Слаткар(истика)

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
Да сите пцуеме но не на антички :smir:, не пред деца, а уште помалку пред цела Македонија.
Прашањето ми беше зошто сега не пишит песни за која пара ја прајт?
Пушува песни , оваа што ја ставив му е нова.Само што го издаде албумот , полека , ќе има и нови песни.
А за пцуење , јас незнам една особа а да не пцуе
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
Да сите пцуеме но не на антички :smir:, не пред деца, а уште помалку пред цела Македонија.
Прашањето ми беше зошто сега не пишит песни за која пара ја прајт?
По кој знае кој пат ќе повторам во темава. Само Слаткар единствено пцуе во хип хопот, општо во целиот свет според тебе?
 

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
хаха браво ... така е ..некој се прави фраер на кришни места.. некој јавно и не му боли к*рот така е ...
Па фала Богу! Нема да изиграва добрица и да биде дека не му е дојдено до пцуење на е*аниов живот!

По кој знае кој пат ќе повторам во темава. Само Слаткар единствено пцуе во хип хопот, општо во целиот свет според тебе?
Треба да пастирам линкови од многу странски рапери за да докажам дека не пцуе само он или?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
Треба да пастирам линкови од многу странски рапери за да докажам дека не пцуе само он или?
Знам дека не пцуе само тој...
Само гледам многу мина се зачудени што Слаткар пцуел во своите песни. Па хип хопот се базира врз многу песни во песните, не гледам тука нешто чудно.
 

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
Знам дека не пцуе само тој...
Само гледам многу мина се зачудени што Слаткар пцуел во своите песни. Па хип хопот се базира врз многу песни во песните, не гледам тука нешто чудно.
Епа и јас тоа го викам:pos2:
И викам дека можат сите да го плукаат , но никој никогаш нема да го знае правилниот човек , а не псевдонимот Слаткар!
Кога ќе го запознаете ЧОВЕКОТ , а не Слаткар , тогаш Вашите плукања на него ќе имаат вредност!:smir:
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Знам дека не пцуе само тој...
Само гледам многу мина се зачудени што Слаткар пцуел во своите песни. Па хип хопот се базира врз многу песни во песните, не гледам тука нешто чудно.
и што ако пцуел?
никој не ве тера со сила да го слушате...
мислам дека сите тие што се против него го љубоморат на некој начин:toe:
скоро сите американски рапери пцуат ова она и никој не им вика нишо зш сите си тераат свој филм.. а овие тука.. немаат друга работа па ај да се замарате со слаткар.. човекот сеа кој знае каде си ужива виа карајте се :helou:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
и што ако пцуел?
никој не ве тера со сила да го слушате...
мислам дека сите тие што се против него го љубоморат на некој начин:toe:
скоро сите американски рапери пцуат ова она и никој не им вика нишо зш сите си тераат свој филм.. а овие тука.. немаат друга работа па ај да се замарате со слаткар.. човекот сеа кој знае каде си ужива виа карајте се :helou:
Брат истото го објаснувам едно долго време низ темава.:smir:
 

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
и што ако пцуел?
никој не ве тера со сила да го слушате...
мислам дека сите тие што се против него го љубоморат на некој начин:toe:
скоро сите американски рапери пцуат ова она и никој не им вика нишо зш сите си тераат свој филм.. а овие тука.. немаат друга работа па ај да се замарате со слаткар.. човекот сеа кој знае каде си ужива виа карајте се :helou:
И он го сака Слаткар , смири се бро :pipi:
а за болдираното имаш :back: од мене!
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.545
Поени од реакции
33.762
Чекај, а Еминем што имаше пари да и плати на Dido да му учествува у рефренот на Stan, значи дека не е плагијатор само затоа што е богат?
Пријателе, друго е тоа. Еминем сигурно немало да го искористи рефренот доколку Dido не се согласила и потпишала. Нешто како дуел, win-win. Тој ново песниче со интересен рефрен, таа си ја промовира песната. Вакви mash-ups е полно низ Mtv.
Но Еминем, за разлика од Слаткар, неможе да биде на пример.. оптужен.
 

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
Пријателе, друго е тоа. Еминем сигурно немало да го искористи рефренот доколку Dido не се согласила и потпишала. Нешто како дуел, win-win. Тој ново песниче со интересен рефрен, таа си ја промовира песната. Вакви mash-ups е полно низ Mtv.
Но Еминем, за разлика од Слаткар, неможе да биде на пример.. оптужен.
Може , ама него го боли зашто има пари и ќе потплати и целата работа ќе се заташка! А Слаткар го нема тој кеш за да плати...
И ќе биде обвинет...
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.545
Поени од реакции
33.762
Може , ама него го боли зашто има пари и ќе потплати и целата работа ќе се заташка! А Слаткар го нема тој кеш за да плати...
И ќе биде обвинет...
Кукло, препрочитај ме. Слаткар копирал цел бит од песната, доколку Ем има искористено само рефрен кој е дозволен и потпишан од страна на Dido. Стриктно бизнис. Dido се согласила на ова, дури се појавува и во спотот на Stan.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Пријателе, друго е тоа. Еминем сигурно немало да го искористи рефренот доколку Dido не се согласила и потпишала. Нешто како дуел, win-win. Тој ново песниче со интересен рефрен, таа си ја промовира песната. Вакви mash-ups е полно низ Mtv.
Но Еминем, за разлика од Слаткар, неможе да биде на пример.. оптужен.
па јасно е дека неможе... тој е рапер у америка (да не речам у цел свет) а слаткар.. у македонија .. америка vs македонија?:tapp:
 

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
Кукло, препрочитај ме. Слаткар копирал цел бит од песната, доколку Ем има искористено само рефрен кој е дозволен и потпишан од страна на Dido. Стриктно бизнис. Dido се согласила на ова, дури се појавува и во спотот на Stan.
Дечко , те прочитав уште првиот пат.Само мојата поента беше што копирањето на битовите не е ништо ново во никој дел на светот.:smir:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.545
Поени од реакции
33.762
па јасно е дека неможе... тој е рапер у америка (да не речам у цел свет) а слаткар.. у македонија .. америка vs македонија?:tapp:
И ако е Слаткар македонец ја оправдуваш експлоатацијата? Искористување на туѓ труд за сопствена цел, без никаков надоместок, без договор, потпишување.. god, само се повтарам.

Дечко , те прочитав уште првиот пат.Само мојата поента беше што копирањето на битовите не е ништо ново во никој дел на светот.:smir:
Абе да, ама дадениот пример за Маршал е далеко од копирање битови.
Тоа ти е дуел, Dido си го пее рефренот. Дали Ем платил, дали Dido чисто ради прмоција дозволила, незнаеме. Но знаеме дека Еминем има дозвола да го искористи рефренот, за разлика од Слаткар, кој едноставно ги украл битовите, без договор, потпишување и се тоа проследено.

Ме следиш?
 

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
Абе да, ама дадениот пример за Маршал е далеко од копирање битови.
Тоа ти е дуел, Dido си го пее рефренот. Дали Ем платил, дали Dido чисто ради прмоција дозволила, незнаеме. Но знаеме дека Еминем има дозвола да го искористи рефренот, за разлика од Слаткар, кој едноставно ги украл битовите, без договор, потпишување и се тоа проследено.

Ме следиш?
Не сум глупава , ама ајде ти најди ги господата од кои ги зел битовите и склучи договор , може?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom