Влатко Лозановски

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Да изгради свој став во животот и да биде свој за разлика од тие ко тебе кој што немаат став за ништо и поставуваат глупи прашања.
Задоволен?
А ти ме познаваш мене па да знаеш дали имам или немам изградено став за нешто во животот?:tapp:
Па ако си заприметил сите млади музичари кој сакаат да се пробијат се пробиваат со песната на Тоше па така и он, чекај рано е има 2-3 песни, може има некои потези кој се исти како на Тоше, но ако го следиш Влатко подолго време по емисии и по интервјуа ќе сфатиш каков е он уствари, ај кога ќе се запознаеш повеќе со неговото дело пиши, баш сакам кога има комуникација макар и да грешам:)
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Според насловот на темава, на Влатко Лозановски треба веднаш да му се забрани да се појавува на телевизија и да пее, пикнете го во затвор,таквите ко него не заслужуваат да постојат на ''Македонското музичко небо".
До кога бе???!
Тоше кога се појави првпат со едно изгужвано маиче на мини концертот на МТВ знаеше некој дека ќе стане мега звезда? Се чуло низ Битола дека има некое детенце што многу добро пее,направи неколку песни, во меѓувреме го правеа педер,сељак и збореа за него се најлошо,ми се гади кога ќе се присетам... :kesa:
Историјата се повторува,еве сега и Влатко,колку и да пее убаво и се однесува перфектно,мора да се најде некој за да го оцрни,иако детето ништо лошо не направило,израснал со песните од Тоше, на кого треба да се угледа, на Елвир Мекиќ и верните му компањоли?
Младо дете,сум го слушнал како пее,поседува доста солидни гласовни способности што треба вистински да се покажат на дело,со еден солиден менаџер што ќе знае кај треба да се појавува и како треба да се однесува...
И малу треба да се чукне главата,место да ни се појавуваат Боки 13 и 14 и фифиња двоцевки,да не се пропушта ниедно нивно појавување на тв и да им се оди кај нив по концерти со изговори ''а бе баш у тој момент немав што да правам'', ''сакав да одам и да го плукнам'', ''отидов ради сеир да гледам'' и останати патетики треба да го цениме тоа што стварно вреди,или пак во случајов има потенцијал за да стане нешто повеќе од просечен пејач...
 

Mag_sk

••• dreamer •••
Член од
8 октомври 2008
Мислења
43
Поени од реакции
0
Сосема се согласувам со Crashoveride!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Влатко има добар глас, можеби меѓу подобрите од "новите" пејачи и мислам дека треба да му се даде шанса. Има време да развие своја оригиналност, а реално да бидеме на сите нови пејачи ќе им се лепи етикетата дека сакаат да го копираат Тоше. Едноставно прерано е да се суди за неговата кариера.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Едно е сигурно Тоше никој не го заменува така да доколку се обиди..не вервувам дека некој ќе го прифати како таков
Една негова песна имам слушнато стварно е добра..а иначе нешо да го гледам на ТВ како пее и сл немам видено
Никого не осудувам предвреме
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Ако има глас сличен на Тоше за то не можи никој да го обвинува...
Баш треба да се гордејме со него а не да го плукаме.
Секој си има свој идол и многу нормално тој идол на појќето им е Тоше.
Засега неговиот стил си е таков со текот на времето ќе си изгради свој стил,начин на размислување,обраќање на литературен јазик.
Не е искусен и не треба за то да го бесиме на плоштад
Како зборате вие ко да сте имале поминато низ сето то, опуштање, трема, треперење на гласот.. па сега искусните вие ќе кажвате детето како се понаша
Се со време детето уште непробиено го изнакритикувавте...
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Според насловот на темава, на Влатко Лозановски треба веднаш да му се забрани да се појавува на телевизија и да пее, пикнете го во затвор,таквите ко него не заслужуваат да постојат на ''Македонското музичко небо".
До кога бе???!
Тоше кога се појави првпат со едно изгужвано маиче на мини концертот на МТВ знаеше некој дека ќе стане мега звезда? Се чуло низ Битола дека има некое детенце што многу добро пее,направи неколку песни, во меѓувреме го правеа педер,сељак и збореа за него се најлошо,ми се гади кога ќе се присетам... :kesa:
Историјата се повторува,еве сега и Влатко,колку и да пее убаво и се однесува перфектно,мора да се најде некој за да го оцрни,иако детето ништо лошо не направило,израснал со песните од Тоше, на кого треба да се угледа, на Елвир Мекиќ и верните му компањоли?
Младо дете,сум го слушнал како пее,поседува доста солидни гласовни способности што треба вистински да се покажат на дело,со еден солиден менаџер што ќе знае кај треба да се појавува и како треба да се однесува...
И малу треба да се чукне главата,место да ни се појавуваат Боки 13 и 14 и фифиња двоцевки,да не се пропушта ниедно нивно појавување на тв и да им се оди кај нив по концерти со изговори ''а бе баш у тој момент немав што да правам'', ''сакав да одам и да го плукнам'', ''отидов ради сеир да гледам'' и останати патетики треба да го цениме тоа што стварно вреди,или пак во случајов има потенцијал за да стане нешто повеќе од просечен пејач...

Лозановски се однесува како да го освоил светот веќе се прави ѕвезда. Приказната со Тоше беше друга, дечкото имаше ѕвезда едноставно, никој не копираше(фала богу дека имаше музичко влијание од странски ѕвезди) беше оригинален од самиот почеток (а и малиот не е лош само треба да се потруди да го најде неговиот стил) и сами сме сведоци на кариерата на Тоше(горенаведените коментари за Тоше се типични за македонските ѕвезди не било само за Тоше тоа), дечкото не стана преку ноќ тоа што беше, од песна во песна од албум во албум се откриваше себеси и коа конечно можевме да го дефинираме како комплетна права ѕвезда во секој поглед се деси тоа шо се деси.
Така да ја немам ништо против Влатко, едино шо можам да кажам дека ми пречи е тоа што треба да се приземји малку ништо друго и самиот Тоше кажуваше талентот е 20 % останатото е макотрпна работа... Споредбата на тоа шо бил Тоше на почетоците и сеа почетоков на Влатко не е баш најкомпетентна, Влатко е избран на некое си Драган Вучиќ шоу, а Тоше е право фестивалско дете, Влатко уште од почеток има цел тим позади себе, Тоше немаше ни пола од тоа шо го има копиљов на почеток..... Зборот ми е да не се залетува многу:helou:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Влатко е избран на некое си Драган Вучиќ шоу, а Тоше е право фестивалско дете, Влатко уште од почеток има цел тим позади себе, Тоше немаше ни пола од тоа шо го има копиљов на почеток..... Зборот ми е да не се залетува многу:helou:
Влатко не е избран, не е победник на Мак ѕвезди.
Нема никаков тим позади себе, сам кажа на неговата промоција.

А мене искрено, воопшто не ми изгледа за некој кренат, и впрочем да беше таков, веќе ќе имаше цел тим што би работел и што би застанал позади него.
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Влатко не е избран, не е победник на Мак ѕвезди.
Нема никаков тим позади себе, сам кажа на неговата промоција.

А мене искрено, воопшто не ми изгледа за некој кренат, и впрочем да беше таков, веќе ќе имаше цел тим што би работел и што би застанал позади него.

Сигурно првиот спот на Тоше е со ист буџет сниман како и на Влатко или првата снимена студиска песна или воопшто првата испеана...........или????
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
А демек со критики за Влатко му покажвате на Тоше колку го сакате??
Не, мислам дека не го сакате доволно ако е така се дури не го линчовате детето..
Тогаш ќе покажите колку го сакате
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
А демек со критики за Влатко му покажвате на Тоше колку го сакате??
Не, мислам дека не го сакате доволно ако е така се дури не го линчовате детето..
Тогаш ќе покажите колку го сакате
Напротив....ако не ги негира критиките кои му се упатуваат(не само од нас) ќе напредува.


Секој во себе си знае колку го почитува ликот и делото на Тоше, и колку пати навечер скришно си ги слушал "Тајно Моја" или "Љубена"....:smir:
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Напротив....ако не ги негира критиките кои му се упатуваат(не само од нас) ќе напредува.


Секој во себе си знае колку го почитува ликот и делото на Тоше, и колку пати навечер скришно си ги слушал "Тајно Моја" или "Љубена"....:smir:
Аха, значи ти си во психата на Влатко и ти знајш всушност која е неговата цел.
Јасно ни е на сите дека Тоше е легенда, дека се нема ко никој појавено досега. Нема ни да се појави никој толку скромен и толку совршен.. просто ангел..

Е сега вие малку шо ја претеравте е друга приказна.
Детето сега почна, почекајте малку па после излегувајте со вавки мислења и клипчиња.. сите сакат да бидат како Тоше.
Ама не мора некој со слична боја на гласот да добие етикета како имитатор
Ова клипчето е кампања против Влатко???
Кој и да го праел ме интересира шо очекувал???
Дека Влатко ќе се скрие и нема да пропеј никогаш???
Или да го свести???
Свашта...
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Аха, значи ти си во психата на Влатко и ти знајш всушност која е неговата цел.
Јасно ни е на сите дека Тоше е легенда, дека се нема ко никој појавено досега. Нема ни да се појави никој толку скромен и толку совршен.. просто ангел..

Е сега вие малку шо ја претеравте е друга приказна.
Детето сега почна, почекајте малку па после излегувајте со вавки мислења и клипчиња.. сите сакат да бидат како Тоше.
Ама не мора некој со слична боја на гласот да добие етикета како имитатор
Ова клипчето е кампања против Влатко???
Кој и да го праел ме интересира шо очекувал???
Дека Влатко ќе се скрие и нема да пропеј никогаш???
Или да го свести???
Свашта...

Па во тоа е финтата никој не е како ист како Тоше тоа треба да го сфати малиот....како негов идол може да биде полош или подобар(шо чисто се сомневам) али никако идентичен како него
 
Член од
15 март 2006
Мислења
95
Поени од реакции
5
Па очекувам да го каже истото што го кажа и самиот он дека не е емитатор, само на следниот настап да не пееше негови песни и да не ја мрдаше глава исто како Тоше јеботе.:tapp:

Демек ако емитира, а истовремено ако студира на музика треба да се почитува тоа?
Se vika imitira.A za temata nemam sto da kazam,osven deka zad dobriot konj se diga prasina!!!
Znam deka ke uspee Vlatko,go podrzuvam uste od prviot nastap,i ne se zamaram so negativnite komentari,zatoa sto uste mnogu dobro se sekavam i za Tose sto se zborese.Vo nasata drzava kako da im smeta na lugeto ako se pojavi nekoj talentiran,mlad covek.Ne mi e jasno do koga vaka?
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Лозановски се однесува како да го освоил светот веќе се прави ѕвезда. Приказната со Тоше беше друга, дечкото имаше ѕвезда едноставно, никој не копираше(фала богу дека имаше музичко влијание од странски ѕвезди) беше оригинален од самиот почеток (а и малиот не е лош само треба да се потруди да го најде неговиот стил) и сами сме сведоци на кариерата на Тоше(горенаведените коментари за Тоше се типични за македонските ѕвезди не било само за Тоше тоа), дечкото не стана преку ноќ тоа што беше, од песна во песна од албум во албум се откриваше себеси и коа конечно можевме да го дефинираме како комплетна права ѕвезда во секој поглед се деси тоа шо се деси.
Така да ја немам ништо против Влатко, едино шо можам да кажам дека ми пречи е тоа што треба да се приземји малку ништо друго и самиот Тоше кажуваше талентот е 20 % останатото е макотрпна работа... Споредбата на тоа шо бил Тоше на почетоците и сеа почетоков на Влатко не е баш најкомпетентна, Влатко е избран на некое си Драган Вучиќ шоу, а Тоше е право фестивалско дете, Влатко уште од почеток има цел тим позади себе, Тоше немаше ни пола од тоа шо го има копиљов на почеток..... Зборот ми е да не се залетува многу:helou:
Како што кажав,млад пејач,допрва треба да видиме како ќе се развива неговата музичка кариера,се знае што се случува со пејачи што уште одма се ''рекламираат'' ко звезди,јас искрено се надевам дека ова нема да биде ист случај ко да не набројувам сите веќе знаете какви се не имаме по естрадата,почнувајќи од-мамо тато снимете ми песна незнам да пеам ама шо има врска и Лила и Боки имаат песни-зашто не и ја?Па се до неоткриени таленти што немаат доволно финансии да избијат во вистинско светло...
Тоше убаво кажуваше ама и прашање е кој сакаше и можеше да го разбере...
оставаме на времето да покаже што ќе биде, Тоше Проески беше пример како треба да се однесува еден уметник на и вон сцената,тој пример следните генерации пејачи треба да го следат, секоја негова појава предизвикуваше интересирање затоа што човекот поседуваше и харизма покрај сите други позитивни карактеристики,знаеше да допре до луѓето,е тоа го нема секој...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom