Слаткар(истика)

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Па нормално кога има пиратерија бе девој4е. Нормално дека ќе се 6ири.
па не е пиратерија кога е пуштена на ТВ програмите без забрана ..се даваше на емисијата Опуштено со Тони и Део.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
па не е пиратерија кога е пуштена на ТВ програмите без забрана ..се даваше на емисијата Опуштено со Тони и Део.
Сепак, тамо го дадоа без цензура, каква уствари е и емисијата. Спотот ако веќе го даваат по телевизиите МОРА да е цензуриран, нема смисла инаку тие пцовки да ги слушаат и тие што треба и тие што не треба.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Спушти се доле беше премиерно прикажана на емисијата Опуштено претходната недела..еве погледнете

мене ми се допаѓа :party3:
Зошто песнава ме многу асоцира на
Ми се чини или се копираат и вртат едни исти теми?
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Само нешто не ми е јасно, во песната Жолта Штампа сере за овие Свет и компанија. Е сега албумот можеш да му го најдеш само кај што се продава Свет. :)
Господ да чува... ја знам песнава... госпоѓице жолта штампа преку к*р ми е од твојата штампа а сега албумот го продава само кај што има свет :pos2:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Спотон за Спушти се доле воопшто не ми се свиѓа..
некако многу ми е гаден..
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Слаткаристика оди во Шопинг!


Ексклузивецот на Јованов рекордс – Слаткартистика, деновиве е актулелен со неговиот албум Слаткаристика будало. На многу продажни места албумот е веќе распродаден, па во неколку града во Македонија веќе не може да се најде ниту едно CD.

Тоа докажува дека Слаткаристика има голема публика која ги слуша неговите песни – велат од Јованов рекордс.

За нескоро на сите продажни места на Свет најавуваат нов тираж!

Официјалната промоцијата на албумот Слаткаристика будало ќе биде следната недела, а воедно ќе се промовира и видео-спот за песната Шопинг.

Спотот е во режија на Јован Јованов, и во реализација на Exit B продукција.
Сниман е деновиве во неколку познати скопски бутици и во трговскиот Соравија. Во спотот, освен Слаткаристика, се појавуваат и нрколку прекрасни девојки од модното студио Мак моделс.

Извор.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
"А-А-А-А-А_А-Андрграунд ббббббудало. “
Је рајт , комерцијално сељаче стана и овој :).
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Чим од златна продукција на Скит се префрли кај Јован4е, што друго би очекувал?
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Srsly. Слаткаристика будало. Pleeeease. Подобро име не можел да смисли за наслов ?Случајно налетав на негова изјава дека не се форсирал да стане познат и фаца,сакал да остане што повеќе андерграунд.
Па другарче си ја одбрал вистинската музичка продукција :)
Fail.
Се додека не ми се меша во чоколадна торта и индијанки нека живее. Тој и Тони Зен во комбинација-:nesvest:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Слаткар е доктор за Тони Зен ало. :) Он е белиот нинџа, појак е од црниот нормално. Иначе, Слаткар ќе стане како Марчело во Србија, популарен во Македонија. Се сомневам дека ќе успее да се пробие надвор па да ја достигне славата на србинот, ама секако за успех не е доволно да се остане андерграунд. И Марчело не е андерграунд одамна, ама го поштуваат сите, апсолутно.

Ја мислам дека му е ова добар потег, е сеа колку ќе се искомерцијализира зависи од него, ако му се бендиса беспари коњачето и курвите у Картел... и ја ќе го прешкртам. Нема да биде џабе серењето на Гринаут за него.

:helou:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Марчело е талентиран за пишување на текстови. Текстовите му се такви што лесно можеш да се поистоветиш со нив,вака или онака. За него нема муабет :)
Еве зошто нема шанси да стане ни приближно од Марчело :) Можеби ќе биде популарен од сосема други причини,но респекАт од мене за текстот и тежината на песната на еве..пример ова песниче....
нема да има.
Може линкови нели ?


Нека има што помалку вакви песни,со ваква содржина. Презаситени сме. Или можеби не?
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Чим од златна продукција на Скит се префрли кај Јован4е, што друго би очекувал?
Всушност да , моите очекувања се исполнија .
Никогаш не сум можел да го слушам овој д`ткачов. Ми беше антипатичен и со Скит кога беше , ама сеа заедно со ЏејЏеј и со Тони Фен на сцена .. Неможам да ги сварам.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Слаткар е доктор за Тони Зен ало. :) Он е белиот нинџа, појак е од црниот нормално. Иначе, Слаткар ќе стане како Марчело во Србија, популарен во Македонија. Се сомневам дека ќе успее да се пробие надвор па да ја достигне славата на србинот, ама секако за успех не е доволно да се остане андерграунд. И Марчело не е андерграунд одамна, ама го поштуваат сите, апсолутно.
Компарација меѓу Марчело и Слаткар = FAIL :smir:
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Новиот албум има многу добри песни, денес го земав :)
 

DaN-MaN

Warlock
Член од
1 февруари 2007
Мислења
491
Поени од реакции
3
Готово... отиде и овој во големите води на комерцијалата. Не го сакам, не го слушам, не сум го слушал и не планирам. Т.е не ни слушам рап.
Антипатик ми е човеков... Да се повлече immidietly! Во спротивно че го викам Хитлер :violent1:

:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom