Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

D

DeviL_32`

Гостин
дечки помагајте шо е можно поскоро имам сони ериксон к550 но денеска приметив дека можам да ракувам со телефонот но со црн екран...пробав а извадив батеријата па ја ставив уклучи-исклучи и така натаму...ве молам помош
 
Член од
1 април 2009
Мислења
34
Поени од реакции
0
здр. ја имам проблем со Live Tv на Нокиа Н96 нз со е проблемот ми бара некои "programme guides" - валјда за да најде тв програми по логика. Ај ако знае некој со е тоа и кај да најдам нека пише:)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
здр. ја имам проблем со Live Tv на Нокиа Н96 нз со е проблемот ми бара некои "programme guides" - валјда за да најде тв програми по логика. Ај ако знае некој со е тоа и кај да најдам нека пише:)
Тв од Н96 не работи во македонија ... ако напраиче чаре ќе пише некој
 
Член од
1 април 2009
Мислења
34
Поени од реакции
0
а зашто не работи у македонија може да ми подобјасниш и на кој од Нокиите работи тука ако работи на некои ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
а зашто не работи у македонија може да ми подобјасниш и на кој од Нокиите работи тука ако работи на некои ?
Па зашто не работи штознам немаме поддршка за DVB-H телевизија кај нас во македонија, било која нокиа со ваква технологија нема да работи кај нас.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Нокиа 6600 за 1500 денари се исплати?? добро сочуван е..малце џојстикот поебава ама се трпи..а да и што мемориска е потребна и колку е максималната големина на мемориска што може да поддржи??
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Нокиа 6600 за 1500 денари се исплати?? добро сочуван е..малце џојстикот поебава ама се трпи..а да и што мемориска е потребна и колку е максималната големина на мемориска што може да поддржи??
Па дали се исплати ти си знаеш мада со ебан џојстик не ти се исплати, мемориска трпи до 1 гига пробано од мене одамна
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Па дали се исплати ти си знаеш мада со ебан џојстик не ти се исплати, мемориска трпи до 1 гига пробано од мене одамна
не е ебан скроз иде надоле без проблем,надоле понекад изместува..А колку е вака по сервиси на старо??
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
не е ебан скроз иде надоле без проблем,надоле понекад изместува..А колку е вака по сервиси на старо??
Мислиш на џојстик ? незнам ... уште да го поправаш и боље земи си друг некој :nenene:
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Мислиш на џојстик ? незнам ... уште да го поправаш и боље земи си друг некој :nenene:
мислев на телефонот,џојстикот мање више..и што мп3 програм да му стаам за да чита емпетројки??
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
мислев на телефонот,џојстикот мање више..и што мп3 програм да му стаам за да чита емпетројки??
Телефонот иде околу 1000че ... за да чита мп3-ки се става UltraMp3 има и за да ти ѕвони Mp3 - Mp3 as ringtone ... ако го земеш пиши ми ќе ти дадам :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom