Слаткар(истика)

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Добро на 8 да речеме не знае ама на 13 почнува да слуша музика и нормално низ класот по цел ден се прави муабет за слаткар и што очекуваш дека ќе слуша а родителите не обрнуваат внимание на тоа така да сигурно дете на 13 години нема да слуша елвис присли да се се оддели од другите
Епа на 13 години детето е 7мо одделение, што значи дека е доволно големо за да сфати дали е добар Слаткар, дали сака да оди по шемата низ градот или ќе си слуша рок, метал, турбофолк.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Значи сакаш да ми кажеш дека родителите на тоа дете ќе се направат многу важни доколку му дадат да го слуша Слаткар. Епа гледај можеби таа шема ја вртиме ние што сме тинејџери, ама сигурно дете од 8 годни не разбира шо значи зборот шема. Или тоа дете кога ќе испадне на улица да си игра крижи-миши или џамлии или незнам уште шо таму ќе му речат " абе Горан ти не го слушаш Слаткар не си шема ај иди шетај и не досаѓај тука ":tapp:
денешниве деца... од 3 год до 5 играат кантер и гта...па од 6 до 10 со пички на мсн цел ден скапат....од 10+ веќе се големи ебачи :)
така да јбг можеби не 8 но 10 годишните дефинивно знаат многу работи што ние на 13 години не сме знаеле:)
 
H

HCL

Гостин
Дали во животот е се до парите дали треба да си го продадеш стилот имиџот и на еден начин и животот за пари дали за пари би го правел она што не сакаш јас лично не.
Ако си квалитетен и ако музиката ја сватиш како уметност а не начин да станеш богат тогаш ќе бидеш поквалитетен. Ако од underground го промениш стилот и начинот на живеење преку ноќ само за пари тогаш и никогаш не си бил underground.
Ќе видиме дали така ќе збориш кога мама и тато нема да ти даваат пари, туку кога други луѓе ќе зависат од твојот придонес. Не го кривам дечкото, не е ова Америка па со "искомерцијализирање" ќе станеш прљаво богат, тешко се живее и секоја пара е потребна. Можам да кажам дека музиката негова не ми се свиѓа, можам да кажам дека не сакам да го слушам, но не можам да го серам човекот затоа што си избрал таков пат.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
денешниве деца... од 3 год до 5 играат кантер и гта...па од 6 до 10 со пички на мсн цел ден скапат....од 10+ веќе се големи ебачи :)
така да јбг можеби не 8 но 10 годишните дефинивно знаат многу работи што ние на 13 години не сме знаеле:)

Типичен опис на денешниве деца. Одамна немам низ маало видено некое да си игра мижничка,гоничка или такви добри игри. Се е навлечено веке на fucking pc и такви ствари. Извинете за офТопик.


Ке ви одделам еден ден од интервјуто со Тони Зен за тоа што зборите за комерцијалата.

Да останев на истиот стил што беше со стиховна агенда мислам дека немаше да станам успешен, факт е дека сме мал Пазар и дека неможеш да опстанеш со underground хип - хоп па затоа јас се инфилтрирав во естрада.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Супер е слаткар бе, најдобар пеач на сцената до сега,а и најубав богами, квалитетни песни има, хејтерите можат само да му љубоморат и да го оговараат.:smir:
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Ќе видиме дали така ќе збориш кога мама и тато нема да ти даваат пари, туку кога други луѓе ќе зависат од твојот придонес. Не го кривам дечкото, не е ова Америка па со "искомерцијализирање" ќе станеш прљаво богат, тешко се живее и секоја пара е потребна. Можам да кажам дека музиката негова не ми се свиѓа, можам да кажам дека не сакам да го слушам, но не можам да го серам човекот затоа што си избрал таков пат.



Што сака нека ми се случи во животот нека останам без 5 денари во мене сепак никогаш нема достоинството да си го продадам за пари Слаткар правеше песни со приказна и со текс а сега почна да прави песни со карање и со безсмислени текстови. нека се изјасни детето што му одговара повеќе и како сака да продолжи и САФ сите ги знаеме па сепак остана во нив она Underground што го имаа
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
Супер е слаткар бе, најдобар пеач на сцената до сега,а и најубав богами, квалитетни песни има, хејтерите можат само да му љубоморат и да го оговараат.:smir:
сериозна си???????????
најдобар...НЕ Е...најубав...дефинитивно не е...сите се палат демек има пари сите го знаат фаце билл...да ти кажам прао фаца фаца ама фаца фаца...фаца бил бе...како и да е...неможе брзозборка да склопи...го продава газето...ок он можда не е толку лош али од напалени тинејџерки шо би му го пушеле 24/7 он не може да се искаже...си размислувала за тоа...хејтери..не го хејтам...али респект за него...јок...сеа ова шо го праи..ммм...љубомора деф нема...а нема ни да има...хахах позадоволен сум со мојот живот и не се замарам со туѓи...сори за оф топик морав да реплицирам... го изглеав видеово на ФМ...не го сфаќам концептот...:toe:он сеа е ХК дека пцуе и пљука...ок бе немора да се фали дека го праи тоа..сфаќате шо сакам да кажам..:tapp: фалбаџиство... етикети мава...погрешно некад точно но:toe:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Абе луѓе ко слушавме Слаткар на времето и другите Македонски рапери сите не правеа луди. Сега како печурки на сите страни изникнаа рапери...
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
сериозна си???????????
најдобар...НЕ Е...најубав...дефинитивно не е...сите се палат демек има пари сите го знаат фаце билл...да ти кажам прао фаца фаца ама фаца фаца...фаца бил бе...како и да е...неможе брзозборка да склопи...го продава газето...ок он можда не е толку лош али од напалени тинејџерки шо би му го пушеле 24/7 он не може да се искаже...си размислувала за тоа...хејтери..не го хејтам...али респект за него...јок...сеа ова шо го праи..ммм...љубомора деф нема...а нема ни да има...хахах позадоволен сум со мојот живот и не се замарам со туѓи...сори за оф топик морав да реплицирам... го изглеав видеово на ФМ...не го сфаќам концептот...:toe:он сеа е ХК дека пцуе и пљука...ок бе немора да се фали дека го праи тоа..сфаќате шо сакам да кажам..:tapp: фалбаџиство... етикети мава...погрешно некад точно но:toe:
Шо бараш у темава?
Ако е комерцијала значи си го продава газето?
Најдобар е според неа. А секако дека нема НАЈДОБАР, има добри и лоши (за секого се различни затоа неможе да се одбере најдобар)
ти МОЖЕБИ мислиш дека пистолеро е најдобар јас МОЖЕБИ мислам дека слаткар е најдобар.

Се се работи за вкус тука.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Погледни си го тајтлот бе мило :kesa: жално..
У кој фазон си инаку..Hip Hop денсерка..? :) Бедно е да го величиш Марче а си љубител на хип хоп културата ..
Дал лигли ќе усвршаваат на него ил не..уво не ме боли..
Уф колку е добро да си рапер, не? :)
"Барем не сум од оние кои се прикриваат, а всушност го слушаат".-доза на иронија не шкоди..:)
Ја Слаткар го слушав коа ти денсаше на песниците на Бритни..
Патем..wтф со болдов пер? Shame on u :icon_lol:
Ohh I just can`t get enough of this :)
Најмило, секој е уникатен ако збориме за никови. Твојот е исто пропали ондак. А за кој К*Р си овде кога почетен комплекс ти беа напалени пи*иња? Ама одиме понатаму ...
За рап мило 16 годишно детиште..нема да ми збориш ти ..Ниту пак било кој, како и за Слаткар или Бритни или којидае, камоли за хип хоп културата, а ПОГОТОВО играње. Ти беше wо пеwенки кога јас ги сwушаФ ниwните песни, растев со нив и ја студирав нивната биогwафија и започнав да ја применувам хип хоп културата од секаков можен поглед. Од графити, до кореографии, до артисти..
Сврти 30тина странички наназад и можеби ќе сфатиш дека трудов за хејт ти паѓа во вода. Ама како и секогаш, пак и пак ќе се навраќаме на истиве муабети. (оние како за брчките на Марко) :tapp:
И да, колку концерти и настапи од Единствена па навака си посетила? Еве и не само Единствена, нека бидат и останативе рап творци што ги имаме. Се бројат на прсти или воопшто не се бројат?
И така, пер... Не си компетентна да збориш за `Марче` ..Али ако ти е колку да напумпаш повеќе мислења ..повелеле.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Абе подобро да се свршава на Марчело,знае што е суштината на рапот,го негува рапот,знае каде припага и што кажува во секоја негова песна...

Не е ко Слаткар,прво рока тежок рап додека беше во Е.О,после си се префрла во комерцијала,секоја песна му иде повеке накај шабанарија,фали уште да направи дует со Миле Китич,Синан Сакич или пак со Есма Реџепова...е тек тогаш ке го достигне врвот.

И дај ве молам не прајте споредби Слаткар-Марчело...пошо ке ви се смее некој на овие споредби...:smir:
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
Слушнете ја ДНС-Рецензија...све ке ви стане јасно...слаткар...КУРТОН ! ! ! нишо поише...пљука и се фали дека пљукал по све шо не чинело... се фали со нешо шо напраил...а знаете шо напраил..навлажнил 10 пара гаќи...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Не сакам да се мешам во вашите расправии.
Старите песни на Слаткар сум ги слушал кога другите кои до вчера беа позеришта денес го слушаат.

Има добра замисла за новиот албум но на моменти ми наликува на Скај Виклер.
Како и да е прави подобра музика од некои други рап артисти кои се форсираат на ТВ.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Бидејќи не ја следам дискусијава отпочеток, ќе ја затворам привремено темава. Откако модераторите ќе ја средат дискусијата и ќе пријават членови за бан од тема, нека ја отворат.

Ajдe сега продолжете, без навреди и други работи, дискутирајте како луѓе на темата.
 

Skunk_skopje

MZT TILL I DIE
Член од
15 февруари 2009
Мислења
179
Поени од реакции
16
Не гледам само зошто дискутирате,зошто некој го сака,некој го хејта.Не води нигде,секој си има свој вкус,секој ќе си го тера своето.Неможеш да му докажеш,неможе да ти докаже.Неможеш да го натераш да не го слуша,неможе да те натера да го слушаш.Нема поента вашава таканаречена дискусија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom