Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Штета за Кака.. ама на крај краева негов избор је..
Му посакувам све најдобро и ке го пратам и МАН СИТИ ради него..ке бидат добри со Робињо ,но никад нема да му е исто ко у Милан...
Аман бе луѓе па вие читате ли??? Разбирате ли?

Има разлика меѓу шпекулации, гласини и ПОТПИС на хартија.
Додека не се појави потпис може само да се придружиме кон шпекулациите и да коментираме дали сме за или против трансфер.

Којзнае колку коментари прочитав дека Кака веќе потпишал.
Аман веќе!
 

DeepPurple

* Belly Fairy *
Член од
16 јануари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
10
Честото победата нека ви е, Кака нека ви остани, ама тренерот што ви е , МОРА ДА ВИ СЕ СМЕНИ
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Аман бе луѓе па вие читате ли??? Разбирате ли?

Има разлика меѓу шпекулации, гласини и ПОТПИС на хартија.
Додека не се појави потпис може само да се придружиме кон шпекулациите и да коментираме дали сме за или против трансфер.

Којзнае колку коментари прочитав дека Кака веќе потпишал.
Аман веќе!
потполно те подржувам,надвор другарите ми викаат ајде кака во сити ја ништо не им викам ќе им докажам дека нема да оди :)
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Ми се назолзија очите кога го видов Кака како се поздравува со играчите за последен пат... :nesum:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Ми се назолзија очите кога го видов Кака како се поздравува со играчите за последен пат... :nesum:
Абе не е последен пааааат:(
Го изнагушкаа за секој случај

значи пола фанови на Кака имаат плачено денес?:)
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Аман бе луѓе па вие читате ли??? Разбирате ли?

Има разлика меѓу шпекулации, гласини и ПОТПИС на хартија.
Додека не се појави потпис може само да се придружиме кон шпекулациите и да коментираме дали сме за или против трансфер.

Којзнае колку коментари прочитав дека Кака веќе потпишал.
Аман веќе!
Полека,без нервози :smir:
И ја не сакам да си оди..
Но све некако на тоа ми асоцираше ептен ко да сакаше да даде гол по секоја цена..не дека другпат несакал..незнам како да ти објаснам..
Така мислам дека ке биде,се надевам грешам..
А за шпекулациите.. Верувај ми читам страни ,претежно за НБА кои имаат посебен дел Шпекулации или Гласини..:pos2:.Значи знам што е шпекулација.а знам што е потпис, тоа сакам да ти кажам.. :)

Од друга страна.. ја чекав само Милан последна ,и прилично ме препоти..и не верував дека ке издржат да не примат гол..
Важно тепавме..имаше утакмици кога игравме добро а на крај примавме голови и не победувавме..
Овој пат во просечна да не кажам лоша игра на Милан ,се издржа до крај.. и тоа е добро..на крај краева се игра за бодовите :helou:
 
Член од
30 ноември 2005
Мислења
9
Поени од реакции
0
AJDE SEA VAS POTPIS MI TREBA....ZA KAKA DA STORIME NESTO...SAMO 30 SEKUNDI KE VI ODZEME...ZA KAKA

http://www.firmiamo.it/kaka
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Еве ја последната изјава на Галијани во врска со Кака

А еве и превод на Хрватски.



Galliani: Ne Deal Kaka Ipak, Obožavatelji pomahnitati Izvan San Siro


Galliani inzistira da nema posla je urađeno preko Kaka za Manchester City saga kao obožavatelji pomahnitati izvan San Siro ...


Galliani: Ne Deal Kaka Ipak, Obožavatelji pomahnitati Izvan San Siro
Galleria Zoom


Potpredsjednik Milana Adriano Galliani priznaje da se ništa ne samo za neke još uvijek u vezi sa mogućim Kaka u Manchester City posao.

Niz izvješća su predložili kluba bi finalizira posao u ponedjeljak i Brazilac bi onda Grad pridružite. Međutim, Galliani inzistira da nema posla, ali je učinio Milan složiti da su otvoreni za slušanje ponudi.

"Let's misliti o večeras igra", rekao Galliani Sky Sport Italia kako je ušao u San Siro.

"Kaka je još uvijek igrač Milana i nismo ništa potpisali. Mi smo razmišljati o tome, ali još uvijek ima vremena da se odlučite.

"The nogometni transfer tržištu je oduvijek postojao i ja sam navijač Milana, ali imam resposibility za pokretanje ovog kluba i tako moram misliti sa moje glave, kao i srce."

Izvješća su predložili â € 120 milijuna posao za igrača, ali Galliani je boraveći miran glede brojke.

"€ 120m? Niko nije govorio o svim zbroj", dodao je glavni.

Galliani nije jedina briga o prodaji Kaka. Tisuće obožavatelja okupili ispred San Siro jer su ccekali ekipa doći za večeras igra sa Fiorentina.

Prica o prodaji Kaka je pokrenuo pometnja među obožavateljima i oni su s ljutim kluba. Goal.com je talijanski dopisnik Stanco Sergio je u Milanu, kao obožavatelji ode lud.

Antonio di Vigevano je bio samo jedan od tisuće navijača koji nisu mogli čekati da se kopaju.

"Novac nije pitanje za Kaka, ali će biti dobrodošla gotovinu Milan" odminirane ventilatora.

"Problem je tko kupi mi, čak i ako smo dobili € 150m za Kaka? On je najbolji na svijetu i ne postoji jedan poput njega.


"Klub želi ulagati? Niko stigla nakon Shevchenko."

Klub lice daljnji hod od navijača, pogotovo ako ih prodati.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Честито победа,иако прерано почнавме да се браниме добро го направивме тоа, така да продолжиме и да не се многу секираме за Кака, ќе биде што ќе биде.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ми се назолзија очите кога го видов Кака како се поздравува со играчите за последен пат... :nesum:
Каков последен пат бе, шо ти е тебе.:helou::helou:

Честито победа,иако прерано почнавме да се браниме добро го направивме тоа, така да продолжиме и да не се многу секираме за Кака, ќе биде што ќе биде.
Јас мислам ако Кака си замине, Гуркуф ќе биде повеќе од одлична замена за него.:wink:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Одлична утакмица иако малку се опуштивме во второто полувреме
Голот на Пато,одличен,како и одлична асистенција.Се повеќе се докажува малиов,супер е!
Абиати,дефинитивно заслужува почит човеков.Денеска го даде максимумот.Одлично бранење на голот,повеќе коментари немам.
Одбраната за чудо беше добра,целосно:)Замброта ниеден дуел не изгуби,исто и Јанкуловски,иако доби црвен и нема да игра наредна утакмица.
Бекам имаше добри нафрлувања ама сепак мислам дека сеуште не е спремен како што треба за еден натпревар,добар обид за гол како и да е:)
Кака,цели 90минути ги истрча неуморно.Се гледаше дека игра со душа.Ќе ми се направеше меракот а и на вас верувам,ако дадеше гол,покрај толку многу обиди,но сепак мислам дека Кака не ни бега нигде и дека дефинитивно ќе остане во Милан!На овој натпревар се докажа тој самиот,ја докажа љубовта кон фудбалот и клубот,а неговвите навивачи уште повеќе го наградуваа заради тие работи со извици и песни.Единствено ми е жал што не стигнав да ги гледам првите 5минути кога почна натпреварот.Да видам и чујам како навивачите го поздравија Кака.Ако има некој некаков клип од тој момент,нека го постира.

Честитки за победата Миланези,3 бода,иако само еден гол,сепак се наши:)
Само вака да продоложиме и добро ќе е:smir:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Ми се назолзија очите кога го видов Кака како се поздравува со играчите за последен пат... :nesum:
Не бе што вие е сите се поздравуваа зс победија а го покажуваа само кака.:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom