Слаткар(истика)

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
Слаткар е првиот што ги користи овие изрази?
Брат, никој не те тера да го слушаш, а бидејќи не го слушаш, не си компетентен да го критикуваш:smir:
IT IS HER NOT HIM :D:D:D DumBaSS:smir:
и можда не е првиот... ама е меѓу првите.... и тие зборови директно или индиректно преовладуваат во одредени песни...
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Слаткар е првиот што ги користи овие изрази?
Брат, никој не те тера да го слушаш, а бидејќи не го слушаш, не си компетентен да го критикуваш:smir:
Океј, кога веќе мешаме родови:
Сестро, никој не ме тера да го слушам, а бидејќи имам слушнато што точно пее, се осеќам доволно компетентНА да го критикувам. Сум слушнала многу подобро од него, нормално, ако нешто не ми се свиѓа, нема да зборам добро за тоа нешто.
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Вии сеа, Слаткар да не беше тоа што е, немаше да има 70 страни тука.
Како што кажува Џака у Мистер Комплекс, дека повеќето лечат комплекси на форуми и разни шитхолес... Ама нека фураат филм... Слаткар останува тоа што е :)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
IT IS HER NOT HIM :D:D:D DumBaSS:smir:
и можда не е првиот... ама е меѓу првите.... и тие зборови директно или индиректно преовладуваат во одредени песни...
Рапот се базира низ разни пцовки како прво. Види имаш песни од РНС и остали во Македонската Рап сцена каде се користат истите пцовки и никој не се пожалил. Кога Еминем и остали од странската Рап сцена ги користи тие пцовки, Едо исто така преовладува на Балканот. Сите им се клањат нив, што е Слатар помалку од нив?
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
чекај бе токсик... не ми е поентата да хејтам ама морам ова да го кажам-мислиш дека некој од рап сценава ДЕНЕС има респект за слаткар којзнае колкава... видоа каков и дека ке се шитне... :D позз... и тоа џака шо рекол.. џака рекол многу ствари... али ја ке си останам на своети и ти на твоето.. се премислив... сепак ке пишувам ... МОРАМ ! !
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Вии сеа, Слаткар да не беше тоа што е, немаше да има 70 страни тука.
Како што кажува Џака у Мистер Комплекс, дека повеќето лечат комплекси на форуми и разни шитхолес... Ама нека фураат филм... Слаткар останува тоа што е :)
Апсолутно е така, шо и да пишеме нема да смени ништо, ке си остане сељак :smir:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
Океј, кога веќе мешаме родови:
Сестро, никој не ме тера да го слушам, а бидејќи имам слушнато што точно пее, се осеќам доволно компетентНА да го критикувам. Сум слушнала многу подобро од него, нормално, ако нешто не ми се свиѓа, нема да зборам добро за тоа нешто.
Извини што те помешав за ова:smir:не удрив дикат многу па затоа...

Јас не можам да бидам комептентен да коментирам за нешто од металот поради тоа што сум ја слушнал некоја песна еднаш или двапати.
Е сега ако не ти се свиѓа тебе можеш да кажеш тука не ми се свиѓа и крај, а не да создаваш погрешна слика за некого:smir:
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
Извини што те помешав за ова:smir:не удрив дикат многу па затоа...

Јас не можам да бидам комептентен да коментирам за нешто од металот поради тоа што сум ја слушнал некоја песна еднаш или двапати.
Е сега ако не ти се свиѓа тебе можеш да кажеш тука не ми се свиѓа и крај, а не да создаваш погрешна слика за некого:smir:
све е тоа ОК... али викаш дека слаткар е рап ...хммммммм... океееееееј... во кој рап-правец би го сместил... имаш Oldschool, underground, mainstream, commercial, и такодаље... ако не грешам 70 посто од неговата audiance се напалени цури на кој им е убав... и немаат благе везе од рап... за нив рап е лил вејн и 50 сент(ова го иам кажано и у друга прилика) да се разбереме шо е како е...
 
D

DartWader

Гостин
Не е важно дали е добар текстот или има убиствен ритам со флоу...Пушиш трева ? Кулираш? Така не им помагаш на сиромашните.Направи нешто сам , учи ги луѓето и учи и ти. Кажи им да ги побараат своите права .Појави се во медиумите. Организирај фондови , давај прилози за нив.....

Извадок од книгата "Хип хоп книга"

Мислам дека ми ја разбравте поентата...:back:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
све е тоа ОК... али викаш дека слаткар е рап ...хммммммм... океееееееј... во кој рап-правец би го сместил... имаш Oldschool, underground, mainstream, commercial, и такодаље... ако не грешам 70 посто од неговата audiance се напалени цури на кој им е убав... и немаат благе везе од рап... за нив рап е лил вејн и 50 сент(ова го иам кажано и у друга прилика) да се разбереме шо е како е...
Андерграунд во глобала, влезе во блага комерцијала сега...понатака не се знае што ќе е.Види делата со ЕО порано.И Еминем одеше по тој пат ако се сеќаваш:smir: Сега се неговите 5 минути, секој си има свој период на слава, нели?
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Не е важно дали е добар текстот или има убиствен ритам со флоу...Пушиш трева ? Кулираш? Така не им помагаш на сиромашните.Направи нешто сам , учи ги луѓето и учи и ти. Кажи им да ги побараат своите права .Појави се во медиумите. Организирај фондови , давај прилози за нив.....

Извадок од книгата "Хип хоп книга"

Мислам дека ми ја разбравте поентата...:back:
кога ништо не е важно, а за Слаткар важи наркоманчина,клошар,сељак...
Еве што со Пеше и сите што го воздигнуваат? Што прави секоја вечер позади зграда во Влае? хммм...
Мислам дека ја мешате културата со приватниот живот :smir:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Како што разбрав ќе имал во скоро време во Скопје концерт , обавезно ќе идам да видам што гледаат во него како изведувач...
Да не има некој информации кога и каде е концертот ?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.579
Поени од реакции
29.039
во дилема сум
дали човеков заслужува тема?
или
дали темава заслужува толку мислења?
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
во дилема сум
дали човеков заслужува тема?
или
дали темава заслужува толку мислења?
Реков погоре... Хејтерите мислат дека кажуваат нешто негативно... А уствари му ги креваат акциите.. А овие што го сакаат... Глеам си кјутат... хммм :tapp:
 

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73
хаха како му ги креваат акциите кога 90 % од мислењата се негативни.
71 страна вреѓање па тоа е реееејтиинг :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom