Слаткар(истика)

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Ај и ти не рипај ко ждребе, кога и ти си немаш благе везе. Кога веќе се фаќа на врвот на.. сламката, не е модус операнти, туку е модус операнди.
И одмори малку, немораш на сите да им реплицираш, ебаве попалените.
Кискино ,јас во текстот прочитав операнТи...така пишува во текстот од Фрекфенции, така напишав и јас, така го знаат сите,ама нема врска...
Јас сум таа што рипам, нели? Епа извини,ама неможе да диса кога не поаѓа од себе. Неможам да трпам неправедни луѓе. Ај поздрав.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Кискино ,јас во текстот прочитав операнТи...така пишува во текстот од Фрекфенции, така напишав и јас, така го знаат сите,ама нема врска...
Јас сум таа што рипам, нели? Епа извини,ама неможе да диса кога не поаѓа од себе. Неможам да трпам неправедни луѓе. Ај поздрав.
Одиме офтопик али ај..

Што е бе тоа модус операнти кога веќе го потиш? И шо ми е гајле како пишувало, слушни како го изговараат терминот, и ѕирни малце да видиш што е, оти ќе си го сечам со виљушка ако знаеш тоа што значи.

И шокур ти изгледат тебе неправедни.. ако не ти идат по ќефот, по твое мислење, твоите миленици кога ги серат?

Инаку, во песната "Колку е добро да си рапер", ме бендиса делот каде ги испоштува Чиста и САФ, неповторлива класика.

Никогаш нема да се повтори.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Всушност да , моите очекувања се исполнија .
Никогаш не сум можел да го слушам овој д`ткачов. Ми беше антипатичен и со Скит кога беше , ама сеа заедно со ЏејЏеј и со Тони Фен на сцена .. Неможам да ги сварам.
Срамота е ова што го пишуваш,колку сакаш мрази го само не му се исмевај на некоја негова говорна мана која што ја има отсекогаш,ова важи и за тебе и за оној Armin кој пиша "нека научи за збори прво".

Те читам на темава и се е ОК само ова не ти чини,те прави идиот:smir:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Срамота е ова што го пишуваш,колку сакаш мрази го само не му се исмевај на некоја негова говорна мана која што ја има отсекогаш,ова важи и за тебе и за оној Armin кој пиша "нека научи за збори прво".

Те читам на темава и се е ОК само ова не ти чини,те прави идиот:smir:
Мислам дека твојот муабет држи вода, на пола.
Блајнд удира кон мааната, го ремети за д`ткањето, ама од друга страна, Арминот е баш двосмислен, оти сепак, Слаткар и баш нема (некој добар) речник.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Мене лично ми пречи што е толку вулгарен зар не можи човекот подобра приказна да сложи?
Јас не сум рапер, не сум пробал да пишувам во таков стил, ама имам работи кои што можам да ги кажам ама нема смисла спрема луѓето и нивните фамилии и бла бла бла не сакам да растурам нечиј мир.
Добив идеја можам да пишувам за тоа со рими и двосмислемно да не се препознаат луѓето, ама бегај нема смисла :).
Слаткар рапувај и пишувај добра приказна да е, луѓето го сакаат тоа, без детски непотребни вулгарности и то.
Еве нешто што ми се допаѓа од него:

 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
Последниов албум му е ФЕНОМЕНАЛЕН!!!:pipi:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Последниов албум му е ФЕНОМЕНАЛЕН!!!:pipi:
Феноменоменално осечам се...


Инаку Кискино токму тоа ми беше намерата , директна навреда. Си имам објаснето претходно зашто го навредувам... Ама да се разбереме немам ништо против луѓе со говорна мана , само против него :pipi:.
Патем Шопинг била плагијат (Wow , демек новост ова за македонската музичка сцена ) , некој да не знае од која песна?
А патем http://www.youtube.com/results?search_query=Shoping+slatkar&search_type=&aq=f
Јасно ми е спотов шо си е безвезе е една ствар , ама биваше ли толку ружна типка да земал за спот :pos:

Едит : Премногу патем употребено во еден пост.
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Го знам дечково дојде кај нас у милениум пееше,а не разбирам шо е слаткаристика?Слаткар па слаткаристика:toe:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.701
Поени од реакции
4.876
:tapp:ц ц ц .. многу беше издрогиран у емисијана Вртелешка .. со кој памет нашмркан отишол ... цело време дткаше ..2 збора не состави како шо треба.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
:tapp:ц ц ц .. многу беше издрогиран у емисијана Вртелешка .. со кој памет нашмркан отишол ... цело време дткаше ..2 збора не состави како шо треба.
Е недајбоже да не бил надуван никад ни 1 збор немало да докаже дур заврши емисијата :toe:
ЗНачи ич неам проблем со луѓе со мана...значи нејќам ова да звучи нешто такво навредлниво туку напротив...човекот мора да е напушен за да може да збори така да....ако му помага зашто не :toe:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.701
Поени од реакции
4.876
Е недајбоже да не бил надуван никад ни 1 збор немало да докаже дур заврши емисијата :toe:
ЗНачи ич неам проблем со луѓе со мана...значи нејќам ова да звучи нешто такво навредлниво туку напротив...човекот мора да е напушен за да може да збори така да....ако му помага зашто не :toe:
ја гледаше емисијата :helou:....а говорна мана има ли он ..појма неам .. ????
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
:tapp:ц ц ц .. многу беше издрогиран у емисијана Вртелешка .. со кој памет нашмркан отишол ... цело време дткаше ..2 збора не состави како шо треба.
Не бе што збораш така зборува дтка природно му е не е за заебавање.Сериозно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom