Слаткар(истика)

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
чоек...да си добар артист било каде во светов значи песните да се твои а не да ги крадиш. И јас можам сеа да преработам текст и да украдам мелодија и ќе добијам песна ама не е тоа финтата...а слаткар е баш за тоа способен. И мислам дека е очигледно дека повеќето го мразат него што го сакаат. И ти еден ден ќе викаш како можев да го слушам
Ајде направи песна да видиме дали ќе бидеш популарен како него, бива ?
:smir:
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Ајде направи песна да видиме дали ќе бидеш популарен како него, бива ?
:smir:
Абе пер, он не кажа тоа али ајт.
Инаку што мислиш, за музиката или за парите го прави тоа? :)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
чоек...да си добар артист било каде во светов значи песните да се твои а не да ги крадиш. И јас можам сеа да преработам текст и да украдам мелодија и ќе добијам песна ама не е тоа финтата...а слаткар е баш за тоа способен. И мислам дека е очигледно дека повеќето го мразат него што го сакаат. И ти еден ден ќе викаш како можев да го слушам
До пред 5 страни се водеше дискусија дека не го бивало и така натаму. При недостаток на аргументи, "хејтерите" се откажавте од таа тема.
Започнавте нова тема:Украдената мелодија од Пинк Флојд.Секоја чест, само да се напаѓа.

Брат, ако имаш талент и квалитет ќе можеш да го направиш плагијатот во хит, а ако си тиња џабе си правел плагијат.Сите знаеме колку добро котира Жолта Штампа во Мак Рап сцената моментално. Некој друг плагијат од Слаткар???
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
А ти по што процени дека не бил никогаш сиромашен? И пак ќе прашам што лошо има во тоа да си комерцијала-да бидеш познат(прашањето што никој ми го нема одговорено-нема маж)?
Нема лошо да си коомерцијала. Лошто е што изиграваш андерграунд а цел свет знае дека си комерцијала... Сфаќаш? Или да цртам?
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Нема лошо да си коомерцијала. Лошто е што изиграваш андерграунд а цел свет знае дека си комерцијала... Сфаќаш? Или да цртам?
Јас да цртам дека Слаткар не рекол дека е андерграунд ?!
`..Немаат појма дека хардкор е термин за клошар!`
`Малце глуми НС продужи да работиш ко конобар! А ја ќе работам со најдобриот тим - Токсикологија пере гована ко тебе, шит!`
Ти текнува на ова или слабо, не си ја чул `Остај ме да пишувам` и `Beef a?`и ред други?
Кај изиграва андерграунд бе, жити се кажи ми? Каде слушна Слаткар да рече : Јас сум НС ?! Наведи ми одма,тука. Те молам. Извртувате приказни како што ВАС ви годи. Го плукате дека отстапи од андерграунд, сега напраивте прича дека сам се праи нешто што не е. Се гледа дека му ги `слушате делата` пред да почнете да хејтате. Баравте Beef ? На !

 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
Јас да цртам дека Слаткар не рекол дека е андерграунд ?!
`..Немаат појма дека хардкор е термин за клошар!` `Малце глуми НС продужи да работиш ко конобар! А ја ќе работам со најдобриот тим - Токсикологија пере гована ко тебе, шит!`
Ти текнува на ова или слабо, не си ја чул `Остај ме да пишувам` и `Beef a?`и ред други?
Кај изиграва андерграунд бе, жити се кажи ми? Каде слушна Слаткар да рече : Јас сум НС ?! Наведи ми одма,тука. Те молам. Извртувате приказни како што ВАС ви годи. Го плукате дека отстапи од андерграунд, сега напраивте прича дека сам се праи нешто што не е. Се гледа дека му ги `слушате делата` пред да почнете да хејтате. Баравте Beef ? На !

Добро бе ХипХопФрик... Дај ти прво разграничи ми мене како глеаш на комерцијала а како на андерграунд?

У спотот за Ново Лисиче песната... што презентираат?
-Гето! Тоа не е ХаЦе?

Јас сум HC вика дури и во новиот албум... Шо за ништо не го бива...

И ова другото блодирано... АМА ИЧ НЕ СИ ГО РАЗБРАЛ... Од такви како тебе го мразат лугето рапот...:nerv::nerv:

П.с. За тебе само Мистер Комплекс/Жолта штампа.... Ама би те опишалааа...

П.П.С. И не го мразам јас него... Само не му го сакам новиот стил... ЈАСНО?!
 
D

DartWader

Гостин
Добро бе ХипХопФрик... Дај ти прво разграничи ми мене како глеаш на комерцијала а како на андерграунд?

У спотот за Ново Лисиче песната... што презентираат?
-Гето! Тоа не е ХаЦе?

Јас сум HC вика дури и во новиот албум... Шо за ништо не го бива...

И ова другото блодирано... АМА ИЧ НЕ СИ ГО РАЗБРАЛ... Од такви како тебе го мразат лугето рапот...:nerv::nerv:

П.с. За тебе само Мистер Комплекс/Жолта штампа.... Ама би те опишалааа...

П.П.С. И не го мразам јас него... Само не му го сакам новиот стил... ЈАСНО?!

Хард Кор сега е во мода и сите се фолираат нешто ха це . Имам деца во малото пишуваат по ѕдови HC . А немаат поима што е , а и не е тоа што слаткар вели да си клошар. Нема поима јадниот
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
Хард Кор сега е во мода и сите се фолираат нешто ха це . Имам деца во малото пишуваат по ѕдови HC . А немаат поима што е , а и не е тоа што слаткар вели да си клошар. Нема поима јадниот
Дека е у мода да! Али дека не рекол он оти е ХаЦе... Тоа не верувам!

Рапер е цел негов живот сигурно... И сигурно знае што е ХаЦе. Не верувам дека на празно го кажува тоа...
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Добро бе ХипХопФрик... Дај ти прво разграничи ми мене како глеаш на комерцијала а како на андерграунд?

Јас сум HC вика дури и во новиот албум... Шо за ништо не го бива...

И ова другото блодирано... АМА ИЧ НЕ СИ ГО РАЗБРАЛ... Од такви како тебе го мразат лугето рапот...:nerv::nerv:

П.с. За тебе само Мистер Комплекс/Жолта штампа.... Ама би те опишалааа...
:kill:
Коа веќе ми го утињаш родот, СЕСТРО ко прво не се напињај, ЈАС НА МНОГУ ТЕМИ ПРЕД ТОА РАЗГРАНИЧИВ ШТО ЗНАЧИ ЗА МЕНЕ АНДЕРГРАУНД И КОМЕРЦИЈАЛА и неам намера ЗА ТЕБЕ да се повторувам ! Побарај си самА да видиш како заврши докажувањето.
Мрзи рап бе, мрзи го и поради мене .. мрзи го и ради Слаткар, мислиш некому му е гајле што ти тука хејташ некој што постигнал нешто во животот?! Мислиш Слаткар знае или му е гајле за барем 2% од ова?
Овде, СЕСТРО се разменуваат мислења, а ти продужи да напињаш како тебе не ти се свиѓа, така и јас ќе можам да ти покажам барем, кога не капираш дека НЕ Е ТАКА. А ти сакалА да сфатиш или не - не ми е гајле, систа`.

За Жута Штампа/Мр.Комплекс си се помешалА нешто .. да не е случајно за го*нари што немаат поим од хип хоп ?! Ако не слушаш рап што бараш тука? Се изјасни ко хејтер? Ок. Се докажуваш и понатаму дека не го бива? Тука сум.
 

Kardasevski

Осло
Член од
4 септември 2008
Мислења
56
Поени од реакции
1
Абе џабе го мразиме -Не му можеме ништо!!
Сепак пола Македонија е затрескана во него!
Него Колку мани му вадат , ама пак е најдобар!
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
:kill:
Коа веќе ми го утињаш родот, СЕСТРО ко прво не се напињај, ЈАС НА МНОГУ ТЕМИ ПРЕД ТОА РАЗГРАНИЧИВ ШТО ЗНАЧИ ЗА МЕНЕ АНДЕРГРАУНД И КОМЕРЦИЈАЛА и неам намера ЗА ТЕБЕ да се повторувам ! Побарај си самА да видиш како заврши докажувањето.
Мрзи рап бе, мрзи го и поради мене .. мрзи го и ради Слаткар, мислиш некому му е гајле што ти тука хејташ некој што постигнал нешто во животот?! Мислиш Слаткар знае или му е гајле за барем 2% од ова?
Овде, СЕСТРО се разменуваат мислења, а ти продужи да напињаш како тебе не ти се свиѓа, така и јас ќе можам да ти покажам барем, кога не капираш дека НЕ Е ТАКА. А ти сакалА да сфатиш или не - не ми е гајле, систа`.

За Жута Штампа/Мр.Комплекс си се помешалА нешто .. да не е случајно за го*нари што немаат поим од хип хоп ?! Ако не слушаш рап што бараш тука? Се изјасни ко хејтер? Ок. Се докажуваш и понатаму дека не го бива? Тука сум.

Хахаха... Кој рече дека не слушам рап... Само што јас слушам РАП а ти само рап... И од кај да знам дека ти си разграничил што е андерграунд а што комерцијала. И не СУМ СЕ ИЗЈАСНИЛ ДЕКА НЕ ГО БИВА! Само реков дека новиот албум му е крш... И дека успеал... Нека успее само што ти и таквите ко тебе ке му се дивите... Ако слушаш рап заради тоа да броиш колку пати ке запцуе некој за 3 минути тоа јас не го правам. Слушам нешто што ке ми го задоволи егото. Нешто каде што ке се пронајдам. Ајде бај бај!
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Хахаха... Кој рече дека не слушам рап... Само што јас слушам РАП а ти само рап... И од кај да знам дека ти си разграничил што е андерграунд а што комерцијала. И не СУМ СЕ ИЗЈАСНИЛ ДЕКА НЕ ГО БИВА! Само реков дека новиот албум му е крш... И дека успеал... Нека успее само што ти и таквите ко тебе ке му се дивите... Ако слушаш рап заради тоа да броиш колку пати ке запцуе некој за 3 минути тоа јас не го правам. Слушам нешто што ке ми го задоволи егото. Нешто каде што ке се пронајдам. Ајде бај бај!
Па добро пошто сега ти ме просветли со твоето познавање за овој правец, ме убеди дека Слаткар е срање и ти го слушаш вистинскиот рап, кажи ми бидејќи си и добро информиран, тврдиш дека изјавил дека е андерграунд.. кажи барем каде го кажал тоа. Или само тврдиш онака, без основни информации?
 

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73
Абе џабе го мразиме -Не му можеме ништо!!
Сепак пола Македонија е затрескана во него!
Него Колку мани му вадат , ама пак е најдобар!
Имаш некој доказ дека е најдобар? Ако за тебе е најдобар за некого не е и немој да мислиш дека на некого ке га наметнеш твоето ако пишуваш со големи букви.
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
Па добро пошто сега ти ме просветли со твоето познавање за овој правец, ме убеди дека Слаткар е срање и ти го слушаш вистинскиот рап, кажи ми бидејќи си и добро информиран, тврдиш дека изјавил дека е андерграунд.. кажи барем каде го кажал тоа. Или само тврдиш онака, без основни информации?
Ме праша за ХаЦе ти реков...
Нема што он да изјави дали е комерцијала или андерграунд... ДОволно си слушала ти рап за да знаеш да го определиш... Или не си слушала? :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom