Слаткар(истика)

Член од
14 август 2009
Мислења
5
Поени од реакции
3
Значи во нашава Македонија има едно чудо хејтери. Го напаѓате детево како којзнае што да ви згрешило.Јас бев присутен на неговиот концерт во Охрид и можам да кажам дека он, заедно со екипата од Токсикологија, направија концерт каков што досега нема направено ниеден рапер во Македонија. Лесно е да се јачате и да плукате по форуми и да величите некои други пропали имиња од нашата рап сцена. Одма ќе ми реплицирате дека станал комерцијален...па што ако.Сите музичари кои малку повеќе се издвојуваат од другите и се нијанса поквалитетни. стануваат комерцијални -меѓутоа сепак треба од нешто да се живее.Кога ги читам претходните коментари си викам како е можно да има ваква омраза кај нашиот народ кон едно дете кое има интересни текстови и кое е пет класи поталентирано од сите hc рапери кај нас. Меѓутоа нормално е кај нас, се што малку се издвојува од останатата маса, да биде исплукувано и омаловажувано, за на крај сите да си останеме сити и задоволни што сме ги истуриле фрустрациите и зависта на овој форум.
СЛАТКАРИСТИКА RESPECT!!!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: VeS
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
Значи во нашава Македонија има едно чудо хејтери. Го напаѓате детево како којзнае што да ви згрешило.Јас бев присутен на неговиот концерт во Охрид и можам да кажам дека он, заедно со екипата од Токсикологија, направија концерт каков што досега нема направено ниеден рапер во Македонија. Лесно е да се јачате и да плукате по форуми и да величите некои други пропали имиња од нашата рап сцена. Одма ќе ми реплицирате дека станал комерцијален...па што ако.Сите музичари кои малку повеќе се издвојуваат од другите и се нијанса поквалитетни. стануваат комерцијални -меѓутоа сепак треба од нешто да се живее.Кога ги читам претходните коментари си викам како е можно да има ваква омраза кај нашиот народ кон едно дете кое има интересни текстови и кое е пет класи поталентирано од сите hc рапери кај нас. Меѓутоа нормално е кај нас, се што малку се издвојува од останатата маса, да биде исплукувано и омаловажувано, за на крај сите да си останеме сити и задоволни што сме ги истуриле фрустрациите и зависта на овој форум.
СЛАТКАРИСТИКА RESPECT!!!
Се слагам со тебе. Риспект за ова.
Инаку вчера беше во Струга и беше преполно. Направи фантастична атмосфера. Моментално е no.1 рапер во Македонија, а тоа не треба да се подцени:smir:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Значи во нашава Македонија има едно чудо хејтери. Го напаѓате детево како којзнае што да ви згрешило.Јас бев присутен на неговиот концерт во Охрид и можам да кажам дека он, заедно со екипата од Токсикологија, направија концерт каков што досега нема направено ниеден рапер во Македонија. Лесно е да се јачате и да плукате по форуми и да величите некои други пропали имиња од нашата рап сцена. Одма ќе ми реплицирате дека станал комерцијален...па што ако.Сите музичари кои малку повеќе се издвојуваат од другите и се нијанса поквалитетни. стануваат комерцијални -меѓутоа сепак треба од нешто да се живее.Кога ги читам претходните коментари си викам како е можно да има ваква омраза кај нашиот народ кон едно дете кое има интересни текстови и кое е пет класи поталентирано од сите hc рапери кај нас. Меѓутоа нормално е кај нас, се што малку се издвојува од останатата маса, да биде исплукувано и омаловажувано, за на крај сите да си останеме сити и задоволни што сме ги истуриле фрустрациите и зависта на овој форум.
СЛАТКАРИСТИКА RESPECT!!!
Детето не згрешило, во право си.
Неговите згрешиле што го родиле...поточно чале му шо не го издркал.
Искрено...ова ти е ко да ги браниш целите на хитлер или милошевиќ...
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Детето не згрешило, во право си.
Неговите згрешиле што го родиле...поточно чале му шо не го издркал.
Искрено...ова ти е ко да ги браниш целите на хитлер или милошевиќ...
марко го споредуваш со хитлер или милошевиќ? треба ептен да го мразиш за да го кажеш ова..прави 1 саат разговор со него ќе смениш мислење
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
марко го споредуваш со хитлер или милошевиќ? треба ептен да го мразиш за да го кажеш ова..прави 1 саат разговор со него ќе смениш мислење
Ај прочитај му го постот уше 10 пути.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
марко го споредуваш со хитлер или милошевиќ? треба ептен да го мразиш за да го кажеш ова..прави 1 саат разговор со него ќе смениш мислење
А ти си праел еден саат разговор со него?
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Овој е најглупиот човек во Македонија после Јован Јованов и компанија (тие никој неможе да ги стигне)...
Го глеав во една емисија беше издрогиран 100-тка бет-мен со ранец на грбот и само се поти.... после некое време ладно му стана....
а за муабет шо праеше да не зборувам врска нема кај се наоѓа...
Мојата најглупа песна од него мие таа шо вика нешто шопинг дрн дрн...
а други незнам и дали има...
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
абе сите да му го пушите на ЏЕЈ ЏЕЈ АХАХАХАХАХХА:pos2::pos2::pos2:
прееска глеав едно негово интервју еден дел од него...у таа една минута се прекрстив од смеење...мислам знам дека е греота така шо дтка и срања...она ептен жал ми падна ама чоече...нечоечкото у мене се разбуди... а шо ке стане со слаткар ке видиме у иднина...
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
абе сите да му го пушите на ЏЕЈ ЏЕЈ АХАХАХАХАХХА:pos2::pos2::pos2:
прееска глеав едно негово интервју еден дел од него...у таа една минута се прекрстив од смеење...мислам знам дека е греота така шо дтка и срања...она ептен жал ми падна ама чоече...нечоечкото у мене се разбуди... а шо ке стане со слаткар ке видиме у иднина...
E што мислиш ти што може да стане?
Ако спечали повеќе пари може да израсне во поглем глупак...
Тој и тие како него целата негова кариера се потпира целосно врз финансиите нема никаков дел на уметнос...
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
E што мислиш ти што може да стане?
Ако спечали повеќе пари може да израсне во поглем глупак...
Тој и тие како него целата негова кариера се потпира целосно врз финансиите нема никаков дел на уметнос...
знаеш шо...више не се замарам со хејтање..ми претече ... него...мислам дека џеј џеј и компанија го усраа..а и он самиот тргна натака...нзнз има време...он сссам сииии вика д д дееека о оооооооо н иуствари сака да го ПРОМОВИРА СРАЊЕТО А КАКО КЕ ГО НАПРАИ ИЧ НА НИКОЈ ДА НЕ МУ ЧУЕЛО...господ го знае како ке дели гомна по град...:toe: можда у картонски чинии...не бе шала на страна нека праи шо праи ја со него замарање ј:helou:ок...
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
знаеш шо...више не се замарам со хејтање..ми претече ... него...мислам дека џеј џеј и компанија го усраа..а и он самиот тргна натака...нзнз има време...он сссам сииии вика д д дееека о оооооооо н иуствари сака да го ПРОМОВИРА СРАЊЕТО А КАКО КЕ ГО НАПРАИ ИЧ НА НИКОЈ ДА НЕ МУ ЧУЕЛО...господ го знае како ке дели гомна по град...:toe: можда у картонски чинии...не бе шала на страна нека праи шо праи ја со него замарање ј:helou:ок...
:pos2::pos2::pos2::pos2::tapp:
 
В

Вори

Гостин
Вечер е во една дискотека во Гостивар..цел град таму ќе оди..додуша сите сељаци,и сите кои не се разбираат во музика таму ќе бидат...
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Ај прочитај му го постот уше 10 пути.
Прочитав. Сега ти прочитај ги сите постови каде го убивате слаткар а не ни го познавате како што треба, не го сакаш не го сакаш кажи еднаш а не ко баба 80 страни со тоа се наполнети
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
знаеш шо...више не се замарам со хејтање..ми претече ... него...мислам дека џеј џеј и компанија го усраа..а и он самиот тргна натака...нзнз има време...он сссам сииии вика д д дееека о оооооооо н иуствари сака да го ПРОМОВИРА СРАЊЕТО А КАКО КЕ ГО НАПРАИ ИЧ НА НИКОЈ ДА НЕ МУ ЧУЕЛО...господ го знае како ке дели гомна по град...:toe: можда у картонски чинии...не бе шала на страна нека праи шо праи ја со него замарање ј:helou:ок...
И што дека тепка типчето ?
Не чини да се исмејуваш на вакви работи, може да ви се врати. Вродена говорна мана, како божем сакал да ја има.:toe:

И покрај тоа се труди да направи нешто. Јас незнам како може толку да мразите човек кој лично не го знаете. Ко божем ви убил нешто од фамилија ...:jaj:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Вечер е во една дискотека во Гостивар..цел град таму ќе оди..додуша сите сељаци,и сите кои не се разбираат во музика таму ќе бидат...
Друже да те прашам нешто? :)

Доага Слаткар во Струмица,му одам на настап и јас сум сељак ли ? :)

Фала за одговорот.

btw шо музика слушаш ако не е тајна ? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom