Слаткар(истика)

M

Mr.InF3ction

Гостин
:pop::pop::pop: :tapp::tapp::tapp::tapp:
алоооооо, ти знаеш ли шо збориш бе ??
споредуваш ТОШЕ,со слаткар:tapp:
ај се
али као моеш да споредиш рапер,со поп пејач ??:nesum:
абе не споредува со тоше ...
туку финтата е дека кај нас повеќе ценат кога си мртов..т.е таков беше ваков беше...а не викаат тоа си ова си:)
тоа е суровата вистина...никогаш не слушнав некој да фали тоше у некоја емисија а одкако почина тој бидна најдобар...можеби бил...но не го ценеа тоа т.е не го кажуваа воопшто
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
добро жмк од дискусијава кога и вие не сте запознаени доволно со позери/фејкери/тупак/умрен пеач фанови...
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
како можеше пола Македонија да кажува ЗОШТО ТОШЕ ОТИШОЛ НА ЕВРОВИЗИЈА порано а сега да плачат за него?
оф си па ќе ти кажам, никој не викаше нз од кај тие информацијава...
а иначе до инфи- сакаш да кажеш дека ти не знаеш кај спаѓаш и што слушаш...???хахахахаха
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.660
Поени од реакции
9.952
абе не споредува со тоше ...
туку финтата е дека кај нас повеќе ценат кога си мртов..т.е таков беше ваков беше...а не викаат тоа си ова си:)
тоа е суровата вистина...никогаш не слушнав некој да фали тоше у некоја емисија а одкако почина тој бидна најдобар...можеби бил...но не го ценеа тоа т.е не го кажуваа воопшто
не мораше никој ништо да кажува,се гледаше по концертите негови
единствен МАКЕДОНЕЦ што можеше да го напуни градски кога сака:helou:
али забегавме многу офтопик
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
с: убавината не е во музиката да пцуеш


Глеам и порано МНОГУ МАЛКУ напалени тинејџери имало, како што викате
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Го поштовам слаткар,а слаткаристика не толку...

СЛАТКАР - (Каков штои беше порано...растураше..)


СЛАТКАРИСТИКА -



Па одлучете сами...
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Не приметувам дека некој го прикачил последното видео. Иако со идејата и со желбата за нецензурирање, посакувам да беше уште по безобразно и креативно ќе се снајдам и со ова.

 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
текст од добро е да си рапер:
знам е смешно но кешот го врти светот:)

уф колку е добро да си хипхопист ставаш се на кур и кур не те боли за ништо а децата сакаат да се баш како нив...рокаат слаткарист хит


не ме занима кој што рекол ме занима само кешот

кога рокам на бина пичиња урлаат ко луди брат ;те сакаам :ha:

не ги разбирам ни самиот..додека бев само сладок а сега сум баш најубавиот :ha::ha:


am telling ya ...he knows everything...:ha:
цитирам...
"Ќе има понижувања колку сакаш ... пола пичиња верни на своите момчиња ќе сакаат да ги легне слаткар вечерта .. ГРЕВ!"


од еден член на форумов... патетики ми е слаткар.... :helou:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
150че за 1 сат.. јако јако
Tребаше на врата да даваат гратис вода или барем да се купува од некаде зш колабираја ко го видоја Swatkarrrr!!!!!!!!!111111111111!!!!!!!!111
Кацар убо си почна, ко и по обичај ја испеа "Римуван стих", после тоа почна Слаткар, си пееше чоекот шо си пееше, незнам шо беше фркава шо два пати ги испеа "Топ","Спушти се доле","Шопинг" океј цел Лапидариус ечеше на тие песни, а ко почна да ја пее "Дали сакаш", "Мистер Комплекс"(особено на делон од Џака Накот) сите некако се стишија. Интересно.
Просечен настап, искрено не се воодушевив многу..
Плус
уш поинтересно во цел настап беше то шо на "Спушти се доле" сите онака се попалија, па какви се не работи изнапраја (од земање на шишето од кое пиеше вода и такви останати ствари), Сwаткар рече :Тооо курви (па после нешо демек се поправи,како демек "се зезам, не сфаќајте сериозно") и сите на тие зборови уш толку полудеја.
И то..
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Најако е коа некое девојче ќе ја пее ТОП

Незнам шо е проблемов, дали автоматски ја пеат песната без да знаат шо пеат шо е текстот или воопште не го сфаќаат :)

(*неам ништо против слаткар баш го слушам..)
 
Член од
17 јуни 2009
Мислења
84
Поени од реакции
3
На Слаткар му ѓи почитувам повеќе постарите песни бидејќи со овие од албумот се занесе малце. Значи тој како рапер постои 10 години а повеќето се напалија на него од вториот албум. Еве пример.... некој од моите другарки слаткар не го знаеја се додека не го издаде албумот а сега се ЛУДИ по него. А сега пробајте да ги споредите старите песни на слаткар со овие од албумот.
А на концертот сите сакаат да го видат слаткар да се сликаат со него бла бла...Јас отидов со братучетка ми позади сцената(бидејки на нејзините родители е телекабел) колку да им видам на овие раперите понашање...Додека од публика сите врескаа како луди слаткар си пиеше кафе и пушеше цигари и ми изгледаше ко да си седе во град на кафе.:nesum: Направивме два три реда муабет и мислам ми се стеми пред очите. Човекот глумеше дека е надуван и слично. Колку да искористам можност седевме уште малку (јас го чекав кацар) иако не очекувавав од кацар нешто поразлично од понашањето на слаткар. Значи кацар и ацеНл кога дојдоа јас одма започнав муабет ова-она...За концертот зборевме де. :) И кацар се покажа како многу подобар чоек од слаткар. добро можеби на кацар му било глума колку да се покаже добар према фановите...
Ама и покрај тоа немам ништо против слаткар. Негов живот ;)
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Фраеров утре вечер е во велезија, ноктурно. Почеток:23:00ч
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
486
А инаку ако не знаете Слаткар има снимено заедничка песна со Синди која се вика "Утре" и во која ако верувате нема ниту еден вулгарен збор од страна на Слаткар:).
 
I

InF3cTeD

Гостин
Фраеров утре вечер е во велезија, ноктурно. Почеток:23:00ч
точно...а за тие шо незнаат Ноктурно собира околу 200 луѓе ако се туткаат..па нека повелат..ќе испаднат како да не биле никогаш пеглани
 

Kajgana Shop

На врв Bottom