Слаткар(истика)

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
Ти си топ кога те гледам ти си топ за да ти влезам ти си топ за да еб*м ти си тоооп тооопп..хккккмм..што толку навреда бе xD не беше за песнатаа ТОП тоа што ти реков..срц,ти прва почнуваш,демек ја сирот сум бил што го слушам слаткар..и дека сум недораснат..а јас незнам што е вистински хип хоп/рап(не велам дека слаткар е од нив)си нашла на кого да му речиш така(знам дека и мене ми велеше)..знам јас што е вистински хип хоп повеќе одколку што ти мислиш дека знам..:џамп:

If i put something in something, u can have it while u had it!
Yo dawg, i heard you like to drive! So we put a car in your car so you can drive while you drive!

Сwaткар, x zibit.. лошо влијаат врз способноста на изразувањето.
Едниот дтка, другиот е прост.

:pos:
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
не реков конкретно за тебе дека си сирот реков општо за сите оние кои ја слушаат неговата музика. ако ти се пронаоѓаш во тоа ок, а изгледа дека се пронаоѓаш па затоа реагираш...
и не се секирај за мене ја растев со рапот и хип хопот. не дека ја сакав таа музика ама бев принудена да ја слушам и сеуште има добри стари траки кои и мене ми е задоволство кога ги слушам. не викам дека рапот е срање туку господин слаткар е срање ок не он како човек туку комерцијалната музика што ја прави, а ја мразам комерцијала:jaj:
Не се секирам за тебе,си гледам за мене..го слушам да..ама не сум од оние „I luuuf swatkaw4e najvi6eee“а и неможам да бидам,оти знам што е вистински хип хоп за слушање..слушни DMX,DMS,Xzibit,The Game,Lupe Fiasco,Cypress Hill,Eminem ете,Tupac,Biggie,Wu Tang klan,Mac 10,Ice Cube,Tech N9ne,NWA,B-Real,Dub-C,NAS,Gangstarr...И тако даљее...има добри стари траки,да.Има мнооооооогу стари добри траки..!KRS One i Marley Marl,Prodigy ги збораив..
Значи,ако ти е целта да навредиш некој (како што бев во овај случај јас и сирот и недораснат и што уште не..)немој да постираш...:toe:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Не се секирам за тебе,си гледам за мене..го слушам да..ама не сум од оние „I luuuf swatkaw4e najvi6eee“а и неможам да бидам,оти знам што е вистински хип хоп за слушање..слушни DMX,DMS,Xzibit,The Game,Lupe Fiasco,Cypress Hill,Eminem ете,Tupac,Biggie,Wu Tang klan,Mac 10,Ice Cube,Tech N9ne,NWA,B-Real,Dub-C,NAS,Gangstarr...И тако даљее...има добри стари траки,да.Има мнооооооогу стари добри траки..!KRS One i Marley Marl,Prodigy ги збораив..
Значи,ако ти е целта да навредиш некој (како што бев во овај случај јас и сирот и недораснат и што уште не..)немој да постираш...:toe:
ако сакам ќе постирам и сакам оти ми е смешна неговата музика и ќе се смеам на сите што го слушаат и ќе им се чудам. а да и ќе ги жалам оти затупуваат у мозокот. а и ти со само 14 год не можеш мислам да кажуваш шо е добра музика. немаш доволно искуство братче...не дека сум ја неш поарна...
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
ако сакам ќе постирам и сакам оти ми е смешна неговата музика и ќе се смеам на сите што го слушаат и ќе им се чудам. а да и ќе ги жалам оти затупуваат у мозокот. а и ти со само 14 год не можеш мислам да кажуваш шо е добра музика. немаш доволно искуство братче...не дека сум ја неш поарна...
Излеа ти незнаеш што е добра музика(зборувам за правецот што го сакам најмногу):toe:зар овие што ги набројав немаат супер музика?!не прават супер музика?!а велиш си растела со хип хопот..:uvo:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Излеа ти незнаеш што е добра музика(зборувам за правецот што го сакам најмногу):toe:зар овие што ги набројав немаат супер музика?!не прават супер музика?!а велиш си растела со хип хопот..:uvo:
не се сите мн од нив преминаа на комерцијала не се она што беа некогаш. и да велам сум растела не дека уште живеам со него сфаќаш? значи сум престанала да слушам, баш поради такви каков што е слаткар, го расипуваат рапот оној вистинскиот каде најмногу го почитувам тупак. е тоа ти е вистински рап...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Излеа ти незнаеш што е добра музика(зборувам за правецот што го сакам најмногу):toe:зар овие што ги набројав немаат супер музика?!не прават супер музика?!а велиш си растела со хип хопот..:uvo:
dzabe ti e...ova muzika ne cini!!
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
не се сите мн од нив преминаа на комерцијала не се она што беа некогаш. и да велам сум растела не дека уште живеам со него сфаќаш? значи сум престанала да слушам, баш поради такви каков што е слаткар, го расипуваат рапот оној вистинскиот каде најмногу го почитувам тупак. е тоа ти е вистински рап...
Да,преминаја,и тоа мислев да го пишам ама ете...си растела,тие и тогаш правеле музика..ете слушни лекција кај мене на профил видеото...а тупак..тупак е врв..и тој има песни пички коли пари жени ама супер е...Кискино ќе ни избриши коментариве(дека не е за слаткар)

dzabe ti e...ova muzika ne cini!!
Океј,ако несакаш хип хоп не слушај,ние за хип хоп збориме..а дека фати да постираш за таа музика дека не чини..тупак не чини?!биги не чини?крс уан не чини?!и остали...не не..ти очито незнаеш што е музика..слушај ај шабан шаулич(ако така се вика) и не кажувај за тоа што незнаеш..според тебе што чини?!
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Да,преминаја,и тоа мислев да го пишам ама ете...си растела,тие и тогаш правеле музика..ете слушни лекција кај мене на профил видеото...а тупак..тупак е врв..и тој има песни пички коли пари жени ама супер е...Кискино ќе ни избриши коментариве(дека не е за слаткар)



Океј,ако несакаш хип хоп не слушај,ние за хип хоп збориме..а дека фати да постираш за таа музика дека не чини..тупак не чини?!биги не чини?крс уан не чини?!и остали...не не..ти очито незнаеш што е музика..слушај ај шабан шаулич(ако така се вика) и не кажувај за тоа што незнаеш..според тебе што чини?!

Mislev na muzikata sto ja pravi Slatkar...bidejki Slatkar e mnogu daleku od Tupac & Co. Slatkar samo ja rasipuva Hip-Hop muzikata vo Makedonija!!
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Mislev na muzikata sto ja pravi Slatkar...bidejki Slatkar e mnogu daleku od Tupac & Co. Slatkar samo ja rasipuva Hip-Hop muzikata vo Makedonija!!
Слаткар е мноооооооогу далеку,ама ја и цитирав на ла лока..дека таа рече не сум знаел што е музика..а потоа ме цитира ти мене..и така сватив дека велиш за легендите..моја грешка
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
ако ти сметам неш по пп можеш да ми кажеш а не вака да се правиш...знаеш шо да не ти кажувам ја...
слаткар нема направено една глупа песна туку сите му се глупи. ако го имате слушнато порано какви песнички имаше ќе знаевте дека тогаш нешто му вредела музиката, ама ова што сега го прави е само комерцијала.
и да одам и слушам што ја ќе посакам не чекам некој друг да ми наметне стил на музика:helou:
1.Не користам јас Приватна Провокација т.е пп

од каде па некој друг наметнал стил на музика?
сеа викаш дека тие што слушаат слаткар( јас лично не сум голем слушател само неколку песни слушамод него)..тоа им е наметнат од друг?
никој не може да ти наметне стил на музика:)
1.можеш да слушаш зш ти се допаѓа
2.или да се правиш фреар-ка дека ете јас слушам тој стил на музика:)



респект за човекот и дтка и сепак не се срами од тоа што е

Mislev na muzikata sto ja pravi Slatkar...bidejki Slatkar e mnogu daleku od Tupac & Co. Slatkar samo ja rasipuva Hip-Hop muzikata vo Makedonija!!
пер со 2Pac споредуваш?
:ha:

боки13-мадона?
никола груевски-обама?
кошарката кај нас - NBA?

there shit happens
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
1.Не користам јас Приватна Провокација т.е пп

од каде па некој друг наметнал стил на музика?
сеа викаш дека тие што слушаат слаткар( јас лично не сум голем слушател само неколку песни слушамод него)..тоа им е наметнат од друг?
никој не може да ти наметне стил на музика:)
1.можеш да слушаш зш ти се допаѓа
2.или да се правиш фреар-ка дека ете јас слушам тој стил на музика:)



респект за човекот и дтка и сепак не се срами од тоа што е


пер со 2Pac споредуваш?
:ha:

боки13-мадона?
никола груевски-обама?
кошарката кај нас - NBA?

there shit happens
а зарем мислиш дека кога ќе отидеш негде надвор по кафичиве тоа што го пуштаат и ти мораш да го слушаш не е наметнување???
и стварно мислиш дека не може? ма немој може и тоа како..еве мене брат ми ми има наметнато...он слуша метал ама мене ме тераше да слушам рок ако не тоа и еве сега ја тоа слушам:toe:
не го споредува туку само кажува што е вистинска рап музика...
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
а зарем мислиш дека кога ќе отидеш негде надвор по кафичиве тоа што го пуштаат и ти мораш да го слушаш не е наметнување???
и стварно мислиш дека не може? ма немој може и тоа како..еве мене брат ми ми има наметнато...он слуша метал ама мене ме тераше да слушам рок ако не тоа и еве сега ја тоа слушам:toe:
не го споредува туку само кажува што е вистинска рап музика...
Не биди глупа. Ако го оспоруваш Слаткар од страв да не почнеш да го слушаш наводно дека ти е наметнат, музиката во тој случај е океј, ти не си.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
а зарем мислиш дека кога ќе отидеш негде надвор по кафичиве тоа што го пуштаат и ти мораш да го слушаш не е наметнување???
и стварно мислиш дека не може? ма немој може и тоа како..еве мене брат ми ми има наметнато...он слуша метал ама мене ме тераше да слушам рок ако не тоа и еве сега ја тоа слушам:toe:
не го споредува туку само кажува што е вистинска рап музика...

Епа ако патиш ти од брат ти и слушаш таква музика бидејки ти е наметната,немора да пробуваш да наметнуваш на некои други(во случајов ние(а верувај нема да ти успее) ) да не го слушаме Слаткар.

СЕКОЈ СИ ИМА СВОЕ ПРАВО ШТО САКА ДА СЛУША,што не е случај со тебе. Мене никој неможе да ми каже слуши рок или метал,пошто ја мразам таа музика и не ми прави кејф. :smir:
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
а зарем мислиш дека кога ќе отидеш негде надвор по кафичиве тоа што го пуштаат и ти мораш да го слушаш не е наметнување???
и стварно мислиш дека не може? ма немој може и тоа како..еве мене брат ми ми има наметнато...он слуша метал ама мене ме тераше да слушам рок ако не тоа и еве сега ја тоа слушам:toe:
не го споредува туку само кажува што е вистинска рап музика...
па сеа ако ти си прифатила така од братти не значи дека сите што слупшаат слаткар им е наметнато..
ти зборуваш за сите :) знам луѓе што слушаат слаткар само за да бидат фаци пред девојките кој што се запалени за слаткар:)
сеа не генерализирај сите :)
исто и песните не викај дека сите се лоши ете да полетам омилено ми е :) добро е да си рапер и тоа многу јака песна :)
едноставно човекот е свесен што се случува:) и сето тоа преку песните кажува:XD:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
па сеа ако ти си прифатила така од братти не значи дека сите што слупшаат слаткар им е наметнато..
ти зборуваш за сите :) знам луѓе што слушаат слаткар само за да бидат фаци пред девојките кој што се запалени за слаткар:)
сеа не генерализирај сите :)
исто и песните не викај дека сите се лоши ете да полетам омилено ми е :) добро е да си рапер и тоа многу јака песна :)
едноставно човекот е свесен што се случува:) и сето тоа преку песните кажува:XD:

Потполно се согласувам со тебе за ова. Преку доста песни кажува за некои работи што му се случиле и што му се случуваат моментално. Посебно во Колку е Добро Да си рапер. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom