Слаткар(истика)

S

stefi

Гостин
Ne mi se sfigja, ne poradi toa sho e komercijala ili nesho tuku textovite na pesnite mu se ednostavno isti kako i na drugite. Kade e originalnosta?
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Види, тука е комерцијалата, него не му е од иста важност времето кога луге паѓаа на гз од Полтрон, У Курац и слично, како сега што на гз паѓаат 14 годишни девојчиња, шо и да им пееш ке те ебам дур не цркнеш, нив нема да им смени ништо, ако песната е од слаткар добра е, битно е он. Лугето што го слушаа на времето, го слушаа со мерак, ја слушаа лириката, што тој сака да каже со песната, а сега слушаат само басови и некоја кич мелодија. И самиот знае дека тоа што е сега, е само публицитет, стрикно за да направи пари, тоа него не му беше битно дур си фураше со песнички низ маало.
Чекај бе што ги мешаш тука 14 годишните дејчиња?

Па нормално дека не е од иста важност шопинг и топ со да полетам и колку е добро да си рапер и остај ме да пишувам, едните се правени со причина а другите со мерак. Од ист ли калибар се горе наведениве песни?
Вие постојано на одговорите вметнувате 14 годишни дејчиња кои лудуват по него, ја мешате комерцијалата, па парите.
Патем јас се уште го слушам со мерак, но на песните као шопинг и топ не им давам на важност затоа што се направени за да се палат средношколки(значи причина заради која се направени песните).
Ги имаш ли слушнато другите траки на албумот (освен оние за кои постојано се закачувате и не ги вадите од уста(топ и шопинг(песни за кои според неколкумина на форумов тој веќе не рапер))),и тие ли се само басови и кич мелодија?
Гедаш има причина и мерак, за да слаткар остане тоа што е квалитетен рапер (според мене (зошто според некои не е)) во албумот постојат траки кои искрено многу ги обожавам и заради кои обожавателите на рапот и на слаткар би оделе на концерт/свирка, но за да заработи и за да се палат тие 14 годишни девојки кои постојано ги мешате како баби и жаби, има и песни кои би требало да бидат прифатени од 14 годишниците и да се вртат на радио и да му одат на концерт/свирка и тие што до тогаш не слушнале за него.
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
не ве сваќам...ако толку го сакате рапот како можите да го браните Слаткаров? Не е квалитетен рапер...не да слушам македонски рап но има и добри рап изведувачи во Македонија, но тие не пејат за неспособните глупави девојки, па затоа не се познати колку овој
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
^ ова у навика ви преоѓа исти постови по два пати на една тема? Се губите со хејтањево,подзаборавате.. :wink:


Прекрасна трака од Пука и Слаткар... :back:

И многу многу наскоро едно 10тина нови траки од цела екипа Токсикологија и секако Слаткаристика. :pipi: Се надевам што побрзо ќе ги пуштат во етер. :helou:
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
не ве сваќам...ако толку го сакате рапот како можите да го браните Слаткаров? Не е квалитетен рапер...не да слушам македонски рап но има и добри рап изведувачи во Македонија, но тие не пејат за неспособните глупави девојки, па затоа не се познати колку овој
Ти си според мене во заблуда изгледа незнаеш што е рап и немаш слушнато нешто од единствена опција(тоа му е групата со скит).
По што заклучи дека не е квалитетен рапер, а викаш дека многу неслушаш македонски рап, каков рап слушаш романски, американски или кинески?
Немој да судиш по тоа што некои цело време плукаат по песните топ и шопинг, како тие не биле рап, биле комерцијала песни го правеле слаткар нерапер, па незмам шо незнам како? Слушни ги песните на слаткар и ќе видиш дека слаткар има песни правени од срце и никој нема лошо речено за нив!
За болдот: нормално дека има квалитетни рап артисти, еве ти го пример пикисипи.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Наеднаш, сите почнаа да го бранат и пофалуваат. Фрапантно. !палец
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
НЕ ми се допаѓа слаткар оти сере за девојките...ни жанро на музиката не ми се ареса...јас сум металка и не се бавам со рап музика....
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Абе оди фрли се некаде брат се слушаш шо збораш ццццц :tapp:
A зашо да не збори, ке му забрани некој, може ти не слушаш таков тип музика , а човекот слуша..

Ако збориш за Слаткар дека е тапа а не си му ги слушнал песните ( или си слушнал 2-3 стихови од една песна, или па неззкоја друга варијанта) тогаш незнаеш нипто .
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
120
Поени од реакции
93
Чекај сеа, погоре негде прочитав дека не го сакале слаткар затоа шо се чувствувале навредени од текстовите, не го сакале дека кажувал дека се ку**и, голтари и не ти знам шо... Значи вие се наоѓате во тие зборови шом се чувствувате така... Кој си ја има мувата на капата:toe:
И некој кажа дека не го сакал зашо почнал да пее за пари, а не за ќејф! Хах, а кој ќе му ги прехрани неговите дома, кој ќе му ги плати сметките?!? Тие шо го сакаа како андерграунд, а сеа го мразат ко комерцијала?
Ставете се на негово место: Како вие ќе постапите ако ситуацијата дома е како кај слаткар ко беше андр?
И да, слаткар е уникатен! Ја неам слушнато некој друг на македонската естрада толку да пцуе, и пак сите да се луди по него!

И за тоа дека крадел битови...
Негде видов клипче од Боб Дилан, кажува дека тој е автор на СЕКОЈА добра песна последниве 35 години.
Некои шо запамтив дека беа негови се
My humps - Black Ey. P.
Toxic - britney
bad day
дури и макарена
Луѓето направија тон пари од украден текст, па никому ништо, а вие го обвинувате слаткар дека крадел битови...:nenene:
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
чоек...да си добар артист било каде во светов значи песните да се твои а не да ги крадиш. И јас можам сеа да преработам текст и да украдам мелодија и ќе добијам песна ама не е тоа финтата...а слаткар е баш за тоа способен. И мислам дека е очигледно дека повеќето го мразат него што го сакаат. И ти еден ден ќе викаш како можев да го слушам
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
Чекај сеа, погоре негде прочитав дека не го сакале слаткар затоа шо се чувствувале навредени од текстовите, не го сакале дека кажувал дека се ку**и, голтари и не ти знам шо... Значи вие се наоѓате во тие зборови шом се чувствувате така... Кој си ја има мувата на капата:toe:
И некој кажа дека не го сакал зашо почнал да пее за пари, а не за ќејф! Хах, а кој ќе му ги прехрани неговите дома, кој ќе му ги плати сметките?!? Тие шо го сакаа како андерграунд, а сеа го мразат ко комерцијала?
Ставете се на негово место: Како вие ќе постапите ако ситуацијата дома е како кај слаткар ко беше андр?
И да, слаткар е уникатен! Ја неам слушнато некој друг на македонската естрада толку да пцуе, и пак сите да се луди по него!

И за тоа дека крадел битови...
Негде видов клипче од Боб Дилан, кажува дека тој е автор на СЕКОЈА добра песна последниве 35 години.
Некои шо запамтив дека беа негови се
My humps - Black Ey. P.
Toxic - britney
bad day
дури и макарена

Луѓето направија тон пари од украден текст, па никому ништо, а вие го обвинувате слаткар дека крадел битови...:nenene:
Друже... Абе ај спореди ги овие со Боб Дилан?... Исти се?
Во случајов Слаткар се прави центар на светот...
А, и не е исто да земе Бритни бит од Боб Дилан... И Слаткар од Пинк Флојд. Може тие си ги купиле правата на битовите. А Слаткар со што ќе ги купи?! Уствари и да има да ги купи тешко дека Флојд ке му продадат нешто...:nenene::helou:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Чекај сеа, погоре негде прочитав дека не го сакале слаткар затоа шо се чувствувале навредени од текстовите, не го сакале дека кажувал дека се ку**и, голтари и не ти знам шо... Значи вие се наоѓате во тие зборови шом се чувствувате така... Кој си ја има мувата на капата:toe:
И некој кажа дека не го сакал зашо почнал да пее за пари, а не за ќејф! Хах, а кој ќе му ги прехрани неговите дома, кој ќе му ги плати сметките?!? Тие шо го сакаа како андерграунд, а сеа го мразат ко комерцијала?
Ставете се на негово место: Како вие ќе постапите ако ситуацијата дома е како кај слаткар ко беше андр?
И да, слаткар е уникатен! Ја неам слушнато некој друг на македонската естрада толку да пцуе, и пак сите да се луди по него!

И за тоа дека крадел битови...
Негде видов клипче од Боб Дилан, кажува дека тој е автор на СЕКОЈА добра песна последниве 35 години.
Некои шо запамтив дека беа негови се
My humps - Black Ey. P.
Toxic - britney
bad day
дури и макарена
Луѓето направија тон пари од украден текст, па никому ништо, а вие го обвинувате слаткар дека крадел битови...:nenene:
Знаеш дека слаткар никогаш не бил сиромашен или ова класично „every celebrity has a poor childhood " ?
И тоа со Боб Дилан е заебанција видеото ...
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
И да... И јас сакав да кажам, сега ми текна гледајки спотот на NL WOW... Никој пат не бил он сиромашен... Тоа го направи заради слава.

Друго. Не го слушаат женските пошо ги пцуе... Секоја си мисли дека ги пцуе другите а не неа оти она не е таква. Женска психологија... хаха
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
И да... И јас сакав да кажам, сега ми текна гледајки спотот на NL WOW... Никој пат не бил он сиромашен... Тоа го направи заради слава.

Друго. Не го слушаат женските пошо ги пцуе... Секоја си мисли дека ги пцуе другите а не неа оти она не е таква. Женска психологија... хаха
А ти по што процени дека не бил никогаш сиромашен? И пак ќе прашам што лошо има во тоа да си комерцијала-да бидеш познат(прашањето што никој ми го нема одговорено-нема маж)?

Abe se postuva zosto nosi bluzon ULTRAS GELSENKIRCHEN:):):):):pos2::pos2::vozbud:
И што е смешното овде?

чоек...да си добар артист било каде во светов значи песните да се твои а не да ги крадиш. И јас можам сеа да преработам текст и да украдам мелодија и ќе добијам песна ама не е тоа финтата...а слаткар е баш за тоа способен. И мислам дека е очигледно дека повеќето го мразат него што го сакаат. И ти еден ден ќе викаш како можев да го слушам
Абе не заебавај, за тоа ли го бива? А кој се тие повеќето што не го слушаат? Кажи ми ти мене кои други песни му се со украдени битови?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom