Слаткар(истика)

F

FallenHypaspist

Гостин
Или очајно немаш некој поинтересна тема за забава и дискусија, или премногу те интересира Слаткар. Зошто па јас да ти кажам за неговиот успех и хуманост ?
Мислам дека доволно постови изнапишав на темава за инфо, а уствари за кој к*р. Не можам да се докажам со луѓе кои не разбираат. Дури испадна дека премногу сум реплицирала. Затоа и престанав да пишувам, а оттогаш кој го занимало нешто ме прашувал лично.
Ни јас не сум некоја најпаметна па да знам СЕ за него. Ама бидејќи ме интересира што се случува со него,Токсикологија и општо се за рапов во Македонија (за она кое мене ми се допаѓа) дознавам сама. Ги прашувам нив лично, пратам настапи, информации од нет и сл.
Секој може да биде информиран на ист левел ако се потруди.
И не е он некоја си ѕвезда. Го знаеме ние, Македонциве.. се прослави на домашна сцена. И го почитувам најмногу што не го боли к*р што зборат за него. Си го фураше и ќе го фура своето, без разлика.
Значи слаткар е успешен музичар?:toe:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Значи слаткар е успешен музичар?:toe:
Па за 2009 е најуспешен музичар БЕЗ конкуренција. Самиот факт што цело лето се вртеа негови песни, а сега сите се во исчекување за концертот во Скопје се доволни податоци за да се прогласи за НАЈуспешен музичар.
 
Член од
29 ноември 2009
Мислења
6
Поени од реакции
1
Факт е дека Слаткар се уништи како артист,но исто така дека постигна голем успех,за доста кратко време..така да дискусијава е излитена.:tapp:
 
I

InF3cTeD

Гостин
Факт е дека Слаткар се уништи како артист,но исто така дека постигна голем успех,за доста кратко време..така да дискусијава е излитена.:tapp:
кој успех го постигна...ја заболе и ја напали младината па сеа на секој чекор слушаме малолетници како слушаат негови песни и пцујат кај ќе стасаат како резултат на неговиот успех...
 
Член од
29 ноември 2009
Мислења
6
Поени од реакции
1
кој успех го постигна...ја заболе и ја напали младината па сеа на секој чекор слушаме малолетници како слушаат негови песни и пцујат кај ќе стасаат како резултат на неговиот успех...
Тоа не е негова вина,воопшто!
 

dacimf

безобразен
Член од
16 ноември 2009
Мислења
60
Поени од реакции
7
Тоа ти си го знаеш,ако имаш попримено негово влијание ондак..твој проблем. Никој не ги тера на дечињава со сила да го слушаат.
Ѕвезда со малолетничка публика (да не речам дечиња) може уствари и сериозно да го сваќате?! Абе ајде смешка е типот :tapp: Мислам секој си има право на свое размислување и не му судам на тој некојси Слаткар... Али шо е за мене резил е резил... Тука се гледа колку се влијателни медиумите и колку народот ни е прост! Слушаат и прифаќаат се шо е познато т.е. со се што по цел ден ги трујат медиумите. Ретко кој размислува со своја глава шо е добро шо не.

Ја би рекол дека естрадата кај нас ни е гламур во просjачки кожурец! It's hilarious! :tv:
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Типот е резил. Фановите му се само дечиња, и го сакаат зш се глупира на ТВ. Мислам личност од естрада треба да е доста по различна од Слаткар, така да мислам дека нема иднина во овој. :tapp:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676


Слаткар како текстописец на песнава.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Една од ретките на слаткар шо ги поштувам и текстот на двете страни толку од слаткарчо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom