Слаткар(истика)

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Абе бегај таму :pos: :pos: :pos:
Вчера испилено, денес сере!

еден од најдобрите во Македонија, како да не...
Ај чим така, наброј ми ги ти твоите топ 5 па да видиме мудрост.

Еве ги моите:

Баже (Стр2; Легијата)
РНС (Гринаут; Легијата)
Џака Накот (Против сите; Легијата)
Слаткар (Единствена Опција; Токсикологија; екс Арената)
Видо (Парадокс; Токсикологија; екс Клан Исток - Арената)
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Ај чим така, наброј ми ги ти твоите топ 5 па да видиме мудрост.

Еве ги моите:

Баже (Стр2; Легијата)
РНС (Гринаут; Легијата)
Џака Накот (Против сите; Легијата)
Слаткар (Единствена Опција; Токсикологија; екс Арената)
Видо (Парадокс; Токсикологија; екс Клан Исток - Арената)
Све е до укусот.
Не може свите да имамо ист укус. Би било тогаш многу глупо.
Некому му се свиѓа стилот на Слаткар некому не.
Демократска земја, секој има право на свое мислење.

Ае ја ќе ти ги кажем моите топ 5:
РНС
Т - клан
Екипата ( THC тимот)
САФ
Слаткар

...:toe:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Ми се повраќа од лигушов Суаткар....
-Почнувам од умреново уметничко име,девојчињава се траќаат по него (не сите де),на секој чекор од кретенов песни се вртат...
-влегува во филм раперов Суаткар,а богами и тие што го слушаат:jaj:
Мангуп е бе.му можете ли нешто?
-Еден да му рипне,не двајца-да го зашлапаат малце,да го видиме вистинскиот МС кој не се пуаши од ништо...Ебаму тоа забеганото!
-Сака да се направи фаца како Голубович,Бајруш..Демек врти пари,коли,добри женски,шмрка бело...знаеш филмање ова она....
-Кај има воа никаквово фаца за тоа бе?!?
Рапер од Единствена Опција....ново лисиче ни дало:)
Мало дебело дете што заврши во Хемиско и што плачеше зашто една девојка што полесно ќе ја рипнеш одколку заобиколиш му раскинала...
Ова од времето, после тоа измислија разно разни диети миети момчето ослабна, почна да се носи фенси и сега ги мокри женските гаќи:)
Уште од времето беше тиња......само што сега таа тиња стана ептен во мода и затоа е тој што е. Со Тони Фен се во последно време во комбинација....затоа што биле курац ипол од ЕМ ТИ ВИ
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Гледам, и тука сте сереле...
И тоа е, за деца.
Ќе ви кажам на сите нешто, колку и да се карате, Марко нема да дојде, ни на хејтерите, а ни на фановите да им каже фала. :)
А се што правите,и зборите контра, ви е од таа пуста љубомора.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Гледам, и тука сте сереле...
И тоа е, за деца.
Ќе ви кажам на сите нешто, колку и да се карате, Марко нема да дојде, ни на хејтерите, а ни на фановите да им каже фала. :)
А се што правите,и зборите контра, ви е од таа пуста љубомора.
Знам дека следи картон, бришење, бан од тема, ама за последната реченица имам еден коментар:
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

Е толку.
А во право е дека нема на фановите кои се фатиле ко слеп за стап, да им каже фала. На нас „хејтерите“ не ни треба.
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Ахам, да секако... Очигледно е дека не сум добредојден.
Иначе, смеењето како циник нема да ти помогне да привлечеш внимание, овде на форум/нет.
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
Ахам, да секако... Очигледно е дека не сум добредојден.
Иначе, смеењето како циник нема да ти помогне да привлечеш внимание, овде на форум/нет.

Сигурно?Формулирај си го реторичково прашање на двете констатации што ги постави.И +,некои работи не се прават за привлекување внимание...или покрај учењето на слаткар сите правите работи само да привлечете внимание?
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Ахам, да секако... Очигледно е дека не сум добредојден.
Иначе, смеењето како циник нема да ти помогне да привлечеш внимание, овде на форум/нет.
Хеј, смеењето ми беше баш искрено.
Да бе, види, тројца ми дадоа репутација за правење паметна пред тебе. :) Значи повикот за внимание успеал. :je:*

И ахам, да, секако, не сум јас таа што треба да каже дали ти си добредојден или не. :)

*irony.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Ахам, да секако... Очигледно е дека не сум добредојден.
Иначе, смеењето како циник нема да ти помогне да привлечеш внимание, овде на форум/нет.
Ако ти контра некој не значи дека не си добредојден. Ако е така ебате животот ако седиш со луѓе кои само те подржуваат. Нешто што и се прави во музиката посебно кај модерниве рапери нели ова...
Критиките се нормални па и пофалбите. Ако пречи тоа тогаш боље е да не се излага на голема сцена...
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Не, погрешно се разбравме. На еден Токсичар (Не вистински, де...) и не му е баш гајле дали е добре-дојден на форум или не.
Само, ете кон што иде младината, наместо поддршка меѓу себе, добиваме стап.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: VeS

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Ахам, да секако... Очигледно е дека не сум добредојден.
Иначе, смеењето како циник нема да ти помогне да привлечеш внимание, овде на форум/нет.
Секој е добродојден на форумов и секој може да си искаже мислење. Секојпат постојат две страни на паричката така да не се разочарувај, постои некој кој гледа од друг аспект.

И една молба, продолжете со офтопик.

*Irony.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Не, погрешно се разбравме. На еден Токсичар (Не вистински, де...) и не му е баш гајле дали е добре-дојден на форум или не.
Само, ете кон што иде младината, наместо поддршка меѓу себе, добиваме стап.
Што да поддржам?
Тебе, што го браниш Слаткар, додека он те нарекува, и целиот машки род копиљ, недораснат, глупав?
Или него, додека он ме нарекува к**ва, спонзоруша, и други прекрасни епитети? Додека кажува дека целиот женски род е способен за шопинг и blowjobs? Не, фала, не сум толкав масохист.
Пази го женскиот род: наречи ја к**ва, ќе ти се налути, ќе напраи скандал, стај ја во песна и наречи ја к**ва, ќе даде пари за концерт, и ќе се треска од земја како ненормална.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
Гледам низ изминативе неколку страници сите го споменуваат делото на Слаткар и сите ги забораваат старите нумери, како Еден Живот и остали, а се запнале за Шопинг.
Изгледа мене некој не ме чита кога по 100 пати напоменав, Слаткар има неколку комерцијални траки, можеби поради тие траки изгуби дел од публиката, но доби многу поголем дел од публиката и е свесен за тоа.
Која е поентата на еден артист да прави свои дела а да не заработи ништо? Патот кон кешот е резултат на комерцијалата, но тоа не го прави Слаткар нешто како што многумина го потнецираат овде. И во тие комерцијали има нешто што сака да каже како артист (пр за таа Шопинг што сте се запнале, е наменета за шмизлите кој од 24 часа во денот, 25 ги користат за Шопинг).
После гледам многу ги замешавте членовите на Легијата. ФСот на Пиштолџијата и така натака. Ако рокаш ФС значи дека си зверка MC и дека нема подобар од тебе?Типична грешка баш според мене. А и прочитав негде дека за тој ФС на ЛД Пистолеро(респект кон него), самиот тој имаше изјавено дека тоа било негов текст, а не ФС, не знам дали е точно али не е важно. (го бива човекот, има добри траки, немам лош збор за него)
Па луѓе, Џака Накот, човекот кој го почитувам многу, кој веќе долго време го дига хип-хопот во Македонија, гостува во албумот на Слаткар.
Еве тој Џака Накот што вика во Мистер Комплекс:
Запазете делот од 2:36 до 3:13. Можеби некој ќе се пронајде во тој дел.:smir:

Толку од мене:salut:
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Што да поддржам?
Тебе, што го браниш Слаткар, додека он те нарекува, и целиот машки род копиљ, недораснат, глупав?
Или него, додека он ме нарекува к**ва, спонзоруша, и други прекрасни епитети? Додека кажува дека целиот женски род е способен за шопинг и blowjobs? Не, фала, не сум толкав масохист.
Пази го женскиот род: наречи ја к**ва, ќе ти се налути, ќе напраи скандал, стај ја во песна и наречи ја к**ва, ќе даде пари за концерт, и ќе се треска од земја како ненормална.
А зошто толку лично го сфаќаш тоа?
Ти дошол дома, и те нарекол курва? Не. Немора да го сакаш, ама не прави погрешна слика за него. Толку од мене.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
Што да поддржам?
Тебе, што го браниш Слаткар, додека он те нарекува, и целиот машки род копиљ, недораснат, глупав?
Или него, додека он ме нарекува к**ва, спонзоруша, и други прекрасни епитети? Додека кажува дека целиот женски род е способен за шопинг и blowjobs? Не, фала, не сум толкав масохист.
Пази го женскиот род: наречи ја к**ва, ќе ти се налути, ќе напраи скандал, стај ја во песна и наречи ја к**ва, ќе даде пари за концерт, и ќе се треска од земја како ненормална.

Слаткар е првиот што ги користи овие изрази?
Брат, никој не те тера да го слушаш, а бидејќи не го слушаш, не си компетентен да го критикуваш:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom