Слаткар(истика)

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
AМАН со 95те страни. Кој кур фактор е темава?
Добива повеќе кеш или му се намалува профитот ако има повеќе/помалку коментари?
Темата е наменета за дискусија. Нема врска со хејтеризам или фанклуб, ОК?

Постов стои на место.Те подржувам.Во врска со тоа дали живее од хејтерите или не,неможеш ти да јадеш гомна,а да не си го слушнал неговото дело,сфаќаш?Мислењето не ти држи место.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
AМАН со 95те страни. Кој кур фактор е темава?
Добива повеќе кеш или му се намалува профитот ако има повеќе/помалку коментари?
Темата е наменета за дискусија. Нема врска со хејтеризам или фанклуб, ОК?
Е как ке развииш дискусија ка секој 2 коментар е "сељак", "комерцијала" , "пее за пички" и други бла бла коментари од ист тип.:toe:


edit за камиказа: Има некои шо го немаат слушано и пишуваат на темава... "Го немам слушано а и немам намера да го слушам тапа е".

Разлиски поназад ке видиш.

За тие шо го имаат слушано,оукеј е да. Критики,пофалби што и да се добредојдени се на темава,ама не се исти. Ти и некои други членови по100 пати ги кажувате истите работи за него. :) Или дај најдете нешто ново за критика или не пишувајте повеке.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Е как ке развииш дискусија ка секој 2 коментар е "сељак", "комерцијала" , "пее за пички" и други бла бла коментари од ист тип.:toe:
eве вака ќе развиеш офтопик дискусија, ќе дое модератор и ќе ја затвори темава
барем нема веќе да ги гледам сељак, комерцијала, пее за пички коментари
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.545
Поени од реакции
33.762
Разбирливо, но не поседува секој енормен вокабулар и широк спектар на зборови и изрази.
Меѓуредови, треба да се гледа револтот, мањебитно како е изразен. :smir:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Оффффф,ние го имаме слушано за да јадеме гомна тука.Ти под која основа ќе јадеш гомна кога го немаш слушнато.Уствари идеш ко слеп за стап,сфаќаш?Така да слаткар не живее меѓу хејтерите,туку се живее меѓу фановите кои не се многу на број.:salut:
Епа тоа бе дете, јас ако некоја музика органски не ја поднесувам - воопшто не палам да ја слушам за да "јадам гомна" на некој. Размисли значи, ти се замараш да слушаш музика, ти се замараш овде да постираш и да сереш - а за што?
Мислиш дека ќе убедиш некој да не го слуша? Еве да ти кажам јас, нема.
Музиката е вкус, ако на некој му се свиѓа тонот, мелодијата или делот Шоп-шоп-шопинг, ти можеш и 25 поста (или 125, во случајот со Блајнд) да напишеш...нема да го разубедиш.

И уште ќе му идете на концерти за да го хејтате и јавно. Ќе го спуштите дооооле. Седи бе : )
Да трошиш време за нешто што не го сакаш, да даваш 200-300 денари и цела вечер за некој што не го поднесуваш - за што?
За да можеш ко човек со факти да сереш на кајгана после.

И кога вот ќе пише "кој кур фактор е темава", тогаш навистина не ми е јасно зашто некој би трошел време за сето тоа. А сигурно ни на вас.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.545
Поени од реакции
33.762
Иронично, Маc, што наводно фановите го спуштиле доле, не хејтерите.
Цела публика, не верувам да се сите хејтери кои присуствувале само за да го спуштат доле на Кајгана. Ако е точно, е многу тажно, што значи дека нема фанови. :(

A, темата не треба да е релевантен темел за тоа колку е Слаткар популарен.
Пример, и тебе не ти е по кеф некоја игра, па навлегуваш во дискусија со форумџии да разглобате недостатоци, багови и што би можело да се стори да се подобри, нели? : )
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Епа тоа бе дете, јас ако некоја музика органски не ја поднесувам - воопшто не палам да ја слушам за да "јадам гомна" на некој. Размисли значи, ти се замараш да слушаш музика, ти се замараш овде да постираш и да сереш - а за што?
Мислиш дека ќе убедиш некој да не го слуша? Еве да ти кажам јас, нема.

Музиката е вкус, ако на некој му се свиѓа тонот, мелодијата или делот Шоп-шоп-шопинг, ти можеш и 25 поста (или 125, во случајот со Блајнд) да напишеш...нема да го разубедиш.

И уште ќе му идете на концерти за да го хејтате и јавно. Ќе го спуштите дооооле. Седи бе : )
Да трошиш време за нешто што не го сакаш, да даваш 200-300 денари и цела вечер за некој што не го поднесуваш - за што?
За да можеш ко човек со факти да сереш на кајгана после.

И кога вот ќе пише "кој кур фактор е темава", тогаш навистина не ми е јасно зашто некој би трошел време за сето тоа. А сигурно ни на вас.

Е тоа го зборам Мац јас веке ного пати во многу постови.

Неможат они да ме разубедат да не го слушам Слаткар кога ми се допага ЛИЧНО МЕНЕ(еве ви болдирано,зголемено дека ме интересира ЛИЧНО МЕНЕ) таа музика да ја слушам и неможеш да ме натераш да не го слушам или да не му одам на настапи или концерти.

Пример јас неможам да слушам метал или таква слична музика бидејки едноставно не ја поднесувам,па не серам низ темите наменети за тие жанрови на музика.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
aj и ја да удрам еден офтопик..
Ваков или како вашите постови пак е офтопик :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Иронично, Маc, што наводно фановите го спуштиле доле, не хејтерите.
Цела публика, не верувам да се сите хејтери кои присуствувале само за да го спуштат доле на Кајгана. Ако е точно, е многу тажно, што значи дека нема фанови. :(

A, темата не треба да е релевантен темел за тоа колку е Слаткар популарен.
Пример, и тебе не ти е по кеф некоја игра, па навлегуваш во дискусија со форумџии да разглобате недостатоци, багови и што би можело да се стори да се подобри, нели? : )
Чим heathy бил, дискутабилно е за тоа, зар не? :)
Затоа да не претпоставуваме.

А за играта, погледни ја "дискусијата" моја со Ficiani на тема Wolfenstein. Он вика играта е топ, јас му викам не е зашто центрирањето е тиње при рилоад.
И он вика не бе, ок е тоа, и така не можеш да пукаш за тоа време.

И тука завршува.

А да бев еден од хејтерите на слаткар, ќе пишев "НЕ Е, ТИ СИ ГЛУП".
И после он ќе пробаше да објасни пошто ја играл и свртел.
Јас накурчен, ќе ја ИЗИГРАВ ЦЕЛА ИГРА и ќе го серев на цела тема.
И после пошто он ја играл со задоволство, а јас од пиздење - ќе речеше ок е де4ко, тебе ти се свиѓа мене не.
Ама ја напизден, ќе му пишев "ТИ СИ ГЛУП, а сега ќе ја КУПАМ И ОРИГИНАЛОТ за да серам на оригиналните онлајн сервери колку не ја бива играта".
И ќе ја свртев по вторпат, само за да му докажам него колку е глупа.
И после продолжението кога ќе искочи, јас ќе го купам, само за на Ficiani да му докажам колку играта е ТИЊЕ.

Ја сфаќаш мојата поента сега? :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
добро уште за овој се расправате, зар заслужува да не гледа кај што се караме за него. :uvo:
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Значи сереш за Слаткар,се правиш "Хејтерче" а уствари му одиш на настапи :) :) :wink::wink:
Значи сепак има нешто. :)

А за ДНК И ВРЧАК си имате теми.Повелете таму за нивните настапи да пишувате :)
1. Отидов заради моите другари и другарки
2. и да повеќе отидов со кладење, се обложив со другарка дека на врчак и днк ќе има повеќе народ отколку на слаткар, и дека ќе биде појако и ќе има појака атмосфера (мислам дека облогот ќе го добијам во вториот дел, ама не се знае)
3. После 2рата песна излегов надвор од дискотеката и седев таму со уште 2000 души кои го направија тоа откако почна да пцуе, сите делеа еден став (селак, НАРКОМАН)

сеа ќе го прашам Тогетхер_Лозари ако бил на слаткар да видиш шо ќе каже :smir:
 
D

DeviL_32`

Гостин
Се согласувам со Богдан ^
Исто и јас заради другарите и другарките отидов таму и криво ми е што си дадов 80 денари за него. Ги пееше истите песни по два пати. А најјакиот дел беше кога еден од публиката му го покажа знакот на легија и овој гаси гаси музика...Слушај ваму пичко...Ако си дошол на мојот концерт и да го правеш знакот на легијата, излези и надвор слушај ја легијата блаблабла и други безобразни зборрови :хаха: Исто така и поголем број од публиката му го покажуваа знакот на легијата, но овој изгледа немаше време сите да ги испцуе :хаха:
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Море Дарче некаа таа, чекај Тогетхер_Лозари да дојде да видиш како ке го испцуе :pos2::pos2::pos2:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Оффффф,ние го имаме слушано за да јадеме гомна тука.Ти под која основа ќе јадеш гомна кога го немаш слушнато.Уствари идеш ко слеп за стап,сфаќаш?Така да слаткар не живее меѓу хејтерите,туку се живее меѓу фановите кои не се многу на број.:salut:
И то шо викаш
:back:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom