Слаткар(истика)

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Гитара и бас бе :)...браво шо му текнало со бенд да настапува...инаку гитара му свири Кико, а бас Гоги двајцата од Mailfunkcion :)
Кога веќе почна да го тупиш, имаше и акустична, и електрична и бас гитара. Ама двајца гитаристи. Или да кажам едниот свиреше само на бас гитара, а другиот на електрична или акустична.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Бас гитарата ја свиреше овој Гоги,баш пред некој ден на ФБ праевме муабет и рече дека свири бас гитара. Другиот со долгата кадрава коса не го знам кој е.
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Слаткар вечерва е во The End во Прилеп ... минатиот пат кога бев беше топ
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
а да кажеше порано?хахаха...а баш сакав да појдам...:nerv::nerv:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Слаткар вечерва е во The End во Прилеп ... минатиот пат кога бев беше топ
ти си топ за да те гледам, ти си топ за да ти влезам, ти си топ за да те е*ам:pos2::pos2::pos2:
ах сирот слаткар, уште посироти тие што го слушаат:pop:
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
ти си топ за да те гледам, ти си топ за да ти влезам, ти си топ за да те е*ам:pos2::pos2::pos2:
ах сирот слаткар, уште посироти тие што го слушаат:pop:
Знам дека за мене се однесуваше тоа..дека ја пишав 1 спрат погоре дека сакав да појдам..заш сирот?ако не ти чини не постирај ебаго...што сирот не сирот..мора да го мразам?!за да не бидам сирот..не го мразам,па не ни го слушам онака мн мн..сакав да видам што атмосфера ќе напраи,немам зошто да го мразам..ми напраил нешто мене лично?не!..си вади пари човекот..а излеа ти што не му ги сакаш лириките и што го мразиш,валјда се пронајдуваш во нив..па така да реагираш..јбг.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Знам дека за мене се однесуваше тоа..дека ја пишав 1 спрат погоре дека сакав да појдам..заш сирот?ако не ти чини не постирај ебаго...што сирот не сирот..мора да го мразам?!за да не бидам сирот..не го мразам,па не ни го слушам онака мн мн..сакав да видам што атмосфера ќе напраи,немам зошто да го мразам..ми напраил нешто мене лично?не!..си вади пари човекот..а излеа ти што не му ги сакаш лириките и што го мразиш,валјда се пронајдуваш во нив..па така да реагираш..јбг.
ако ова се однесува на песната што ја пишав погоре те молам да не почнуваме со навреди оти лошо ќе завршиме/завршиш...
иначе секој си има свое право да си слуша каква музика сака, а јас само си коментирав дека не го сакам и нема ни да го сакам. тоа е мое мислење. имам право да си кажам и си го кажувам.
и да пак ќе повторам слаткар и неговиот албум дткаристика го слушаат само недораснати луѓе или со друг збор деца. оние што не знаат што е музика во права смисла на зборот...
ајт поз до тебе:helou:
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
ако ова се однесува на песната што ја пишав погоре те молам да не почнуваме со навреди оти лошо ќе завршиме/завршиш...
иначе секој си има свое право да си слуша каква музика сака, а јас само си коментирав дека не го сакам и нема ни да го сакам. тоа е мое мислење. имам право да си кажам и си го кажувам.
и да пак ќе повторам слаткар и неговиот албум дткаристика го слушаат само недораснати луѓе или со друг збор деца. оние што не знаат што е музика во права смисла на зборот...
ајт поз до тебе:helou:
сите што го слушаат слаткар тебе да ти......дткаат у глава :XD:
има и добри и лоши песни:)
но кој ви зборува вас....луѓе со предрасуди што генерализираат ствараат мислење за еден човек според едно дело и тоа најнегативното и се држат за тоа како да е последниот пенис у цел свет:)
иди слушај што сакаш позз
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
ако ова се однесува на песната што ја пишав погоре те молам да не почнуваме со навреди оти лошо ќе завршиме/завршиш...
иначе секој си има свое право да си слуша каква музика сака, а јас само си коментирав дека не го сакам и нема ни да го сакам. тоа е мое мислење. имам право да си кажам и си го кажувам.
и да пак ќе повторам слаткар и неговиот албум дткаристика го слушаат само недораснати луѓе или со друг збор деца. оние што не знаат што е музика во права смисла на зборот...
ајт поз до тебе:helou:


Какооооо ли јааааааааас дааааааа пораснаааам се до небо со до звездиииии високооооооо.... :( :( :( :( :( :(

Не збори за дткање и други маани,никој не е совршен и не е културно. :)

Инаку во скоро се очекува ГОЛЕМ концерт на Слаткаристика и Токсикологија во Скопје. :) :)

Повеке инфо понатаму :)
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
ако ова се однесува на песната што ја пишав погоре те молам да не почнуваме со навреди оти лошо ќе завршиме/завршиш...
иначе секој си има свое право да си слуша каква музика сака, а јас само си коментирав дека не го сакам и нема ни да го сакам. тоа е мое мислење. имам право да си кажам и си го кажувам.
и да пак ќе повторам слаткар и неговиот албум дткаристика го слушаат само недораснати луѓе или со друг збор деца. оние што не знаат што е музика во права смисла на зборот...
ајт поз до тебе:helou:
Ти си топ кога те гледам ти си топ за да ти влезам ти си топ за да еб*м ти си тоооп тооопп..хккккмм..што толку навреда бе xD не беше за песнатаа ТОП тоа што ти реков..срц,ти прва почнуваш,демек ја сирот сум бил што го слушам слаткар..и дека сум недораснат..а јас незнам што е вистински хип хоп/рап(не велам дека слаткар е од нив)си нашла на кого да му речиш така(знам дека и мене ми велеше)..знам јас што е вистински хип хоп повеќе одколку што ти мислиш дека знам..:џамп:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.493
Поени од реакции
22.192
Брат ми трансер .. А слуша Шопинг...:pop::pop:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
сите што го слушаат слаткар тебе да ти......дткаат у глава :XD:
има и добри и лоши песни:)
но кој ви зборува вас....луѓе со предрасуди што генерализираат ствараат мислење за еден човек според едно дело и тоа најнегативното и се држат за тоа како да е последниот пенис у цел свет:)
иди слушај што сакаш позз
ако ти сметам неш по пп можеш да ми кажеш а не вака да се правиш...знаеш шо да не ти кажувам ја...
слаткар нема направено една глупа песна туку сите му се глупи. ако го имате слушнато порано какви песнички имаше ќе знаевте дека тогаш нешто му вредела музиката, ама ова што сега го прави е само комерцијала.
и да одам и слушам што ја ќе посакам не чекам некој друг да ми наметне стил на музика:helou:

Какооооо ли јааааааааас дааааааа пораснаааам се до небо со до звездиииии високооооооо.... :( :( :( :( :( :(

Не збори за дткање и други маани,никој не е совршен и не е културно. :)

Инаку во скоро се очекува ГОЛЕМ концерт на Слаткаристика и Токсикологија во Скопје. :) :)

Повеке инфо понатаму :)
и треба да пораснеш, али ај не сум ја таа шо треба да ти каже шо и како да слушаш. ќе пораснеш и ќе сфатиш дека сум имала право.
и мене не ми смета неговата мана само ми е смешен тој збор дткаристика:pos2:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Тие што не сте деца, има ли дефиниција што е тоа добра музика? Што е вистински рап? Јас како што знам добра/лоша музика зависи од вкусот на тој што слуша..

Па дури и години имало у музикава. слаткар го слушаат и ајде напалени тинејџери..

пистолеро го слушаат и што се? хардкор фраери ?
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Ти си топ кога те гледам ти си топ за да ти влезам ти си топ за да еб*м ти си тоооп тооопп..хккккмм..што толку навреда бе xD не беше за песнатаа ТОП тоа што ти реков..срц,ти прва почнуваш,демек ја сирот сум бил што го слушам слаткар..и дека сум недораснат..а јас незнам што е вистински хип хоп/рап(не велам дека слаткар е од нив)си нашла на кого да му речиш така(знам дека и мене ми велеше)..знам јас што е вистински хип хоп повеќе одколку што ти мислиш дека знам..:џамп:
не реков конкретно за тебе дека си сирот реков општо за сите оние кои ја слушаат неговата музика. ако ти се пронаоѓаш во тоа ок, а изгледа дека се пронаоѓаш па затоа реагираш...
и не се секирај за мене ја растев со рапот и хип хопот. не дека ја сакав таа музика ама бев принудена да ја слушам и сеуште има добри стари траки кои и мене ми е задоволство кога ги слушам. не викам дека рапот е срање туку господин слаткар е срање ок не он како човек туку комерцијалната музика што ја прави, а ја мразам комерцијала:jaj:
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Какооооо ли јааааааааас дааааааа пораснаааам се до небо со до звездиииии високооооооо.... :( :( :( :( :( :(

Не збори за дткање и други маани,никој не е совршен и не е културно. :)

Инаку во скоро се очекува ГОЛЕМ концерт на Слаткаристика и Токсикологија во Скопје. :) :)

Повеке инфо понатаму :)
И дует со Елена Ристеска. :smir::smir::smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom