Слаткар(истика)

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Јованов и мене ме известија за МЕГА концертот во Ск, кој се уште го немаше.
(Се надевам дека ќе направи еден, или последен ако навистина заминува)
Како и да е, му посакувам среќа и успех. Нема што повеќе да постигне во Македонија, па зошто да не надвор.

Btw еве што вели Backstage на ова :

Слаткар се сели во Америка

Слаткар се откажува од естрадата и заминува да работи во Америка! За оние кои го пропуштија Бекстејџ во средата, шокантната вест им ја пренесуваме во пишана форма.
На мегапопуларниот хип-хоп изведувач изгледа дека му е преку глава од обожавателките, постојаното ѕвонење на телефонот, медиумите, настапите во преполните дискотеки кои му се зачестија. Па реши да сврти нов лист и да се пресели во САД. Нашата камера го улови Слаткар како на Економскиот факултет пополнува апликација за работа во САД. Хип-хоперот не искоментира ништо, но од негови блиски соработници дознаваме дека сосема се откажува од естрадата, а негов нов предизвик е најверојатно е светската економија.
Дали Слаткар од САД ќе се врати со добра заработка од некоја добро платена работа, со диплома од некој колеџ, или сепак во ветената земја оди да се испроба на тамошната голема хип-хоп сцена, останува да почекаме и да видиме...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Јованов и мене ме известија за МЕГА концертот во Ск, кој се уште го немаше.
(Се надевам дека ќе направи еден, или последен ако навистина заминува)
Како и да е, му посакувам среќа и успех. Нема што повеќе да постигне во Македонија, па зошто да не надвор.

Btw еве што вели Backstage на ова :

Слаткар се сели во Америка

Слаткар се откажува од естрадата и заминува да работи во Америка! За оние кои го пропуштија Бекстејџ во средата, шокантната вест им ја пренесуваме во пишана форма.
На мегапопуларниот хип-хоп изведувач изгледа дека му е преку глава од обожавателките, постојаното ѕвонење на телефонот, медиумите, настапите во преполните дискотеки кои му се зачестија. Па реши да сврти нов лист и да се пресели во САД. Нашата камера го улови Слаткар како на Економскиот факултет пополнува апликација за работа во САД. Хип-хоперот не искоментира ништо, но од негови блиски соработници дознаваме дека сосема се откажува од естрадата, а негов нов предизвик е најверојатно е светската економија.
Дали Слаткар од САД ќе се врати со добра заработка од некоја добро платена работа, со диплома од некој колеџ, или сепак во ветената земја оди да се испроба на тамошната голема хип-хоп сцена, останува да почекаме и да видиме...
Си собра пари и сеа ке се школува...е многу е “сељак“*!

*до хејтерите
 
Член од
10 ноември 2009
Мислења
91
Поени од реакции
3
Utre Peat Vo Veles Vo DownTown Naj Golema Diskoteka 5000 iljadi dusi zbira ejjj:)

Rokaat Ma'a'f'a'k'a Toni Zen i Slatkarstika Budal4e i jovanov kompanija:)
 
R

Reve0ke

Гостин
Дали Слаткар од САД ќе се врати со добра заработка од некоја добро платена работа, со диплома од некој колеџ, или сепак во ветената земја оди да се испроба на тамошната голема хип-хоп сцена, останува да почекаме и да видиме...
Ова е најглупото нешто што можам воопшто да го начекам на овај форум. Ќе појди во америка ќе го испукаат и ќе се врати во Македонија.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.752
Поени од реакции
12.069
Vo amerika moze samo da se zagubi ili da jade kotek ako se obide da pee....amerikancite ne se tolku zaostanati za da slusaat glupaci i seljaci so 0 kvalitet kako slatkar.....tuku neka si se posveti na ucenjeto i nema da zgresi....aaaeeeeeeee.....:kesa:
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Ова е најглупото нешто што можам воопшто да го начекам на овај форум. Ќе појди во америка ќе го испукаат и ќе се врати во Македонија.
тешко дека би се вратил ако се деси болдираново :toe: :)
 

vlakno

guitar shredder
Член од
20 септември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
3
haha u amerika ke idel? neka mu e so sreka a haha ko raper ako probue tamu den na zalost ke treba da se proglasi poso ima takvi nafurani nigerski raperi tamu taka da/.tapa:nenene:

Vo amerika moze samo da se zagubi ili da jade kotek ako se obide da pee....amerikancite ne se tolku zaostanati za da slusaat glupaci i seljaci so 0 kvalitet kako slatkar.....tuku neka si se posveti na ucenjeto i nema da zgresi....aaaeeeeeeee.....:kesa:
PAMETNO
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
На мегапопуларниот хип-хоп изведувач изгледа дека му е преку глава од обожавателките, постојаното ѕвонење на телефонот, медиумите, настапите во преполните дискотеки кои му се зачестија.
:pos2:

Ќе чисти wc-иња во некоја светска метропола. Аеродром можда.
Или трака ќе сними со Еминем. Можда.
Ваљда Маршал прочитал за компарациите на него со Слаткар и..

Moжда.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
:pos2:

Ќе чисти wc-иња во некоја светска метропола. Аеродром можда.
Или трака ќе сними со Еминем. Можда.
Ваљда Маршал прочитал за компарациите на него со Слаткар и..

Moжда.
Slatkar feat.50 cent- From NL to Ny.:pos2:хахаха ако слаткар отиде у Америка ја ке отидам на Марс
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Ike
Член од
10 ноември 2009
Мислења
91
Поени од реакции
3
Slatkar......peder.....nemoja da ja sramis rap i hip hop muzikata 2pac ke te kazni.....a vie sto go slusate slatkar slobodno obesete se....za vas nadez nema.....:tapp::tapp:
Цитирам:Хејтери Коментираат Леле Каков Идиот...

Не дека имам неш против тебе ама не убо од твоја страна со таква навреда

Поздрав.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.752
Поени од реакции
12.069
Цитирам:Хејтери Коментираат Леле Каков Идиот...

Не дека имам неш против тебе ама не убо од твоја страна со таква навреда

Поздрав.


vopravo si...ne trebase da navreduvam, najiskreno se izvinuvam...nego muzikava vo makedonija ne mi se svigja uopste ni zabavna ni narodna a posebno se provociram za rap i hip hop muzikava zatoa sto posebno ja cenam i ja sakam i ne sakam sekoj da pee...pozzzzz
 
Член од
10 ноември 2009
Мислења
91
Поени од реакции
3
Колку Год имаш магнус?

и Рапот не се пее се рецитира:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom