Слаткар(истика)

Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
незначи ако незнаеш да пееш дека треба да рецитираш дете врати се нете бива твојот текст е лага немаш ни совест чиста.од хц ни х ни ц па џабе ти е тексот толку накурчен
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Погоре прочитав дека момаков ке иде у Америка. Добро, и? Неможам да сфатам што е толку спектакуларно во сето тоа. Пола од македонските студенти во последниве неколку години отидоа преку барата и се вратија во рок од 3,4 месеци (како што е уште во старт предвидено во програмите за work & travel in USA) Е сеа ако и Слаткар решил да отиде ондак тоа е such a big deal, небаре го чека таму договор со некој world famous продуцент за будуќи 5 децении и претходно уговорени 27 албуми... Give me a break.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.768
Поени од реакции
12.124
Колку Год имаш магнус?

и Рапот не се пее се рецитира:smir:
Rekov pee zatoa sto zboruvav opsto za seta muzika vo mk, ako ne se sekavas procitaj pak....a za rap muzikata nemoj da mi se pravis pameten....odlicen poznavac sum za razlika od vas decata koi so poveke laat nego sto "recitiraat".....vie mnogu pogresno ste ja svatile RAP muzikata kako sto gledam.....celo vreme tresite gluposti bez nikakov kvalitet.....zatoa ke vi preporacam da go poslusate malku zlatno slavejce kolku da se naviknite na zvuci i na textovi tek potoa da razmislite dali ke pravite muzika ili ne.....pozzzzz:kesa::smir:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.654
Поени од реакции
29.169
Ауу кој блам си го напраи вчера Стаклар, овај Слаткар:kez:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.768
Поени од реакции
12.124
Rekov pee zatoa sto zboruvav opsto za seta muzika vo mk, ako ne se sekavas procitaj pak....a za rap muzikata nemoj da mi se pravis pameten....odlicen poznavac sum za razlika od vas decata koi so poveke laat nego sto "recitiraat".....vie mnogu pogresno ste ja svatile RAP muzikata kako sto gledam.....celo vreme tresite gluposti bez nikakov kvalitet.....zatoa ke vi preporacam da go poslusate malku zlatno slavejce kolku da se naviknite na zvuci i na textovi tek potoa da razmislite dali ke pravite muzika ili ne.....pozzzzz:kesa::smir:

Da, zaboraviv da spomenam deka vo Rap MUZIKATA se PEE toa e STIL na peenje a ne recitiranje...koga ke porasnete ke go svatite toa....kako pee Cypress HIll(ako voopsto si slusnal za niv, mozebi ne si bol ni roden)....sing my song Puff all night loooong as i take Hit from the bong....Sing=pee....aj cao:kesa:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
^незнам ја cypress hill како можат да ги пеат песните а цело време се хај
респект до нив посебно таа песна им е многу јака :)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.150
Поени од реакции
5.912
Da, zaboraviv da spomenam deka vo Rap MUZIKATA se PEE toa e STIL na peenje a ne recitiranje...koga ke porasnete ke go svatite toa....kako pee Cypress HIll(ako voopsto si slusnal za niv, mozebi ne si bol ni roden)....sing my song Puff all night loooong as i take Hit from the bong....Sing=pee....aj cao:kesa:
Господ нека ти е напомош :pop:
 
M

MIL

Гостин
Valjda koa spomnaa vesnicite deka imal golema posetenost na youtube negotivte pesni i deckoto se nafura :vozbud:mada nema veeeeeeeeze,ke si poraboti 3 meseci u nekoj fast food i plus dovolno mu e so ke ja vidi Amerika za da rapue i da jade go*ma ne veruvam deka ke odi :tapp::pos2:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
113
Поени од реакции
5
незначи ако незнаеш да пееш дека треба да рецитираш дете врати се нете бива твојот текст е лага немаш ни совест чиста.од хц ни х ни ц па џабе ти е тексот толку накурчен
днс екипа !! :aplauz: :D
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Во новиот албум на Елвир Меќич "Како Нов",Слаткаристика е како текстописец на една од песните насловена "Не Биди Напорнa" која ја пеат во дует Елвир и Јован.




Фала богу нема да има дует со овој :)

 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Слаткар сега ќе одиш или нема да одиш за Америка?
Дај кажи неизвесноста ме убива уште од сабајле мислам на тебе :icon_lol:.
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Слаткар сега ќе одиш или нема да одиш за Америка?
Дај кажи неизвесноста ме убива уште од сабајле мислам на тебе :icon_lol:.
Навистина,сите сме во исчекување.Ќе не стрефи инфаркт уше малце ако не ни кажеш.
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Слаткар сега ќе одиш или нема да одиш за Америка?
Дај кажи неизвесноста ме убива уште од сабајле мислам на тебе :icon_lol:.
Само минута, одма го викам да ти каже. И те молам, доколку слушнеш одговор кој не ти е по кеиф, не паѓај веднаш во депресија. :kesa:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Само минута, одма го викам да ти каже. И те молам, доколку слушнеш одговор кој не ти е по кеиф, не паѓај веднаш во депресија. :kesa:
Два саати поминаа еј, а нема одговор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom