Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
хахаха Епа ако де, ќе го чувамо Кака на клупа штом не му треба минутажа а ??
Очигледно е дека не си ме сфатил.Тоа ти е.
Јас велам дека е многу добар играч и да му дадеш 5 минути време може растур да направи а не дека е за да седи на клупа.Може да ја промени играта на тимот само што ќе влезе на теренот.Кака владее со тимот и полека станува број 1 во светот(и досега беше и пак ќе си биде).

П.С.За оние што одамна не ја посетиле социјалната група сите навиачи на Милан решија да го стават потписот од Малдини.

Grazie Capitano
АЈДЕ МИЛЗНЕЗИ ШТО ПОБРЗО ДА ГО СТАВИТЕ ПОТПИСОТ И ДА МУ ОДДАДЕМЕ ПРИЗНАНИЕ НА ЛЕГЕНДАТА НА МИЛАН КАПИТЕНОТ МАЛДИНИ
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Последниот натпревар со Рома за Малдини е последен на Сан Сиро.Капитенот ќе ни недостасува,а бројот 3 исто така,Но само некој од синовите ако заигра за милан ќе може да го носи тој дрес,како што трганала работава по се изгледа бр. 3 ке го носи син му Даниел погледнето го на клипот ист како татко му,на Сидорф што му прави хахаха
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
што се секирате за кака,ке видите дека дечкото ке се врати во форма.следната сезона пак ке биде најдобар,а за продавањето неам коментар-недај боже добро е што сега изјавил дека нема да го напушти милан!
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111


Ете ви добра слика за аватар:):)



Милан бил заинтересиран за 18 годишниот играч на Тревизо(напаѓач), Џанмарко Ѕигони
Линк

Ми се свиѓа ова. А треба и да се знае дека за него биле заинтересирани Манчестер и Јуве.

Сендерос изјавил дека се чуствувал добро и дека сакал да остане
Линк

И јас сакам да остане, би бил перфектна замена идната сезона...а од кај знаете, може и првотимец ќе биде:)
 
F

fantomX

Гостин
http://www.acmilan-bg.com/leon_news_full.php?id=9376
Сколари е одличен тренер но незнам колку ќе се снајде во Милан и воопшто во Италија,во Челзи на почетокот беше добар незнам зошто го избркаа но ќе почекаме до Понеделник и ќе видиме :)
Пошто го донесе Челзи на бод од Астон Вила, и опасност да не игра во ЛШ догодина.
Друго, англиските тим-менаџери се „малку“ поинакви од само тренер, за каков шо се сметаше Сколари.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Се повеќе се радувам има големи шпекулации дека дебелата свиња си оди...да се надеваме деќа ќе биде така ќе видиме конечно нов лик на клупата !
Иначе Интер го земаа Милито многу сакав да го земеме многу јак напаѓач,али има време цело лето е пред нас да видиме што ќе пазарат нашиве и дали ќе останеме на политиката купување ветарани во екипата!
И секако последната утакамица на Малдини во дресот на Милан на Сан Сиро тоа ќе биде голема фешта ЛЕГЕНДАТА заминува во историјата!

GRAZIE PAOLO !:aplauz::cuc:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Дунга ги изостави Роналдо и Роналдињо од списокот за Купот на Конфедерации
Составот на Дунга:

Голмани: Жулио Цесар, Гомес, Виктор

Одбрана: Маикон, Даниел Алвес, Клебер, Андре Сантос, Алекс, Жуан, Лусио, Луисао.

Среден ред: Андерсон, Жилберто Силва, Жосуе, Рамирес, Елано, Фелипе Мело, Жулио Баптиста, Кака

Напад: Александре Пато, Луис Фабиано, Нилмар, Робињо
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Ситуацијава со Анчелоти сеа ми изгледа озбилна...Ми изгледа дека Анчелоти ќе си оди.
Е сеа би се вратил на тоа кој би бил нареден трењер на Милан...Јас мислам дека Ван Бастен не би бил добар избор.(не верувам дека ќе има некој авторитет,а и ќе биде под голем притисок,заради тоа што не покажа ништо со Ајакс)
Сколари ич!
Тасоти никако! (има исти сфаќања као Карлето,значи ќе биде само негова копија).
Можда Леонардо...само знам дека со него како трењер ќе бидеме во предност пред кој било друг тим,кога би сакале да купиме некој Бразилец. :) Ќе форсира напаѓачка игра,а тоа мислам дека ќе ни одговара.
Во секој случај управата треба многу добро да размисли,затоа што не верувам дека некој сака да ни се дешава истото што им се дешаваше на Реал и на Челзи,да смениме многу трењери за кратко време.
Верувам дека ќе одат на некоја проверена опција,според мене тоа ќе бидат Леонардо(знаат дека има голем авторитет и во тимот и во Бразил) или некој од италијанскиве трењери:Гасберини од Џеноа,Алегри од Каљари или Спалети од Рома...


А ништо чудно и да ги “изненадат“ сите и да објават дека Анчелоти останува и тоа со продолжен договор.Не знам ситуацијава ми е слична како таа со Кака минатиот Јануари,ама мислам дека овојпат последниот збор ќе го има Берлускони.А тогаш го имаше Кака....
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.650
Верувам дека ќе одат на некоја проверена опција,според мене тоа ќе бидат Леонардо(знаат дека има голем авторитет и во тимот и во Бразил) или некој од италијанскиве трењери:Гасберини од Џеноа,Алегри од Каљари или Спалети од Рома...
Сеа најново се спомнува тренерска тројка :) Леонардо, Гали и Тасоти, пошто Леонардо нема лиценца за тренер овие двајца треба да фигурираат таму ради лиценцата а овој да е прв човек
А ништо чудно и да ги “изненадат“ сите и да објават дека Анчелоти останува и тоа со продолжен договор.Не знами ситуацијава ми е слична како таа со Кака минатиот Јануари,ама мислам дека овојпат последниот збор ќе го има Берлускони.А тогаш го имаше Кака....
има разлика тогаш сите сакаа Кака да остане, за овој никој не му чуе сега. :)
Јас би идел со Спалети доколку е можно, тренер на место ми изгледа само му требаат правите играчи, од сите спомнати имиња овој највеќе ми фаќа око. Или па тој Алегри шокур, перспективен тренер има иднина во него модерни сфаќања и слично, може да го биде.
Бастен колку и да го сакам треба да се разбере дека не е “тоа тоа“ човекот, нов Гвардиола ние нема сигурно да измислиме а и ситуациите не им се ич исти на двајцата за споредување.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom