Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Добро бе више ај паметнњаковичу кажи ми зашто отиде во Реал а не во Сити и двата многу реални трансвери!
Тоа е негова работа и негов избор. Мене најмногу ме бунат изјавите што ги даваше во последно време,сеа коа го гледам развојов на ситуацијава.
Прво: Реал и Сити не се за споредба,реално да збориме.
Второ:Кака сеуште е играч на Милан,засега... така да ќе видиме
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Вечер ќе се знае дали КАКА ќе си оди???
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
е сега да не го дадеме кака,да го дадеме роналдињо на сити со тие пари џеко да го земеме и да засилиме одбрана со некој бег и централен да видиш што е тим догодина под водство на леонардо
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
не зашто и он е како сите ненаситно копиле ни ги мачка очите бил верен на клубот ццц
Добро и ти што се палиш толку, замине замине... големи муда.
Имало и ќе има големи играчи во Милан, но никој неможе да биде вечно во клубот.


Ако си иде Кака, му го посакувам она што му го посакав на Шева коа замина во Челзи поточно она што се дешаваше со Шева у Челзи да се дешава со Кака во Реал.
А на Берлу би му посакал брза смрт... =)


Ја цитирам росоњерка:
Ниедна голема ѕвезда која ќе отиде во друг клуб не сјае подобро од претходно!
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Немам прочитано ништо официјално но ќе биде..управава загреови поарно тие шеиците!!
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
А стварно ќе сме дале 30 милиони за Џеко? Тоа се многу пари!
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
А стварно ќе сме дале 30 милиони за Џеко? Тоа се многу пари!

па реков дека се ќе зависи од трансферот со Кака... ама мислам дека и вака и така тоа се многу пари па не би требало толку да дадат
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
И сега од официјалната изјава.... претпоставувам дека ке речат до наредниот понеделник ке се знае :pos: па ке ги полниме темите на фан клуб Милан и Реал со глупости :baeh::baeh::baeh::baeh:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Па за дечко што има изиграно само една сезона така добро многу се 30 милиони!
И миланез не се замарам него ме нанервира што се претставува како на мравка да незгазнал дечкото!
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Убеден сум дека Кака и да оди во Реал,еден ден со сигурност ќе се врати во Милан.Можат овие од Мадрид да купат се,ама срцето на Кака кое е поврзано за Милан,никогаш нема да го купат.Можат само да се лажат една,две сезони,со готови ѕвезди,кои како платеници ќе играат за клубот,чисто заради пари,а кога ќе помине тој период,ќе бараат нешто свое за кое ќе сватат дека го немаат.
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
дечки оладете и малку нека одмори темава... џабе билдате постови кога нас никој не не прашува, а ова со кака е скоро готово и да знаете џабе им е на реал еднаш го пробаа истово со тој клубот од ѕвезди со роналдо, бекам, зидан, раул и знаеме што бидна а овај флорентино перез врска нема.. ако знае што прави тој ке купи некој играчи што треба допрва да се докажува како на пример пато (не дај боже да посегне по него), а реал само ѕвезди буфта во тимот и пак ништо и да btw кака и роналдо не одат заедно... како што беше и со бекс и зизу така да веќе не ми е гајле дали ке си оди (не е сеедно) ама сепак џабе е од наша страна од нас не зависи... само ги жалам полицајците во милано со колкави нереди ке си имаат работа и со кои хулигани (ЌЕ ЗБЕСНАТ ЛУЃЕ!!!!) баш сакам да видам што ке се случи.... ајде поздрав и кулирајте си не шпекулирајте и не билдајте постови со шпекулации од весници полни со лаги како што е 24 фудбал....

поздрав росоњери

FORZZA MILAN!!!!
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
brazilskata federacia go oficializira transferot na kaka od milan vo real madrid :s:s:nesum::nesum:
Човек, ти мора да си на хорс:toe:
А заборавиле да пишат дека имал одлична потенција:nesum::jaj:
Како прво Берлускони ја одби понудата од Сити за Кака ти текнува? Знаеш зашто зашто сити не бил тим на шампиони а даваа 150 милиони (ќе ти болдирам пошто изгледа негледаш) дечкото сакаше лига на шампиони сакаше шампион да биде ТАКА?
Сега се појавува Реал и овој одма се повампири да иде цццц како сега не се умешаат шеицине со барем 80 милиони па Берлускони да им го даде на нив нека иде таму нека игра цццц клошар сега му одговара и идма да си иде клошар да му ебам поичката матерна!
Ц ц цц ц ц ц....брат бе, зарем помисли дека Кака ќе си иде? Ц ц ц ц....бетер си од срценцана две-4ки

Нека му текне на Берлускони за 23 мај 2007.
Ако си иде Кака колку сезони ке ни требаат повторно титулава да е во наши раце?
Јас главата ја ставам, ако не биде за една до две години! :coffee:
е сега да не го дадеме кака,да го дадеме роналдињо на сити со тие пари џеко да го земеме и да засилиме одбрана со некој бег и централен да видиш што е тим догодина под водство на леонардо
Ц ц ц ц ц....брат, ова беше една од поголемите глупости шо сум ги прочитал на форумов:kesa:
Па ако го продадеме Кака, па и Роналдињо...со кој ќе играме бе на таа позиција? Со Табаре Виудез може, а? :jaj:

Јас убаво си кажав во овој пост, да го имавме Гуркуф, и да го продадевме Кака немаше да се осете многу тоа. Ама вака, само еден играч имаме на таа позиција и тоа 30 годишен играч со пивски стомак:nesvest::nesvest:


@ Дим4е, стварно е премногу 30 милиони за Џеко. Дечкото изигра само една полусезона на светско ниво(тогаш даде и 80% од головите што ги даде сезонава :)) Мислам дека е подобро да го земиме Кеирсон, поефтин е, околу 18-20 ќе го земиме, башка и Бразилец е. :toe:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Можат овие од Мадрид да купат се,ама срцето на Кака кое е поврзано за Милан,никогаш нема да го купат.
Ова е најпаметното кажано во последниве 3-4 дена:)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Имаше еден клип кога Кака требаше да оди во Сити навивачите на Галијани му викаа продајго синти:pos2:Ќе напрајте голема грешка ако го продадете ама ја мислам дека нема да си оди :pipi:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Имаше еден клип кога Кака требаше да оди во Сити навивачите на Галијани му викаа продајго синти:pos2:Ќе напрајте голема грешка ако го продадете ама ја мислам дека нема да си оди :pipi:
Ние да решаваме дали да го продадеме се знае што ќе биде.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom