Слаткар(истика)

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Jas li4no ne slusham rap muzika, ili retko i selektivno ja slusham...ama Marko ima odli4ni temi na tekstovite so dozvolen sarkazam i so umerena erotika.

Toa, so nekogo go shiba vistinata ne e negova rabota, negova rabota e da si prai i ponataka fanoi i pesni...i da ja ismejuva realnosta vo koja ziveeme.

Respect:helou:

И секој текст секоја песна му е напишана со некој мотив,на некоја основа. :) :) Преслушајте сфатете.

Токсикологија ве возиииии... опуштено без нервозиииииии :motor::motor:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
И секој текст секоја песна му е напишана со некој мотив,на некоја основа. :) :) Преслушајте сфатете.

Токсикологија ве возиииии... опуштено без нервозиииииии :motor::motor:
Де бре сврши ти веќе еднаш...
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Добро, не реков дека докторира на тоа, критичар може да биди секој, јас од лично познанство стојам зад тоа дека човекот на кој му се обраќаш те јади тебе а и многумина други во познавање шо е рап а шо не е...
ЈАс признавам дека ме јади и сум свесен за тоа дека не слушам мкд рап само заземам став од одредени искуства, слушања,тв,некој песни и тоа ....не мислеше ништо лошо...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
И секој текст секоја песна му е напишана со некој мотив,на некоја основа. :) :) Преслушајте сфатете.
Mразам толкувања :) ДЕЛ од песните му имаат смисла во вистинскиот свет...другиот дел, мотивот е од телевизија :)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.751
Поени од реакции
12.069
Добро, не реков дека докторира на тоа, критичар може да биди секој, јас од лично познанство стојам зад тоа дека човекот на кој му се обраќаш те јади тебе а и многумина други во познавање шо е рап а шо не е...

Сега за јадење не сум баш сигурен, тоа што го имам слушнато од прилепчаниве е чисто срање а од слаткар уште поголемо....рап музиката умре со смртта на 2пак....па и кога можеше да се испедерчи снуп дог за останатото шо очекуваш...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Де бре сврши ти веќе еднаш...
ТОксикологија те возииииии.... опуштено без нервози. :motor: :motor: :motor: :drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk: Готов сум ааааааааааааааах

Mразам толкувања :) ДЕЛ од песните му имаат смисла во вистинскиот свет...другиот дел, мотивот е од телевизија :)
Повеќето му се од вистинскиот свет. :)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Сега за јадење не сум баш сигурен, тоа што го имам слушнато од прилепчаниве е чисто срање а од слаткар уште поголемо....рап музиката умре со смртта на 2пак....па и кога можеше да се испедерчи снуп дог за останатото шо очекуваш...
Остај го снупи, друга тематика е то сеа...

А сигурен сум дека немаш ништо слушнато од IksonamzuK :)

Него, одам да си легнам, кис мис.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Боље на тоа него на Слаткар, jaс би рекол.
Ајде се читаме во друга димензија.
Inace kolku za tvoja info da ne ispadne go maam na Slatkar, pred FM ne ni znaev deka postoi, i taka i ke produzam zaso mi se svidga taa edina pesna i toa e toa, ama nikad nema da se spustam na nivo da go rugam covekot za maani koi gi ima, izvini sto go branam i postapuvam kako covecko sustestvo (iako sme site na forum i se palime do zaborav)

Сега за јадење не сум баш сигурен, тоа што го имам слушнато од прилепчаниве е чисто срање а од слаткар уште поголемо....рап музиката умре со смртта на 2пак....па и кога можеше да се испедерчи снуп дог за останатото шо очекуваш...
Znaci po vtor pat te molam objasni mi go rapot, predhodno kaza deka ne e se vo picinja pa za sto e? Ostanatite raperi (stvarno ne znam od 2Pac mn pesni ustvari znam samo edna, Changes) peat za pickite, za pistolite za kolite i za kolku nivniot zivot bil za nigde.
 

nonchalant

i4 ne mi 4ue
Член од
27 ноември 2009
Мислења
64
Поени од реакции
2
Abe slushajte gi tekstoite, so ste se fatile za rapot, aj ok, Marko ne e raper dobar...rapot umre so crncite...ok Marko ima nov pravec vo muzikata..se vika

RAP I TOA SO DOBAR "STAP-RAP":pos2:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.751
Поени од реакции
12.069
Inace kolku za tvoja info da ne ispadne go maam na Slatkar, pred FM ne ni znaev deka postoi, i taka i ke produzam zaso mi se svidga taa edina pesna i toa e toa, ama nikad nema da se spustam na nivo da go rugam covekot za maani koi gi ima, izvini sto go branam i postapuvam kako covecko sustestvo (iako sme site na forum i se palime do zaborav)



Znaci po vtor pat te molam objasni mi go rapot, predhodno kaza deka ne e se vo picinja pa za sto e? Ostanatite raperi (stvarno ne znam od 2Pac mn pesni ustvari znam samo edna, Changes) peat za pickite, za pistolite za kolite i za kolku nivniot zivot bil za nigde.
Само една песна од 2пак? Море 2пак ти е основно образование за рап....туку остај одам да спијам...поздрав до сите......
 

МадерФакер

Титл по моја желба
Член од
25 ноември 2009
Мислења
678
Поени од реакции
44
и шо врска има дткањето со текстовите шо ги пее?:tapp:
Муабетот мене ми беше, он да се занимавашо со музика и да не го вреѓаше секој втор у државава ќе го викав или Марко или Стаклар, али пошо он се дрзнуе да вреѓа, и јас имам право да го викам Дткаристика.

ха. дали тој е недораснатиот или тие што се палат на него?! тој е брат и од мене и од тебе попаметен. ако беше толку срање немаше да прај толкави концерти и немаше да биди прв македонски рапер со 1 милион views на YouTube. тој ја погоди целта ( напалените тинејџери/ки ) и сеа си е познат, си има пари, слава, а ние овде можиме да си јадиме гомна до утре. не го слушам слаткар ама алал да му е како успеа... :toe:
Не е он паметен. У целата прича геј-геј искочи најпаметен. Капиши?!

Јас како дел од денешната младина немам вкус за добра музика и те замолувам да ми кажеш шо да слушам да бидам фенси и да имам вкус за добра музика?:)
Па тоа е проблемот, што не може да си фенси и да слушаш квалитетна музика. Денеска е фенси да слушаш шит “музика“ како Паткар или пак да слушаш турбо-фолк. Ако сакаш да слушаш квалитетна музика продолжи да го слушаш Тоше (глеам дека го имаш во потпис), а не да се палиш на текстови во кои секој втор збор е “кур или пичка“. (без цензура пошо цитирам)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Па тоа е проблемот, што не може да си фенси и да слушаш квалитетна музика. Денеска е фенси да слушаш шит “музика“ како Паткар или пак да слушаш турбо-фолк. Ако сакаш да слушаш квалитетна музика продолжи да го слушаш Тоше (глеам дека го имаш во потпис), а не да се палиш на текстови во кои секој втор збор е “кур или пичка“. (без цензура пошо цитирам)

Друже значи јас слушам шо сакам и нема никој право да ми го оспори тоа. А од кај знаеш кој песни ги слушам од Слаткар? Топ,Идиот,Шопинг .. не ги слушам таквите.
+ НЕ СЕ ПАЛАМ НА НЕГОВИТЕ ТЕКСТОВИ!!!!:smir:
 

МадерФакер

Титл по моја желба
Член од
25 ноември 2009
Мислења
678
Поени од реакции
44
Друже значи јас слушам шо сакам и нема никој право да ми го оспори тоа. А од кај знаеш кој песни ги слушам од Слаткар? Топ,Идиот,Шопинг .. не ги слушам таквите.
+ НЕ СЕ ПАЛАМ НА НЕГОВИТЕ ТЕКСТОВИ!!!!:smir:
Абе никој не ти кажува што да слушаш. Праша што според нас е добра музика и јас ти го дадов моето мислење, а ти ако сакаш и понатаму слушај го Паткарот, никој не ти брани. :)
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Слаткар е :zver: и ќе си остане. Ги слушам неговите песни и ќе продолжам. Не ми е јасно зошто го мразите, а ако го мразите не го слушајте и то :стапче:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Муабетот мене ми беше, он да се занимавашо со музика и да не го вреѓаше секој втор у државава ќе го викав или Марко или Стаклар, али пошо он се дрзнуе да вреѓа, и јас имам право да го викам Дткаристика.



Не е он паметен. У целата прича геј-геј искочи најпаметен. Капиши?!



Па тоа е проблемот, што не може да си фенси и да слушаш квалитетна музика. Денеска е фенси да слушаш шит “музика“ како Паткар или пак да слушаш турбо-фолк. Ако сакаш да слушаш квалитетна музика продолжи да го слушаш Тоше (глеам дека го имаш во потпис), а не да се палиш на текстови во кои секој втор збор е “кур или пичка“. (без цензура пошо цитирам)
Тотално се сложувам и го делам истото мислење. за болдираното најмногу...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom