Слаткар(истика)

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Абе јас сега видов што сељачки мизерни текстови има овој фолирантов :nesvest:
Па добро бе мајку му, од кога под вредни музичари се ставаат некои исфилмани што ќе земат ќе измислат два збора текст кој 90 проценти е со зборовите пи*ко, ку*во, сисај го, пуши го, ци*ка... :tapp::tapp::tapp: и ќе закачат еден исти дупс дупс ритам и ете ти секој ден нова песна :uvo: И од кога вакви глупи под ниво текстови прават некого посебен?

И ај разбирам некој пубертелија машко да се потпали по текстовиве пошто такви му се годините или па некој што се прави фраер па као му лежат текстовиве, ама пак девојчињава бре, кај им се тоа ушите? Па тој ако сака и лепотан невиден бе нека е, абе ко ќе слушнам што глупости и вулгарности пее ќе ја чукнам малку главата :uvo: А не па уште на концерт да му појдат и да врескаат по него а тој збори пуши сисај...

Е*ате се , се изнервирав...
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.700
Поени од реакции
4.875
ама пак девојчињава бре, кај им се тоа ушите?
Остај :tapp: може со уши слушаат .. ама и мозокот има обврска да го проџвака тоа слушнатото и да оцени:toe:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Stre3T Danc@ - не ти одговара тоа - Хип Хоп Фрик пошо вистинските рапери одамна го хејтаат Слаткар зошто е за хејтање. И некој што вистински го сака рапот и се соживува со него нема да го поштува Слаткар.Зашто? Знаат тие што поштуваат андерграунд звук.

Инаку да повеќе можат и панкери и металци да зборат колку квалитетен (читај-НЕквалитетен) рап прави Слаткар одколку луѓе ориентирани на комерцијална музика. Затоа што квалитетот секогаш е во андерграундот што незначи дека неможе да биде квалитетен некој што го бива - колку и цел свет да те знае може да останеш андерграунд. Слаткар не е тоа! Знаете зш? Затоа што Слаткар веќе ги нема оние текстови од срц, она што вистински го живее и сака да го напише (што кога би се потрудел одлично би изгледало) туку Слаткар сега пишува што ќе му наредат. Кој ВИСТИНСКИ рапер игра како што ќе му свират?
Како и да е..
Жал ми е за младината што ја уништуваат. Мислам што луѓе ќе бидат оние фаци кој што слушајќи ги Слаткар и Токсикологија сметаат дека се рапери и се курчат затоа што им се курчат и идолите, или пак оние што слушаат турбофолк и плус ги слушаат македонските "ѕвезди" - Слаткар, Тони Зен, Врчак, Јованов.
Е од такви Балканов пропаѓа. А за жал од година во година и ден на ден се повеќе ги има.
Инаку добро би било да го слушаат типов само тинејџери и тоа само во период кога најмногу им работат хормоните и ку*вичиња до 8мо одделение што се палат на стакларистика. Али кај нас повторувам ЗА ЖАЛ се повеќе и повеќе фаци ги слушаат. На различна возраст. Да им е*ам племето ни ја затупуваат младината!
А инаку за што очекувате да рецитира сељачиште што од кога стана "ѕвезда" само збори колку рендал пи*ки, а со него шета ороспииче некое што како што имам разбрано глумела у порничи. Бруки бе!
А за тоа за во Антички театар ич не коментирам. СРАМОТА Е!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Па реков артисти не рапери , драги Виктор:back:. А ако станува збор за рап артисти : Саф , Гринаут , Чиста Околина , Џака Накот (минус новиот албум , сметам дека не е некако негов стил , постариот материјал му беше подобар) , RNS .... Исто така незнам дали се претставуваат како рапери дечките , меѓутоа вредат да се спомнат Лесен удар.

А што се тиче албумот Слаткаристика , ако приметивте покрај Шопинг останатите песни останаа горе-доле незабележани од широката јавност . Како и да е , Шопинг беше поуспешна од што очекував (со оглед на еден од најлошите стихови некогаш напишани „Ајде станувај сонце денот е прекрасен надвор не чека сонце“ ) и мислам дека би било реално да проба да се пробие до MTV Adria (ЕмТиВи , не Мтв) каде што се бараат токму такви хитови .:pipi:
Па така бе сине, нешто конструктивно пиши. Плус и бакнежи почна да делиш, ќе се опраиме ја и ти... :)

Прво, сите кои ги наброја се трудат да бидат комерцијала, ама очигледно не им успева (освен Чиста околина пошто не постојат во творечки правец повеќе). Сите имаат спотови, а последниов личи на менаџер на џуниор забава у Тренд. Далеку од тоа дека не ми се допаѓаат, одлични се сите до еден, само... се вклопуваат во твојата идеја за комерцијала. Спотови, интервјуа, малолетнички се палат на нив... единствената разлика е што Слаткар го прави тоа пута три, и се ложат на него и девојчиња од Картел шемата. Значи само таргет групата му е поширока, симптомите се исти. Штосот е што јас не гледам ништо лошо во тоа, па како по ѓаволите ќе знаев јас и за Гринаут и за Слаткар ако не ги слушнев некаде, то ест ако не се искомерцијализирале? Нит сум од Чаир, нит сум од Ново Лисиче. :toe:
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
153
Поени од реакции
13
на фејсбук дури почнаа да го споредуваат со ТОШЕ :tapp:
и баш 46 луѓе до сега гласале за слаткар.
па уште еден ми пишува на мсн : па што, тоше умре, треба да го замени некој талент (слаткар) ццц.
оф мајко мила :tapp:
 
D

dh00|

Гостин
на фејсбук дури почнаа да го споредуваат со ТОШЕ :tapp:
и баш 46 луѓе до сега гласале за слаткар.
па уште еден ми пишува на мсн : па што, тоше умре, треба да го замени некој талент (слаткар) ццц.
оф мајко мила :tapp:
што??:vozbud: со тоше???:uvo: де бе аман...кај им е мозокот на тие луѓе? тип со говорна мана шо не знае нишо друго освен да пи*кара во неговите таканаречени „песни“ го споредуваат со тоше?
зини земјо голтни ме, па ждригни...те молам!!!:nesum:
:uvo::tapp:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Па така бе сине, нешто конструктивно пиши. Плус и бакнежи почна да делиш, ќе се опраиме ја и ти... :)

Прво, сите кои ги наброја се трудат да бидат комерцијала, ама очигледно не им успева (освен Чиста околина пошто не постојат во творечки правец повеќе). Сите имаат спотови, а последниов личи на менаџер на џуниор забава у Тренд. Далеку од тоа дека не ми се допаѓаат, одлични се сите до еден, само... се вклопуваат во твојата идеја за комерцијала. Спотови, интервјуа, малолетнички се палат на нив... единствената разлика е што Слаткар го прави тоа пута три, и се ложат на него и девојчиња од Картел шемата. Значи само таргет групата му е поширока, симптомите се исти. Штосот е што јас не гледам ништо лошо во тоа, па како по ѓаволите ќе знаев јас и за Гринаут и за Слаткар ако не ги слушнев некаде, то ест ако не се искомерцијализирале? Нит сум од Чаир, нит сум од Ново Лисиче. :toe:
Точно е , станаа комерцијални горе-доле, меѓутоа се додека не ги гледаме на „фенци“ емисииве е во гранки на нормала, се обидуваат да земат некој денар на своја душа. Меѓутоа Слаткар е далеку над нив како што кажа и ти , он си го продаде тоа „хардкор“ за да стане комерцијала (да прави музика за пари) , и ако тоа му била намената му честитам бидејќи успеа. Сега верувам ќе собере многу луѓе во Охрид , тачно , навлажнети тинејџерки сите , бар 80% од нив се со IQ под 70 ,меѓутоа тоа е групата на публика кон која цели , публиката која во земјава е најпрофитабилна.
Инаку сметам дека албумот и целата таа соработка со Тони Зен не му е најголем промашај . Најголем промашај му е соработката со Роџер Брадрс после која не верувам дека некој би го побарал Слаткар да им направи песна од тој тип . Слаткар може да рапува за пи*ки и таш**и меѓутоа за дечиња како нив тоа е несоодветно и се обратија кај погрешен човек .
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Се додека не го видов во живо и не го чув можев само да претпоставам за каков пејач се работи.Денот кога го слушав ми се смрачи пред очите, текстовите му се за плакање а не за слушање.Ајде машки да го слушаат и така и вака ама женските ме интерсира што ги привлекува.Со текстовите ги врега ги понижува а тие уште малку нозете ке му ги бакнуваат:tapp:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
хехех женските се најголемите мазохисти........тоа е
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Слаткар ако е рапер јас ќе си мавнам кутлача од глава...Чиста комерцијала.Срамота е што го нарекувате рапер,а камоли што му идете на концерти.После,у антички театар што беше концертот е срамота.У такво место такви зборови и песни.Читнав нешто го споредувале со тоше.Неможе на тоше за малиот прст да му се фати.И за крај паккк сум топппппппп....Пуши гоооо пуши гоооооо.


Иначе позз до колачите:

 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Слаткар ако е рапер јас ќе си мавнам кутлача од глава...Чиста комерцијала.Срамота е што го нарекувате рапер,а камоли што му идете на концерти.После,у антички театар што беше концертот е срамота.У такво место такви зборови и песни.Читнав нешто го споредувале со тоше.Неможе на тоше за малиот прст да му се фати.И за крај паккк сум топппппппп....Пуши гоооо пуши гоооооо.


Иначе позз до колачите:


Б=1. Концертот уште не е бил т.е е на 23 јули а тоа е утре Томи. ;)

Б=2. На форумов никој не го споредил со Тоше. Ако некои мали деца праат квизови на фб со нивна споредба тоа е чиста глупост.
Како прво не пеат ист тип на музика.
Како второ Тоше таа слава што ја достигна и тоа што го направи неможат да го направат многу луге исти како Слаткар.

;)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Слаткар ако е рапер јас ќе си мавнам кутлача од глава...Чиста комерцијала.Срамота е што го нарекувате рапер,а камоли што му идете на концерти.После,у антички театар што беше концертот е срамота.У такво место такви зборови и песни.Читнав нешто го споредувале со тоше.Неможе на тоше за малиот прст да му се фати.И за крај паккк сум топппппппп....Пуши гоооо пуши гоооооо.


Иначе позз до колачите:

а тие шо се комерцијала не се рапери?

А за споредби со Тоше...:nesvest:Јас барем не го споредувам.. а и не мешам баби и жаби...
тие шо го споредуваат сигурно се некои си попалени по Слаткар шо само вриштат на шоп,шоп-шопинг
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Па реков артисти не рапери , драги Виктор:back:. А ако станува збор за рап артисти : Саф , Гринаут , Чиста Околина , Џака Накот (минус новиот албум , сметам дека не е некако негов стил , постариот материјал му беше подобар) , RNS .... Исто така незнам дали се претставуваат како рапери дечките , меѓутоа вредат да се спомнат Лесен удар.
Ова као демек му го простуваме новиот албум на џака? или само така ми се чини?
Stre3T Danc@ - не ти одговара тоа - Хип Хоп Фрик пошо вистинските рапери одамна го хејтаат Слаткар зошто е за хејтање. И некој што вистински го сака рапот и се соживува со него нема да го поштува Слаткар.Зашто? Знаат тие што поштуваат андерграунд звук.
А кои се тие раперчиња? Освен ЛД пистолеро
Се додека не го видов во живо и не го чув можев само да претпоставам за каков пејач се работи.Денот кога го слушав ми се смрачи пред очите, текстовите му се за плакање а не за слушање.Ајде машки да го слушаат и така и вака ама женските ме интерсира што ги привлекува.Со текстовите ги врега ги понижува а тие уште малку нозете ке му ги бакнуваат:tapp:
Ги вреѓа оние што се занесуваат јаки пички, недопирливи а уствари у кафич влеваат со страпната печурка.
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Ги вреѓа оние што се занесуваат јаки пички, недопирливи а уствари у кафич влеваат со страпната печурка.
Ги вреѓа сите дете. Сите до една.
Ај во една песна да има по некја таква фраза океј... Ама нему сите песни му се 90 посто со тоа :tapp: Просто делуваат стварно, мизерно... Барем оние што му се со такви глупости.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom