Слаткар(истика)

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Очигледно не го сфати мојо пост.


Дали стварно Слаткар ги прави журките како што говорат неговите фанови :) :) т.е да се уверат у неговиот квалитет на настап во живо,а не само преку слушање на Pc.
:back:
Епа тое е штосот.
Не сум бил да го гледам во живо, додуша не го слушам (освен старите песни)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.324
Се јави компанија :wink:
Постовиве ви се излишни,..Можеби ако убаво го прочиташ мојот пост ќе ја сфатиш поврзаноста..Дури и ако не ја сфатиш,..не би ме зачудило, не ти замеравам :kesa:
Шоп-шоп-..срањето не го слушам ја :) не сите "вртиме шема" на мобилните со таква мизерија..
peace ouT!

Те сваќам добро што сакаш да кажиш. Но се нервирам за една работа. Сите ги споменуваат песните на Слаткар кој биле комерцијала(Шопинг, Топ, Спушти се доле...) и сите даваат целокупна оценка заради тие песни. Па слушнете нешто од ЕО и нешто друго негово и тогаш прокоментирајте и за нив, а не за Шопинг и слични теми. Ќе направам мала споредба со Еминем (иако знам дека не треба да се прави споредба, но има иста поента). Зошто никој не викаше лош збор за Еминем кога пушти некој комерцијални траки? Кажа самиот тоа го прави за пари, зашто вечно не се живее од љубов кон музиката. Фановите му останаа верни, а потоа Ем се врати по старите патеки. Слаткар истото го прави сега. Во неговите текстови добро може да се разбери дека ова сега го прави само за кеш, а во иднина сигурен сум дека ќе извади друг албум без песните од типот на Шопинг, Топ и компанија. Да бидам реален и јас тие песни не ги оправдувам, но поради тоа не велам ништо лошо за Слаткар. Пис Аут.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Растур и партали. :wink:
Јас тврдам, сум бил на 100 настапи со него. :)

LordDragon II ... need more comment? :) Прочити што ти вели искусен музичар,добро упатен во музичките води :)


Значи ја сфати поентата моја шо сакав да кажам со постот. :) :)

Пис аут.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.558
Поени од реакции
33.809
ФМ е пола копија од спотот на Д12 мај бенд
Ај елаборирај. Јас искрено не гледам никакви заеднички допирни точки.
Освен во големината на цицките на таа на пијаното на кое свиреше Ем со таа во жолтото на ФМ.
Мада, тешко да се процени, на ФМ и` се покриени, на My Band голи. :icon_lol:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ај елаборирај. Јас искрено не гледам никакви заеднички допирни точки.
Освен во големината на цицките на таа на пијаното на кое свиреше Ем со таа во жолтото на ФМ.
Мада, тешко да се процени, на ФМ и` се покриени, на My Band голи. :icon_lol:
Па јас не реков цел спот зошто различна тематика имаат али некој делови личат на тоа сеа дали намерно или случајно незнам мене на тој дел ме потцети одма
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
LordDragon II ... need more comment? :) Прочити што ти вели искусен музичар,добро упатен во музичките води :)
Не јас не го познавам Кискино :smir:

Не верувам дека било кој ќе ми смени мислење се додека не одам на негов настап.

Пис аут.
 
U

UniqueGirl

Гостин
Слушај МАЛА! не се занесувај многу многу,никој не те тера да ја читаш темава ......а најмалце имаш право да навредуваш членови на форумов.......и да не си најпаметна од сите тука......смири хормони.....смешна си со постовиве .....grow up!:icon_lol:
*RoFlmfao* :icon_lol: ју мејд мај деј :back:
Ohhh..i'd tap that bitch..
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
А значи Слаткар е крив што го слушаат деца од 8 години. Тука има нешто до родителите не е до Слаткар работата. Ако родителите на децата мислат дека Слаткар е лош за нивното дете фино лепо кога ќе го видат на телевизија ќе ја сменат програмата и крај. Стварно за некои глупости се фаќате само колку да се кажело нешто против:tapp:


Да ама не знам дали си запознаен со Македонскиот шема синдром то го слушаш слаткар и јас го слушам ти си направи фејсбук и јас ќе направам и уште многу други работи. Зошто не го слушаа слаткар додека беше Underground па нормално не беше шема сигурно и тогаш го имаше истиот глас

Во твојот муабет велиш,се продаде..значи асоцира на комерцијала...а што не е денеска комерцијала бе..ц ц ц..кај со андерграунд овде у Македонија..си свати дечко дека од андерграунд нема пари да си праи и почна комерцијала,ем пари,ем слава..негово си е..што вие тука го тупате,се продал ова она...



Дали во животот е се до парите дали треба да си го продадеш стилот имиџот и на еден начин и животот за пари дали за пари би го правел она што не сакаш јас лично не. Ако си квалитетен и ако музиката ја сватиш како уметност а не начин да станеш богат тогаш ќе бидеш поквалитетен. Ако од underground го промениш стилот и начинот на живеење преку ноќ само за пари тогаш и никогаш не си бил underground.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Да ама не знам дали си запознаен со Македонскиот шема синдром то го слушаш слаткар и јас го слушам ти си направи фејсбук и јас ќе направам и уште многу други работи. Зошто не го слушаа слаткар додека беше Underground па нормално не беше шема сигурно и тогаш го имаше истиот глас
Значи сакаш да ми кажеш дека родителите на тоа дете ќе се направат многу важни доколку му дадат да го слуша Слаткар. Епа гледај можеби таа шема ја вртиме ние што сме тинејџери, ама сигурно дете од 8 годни не разбира шо значи зборот шема. Или тоа дете кога ќе испадне на улица да си игра крижи-миши или џамлии или незнам уште шо таму ќе му речат " абе Горан ти не го слушаш Слаткар не си шема ај иди шетај и не досаѓај тука ":tapp:
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Значи сакаш да ми кажеш дека родителите на тоа дете ќе се направат многу важни доколку му дадат да го слуша Слаткар. Епа гледај можеби таа шема ја вртиме ние што сме тинејџери, ама сигурно дете од 8 годни не разбира шо значи зборот шема. Или тоа дете кога ќе испадне на улица да си игра крижи-миши или џамлии или незнам уште шо таму ќе му речат " абе Горан ти не го слушаш Слаткар не си шема ај иди шетај и не досаѓај тука ":tapp:



Добро на 8 да речеме не знае ама на 13 почнува да слуша музика и нормално низ класот по цел ден се прави муабет за слаткар и што очекуваш дека ќе слуша а родителите не обрнуваат внимание на тоа така да сигурно дете на 13 години нема да слуша елвис присли да се се оддели од другите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom