Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Уфф ај пробај со друга картица од т-мобиле или штознам ... ако не бива ништо утре носи го во т-мобиле на сервис
Значи пробав со неколку картици од Т-Мобиле и неколку од Космофон не ги фака. а пробав со една од ВИП и без проблем ја вчита и тоа неколку пати .. а во мегувреме другите пак не ги читаше..

Пошто незнам друго што да напраам ,утре ке мора да им отидам.
Се надевам дека нема да го задржат телефонот..дугачко. Нов телефон је ипак..
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Значи пробав со неколку картици од Т-Мобиле и неколку од Космофон не ги фака. а пробав со една од ВИП и без проблем ја вчита и тоа неколку пати .. а во мегувреме другите пак не ги читаше..

Пошто незнам друго што да напраам ,утре ке мора да им отидам.
Се надевам дека нема да го задржат телефонот..дугачко. Нов телефон је ипак..
Носи го кај што го купи во т-мобиле ... за задржување зависи од среќа и врски и досаѓање ... досаѓај им јавувај се до кај е шо е или врски бркни да не ти дреме еден месец
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Ај ако може помош. Еве во што е проблемот: Долго време 2-3 години на Нокиа 3110 без проблем фукнционираше со Космофон припејд картичка, од пред 2-3 дена прави проблем, понекогаш воопшто не ја регистрира картичката (Sim card not inserted) или ќе ја регистрира и по едно 10 минути ќе изгуби мрежа. А кога ќе ставиме Т-Мобиле Картичка во телефонот без проблем функционира. Па ако може да ми одговорите во што е проблемот и како може да се реши.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Вака батина
на еден пријател со неговиот SONY ERICSSON C510 му дадоле едно ЦД , заедно со кабелчето..
Е се како да ги извадел сликите од телефонот на ПЦ?

многу лаик сум во работиве, па ај реков вас да ве прашам..

Шо би било тука проблем...или тој ич незнет ? :)

mislam deka tamu ima media transfer opcija ,koja se izbira koga ke se prikluci mobilniov vo PC..ili greska sum?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Ај ако може помош. Еве во што е проблемот: Долго време 2-3 години на Нокиа 3110 без проблем фукнционираше со Космофон припејд картичка, од пред 2-3 дена прави проблем, понекогаш воопшто не ја регистрира картичката (Sim card not inserted) или ќе ја регистрира и по едно 10 минути ќе изгуби мрежа. А кога ќе ставиме Т-Мобиле Картичка во телефонот без проблем функционира. Па ако може да ми одговорите во што е проблемот и како може да се реши.
ALOOO
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Ако можете да ми кажете каде може да најдам полнач за Vodafone 527 ?
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
дисплеј за нокиа 6220c колку би ме коштало,Necro torte ??
 
Член од
10 септември 2008
Мислења
65
Поени од реакции
23
Јас имам едно прашање.. Можеби го имаат досега поставено, но не смета уште еднаш. Имам Sony Ericsson k770i и имам многу проблеми со него затоа што не може да се заклучи ни менито ни пораките ни ништо и од дома постојано чепкаат кога ќе го начекаат.
Ај кажете ми некој софтвер за заклучување на менито кај телефонов или дајте линк од нешто што ќе ми помогне ако знаете.. ПоздраВ :wink:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.162
Поени од реакции
889
Дали разгледувањето мапи (на Nokia 5800) зема кредит?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Дали разгледувањето мапи (на Nokia 5800) зема кредит?
Zema bratce zema i na sekoj mob zema osven ako gi instaliras mapite vo mob aj ce ti objasna povece tolku od mene
Или НЕ зима ако си инсталираш GARMIN Навигација и да си се поврзуваш со сателити преку GPS ресиверот ... ќе си ставиш adria route таму ја има најдобрата мапа за македонија :smir:
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
219
Поени од реакции
5
ve molam decki mi treba programa za testiranje na antivirus:smir::helou:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.692
Поени од реакции
13.328
Могуќе ли е некако на Nokia 9300 да и ставам македонска поддршка во word програмот што го има? Значи менито да си биде на англиски, амо да можам да куцам на кирилица во word?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom