Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
IL MEDICO DEL REAL DA KAKA'

Secondo Globoesporte, il medico dei Merengues sarebbe a Recife per le visite mediche del brasiliano



kaka e vo madrid za medicinski pregldeti taka stooo kraj na prikaznata cao kaka nikogas nema da te zaboravime :nesum::salut::salut::salut::salut:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
IL MEDICO DEL REAL DA KAKA'

Secondo Globoesporte, il medico dei Merengues sarebbe a Recife per le visite mediche del brasiliano



kaka e vo madrid za medicinski pregldeti taka stooo kraj na prikaznata cao kaka nikogas nema da te zaboravime :nesum::salut::salut::salut::salut:
:pos::pos:
Кака е во Бразил и единствено таму можат да му прават прегледи:)

и ти пато знаеш што значи зборот
официјално?

едит.
уште една будала:pos:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
:pos::pos:
Кака е во Бразил и единствено таму можат да му прават прегледи:)

и ти пато знаеш што значи зборот
официјално?

едит.
уште една будала:pos:
Секоја чест девојче...не сум видел човек со повеќе надеж од тебе...браво браво..така треба до крај...надежта последна умира...:salut::salut:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Секоја чест девојче...не сум видел човек со повеќе надеж од тебе...браво браво..така треба до крај...надежта последна умира...:salut::salut:
Ама сепак умира, зарем не? :nesum:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
IL MEDICO DEL REAL DA KAKA'

Secondo Globoesporte, il medico dei Merengues sarebbe a Recife per le visite mediche del brasiliano



kaka e vo madrid za medicinski pregldeti taka stooo kraj na prikaznata cao kaka nikogas nema da te zaboravime :nesum::salut::salut::salut::salut:


лоооооооооооооооол, ти дечко по слободен превод ова а?

тоа е истата вест што цел ден кружи, т.е. дека тој од медицинскиот персонал на реал отишол во бразил за преглед на Кака, а не дека он отишол до Мадрид за прегледи па што значи и официјализирање на договорот


стварно незнам зошто не почекате до утре и официјално да видиме што ќе се случи, се надевам дека Милан ќе биде тој кој што ќе профитира на крај во смисол на целовкупната ситуација
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
Иако навивам за Интер со сето срце сакам Кака да остане никако во Реал:smir:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
оставете го Кака премногу е досаден веќе,Омилен играч ми е ама овојпат стварно испадна педерче,не заеба,ќутеше и си заврши работа,не верував дека ке иде ама како што гледам само фали уште некој да пише официјално!!!тоа е здравје :toe: ќе можеме ние и без него :tapp::salut: ,фатете некој друг муабет за милан ова стана тапа веќе :nesvest:
 
N

navivacka

Гостин
Абе нема да замине,и од порано Реал пројавил интерес за Кака па си останал во Милан,знае кај му е местото...ако трчал по пари можел да замине и во Сити кога беше јануарскиот преоден рок па не замина:toe:

Берлускони: Го молам Кака да остане


http://www.netpress.com.mk/sport/vestiimages/6902/силвио.jpg Италијанскиот премиер Силвио Берлускони ги демантирал наводите на италијанската јавност дека се обидува да го натера Кака да ја прифати понудата на Реал Мадрид.
Тој во изјава за клупската телевизија на Милан, изјавил дека ситуацијата е спротивна.
„Го молев и ќе го молам да остане“ - изјавил италијанскиот премиер.
Оваа изјава е апсолутно спротивна од тоа го што зборуваат добро упатените во целата приказна, според која клубот врши притисок врз таткото, а воедно и менаџер на Кака, Боско Леите, за Бразилецот да ја прифати понудата на Реал.
Кака според тие наводи е несреќен, бидејќи се повторува ситуацијата од јануари, кога Милан ја прифати понудата на Манчестер Сити, а фудбалерот одби да се пресели во Англија.
Расплетот се очекува утре, италијанската јавност тврди дека е се готово и дека Кака ќе стане играч на Реал, но кога е во прашање Берлускони можен е пресврт и во последен момент.
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Абе ќе ги реши дедо Берлускони проблемите какво идење, нек се радуваат мадридистите на шпекулации али ке прочитаат утре изјава на Галијани: Кака е нашиот нов капитен !:helou:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Абе нема да замине,и од порано Реал пројавил интерес за Кака па си останал во Милан,знае кај му е местото...ако трчал по пари можел да замине и во Сити кога беше јануарскиот преоден рок па не замина:toe:

Берлускони: Го молам Кака да остане


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони ги демантирал наводите на италијанската јавност дека се обидува да го натера Кака да ја прифати понудата на Реал Мадрид.
Тој во изјава за клупската телевизија на Милан, изјавил дека ситуацијата е спротивна.
„Го молев и ќе го молам да остане“ - изјавил италијанскиот премиер.
Оваа изјава е апсолутно спротивна од тоа го што зборуваат добро упатените во целата приказна, според која клубот врши притисок врз таткото, а воедно и менаџер на Кака, Боско Леите, за Бразилецот да ја прифати понудата на Реал.
Кака според тие наводи е несреќен, бидејќи се повторува ситуацијата од јануари, кога Милан ја прифати понудата на Манчестер Сити, а фудбалерот одби да се пресели во Англија.
Расплетот се очекува утре, италијанската јавност тврди дека е се готово и дека Кака ќе стане играч на Реал, но кога е во прашање Берлускони можен е пресврт и во последен момент.
Се знаеше уште поодамна дека Берлускони се мести да биде херој на целава оваа збрка.
То е то поздрав - :toe::salut:

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=a649e0ec-e6da-4db7-b99e-74e24ce9e4b4&ln=3&typeBack=Последни%20Вести

Ако се додаде ова на претходната изјава значи Кака останува.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Абе нема да замине,и од порано Реал пројавил интерес за Кака па си останал во Милан,знае кај му е местото...ако трчал по пари можел да замине и во Сити кога беше јануарскиот преоден рок па не замина:toe:

Берлускони: Го молам Кака да остане


http://www.netpress.com.mk/sport/vestiimages/6902/силвио.jpg Италијанскиот премиер Силвио Берлускони ги демантирал наводите на италијанската јавност дека се обидува да го натера Кака да ја прифати понудата на Реал Мадрид.
Тој во изјава за клупската телевизија на Милан, изјавил дека ситуацијата е спротивна.
„Го молев и ќе го молам да остане“ - изјавил италијанскиот премиер.
Оваа изјава е апсолутно спротивна од тоа го што зборуваат добро упатените во целата приказна, според која клубот врши притисок врз таткото, а воедно и менаџер на Кака, Боско Леите, за Бразилецот да ја прифати понудата на Реал.
Кака според тие наводи е несреќен, бидејќи се повторува ситуацијата од јануари, кога Милан ја прифати понудата на Манчестер Сити, а фудбалерот одби да се пресели во Англија.
Расплетот се очекува утре, италијанската јавност тврди дека е се готово и дека Кака ќе стане играч на Реал, но кога е во прашање Берлускони можен е пресврт и во последен момент.
Која патетика е овој Берлускони не ми се веруе :)

Него ако не отиде Кака во Реал ќе ми дојде да го утепам Берлускони што заедно со Галијани неколку пати годишно пумпаат приказни за продавање на Кака и на крај испаѓаат фини момци кои прават се за фановите.

Кака не си оди бе. Никаде нема да те сакат толку како што те сакаат фановите на Милан :)
Денес видов 10тина деца во дресови од Кака, сеа греота сите ќе мора да купуваат нови дресови бели :icon_lol:

Jaс сеуште се надевам потајно. Не само ради Кака што ми еден од омилените, него и ради тоа што Милан ужасно многу ќе изгуби. Ако некој му носи профит на Милан од дресови и привлекување на спонзори е Кака. После Кака не знам кој би била ѕвезда во Милан. Ќе изгуби од сјајот. Али ќе го очекува нова тешка сезона, ал ќе успееме.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Која патетика е овој Берлускони не ми се веруе :)

Него ако не отиде Кака во Реал ќе ми дојде да го утепам Берлускони што заедно со Галијани неколку пати годишно пумпаат приказни за продавање на Кака и на крај испаѓаат фини момци кои прават се за фановите.

Кака не си оди бе. Никаде нема да те сакат толку како што те сакаат фановите на Милан :)
Денес видов 10тина деца во дресови од Кака, сеа греота сите ќе мора да купуваат нови дресови бели :icon_lol:

Jaс сеуште се надевам потајно. Не само ради Кака што ми еден од омилените, него и ради тоа што Милан ужасно многу ќе изгуби. Ако некој му носи профит на Милан од дресови и привлекување на спонзори е Кака. После Кака не знам кој би била ѕвезда во Милан. Ќе изгуби од сјајот. Али ќе го очекува нова тешка сезона, ал ќе успееме.
Е и да знајш дека ако сакаат ќе купат бидејки на Милан резервните се бели а со такви најчесто се игра во ЛШ.Со оглед на тоа дека Милан е во ЛШ тоа значи дека треба да си земат еден бел дрес на Кака од Милан за да навиваат кога ќе дојдат во финале.Ете и за ова добро објаснување.
Едит-НЗ ЗШ РЕАЛ НЕ НОСАТ ЦРНИ ДРЕСОВИ ПОУБАВО ИМ СТОЈАТ.ХИХИХИ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom