Слаткар(истика)

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Многу ми е глупа песнава!!! Искрено.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Браво Денса ..
баш ја гледав емисијава ..слаткар ѕвер !
и што јадите говна бе сите ..демек тој што не го мрази слаткар незнае за вистинска рап музика ни за вистински хип хоп ..дека е пропалица ..
мразам такви коментари ...алергичен на такви сум ..
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Браво Денса ..
баш ја гледав емисијава ..слаткар ѕвер !
и што јадите говна бе сите ..демек тој што не го мрази слаткар незнае за вистинска рап музика ни за вистински хип хоп ..дека е пропалица ..
мразам такви коментари ...алергичен на такви сум ..

па така некако.... :toe:
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
па така некако.... :toe:
lol ..смешка :)
и значи мораш да го мразиш слаткар ..за да знаат другите дека не знаеш за вистински хип хоп ..незнаеш што е тоа ..незнаеш ништо за тоа ..
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
Два збора опишуваат се
ПАТЕТИКА И ТРАГЕДИЈА:tapp:
..... ти ако го мразиш и за тебе е ПАТЕТИКА И ТРАГЕДИЈА:tapp: тогаш не значи дека за сите е и дека сите што го сакаат се ПАТЕТИКА И ТРАГЕДИЈА.

надоолнување.... не дека јас го сакам али ти не си тој што треба да кажува кој е глуп и кој шо треба да слуша :smir:. no offence
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
..... ти ако го мразиш и за тебе е ПАТЕТИКА И ТРАГЕДИЈА:tapp: тогаш не значи дека за сите е и дека сите што го сакаат се ПАТЕТИКА И ТРАГЕДИЈА.

надоолнување.... не дека јас го сакам али ти не си тој што треба да кажува кој е глуп и кој шо треба да слуша :smir:. no offence
Not taken

Само шо некој погоре кажуваше дека тие шо го слушаат се будали, нерапери и незнам уште шо не изнакажа, така и мене ми лежеше на срце да го кажам истото ЗА НЕГО, а не за тие шо не го слушаат. Тоа што некој не го слуша не е мој проблем ама барем не кења тука како некои:toe:
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
Not taken

Само шо некој погоре кажуваше дека тие шо го слушаат се будали, нерапери и незнам уште шо не изнакажа, така и мене ми лежеше на срце да го кажам истото ЗА НЕГО, а не за тие шо не го слушаат. Тоа што некој не го слуша не е мој проблем ама барем не кења тука како некои:toe:
добро јас грешно те сватив :wink:. мислев кажуваш за неговите слушатели. Твое мислење за некој си е твое и најнормално дека нема да сакаш друг да ти наредува и да те омаловажува за твоето мислиње така? то ми беше зборот. пошто ок е ти да го мразиш него, али да ги нарекуваш малоумни тие што го поштоваат е срамота.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Браво Денса ..
баш ја гледав емисијава ..слаткар ѕвер !
и што јадите говна бе сите ..демек тој што не го мрази слаткар незнае за вистинска рап музика ни за вистински хип хоп ..дека е пропалица ..
мразам такви коментари ...алергичен на такви сум ..
Не демек, тукуда !
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
со која хемисфера од мозокот го пишувате ова бе ..
објасни ..како знаеш ..ова она ..
дај не тресете глупости ..
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
со која хемисфера од мозокот го пишувате ова бе ..
објасни ..како знаеш ..ова она ..
дај не тресете глупости ..
Чекај сеа ти за Слаткар си или не?

Не е важно. Имам нешто да кажам, лично мислење.
Јас мислам дека тој кој исклучиво работи само за пари, не е уметник. Било каков, пеач, сликар... Добро да се заработува, ама тоа што го правиш да го сакаш, и да се искажеш преку твоето дело. Да биде убаво! А што има тука? Како му се скинале патиките... ма немој :) Како да нема пари. Хахаха... :)

СРАЊЕ.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Чекај сеа ти за Слаткар си или не?

Не е важно. Имам нешто да кажам, лично мислење.
Јас мислам дека тој кој исклучиво работи само за пари, не е уметник. Било каков, пеач, сликар... Добро да се заработува, ама тоа што го правиш да го сакаш, и да се искажеш преку твоето дело. Да биде убаво! А што има тука? Како му се скинале патиките... ма немој :) Како да нема пари. Хахаха... :)

СРАЊЕ.
како за Слаткар или не ..
не сум му некој фан ..само не го мразам дечкото ..не ми смета ..
но ..како може да го работи тоа ..а да не го сака ?
чим тоа го работи ..значи има нешто што го влечи (не збориме за парите)
Слаткар е уметник ...ти тоа не го гледаш ..заслепени сте од омраза ..
па на крај краева и Легијата праат пари од рапот ..СИТЕ!
како што тие имаат љубов кон рапот и праат пари така е и со Слаткар
сеа знајме дека во поглед на песните Легија ..и некојси уметници од легијава ги бива повеќе од слаткаров ..
тоа ми беше зборот ...
твојот пост не држи вода ..:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom