Слаткар(истика)

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
Не го мразам, го жалам. Он е само минлив период во пубертетот на 15 годишни девојчиња.
Дадо има он многу пред да стане звезда на небото на 15 годишни цури............
Пред тоа типот не ни помислуваше да рапува за нешто од денешен калибар. АМА НИКОЈ НА ФОРУМ НЕ ГЛЕДАМ ДА КАЖЕ ЗА ТОА ДУРИ И СИТЕ ГО ИЗБЕГНУВАТЕ ТОА. Затоа ако некој се сменил и почнал да праи глупости не треба да го заборавиме она што го направил во минатото и што е за почит. А од твоето жалење он ќе се расплаче. Затоа не коменирај за нешто што појма немаш туку некој ти раскажувал како е.............. Слушни ги неговите први дела па вратисе да правиме муабет на темава:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Во ред , нема да одам ... Ќе чекам да ми раскажат.
Најмалце од се тоа ми е намерата, ама ќе те бива за детектив.
Штета од форумов малку ме знаат и и да ме видат нема да ме препознаат за да се кријам .
Е баш сакам да видам што ќе направиш ако во некој кафич што моментално седиш пуштат од ненадеж слаткар????? Се надевам нема да испаднеш без објаснување оти гледам дека многу го мразиш па посеизгледа ќе испадеш одма или ?????:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Блајнд нема зошто да се криеш, ако си решил да одиш ок е да видиш атмосфера и се..Твој избор. Ама немој да мислиш дека сите ќе бидат како тебе, ладнокрвни и да не урлаат и скокаат. Тоа е нормално, ќе има и момци и девојки кои отишле да се забавуваат.
И не, горенаведениот нема ништо со тебе па тебе конкретно да те пцуе на бина. Многупати кажавме дека никој од вас конкретно не навредил, или пак нечија девојка ваша па да се чувствувате навредени :smir:
Ако дојдеш на наредниот настан ти посакувам добар помин :)
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
Блајнд нема зошто да се криеш, ако си решил да одиш ок е да видиш атмосфера и се..Твој избор. Ама немој да мислиш дека сите ќе бидат како тебе, ладнокрвни и да не урлаат и скокаат. Тоа е нормално, ќе има и момци и девојки кои отишле да се забавуваат.
И не, горенаведениот нема ништо со тебе па тебе конкретно да те пцуе на бина. Многупати кажавме дека никој од вас конкретно не навредил, или пак нечија девојка ваша па да се чувствувате навредени :smir:
Ако дојдеш на наредниот настан ти посакувам добар помин :)
Ама таквите како него си се пронаоѓаат во неговите песни и затоа се осеќаат навредени. Тоест на тој начин се осеќаат и важни во исто време поради тоа што Раперов глеј јаде гомна за таквите како мене:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::pishtoldz
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
а ти шо го браниш толку ко брат да ти е? :) имаш 21 година алоо и уште трчаш по комерцијала?? фати се за рака за 15 годишните девојчиња шо трчаат по него а тој ги прави подолу од лајна
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Е баш сакам да видам што ќе направиш ако во некој кафич што моментално седиш пуштат од ненадеж слаткар????? Се надевам нема да испаднеш без објаснување оти гледам дека многу го мразиш па посеизгледа ќе испадеш одма или ?????:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Често излегувам ненадејно од кафичи кога пуштаат песни кој неможам да ги поднесам . На пример седам и слушам нешто транс во кафич , и одеднаш иде во позадина нешто турбофолк или па 50 сент (конкретно него од тој вид пошто ептен ме нервира тој човек , не би искочил на R.Kelly , K.West или било кој друг :) ) .... Инстант излагам . Како и да е ако пуштат Шопинг јасно ќе ми биде зашто и нема да излезам бидејќи песната е наменета да биде таква каква што е , за пуштање во кафичи , вртења по радио и слично . Само сигурно нема да се забавувам на песната , можеби ќе станам малце намќорест ама тоа е тоа ...
Блајнд нема зошто да се криеш, ако си решил да одиш ок е да видиш атмосфера и се..Твој избор. Ама немој да мислиш дека сите ќе бидат како тебе, ладнокрвни и да не урлаат и скокаат. Тоа е нормално, ќе има и момци и девојки кои отишле да се забавуваат.
И не, горенаведениот нема ништо со тебе па тебе конкретно да те пцуе на бина. Многупати кажавме дека никој од вас конкретно не навредил, или пак нечија девојка ваша па да се чувствувате навредени :smir:
Ако дојдеш на наредниот настан ти посакувам добар помин :)
Он навредува цел машки и женски род , а јас сум дел од родот. Затоа се чувствувам навредено . А во однос на тоа дека ќе има момци и девојки кој отишле да се забавуваат , веќе ми е јасно , скоро сите ќе бидат отидени од таа причина. Благодарам за желбата за добар помин , иако сум скептик што се однесува до тоа , сепак може да се случи да сменам тотално мислење за Слаткар . Па ако можам да отидам се гледаме во публика :) .
Ама таквите како него си се пронаоѓаат во неговите песни и затоа се осеќаат навредени. Тоест на тој начин се осеќаат и важни во исто време поради тоа што Раперов глеј јаде гомна за таквите како мене:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::pishtoldz
А тебе дечко да не ти е што го браниш толку ? И каквите ко мене ?
Што не сакаат артист кој ти го сакаш ?
Слушај момче , најмалце од се за мене важи тоа „haters make me famous" пошто тоа е фраза за оној кој не го бива. Ако го биваше ќе имаше луѓе кој само не го слушаат , а не луѓе кој го пцујат. И ако јаде гомна раперот за мене , јаде гомна и за тебе... :smir: Се надевам свати дека и ти спаѓаш во тоа „цел машки род“ .
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
а ти шо го браниш толку ко брат да ти е? :) имаш 21 година алоо и уште трчаш по комерцијала?? фати се за рака за 15 годишните девојчиња шо трчаат по него а тој ги прави подолу од лајна
Не бе он е само искрен за тоа какви се денес жените ама они и натаму се глупи доволно за да не сватат што кажува(барем поголем дел од нив).А јас го слушам заради неговите стари дела и само неговите стари дела.
А ти батка си као голем ундергроундер. И продиџи на времето почнаа како такви ама се најдоа после тоа на МТV и се тргна како познатата приказна за славата ги менува луѓето-тоест и ти не си нешто поинаков од мене само тешко ти е да си признаеш. УСТВРИ, ДЕФИНИЦИЈА ЗА КОМЕРЦИЈАЛА ТИ Е СЕКОЈ АРТИСТ КОЈ ПРОДАЛ БАРЕМ ЕДНО ЦД. КОМЕРЦИЈАЛНАТА ВРЕДНОСТ НА АРТИСТИТЕ СЕ ГЛЕДА ОД ТОА КАКО ЈА ДИСТРИБУИРААТ СВОЈАТА МУЗИКА. ЗНАЧИ СТЕ ЗА КОИ ЗНАЕШ СЕ КОМЕРЦИЈАЛА:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

А тебе дечко да не ти е што го браниш толку ? И каквите ко мене ?
Што не сакаат артист кој ти го сакаш ?
Слушај момче , најмалце од се за мене важи тоа „haters make me famous" пошто тоа е фраза за оној кој не го бива. Ако го биваше ќе имаше луѓе кој само не го слушаат , а не луѓе кој го пцујат. И ако јаде гомна раперот за мене , јаде гомна и за тебе... :smir: Се надевам свати дека и ти спаѓаш во тоа „цел машки род“ .
Знаеш што вика еве на пример Едо Мајка за таквите како тебе:

Ma moš me pljuvat, al me moraš slušat
rokam iz svakog sterea kad ti izađeš u grad
moš me pljuvat, al opet ćeš pičko platit karte
tvoja nas cura voli , u sobi ima sve naše plakate
ti nju voliš, ona nas, pušta nas na kas
pljuješ nas, dođeš u klub, pičko i svaku mi rimu znaš
moš me pljuvat , stvarno mi bolan nije krivo
kad sam roko "Jebo vladu" , vidim glavu si klimo
i nikad ne bi prizno , znam ja s foruma take
kad rokam "Prži" natjeram te da pjevaš narodnjake
moš me pljuvat, al preda mnom imaš tremu
ja sam broj 1 reper pičko u Bosni u svemu
ja sam old school ko Crni, samim time respect
da nije nas, ne bi znao šta je u Bosni pravi rap
šta je freestyle, šta je battle, šta je pravi storytelling
ma ne možeš me pljunut, jednostavno sam prevelik

Moš me pljuvat
slobodno pljuj , slobodno pljuj (x4)

Ma moš me pljuvat jer sam na TV-u svakog dana
a tebe znaju otac, mati i 3 tvoja jarana
ti trebaš nešto da privučeš pažnju, keru
onda pljuješ mene kako bi ti imo karijeru
i ako ikad uspiješ a u to čisto sumnjam
zahvali meni i ovoj pjesmi jer s njome te guram
moš me pljuvat, al nemoj se čoj'če zajebavat
ako valjaš danas, sutra ja ću te izdavat
imam 3 albuma i nikad nisam bio bolji
oni što su prije tebe pljuvali, rekli su mi sorry
pazi, moš me pljuvat, al moraš znati u startu
ako pljuješ mene i Frenkie će ti jebavat majku, bolan
i svaki reper s kojim god sam repo
a đe god sam repo samo jarane i ugled sam steko
zato razmisli dobro kada staneš iza mica
kuš na mene bolan, ja sam Edo Maajka

Moš me pljuvat...​

Тоест, провиден си брат. Ако толку го нејќеш прекини да сереш за него и слушај што кур сакаш. Ама не ти мора да пишеш на 70 страни колку го мразиш.

И НЕ БЕ БАТКА ЈАС НЕ ГО САКАМ АМА МРАЗАМ ТАКВИ КАКО ТЕБЕ ШТО НЕМААТ ШТО ДА РАВАТ ПА СЕРАТ ПО ДРУГИ ЛУЃЕ СО ЦЕЛ ДА ГО НАПРАВАТ СВОЈОТ ЖИВОТ МАЛКУ ПОВРЕДЕН. НАЈДИ СИ ХОБИ, НЕШТО ДРУГО ОСВЕН СЕРЕЊЕ ПО ФОРУМИ:kesa:
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Често излегувам ненадејно од кафичи кога пуштаат песни кој неможам да ги поднесам . На пример седам и слушам нешто транс во кафич , и одеднаш иде во позадина нешто турбофолк или па 50 сент (конкретно него од тој вид пошто ептен ме нервира тој човек , не би искочил на R.Kelly , K.West или било кој друг :) ) .... Инстант излагам . Како и да е ако пуштат Шопинг јасно ќе ми биде зашто и нема да излезам бидејќи песната е наменета да биде таква каква што е , за пуштање во кафичи , вртења по радио и слично . Само сигурно нема да се забавувам на песната , можеби ќе станам малце намќорест ама тоа е тоа ...
И јас не поднесувам ѓубриња што ја уништуваат културата на рапота ама Слаткар беше еден од оние што барем малку вредеа од нашата сиромашка сцена , АМА ВЕЛАМ ВРЕДЕШЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, сепак тоа не ти дава дозвола да кењаш за него 24 7. А за тоа испаѓање од кафичи те разбирам кога станува збор за артистите кои ги спомна: Кајни Вест и Р. кели ама исто како Слаткар слична приказна има и 50 цент. Типот бил андергроунд и има траки за почит ако си слушал нешто од него кога почнувал а не Виндоу шопер и слично. Еве д гејм ти беше екипа со 50 цент ама се откажа од него кога пшочна да прави срање и стана на својот олд скул ама НЕ КЕЊАШЕ ЗА 50 ЦЕНТ туку си продолжи по свое. ЗНАЧИ НЕ КЕЊАЈ ЗА СЕКОЈ ШТО НЕ ОДИ ПО ТВОИТЕ МИСЛЕЊА И ВКУСОВИ.

А за 15 годишниците тоа е нормално, НИВ КАКО АРГУМЕНТ БАТАЛИГИ.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
Не бе он е само искрен за тоа какви се денес жените ама они и натаму се глупи доволно за да не сватат што кажува(барем поголем дел од нив).А јас го слушам заради неговите стари дела и само неговите стари дела.
А ти батка си као голем ундергроундер. И продиџи на времето почнаа како такви ама се најдоа после тоа на МТV и се тргна како познатата приказна за славата ги менува луѓето-тоест и ти не си нешто поинаков од мене само тешко ти е да си признаеш. УСТВРИ, ДЕФИНИЦИЈА ЗА КОМЕРЦИЈАЛА ТИ Е СЕКОЈ АРТИСТ КОЈ ПРОДАЛ БАРЕМ ЕДНО ЦД. КОМЕРЦИЈАЛНАТА ВРЕДНОСТ НА АРТИСТИТЕ СЕ ГЛЕДА ОД ТОА КАКО ЈА ДИСТРИБУИРААТ СВОЈАТА МУЗИКА. ЗНАЧИ СТЕ ЗА КОИ ЗНАЕШ СЕ КОМЕРЦИЈАЛА:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
не ги мешај сега продиџи тука а и не се осмелувај да ги споредуваш со Слаткар пошо смешни сте веќе...нели е срамота да го споредувате со толку големи имиња, а продиџи извини не се комерцијала туку стануваат се подобри. Незнам дали воопшто го имаш слушнато новиот албум ќе видиш дека имаат се подобри песни. И извини шо има да сватиш поинаку во неговите текстови? демек скриени мисли има? Не е способен тој да пишува добри текстови затоа се глупира со тие негови изрази курво и слично...а ако и кажиш на некоја девојка "курва" како можи поинаку да го свати тоа освен како навреда??
 
D

DartWader

Гостин
Знаеш што вика еве на пример Едо Мајка за таквите како тебе:
Знаеш што вика Марчело за тие како Слаткар ?

...A šta je bunt? Za to je potreban um:
Ako si malouman, tvoj bunt je samo mala gluma.
Nešto fakat grize sistem, al to nisu političke krize:
TI SI TAJ VIRUS!
Ti si minus, crna rupa naših redova,
I nema promena dok korov ide protiv korova,
Iz poriva što je danas tako urbano biti urban,
A upravo ti si nula! U prazno klizi sutra,
Sve dok su revolucionari dangube i vandali
Što kurcem nisu mrdnili za sve te bolje stvari...
Svima nam je dens – bljak, svima nam je fens – ljax,
Al niko nema herca da menja nešto smesta...
Svako besan na Mesam, svako sve zna,
Svako je često skenjan, retko trezan, pravi geto – tebra!
...Al džabe, me bratimiš, brate, fakat nismo rodbina!
...Van wc-a ne trpim druženje s govnima. Ti si taj.
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
не ги мешај сега продиџи тука а и не се осмелувај да ги споредуваш со Слаткар пошо смешни сте веќе...нели е срамота да го споредувате со толку големи имиња, а продиџи извини не се комерцијала туку стануваат се подобри. Незнам дали воопшто го имаш слушнато новиот албум ќе видиш дека имаат се подобри песни. И извини шо има да сватиш поинаку во неговите текстови? демек скриени мисли има? Не е способен тој да пишува добри текстови затоа се глупира со тие негови изрази курво и слично...а ако и кажиш на некоја девојка "курва" како можи поинаку да го свати тоа освен како навреда??
Епа зошто они не го сваќаат тоа и кога он на сцена ги нарекува така рипаат под неговите нози.

НИ НА КРАЈ НЕ МИ ПАЃА ДА СПОРЕДУВАМ НЕКОЈ НЕДОРАСНАТ ТИНЕЈЏЕР НА КОЈ КОГА МУ ДАЛЕ МАЛКУ СЛАВА МУ УДРИЛ ПРИТИСОКОТ ВО ГЛАВА СО ОВИЕ ИМИЊА САМО САКАВ ДА ТИ ОБЈАСНАМ ДЕКА АРТИСТИТЕ КОИ ГИ ПОЗНАВАШ СЕ НАВИСТИНА КОМЕРЦИЈАЛА ПО ДЕФИНИЦИЈА. Продиџи сум чул се што испаднало од нив до новиов албум и неможам да кажам за него.

А слаткар може да сонува за нивна слава.

Само нема поголемо срање од дигање пропаганда против некого, МА КОЛКУ И ДА НЕ ТИ СЕ СВИЃА. Сакам само да ви кажам да го оставите типов на мира и да си врвите со животот.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Знаеш што вика Марчело за тие како Слаткар ?

...A šta je bunt? Za to je potreban um:
Ako si malouman, tvoj bunt je samo mala gluma.
Nešto fakat grize sistem, al to nisu političke krize:
TI SI TAJ VIRUS!
Ti si minus, crna rupa naših redova,
I nema promena dok korov ide protiv korova,
Iz poriva što je danas tako urbano biti urban,
A upravo ti si nula! U prazno klizi sutra,
Sve dok su revolucionari dangube i vandali
Što kurcem nisu mrdnili za sve te bolje stvari...
Svima nam je dens – bljak, svima nam je fens – ljax,
Al niko nema herca da menja nešto smesta...
Svako besan na Mesam, svako sve zna,
Svako je često skenjan, retko trezan, pravi geto – tebra!
...Al džabe, me bratimiš, brate, fakat nismo rodbina!
...Van wc-a ne trpim druženje s govnima. Ti si taj.
Бато коментарот ти е тотално на место ама ај објасни ми ти вреди ли да се сере 70 страни за непотребни ствари кои можат да се објаснат во 2 страни. Значи остај те го типот..........:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Еве и Тито да го спомниме, да видиме тој шо вика..

Any movement in history which attempts to perpetuate itself, becomes reactionary.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ама таквите како него си се пронаоѓаат во неговите песни и затоа се осеќаат навредени. Тоест на тој начин се осеќаат и важни во исто време поради тоа што Раперов глеј јаде гомна за таквите како мене:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::pishtoldz
До каде може да достигне човековата глупост.

Како прво и основно да кажам дека немам ништо против Слаткарот, нит го мразам, всушност зошто би го мразел? Воопшто не му оддавам некоја важност, затоа и ја пресковав темава, али видов некои интересни постови па ајде јас да напишам нешто.

Слаткар е интересен човек, живее во американскиот свет на Ист, Вест Коуст, гангстери итн. Зел пцуе, лупа некои непромислени работи итн.
Општо, сметам дека тие што ја слушаат неговата музика немаат благе везе од музика или се малоумни ... без навреда за тие што ќе се пронајдат.
Мене ми е незамисливо да слушам музика полна со пцовки, дерење и тропање глупости. Па едноставно е, дечкото ваљда пати од комплекси па пуштил компјутерот сврзал два ритма и вреѓа што ќе му дојде пред него.
Како може воопшто она да се нарекува музика или уметност. Паметот в глава бреј што слушате.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Намалете тонот на обраќање, почнавте со навреди. Смирете страстите, инаку ќе следуваат санкции.
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
До каде може да достигне човековата глупост.

Како прво и основно да кажам дека немам ништо против Слаткарот, нит го мразам, всушност зошто би го мразел? Воопшто не му оддавам некоја важност, затоа и ја пресковав темава, али видов некои интересни постови па ајде јас да напишам нешто.

Слаткар е интересен човек, живее во американскиот свет на Ист, Вест Коуст, гангстери итн. Зел пцуе, лупа некои непромислени работи итн.
Општо, сметам дека тие што ја слушаат неговата музика немаат благе везе од музика или се малоумни ... без навреда за тие што ќе се пронајдат.
Мене ми е незамисливо да слушам музика полна со пцовки, дерење и тропање глупости. Па едноставно е, дечкото ваљда пати од комплекси па пуштил компјутерот сврзал два ритма и вреѓа што ќе му дојде пред него.
Како може воопшто она да се нарекува музика или уметност. Паметот в глава бреј што слушате.
А ти озбилен шизику подобро и да не се јавеше. Ако сакаш слушај си ти и класична музика и што сакаш. Ама изборот на секој човек е индивидуален, а ако типот сака да живее во тој свет па што те боли тебе. И Тупак живеел во тој свет па е еден од најчистите и најискрените и бистри умови кои сум ги чул. А овој малиов може да сонува да го стаса ама ако сака нека живее таму. Само ме нервира што и понатаму не престанувате да го вреѓате и без разлика што одбрал он.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
До каде може да достигне човековата глупост.

Како прво и основно да кажам дека немам ништо против Слаткарот, нит го мразам, всушност зошто би го мразел? Воопшто не му оддавам некоја важност, затоа и ја пресковав темава, али видов некои интересни постови па ајде јас да напишам нешто.

Слаткар е интересен човек, живее во американскиот свет на Ист, Вест Коуст, гангстери итн. Зел пцуе, лупа некои непромислени работи итн.
Општо, сметам дека тие што ја слушаат неговата музика немаат благе везе од музика или се малоумни ... без навреда за тие што ќе се пронајдат.
Мене ми е незамисливо да слушам музика полна со пцовки, дерење и тропање глупости. Па едноставно е, дечкото ваљда пати од комплекси па пуштил компјутерот сврзал два ритма и вреѓа што ќе му дојде пред него.
Како може воопшто она да се нарекува музика или уметност. Паметот в глава бреј што слушате.

Хаха...сакаш да кажеш дека тие што слушаат хип-хоп се будали, глупи, малоумни...?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
Добра е некој на моја страна. Е па редно беше да дојде и коњаницата:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Ајде бато малку помош, оти овие ме удавија
Ама така е...

Луѓе кој немаат појма од хип хоп културата, кој слушаат сосем 3-ет стил на музика, според мене се некомпетентни да коментираат овде.:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom