Слаткар(истика)

Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
Читам дека многумина од овде не го сакате Слаткарот воопшто...Па добро кога веќе јадете толку трици за него и го правете таков бил онаков бил, зошто не кажете дека каков и да е човекот имал среќа да излезе на телевизија да сними песни со Тони Зен и да го знае цела Македонија? Зошто па ако сите вие сте толку способни не станете рапери, не снимите песна и спот и да излезете на телевизија...Затоа што немате идеа во животот што да правите и ве бидува само за јадење г*мна овде по форуми, ако толку ви пречи типот што не идете да му залепите 2-3 у фаца и да му кажете дека не го бидува за ништо? Затоа што сте јаки само на зборови...И не дека јас нешто многу го слушам или го сакам како пејач или било што, ама се нервирам вака коа за некој јадете трици а глеате дека полека полека човекот можеби и ќе си изгради кариера и ќе биде нешто од него...А видов дека и за Ј. Јованов, Елвир итн. имате јадено неколку страници назад...Цела Македонија нив ги обожава само вие тука неколку лузери зборите за нив а уствари никогаш нема да го постигнете тоа што постигнале тие...Не дека и вие не ги сакате, само тука на форум така трескате зелени а уствари и вие одите на настапи и концерти кога пеат...ама ајде нека биде по ваше....:baeh:
Никој не сере за тоа што излегол на телевизија или дека праи песна со тони зен..Секој сере поради фактот што праи едноставни песни, со други зборови песните му се за деца од 14 години. т.е музички не го бива.
Има преголема разлика од комерцијала, серење по форуми и квалитетна музика. Кај си видел некој да сере да речеме за Green Out?
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Moже само да се чита што пишува, а да се слуша.. Никако. :)

Слаткар бе, не ми се допаѓа.
Како и останатите, кога ќе склучат договор со ЈЈ продукција, се комерцијализираат. Многу нормално, тоа го бара голем процент од македонската популација. I don't blame them.
Мене лично, ми е фејкер. И точка.
Поготово последнава песна, каде ги руга скопските „нискоинтелигентни“ уживателки во шопингот? Веќе видено.
Али на цурата можам рака да и дадам, не знам како ја одбрале, совршена позерка за совршено позерски спот.

..Ја би кафе и кец. :icon_cool
Да , конечно можам да кажам дека го „преслушав“ цел тој склоп од крадени неквалитетни битови и лоши излитени неповрзани рими наречен албумот на Слаткар и можам само да кажам дека е токму она што очекував. Музиката е наменета за нискоинтелигентната македонска популација... А оние квази-интелектуалци одма ќе се вадат со „Па знаеш, ја од заебанција го слушам..“ :back:
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Инаку да , конечно можам да кажам дека го „преслушав“ цел тој склоп од крадени неквалитетни битови и лоши излитени неповрзани рими наречен албумот на Слаткар и можам само да кажам дека е токму она што очекував. Музиката е наменета за нискоинтелигентната македонска популација... А оние квази-интелектуалци одма ќе се вадат со „Па знаеш, ја од заебанција го слушам..“ :back:
Баш тоа, го долови моментот што се трудам да го изразам во претходните постови :smir:
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Инаку да , конечно можам да кажам дека го „преслушав“ цел тој склоп од крадени неквалитетни битови и лоши излитени неповрзани рими наречен албумот на Слаткар и можам само да кажам дека е токму она што очекував. Музиката е наменета за нискоинтелигентната македонска популација... А оние квази-интелектуалци одма ќе се вадат со „Па знаеш, ја од заебанција го слушам..“ :back:
Крадени? Од кого? Абе не ги праи сам песните, како може да ги краде битовите?
За болдот незнам шо да ти кажам прво мене лично ме вреаѓаш и останатите што го слушаат вклучувајки те и тебе(оти за да знаеш каква му е музиката и од кај му е “крадена“ треба да го имаш слушано и слушано, + потврдуваш дека си нискоинтелегентен и сите не вртиш на малиот прст!):smir:
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Крадени? Од кого? Абе не ги праи сам песните, како може да ги краде битовите?
За болдот незнам шо да ти кажам прво мене лично ме вреаѓаш и останатите што го слушаат вклучувајки те и тебе(оти за да знаеш каква му е музиката и од кај му е “крадена“ треба да го имаш слушано и слушано, + потврдуваш дека си нискоинтелегентен и сите не вртиш на малиот прст!):smir:
Дали он напомена некаде дека ги слуша?
И да, според мене, и за навреда сте, што да ви кажам.
Да се палиш на некој што не прави музика затоа што сака, туку заради пари? Да напоменам, лоша музика?
Јас го сместувам веднаш на црната листа.
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Дали он напомена некаде дека ги слуша?
И да, според мене, и за навреда сте, што да ви кажам.
Да се палиш на некој што не прави музика затоа што сака, туку заради пари? Да напоменам, лоша музика?
Јас го сместувам веднаш на црната листа.
А од каде знае дали му се крадени битовите? Што треба да помислам? Знае дека има лоша музика а ја нема слушнато,нема логика(а и сам си кажадека ги има преслушано прочитај во првиот му ред). Сите вие хејтери ги ислушано песните. ПС сам се вреѓаш глупак!
За кривото викаш дека му е лоша музиката, значи и ти ја имаш слушано во спротивно незнаш што пишуваш.

И ако речеш дека ова не чини, тогаш значи не разбираш ти од никоја!!!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: VeS

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
А од каде знае дали му се крадени битовите? Што треба да помислам? Знае дека има лоша музика а ја нема слушнато,нема логика(а и сам си кажадека ги има преслушано прочитај во првиот му ред). Сите вие хејтери ги ислушано песните. ПС сам се вреѓаш глупак!
За кривото викаш дека му е лоша музиката, значи и ти ја имаш слушано во спротивно незнаш што пишуваш.

И ако речеш дека ова не чини, тогаш значи не разбираш ти од никоја!!!
Ти си многу неразбран човек знаеш ?
Па го имам чуено и тоа што го чув го одвојувам како неквалитетно , нискоинтелигентно односно севкупно лошо. А ние „хејтери“ сме пошо имаме слушнато добра музика и ја имаме одвоено од оваа лошата која истотака сме ја чуле (надевајќи се бар дека има трошка уметност ) .
И не треба да го имам слушано и слушано за да познаам дека битовите се крадени од MTV поп-артисти. Види преслушај колку познати битови се вртат . Ја не го слушам само текстот(кој исто така Sucks) , ја слушам песната што го вклучува и инструменталниот дел (во овој случај пошо се работи за таков тип на „музика“ нема инструменти туку семплови).

Патем, навреда е јас кога ќе кажам нискоинтелигентни а не е навреда овој кога мрси тестиси на микрофон (пи*ки,клошари , вакви такви.. ) ?
 

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
Слаткар не го сакам , ама ВООПШТО!!!! Човекот не произведува музика каква јас сакам.Има само една песна која ми се допаѓа и најискрено само заради таа песна го почитувам:smir:

 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
А од каде знае дали му се крадени битовите? Што треба да помислам? Знае дека има лоша музика а ја нема слушнато,нема логика(а и сам си кажадека ги има преслушано прочитај во првиот му ред). Сите вие хејтери ги ислушано песните. ПС сам се вреѓаш глупак!
За кривото викаш дека му е лоша музиката, значи и ти ја имаш слушано во спротивно незнаш што пишуваш.

И ако речеш дека ова не чини, тогаш значи не разбираш ти од никоја!!!
Дали ти, драг форумџио, ја знаеш разликата помеѓу „ја има слушнато“ и „ја слуша, значи му се допаѓа“ музиката?
И јас кога ќе отидам да речеме во дискотека, слушам фенси ултра-популарни хитови, па седам заради друштвото, тоа мене не ме прави фенсер.
Имаме проблем со склопувањето на реченици? Одлично. Треба да се вратиме во прво одделение.
И уште еднаш, ја немам слушано, ја имам слушнато.
Ти кажувам, не чини. Не разбирам ништо. О, просветли ме, те молам, ти голем човеку, кој слушаш многу добра музика.

ПС: Глупача, ако веќе сакаш да навредиш некого во соодветниот род. :smir:
 
А

Александра Д.

Гостин
Тој човек ми е многу анитапатичен. Не сакам да ги слушам неговите песни, а пак другарките(некои) се луди по него демек се „изразувал“ слободно (низ текстовите на песните). За мене тоа воопшто не е убаво, не ми е „удобно“ да ги слушам и едноставно ми се гади :pos: 0к, да не претерувам сега... не слушам рап, а и не сакам и типов ми изгледа ко да сака да си прави пари, не демек на него му се свиѓала музиката.
Не знам што гледаат девојките во него, сите велат многу убав бил, како па да не, колку само поубави момци има во Македонија.
Доста е од мене.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ооооооооооо Илија Велес. За да оцениш некое музичко парче, мора прво да го слушнеш нели па да дадеш соодветна критика. Разграничи поими малце. Или научи малце граматика или ќе да е она другото*.


*типот на фанови кои Блајнд ги спомна неколку постови погоре xD
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Да ја пофалам “Да полетам“ поинаква, да...боље е вака кога не е HC! xD
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Не дека не ми се допаѓа новиот албум, но не е нешто посебно.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Читам дека многумина од овде не го сакате Слаткарот воопшто...Па добро кога веќе јадете толку трици за него и го правете таков бил онаков бил, зошто не кажете дека каков и да е човекот имал среќа да излезе на телевизија да сними песни со Тони Зен и да го знае цела Македонија? Зошто па ако сите вие сте толку способни не станете рапери, не снимите песна и спот и да излезете на телевизија...Затоа што немате идеа во животот што да правите и ве бидува само за јадење г*мна овде по форуми, ако толку ви пречи типот што не идете да му залепите 2-3 у фаца и да му кажете дека не го бидува за ништо? Затоа што сте јаки само на зборови...И не дека јас нешто многу го слушам или го сакам како пејач или било што, ама се нервирам вака коа за некој јадете трици а глеате дека полека полека човекот можеби и ќе си изгради кариера и ќе биде нешто од него...А видов дека и за Ј. Јованов, Елвир итн. имате јадено неколку страници назад...Цела Македонија нив ги обожава само вие тука неколку лузери зборите за нив а уствари никогаш нема да го постигнете тоа што постигнале тие...Не дека и вие не ги сакате, само тука на форум така трескате зелени а уствари и вие одите на настапи и концерти кога пеат...ама ајде нека биде по ваше....:baeh:


Може се вклучувам во темава од страна..ама да кажам што мислам..џабе се нервираш кога мора некој да има да критикува,секогаш имало и ќе има,постојат и луѓе критичари затоа,како на exclusive ја критикуваа облеката на Елвир пошто нон-стоп носел исто а кога ќе ги видиш критичариве ти иде да повраќаш..не сум некој фан на Елвир само давам пример..може и ти тоа што си го напишал за некој на друг не му се допаѓа ... па затоа е форумов да кажат што мислат...а за тоа што си пишал дека Блакцар станал познат и другите несмеат да зборуваат ништо против тоа..па немора да значи ако е познат дека сите треба да го фалат...нели? :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom