми се налути ниту еден фан на Милан, бидејќи и претходното мое мислење ако не беше во ред ќе рагираа повеќе од фановите на Милан, но се јави само ти и тоа без некои контра аргументи на моето мислење туку со пост со празна содршина:toe:

Остај годините, Малдини на 40ка беше подобар од цела одбрана на Рома!

Него Галијани нема у план да ги пополнува дупките :)
Пази изјава:





Дан мислеше на ова? :nesum:
но факт е дека немате некоја сјајна одбрана во моментот за да мислите на засилувања во нападот:smir::smir:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
јас кажав реално мислење, а ти како сакаш свати го, мојот пост во никој случај не беше навредувачки за да имаш причина да ми забрануваш да пишувам на овој фан клуб
сакаш да знаеш што гледам во Рома оваа година??? го гледам Милан од претходната
со ова не сакам да ми се налути ниту еден фан на Милан, бидејќи и претходното мое мислење ако не беше во ред ќе рагираа повеќе од фановите на Милан, но се јави само ти и тоа без некои контра аргументи на моето мислење туку со пост со празна содршина:toe:
Па сосем реален ти беше претходниот пост! А ова за ова мењањето на местата помеѓу Милан и Рома... не го гледаш тој филм:tv:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
до Pupone:само види Рома колку голови има примено сезонава па после можеш да процениш што е слаба одбрана.како и да е,милан секогаш има една од најдобрите одбрани!:toe::drk:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Одбранава така и така :salut:
Средниов ред ТИЊА, мора да се купи играч. :nenene:
Нападов таман. ПАТО крека нешо демек ке оди у Чилзи ама мислам дека ќе остане. :toe:
8/10
-- Мора де се купуваат играчи. Милан нема добра клупа евентуално ако се повреди некој од првиот тим
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Роналдо да го земеме. Или пак Кафу од клупите од парк да го збереме.

Тоа е тоа. Милан нема да купува играчи како што очекувате. Сака да биде економичен клуб. А за тоа не бидува кратко време. Ке се жртвуваат неколку сезони.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Dosta go tupite,pogledneto go sostavot znaci so spremen R80 i zdrav Borielo ke ni nema ramen.
 
P

PatoTheDuck

Гостин
offf a ovoj galiani ima u predvid da kupi neso ili ke go zaebat klubot totalno?ne dojde shisoko,dzeko uste aber nema.....totalno razocaran od politikava i + go sitnaa kaka :drk:

aa i da LAPORTA si e u pravo,real kupuva ZVEZDI a barca milan itn itn gi pravat tuka ima golema razlika FORZA MILAN
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
offf a ovoj galiani ima u predvid da kupi neso ili ke go zaebat klubot totalno?ne dojde shisoko,dzeko uste aber nema.....totalno razocaran od politikava i + go sitnaa kaka :drk:

aa i da LAPORTA si e u pravo,real kupuva ZVEZDI a barca milan itn itn gi pravat tuka ima golema razlika FORZA MILAN
Ај добредојде на форумов.Поздрав од миланезите до миланезите.Најбројни сме.
 
P

PatoTheDuck

Гостин
fala fala na site:D ja odamna sakav da napravam ama nikako da se odlucam inace celo vreme citam so pisuvate:D samo so ke bide so milan slednava sezona?:helou::sekss:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom