Слаткар(истика)

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Може да ти се допаѓа, може и да не ти се допаѓа, ама да го плукаш (константно) дека дтка, и да ги омаловажуваш другите што го слушаат е друго.
Имаше едни си кажаа дека не и се свиѓа и толку, а имаше и уште има такви што дури и не убедуваат дека не треба да го слушаме. Јас еве на пример за три постови добив црвенки со објаснување: еби се и мрш за третиот не ми текнува.

За кои аргументи зборуваш? Дека е комерцијала или...?
Никаде не ја спомнав неговата говорна мана.
Тука се дискутира за неговата музика, не се дискутира за тоа кој како се изразува пред новинарите.
Уосталом, јас само си давам мое мислење на темава, не те терам да не го слушаш. -ретард
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
44
Поени од реакции
6
Што е ова бе хејтеризам тука? :smir::smir:
92 страници сте испишале за некој кој к** не го боли за тоа ..:)
мое мислење за Слаткар: типот си е океј, јас лично многу го слушам. Се согласувам дека претерува со безобразноста, ама и други рапери ги користат тие зборови, па за нив ништо не се зборува ..тоа на Слаткар гарант му доаѓа после расправија со некоја женска ..:pipi: како и да е.. песните му се заразни и интересни .. мада не мислам дека пола од „верните фанови„ (мислам на женските) би му биле фанови доколку не е убав .. тоа е тоа.. главно тој, комерцијала или не, си е славен си прави пари и тоа е битно.. а различни мислења секогаш ќе има ..и можеме со векови да зборуваме за ова ама пак јас ќе си останам на мојот став, а некој друг на неговиот ..поздрав.:smir:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
92 страни направија. А не сакаат да губат време за него, не вреди да се губи време за него.. Додека пишуваа тука мислења можеа да слушаат АГО или незнам шо друго слушаат :)

Некогаш и хејтерите прават добра работа
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.640
Поени од реакции
3.261
Најновиот муабет на фб на ставен линк од фристајл на ЛД: - ima nekoj problem so deckovo, sto mnogu kenja na slatkar i ostanatite:mad: kako prvo toj ne e koemrcijala, naprotiov LD e komercijala i bas ovoj ne recitira od ljubov recitira za slava :mad: LD pistolero e toj sto zasluzuva kutlaca od glava :mad:

:tapp::tapp::tapp:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
44
Поени од реакции
6
92 страни направија. А не сакаат да губат време за него, не вреди да се губи време за него.. Додека пишуваа тука мислења можеа да слушаат АГО или незнам шо друго слушаат :)

Некогаш и хејтерите прават добра работа


Не вреди да се слуша, а ги имаат слушнато само: топ и шопинг. и од тоа заклучиле дека е комерцијала и дека не му чинат песните . Браво што да речам.:smir:
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
Најновиот муабет на фб на ставен линк од фристајл на ЛД: - ima nekoj problem so deckovo, sto mnogu kenja na slatkar i ostanatite:mad: kako prvo toj ne e koemrcijala, naprotiov LD e komercijala i bas ovoj ne recitira od ljubov recitira za slava :mad: LD pistolero e toj sto zasluzuva kutlaca od glava :mad:

:tapp::tapp::tapp:
ако те разбрав нешо еве ја на...
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.640
Поени од реакции
3.261
Така вели една 14-годишна теткица напалена на Слаткар за ЛД Пистолеро...
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
A шо ако некое девојче го слуша слаткар мора да е 14 годишно и напалено? :tapp:
Eпа од таквите Слаткар си ја изгуби почитта што ја имаше претходно.
крај краева сигурно самиот беше свесен што ќе му донеси славата..:toe:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Eпа од таквите Слаткар си ја изгуби почитта што ја имаше претходно.
крај краева сигурно самиот беше свесен што ќе му донеси славата..:toe:
Нема да се согласам во ниеден случај и ќе кажам само, дека празнолетната раја(алудирам на тинејџери), е поподложна на манипулација и полесно апсорбира комерцијална музика, но тоа не ја прави таа популација безвредна и омаловажувачка за авторот(Слаткар). Напротив, секој еден слушател е важен. Сега, во врска со дечково, мене стварно ми се свиѓа неговиов надимак:pipi:. Пази колку би бил ,,секси" истиот на англиски-Confectioner:).

Сега сериозно... За да не ви се допаѓа некој артист или неговите песни, многу е нормално да ги имате слушнато, па врз основа на ,,недопаѓањето" да не ги слушате повеќе. Значи, претпоставувам дека сите од овде сте го слушнале. А имаше и коментари од видот на ,,Не ми се свиѓа ама го слушам", кои се многу контрадикторни. И јас не сакам инсекти, па не ги дружам, ако баш сакате да знаете.

Нејсе, го мразам шовинизмот кој Слаткар многу подмолно знае да го спакува во заразна мелодија. Неговите текстови го понижуваат женскиот пол. Она што го имам селектирано од него како ,,дозволливо" се песните Полетај,Love и таа кај шо ги руга новинарите од жолтата штампа. Се` останато, можам да слушам, ако сум пијана.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Нема да се согласам во ниеден случај и ќе кажам само, дека празнолетната раја(алудирам на тинејџери), е поподложна на манипулација и полесно апсорбира комерцијална музика, но тоа не ја прави таа популација безвредна и омаловажувачка за авторот(Слаткар). Напротив, секој еден слушател е важен. Сега, во врска со дечково, мене стварно ми се свиѓа неговиов надимак:pipi:. Пази колку би бил ,,секси" истиот на англиски-Confectioner:).
Па факт е Слаткар дека порано беше повеќе почитуван од останатите рапери, отколку сега. Некои си пролжија на исто,а некои го баталија.. ок, нивни избор е тоа. Кој го слуша,нека го слуша, а кој не.. чао пријатно не е Слаткар единствен па само него да си приморан да го слушаш.
Но цело време сите ги спомнуваат тие пусти тинејџерки кои секоја втора на фејсбук во пеинт споила слика со Слаткар и напишала : <3 Swatkar najvi6e .. повеќе [мое мислење] мислам дека го мразат поради тоа што кај и да отвориш профил ќе се најди таква слика,отколку песните пошо две-три му се такви покомерцијални да речам "Toп","Шопинг","Спушти се доле"..
некои го мразат отсекогаш, некои го замразија откако станал тешка комерцијала[што пак ќе кажам, не е синоним за неквалитет], а трети поради тие напалените тинејџерки кои не гледаат нишо друго во него освен подвижен оргазам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom