Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Сеа најново се спомнува тренерска тројка :) Леонардо, Гали и Тасоти, пошто Леонардо нема лиценца за тренер овие двајца треба да фигурираат таму ради лиценцата а овој да е прв човек
А може и некоја таква чудна работа да напраат...Ама не им требаат две лиценци така? :) Нека напраат тренерска двојка: Гали и Леонардо. Од овој Тасоти-во некако око ми се плаши дека е клон на Анчелоти. Значи секако како што може и не може да се искорени старата филозофија...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Еве ги новите дресови за сезона 2009/10

Скоро исти, само сеа се со крагња (што е поглупо)...









Дресовите ќе бидат на продажба од 23.05.2009 (сабота)
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Бордо сака да ја заврши работата со Гуркуф што побрзо,пред да се дознае кој ќе биде тренер на Милан идната сезона.Познато е дека Анчелоти нема многу доверба во Гуркуф ниту сега кога со негова помош Бордо најверојатно ќе стане шампион и кога Гуркуф игра во репрезентација...
Иднината на Гуркуф мора да се реши најкасно до 31 мај...Јас мислам дека ќе одбере да се врати во Милан.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.651
дресовите се тоооолку добри, ми се дигна кога ги видов:vozbud:!!! крaгњата е ненормално добар детаљ!!! :)
иначе евентуалното доаѓање на Ван Бастен значи сигурно заминување на Сидорф од Милан(сеа тек сакам да дојде :)) се збори дека Анчелоти ќе си го повлече во Челзи( да ги подмалди:)) пошто се скарани одамна уште кога овој беше тренер на Холандија, Сидорф ради тоа и напушти репрезентација.
Сеа ми текна за Ван Бастен дека е скаран додуша со пола Хоаландска репрезентација, а највеќе е скрвен со Ван Перси. Ова онака чисто да си знаете дека има говно табиет и склон е на испади....дали има покитие за нив нејќам да помислувам. :\
Бордо може да го попуши за Горкуф, си се враќа он назад и тоа е тоа. Не е Милан Цементара 55 а Бордо Вардар во ситуацијава....обратно е!!!
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Еве ги новите дресови за сезона 2009/10

Скоро исти, само сеа се со крагња (што е поглупо)...









Дресовите ќе бидат на продажба од 23.05.2009 (сабота)

:drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk:
Крагњата е најбоље детаљ бе луѓе баш мојот прв дрес е слиучен на овој горе на бобан незнаете колку се јаки тие дресови го утепав од носење ми се скина ама не го фрлам на зкачалка ми стои во соба нензете колку се добри само крагњата да им беше црна !
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Баш е подобро со крагња. Шо знам, онака деле...:):)

Инаку еве јас како мислам дека ќе се одвиваат трансферите, тренерот...
Анчелоти фиксно ќе си оде, а на негово место ќе дојде Бастен.
И ги зимаме Мексес и Адебајор. Гуркуф се враќа... Сендерос останува. Шева се враќа... Мексес си кажа дека ако Рома не обезбеде пласман во ЛШ, ќе си замиме, а голема е веројатноста и да не обезбеде пласман во УЕФА купот(ако изгуби од нас). Адебајор веќе долго време изјавува дека сака да игра во Милан и некои слични изјави. Башка и веќе не го сакаат во Арсенал.
За голман стварно не знам шо ќе се дешава, ама мислам дека добро би било да го земиме Манданда или Ханданович.
И ништо чудно ако земиме некој млад играч(вундер кид). Како Кјаер, Марига, овој од Тревизо, Кеирсон и тн... :helou:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
За Аде ке имаме конкуренција, у Челзи али мислим дека нема Арсен да го пушти у друг енглески клуб.

За другиве е ОК. И јас би сакал Сенди да остане дечкото е одличен за резерва само незнам дали е паметно 8 мил евра да дадемо за резерва, за тие паре мислим дека би можеле да го земемо Сантакроче.
Мексес би бил екстра тој сигурно ја напушта Рома која нема да игра ни у куп уефа изглеа

Гоуркуф се враќа сигурно, тоа го изјави и Блан пред некој ден за L'Ekip

За голман незнам зашто не тргнат по Камени. Солиден голман а и без пари е слободен играч е на лето

Од овие двајца што ги пиша феноменчо појче би го сакал Самир, оној црнецот не ми е прае многу ќејф

поздрав и се најубоо :helou:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Голман не ни треба многу може некој млад голман..Мексес мора да го земеме звер е во одбрана само на моменти се изнервирува и фаќа црвен..Гуркуф да си го вратиме обавезно иде тоа,а за Сендерос зошто да игра втора постава кога може прва нека се докаже ќе игра и прва.Адебајор мене искрено не ми се свиѓа подобро би било да го земеме Џеко плус поевтино ќе не фане..тренер не го сакам Ван Бастен многу подобро Леонардо.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
За другиве е ОК. И јас би сакал Сенди да остане дечкото е одличен за резерва само незнам дали е паметно 8 мил евра да дадемо за резерва, за тие паре мислим дека би можеле да го земемо Сантакроче.
Мексес би бил екстра тој сигурно ја напушта Рома која нема да игра ни у куп уефа изглеа

Гоуркуф се враќа сигурно, тоа го изјави и Блан пред некој ден за L'Ekip

За голман незнам зашто не тргнат по Камени. Солиден голман а и без пари е слободен играч е на лето

Од овие двајца што ги пиша феноменчо појче би го сакал Самир, оној црнецот не ми е прае многу ќејф

поздрав и се најубоо :helou:
Брат, ако сакаме да имам тим за респект и тим кој што ќе биде правиот/стариот Милан, мора да имаме резерви што ќе вредат и повеќе од 10 милиони. Сантакроче тешко да ни го дадат за 8 милиони, можеби околу 15.

Во една прилика кажав за Камени...Дечкото е супер, ама за жал не сме заинтересирани за него.

Поздраф и до тебе:helou::)

@ Ѓоре, и ја би така. А исто така добро би било ако го земиме Кеирсон. ;)

@ Dim4e, веќе имаме еден балканец у тимот(или пола балканец)...Јанкуловски.:) Ама не ми се верува уште долго време да го имаме:)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Луѓе мислите ли дека ни треба балканец во тим?
Како играл Савичевич како играше Бобан па тука до пред некое време го имавме Шимич (не беше нешто ама пак добра резерва) ама сега немаме во тимот балканец
Јас доколку би бирал балканец за у тим би го избрал Видич :pipi::pos:




п.с. А може и пеце да се земе за хахаха кај е тој човек што го снема?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Луѓе мислите ли дека ни треба балканец во тим?
Како играл Савичевич како играше Бобан па тука до пред некое време го имавме Шимич (не беше нешто ама пак добра резерва) ама сега немаме во тимот балканец
Јас доколку би бирал балканец за у тим би го избрал Видич :pipi::pos:




п.с. А може и пеце да се земе за хахаха кај е тој човек што го снема?

Тоа викам и ја Срна или Џеко :vozbud:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Незнам зошто али мене ич не ми праи ќејф Срна. :toe:
Зашто бе глеј како играше напред назад цело време а и има убивствен центаршут таман он десен бек замброта лев а не ко одо центар шут и кај галијани у лејка!
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
абе добар е Срна, ама мислам дека има 29 год а башка и овие украинциве ќе бараат многу пари така да мислам дека не се исплаќа, а за Џеко вреди барем да се има некаков обид да се донесе во Милан
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Milanez` напиша:
Еве ги новите дресови за сезона 2009/10

Скоро исти, само сеа се со крагња (што е поглупо)...









Дресовите ќе бидат на продажба од 23.05.2009 (сабота)

:drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk:
Крагњата е најбоље детаљ бе луѓе баш мојот прв дрес е слиучен на овој горе на бобан незнаете колку се јаки тие дресови го утепав од носење ми се скина ама не го фрлам на зкачалка ми стои во соба нензете колку се добри само крагњата да им беше црна !
убави се новите дресови со крагња, интересно стрчи :)
и јас имам дрес со црна крагња од Кака (не оргинал нормално) ама многу си го сакам

што се однесува до балканци во тимот знаеме дека со Део и Бобан убаво ни одеше, ама сега нема толку добар балкански материјал за во Милан
колку само би се радувал да заигра некој Македонец во Милан во иднина но како што гледаме таленти наши немаме од тој калибар па ќе бараме да играле босанци, хрвати или сл.
Како што се поизвесно станува Анчелоти ќе си оди и се повеќе си мислам дека во моментов нема толку добра соодветна замена за него колку и да ме нервира последниве години, но се надевам дека кој и да биде нов трењер барем малку ќе го подмлади тимот пошто тоа што игравме со старци последниве 2 години најмногу ме нервираше кај Анчелоти, особено затоа што не им дава шанса на младите играчи па макар и воделе со 3 - 4 гола разлика.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom