Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Koj игра фудбал со европски првак, се случува и да губи. Кој игра берлински ѕид(со Удинезе/Џеноа/итн) губи со помалце.
Губи....мислиш доживува дебакл на домашен терен.
Валенсија....Ливерпул....ај ај...си знаеш јаки се тоа тимови....
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.890
Поени од реакции
23.265
Кака никогаш не рекол дека сонува да заигра за Реал,иако е голем клуб,Милан не е ништо помалку,напротив е најуспешниот клуб со најмногу трофеи,јас сум уверен дека сакал да остане во Милан,но што може кога Милан е во финансиска криза а згора на тоа Берлускони и Галиани се главните,секако дека не може да го одбиеш Реал ако веќе знаеш дека мора да си одиш:toe:...

Абе ајде , глеј го каков е оцерен да немаше уши ќе се смееше у круг околу глава ко канаѓаните у Саут Парк, клошар у уште вика не сакал да иде, да да ко што је моја кева робот.
Ај што не поеба педерски вака туку не споеба и за паре, дај го копиљот у Сити земи 150 милиона, дај му ултиматум или иди или клупа, али тоа е памет за друг пут.

Читав негде дека ако заминел Пирло ќе дошол Фелипе Мело, Мело е одличен играч и би можел да се земем но јас сум против идењето на Пирло барем уште оваа сезона.

Читав исто една изјава на Флорентино Перез у која изјавува на навивачите дека после Кака следни цели се Виља и КР7, но дека можат да го заборават Рибери оти имал џентлменски договор со Берлускони ако дојде Кака да се откажат од бркањето на Рибери :toe:

Значи по некоа логика нашиве ќе тргнеле по Рибери е тоа ако се исполни ќе идем по пут и на другариве шо ме шупчат сега ќе им викам Kaka who ?? :vozbud:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Марка денес на насловна има дека Зидан отишол да го убеди Рибери, ако идат по Роналдо, Рибери треба да го остаат, или го чуваат како алтернатива. Ај ќе видиме деновиве.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ми се свиѓа тоа за замена на Пирло-Фелипе Мело, само што Мело нема ни 20% од креативноста на Пирло. Тешко да го продадеме Пирло, а и уште потешко да најдеме негова солидна замена.
Еднаш кажав, неговата замена треба да се бара во:Хамшик, Инлер, Д'агостино, Велосо или Ернанес.


Убаво ви кажа Димче, дај престанете со патетиките....а и галје ми е каков дрес ќе носи синот на Кака, 27 години има он, белким знае што и како со син му. :smir:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Марка денес на насловна има дека Зидан отишол да го убеди Рибери, ако идат по Роналдо, Рибери треба да го остаат, или го чуваат како алтернатива. Ај ќе видиме деновиве.

Па што ми е гајле не пишувај во оваа тема..

п.с Галијани:Пато не е за продавање
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Марка денес на насловна има дека Зидан отишол да го убеди Рибери, ако идат по Роналдо, Рибери треба да го остаат, или го чуваат како алтернатива. Ај ќе видиме деновиве.
Незнам шо го тупите по темава... го зедовте Кака и достате сега. Раат да се чита фан клуб милан, ич тулето не ме боли за реал. Мада кога сме тука мислите дека Рибери како алтернатива ке дреми на клупа? Не е тој таков играч :helou:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Па ти го правдаш не јас.
Економска криза утре сабајле....освести се малку...има илјада и еден начин да се направат плати во Милан бе (Рони во сити на пример), продажба на дел од акции. Дај не биди кок детенце...криза утре сабајле.
Тој потпиша...лично тој....толку од неговата љубов кон Милан.
Па сеа незнам ја зашто,прашај ги таму Берлу и Галиани,Наместо да го плаќаат кака ке плаќаат 3 поевтини играчи,не е тој ништо крив јасно кажа дека сака да остане во милан,секој ден имаше нешто во стилот:Get rid of him!,The offer was too good! Сигурно тој нема да седи со сила,уште од јануари го бркаат не глеаш ли!?:toe:Кака јасно кажа:Мојата професионална врска со Милан завршува тука ,но Емоционалната приврзанотст со милан засекогаш останува во срцето !вие само продолжете да го жалите можда ке се врати !:pos2: отиде друже отидее....гледај во иднината доста со минатото !

ги глеам овие од Реал и им се чудам!Губат како кучиња и уште знаат да кажат дека Милан се слаби,Оф леле,Не се они криви дефинитвно,и на нив не им е лесно:pos2::toe:
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Не знам што да пишам во врска со Кака,Стварно ми е жал,ама тоа е тоа ,Нека има само за Берлускони во џебо а за клубот кој се брине,Ако Милан стане просечен тим-како што велат некој,не од кајгана,читав негде тоа ке биде стварно жално,Ај белки ке земаме играчи што ке можат следната сезона да парираат на Интер и на Јувентус
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
доколку Пирло премине во Челзи... тогаш Милан веќе подготвуваат понуда за Фелипе Мело при што и Одо ќе биде вклучен во трансферот

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=8096
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
доколку Пирло премине во Челзи... тогаш Милан веќе подготвуваат понуда за Фелипе Мело при што и Одо ќе биде вклучен во трансферот

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=8096

Од Пирло 30 милиони ќе биде добро ама Мело незнам колку ќе може да игра добро,може некој од Мутињо или од Хамшик,а и беа заинтересирани за Фабрегас.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.489
Поени од реакции
8.091
некој ли знае дали Леонардо е во план да го убаци Тиаго Силва у прв состав?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Роденден му е на Карло Анчелоти ај среќен роденден и фала за се што направи за Милан.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom