Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Има ли Македонци на форумов....??? или само србоносталгичари???

Ако правиме споредба ке видиме дека имаме работа со исто г.мно, едните уфрлаа групи другите правеа групи, едните помагаа грчки цркви, другите радикални џамии...

Си го гледа ли некој интересот??? Ако ова донесе поени, подобра позиција за НАС на други полиња (а ке донесе ништо не е гратис) не разбирам ШТО ВИ Е ПРОБЛЕМОТ

Ке престанете ли еднаш да се секирате за душманот и да почнете да мислите за себе и својот народ
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Za da možeš da ostvariš nacionalni interesi,kako mala država mora da imaš mokjen grb koj ke agitira za tebe i koj normalno dobiva nešto za vozvrat. Koj stoi pozadi Makedonija ?? Ti misliš deka nie sami možeme da se odbranime od site lešinari što kružat okolu nas ? Brakjata šiptari ke ni pomognat ?
Srbija ima alternativa,može da se pazari i cenka so EU,a nie so gol gz država ke praime.Ne ide toa taka...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Za da možeš da ostvariš nacionalni interesi,kako mala država mora da imaš mokjen grb koj ke agitira za tebe i koj normalno dabiva nešto za vozvrat. Koj stoi pozadi Makedonija ?? Ti misliš deka sam možaeš da se odbraniš od site lešinari što kružat okolu nas ?
Srbija ima alternativa,može da se pazari i cenka so EU,a nie so gol gz država ke praime.Ne ide toa taka...
Па дека зад србија стои Русија, една корист што имаат.... Од осамостојувањето на косово профитира Русија, која што ке бара да се осамостои и Јужна Осетија и Абхазија. Србите не добија ништо!
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Ti ne razbiraš kako funkcionira seto toa....Sekoj gleda isklučivo svoi nacionalni interesi.Misliš deka na Rusite im e gajle za Osetija i Abhazija ?? Ili za Kosovo? Oni imaat ambicija da i se nametnat na Evropa,voopšto ne se postavuva prašanje dali ke go napravat toa preku Abhazija ili Kosovo...
Amerika kako supersila go odigra svoeto vo Evropa i na globalno nivo,se menuva odnosot na silite.
Prašanje e kako Evropa ke se zaštiti od Rusija.Posle 2-ra Sv. vojna toa beše NATO pod vodstvo na SAD,a denes ?
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
нешто ги нема подржувачите на ЦРНИ ГРУЈО, највероватно се уморни , славеле долго во ноќта, во мала речица.Ги частел Али Ахмети.
Или може и вие се срамите ама не смеете ништо да кажете , да не ве казнат.:kesa::kesa::kesa:
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
CRNI GRUJO, crna idnina ni kroi...ako kreiraš državna politika pod ingerncija na anglosaksonec,so druga boja osven so crna,ne možeš,se i da sakaš,da go isfarbaš patot po koj čekoriš.
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
21
Поени од реакции
3
Добро бре , што плачете и за кого плачете. Имате држава со свои интереси и сосед кој дефакто 10 години живее друг живот. Сакале нејќеле еден ден ќе требаше да ги признаеме. Преку глава ми е од Македонци кои плачат за туѓи држави. Што треба, на србите коишто не сакаат 60 години да ни ја признаат црквата да им го лижеме гзот.И честитки до Албанците што се единствени и што си ја туркаат агендата. Да бевме барем 10 % единствени како нив во нашите барања и да не имавме толку продадени души меѓу нас на кои помила им е некоја друга држава и политика , ние ќе бевме силата на Балканот , не последното свирало.


ЗАКЛУЧЕТЕ ЈА ТЕМАТА. КОСОВО Е ПРИЗНАТО , НЕМОРА ДА ГИ ЧИТАМЕ ПЛАЧКОВЦИТЕ.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Абе гледајте за Македонија и Македонците како ке биде подобро а не да плачете за еден од најголемите душмани Србија.
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
ЗАКЛУЧЕТЕ ЈА ТЕМАТА. КОСОВО Е ПРИЗНАТО , НЕМОРА ДА ГИ ЧИТАМЕ ПЛАЧКОВЦИТЕ.
Ne e PRIZNATO Kosovo, edinstveno nešto što e priznaeno so gestot na priznavanjeto na Kosovo e nesposobnosta i nekompetentnosta na našiot politički establišment,koj e defakto nekvalifikuvan da vodi državotvorna politika.
Ajde neka se javi nekoj,a da ne e šiptar, koj smeta deka so ovoj poteg Makedonija ke profitira na bilo koj način i neka mi iznese argumenti.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
Не знам шо народ ке бевме , сити се на туѓата несреќа , на комшијата да му умри козата , на комшијата му ја зедоја козата . Сите што се ситат на туѓата несреќа , несреќа ќе ги снајди . Такви сме ти ние бачко . Ајде после 20 години ке признаваат нова држава , републике тетова и уште една благонадежната блгарска нова држава румелија . Не знам како можи да се радувате , ова е пораз за цел свет . Истото ке не снајди . Господ само напомош. Штета што кај нас нема воздржаност малку од малку . Сега без виза ке можиме буквално само до албанија , нема да можиме ни до хрватска . Плус за ова ке ни вратат србовците , ке не негираат , можеби и фиром ке не завикаат .
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Аии јаката сврбија го јаде...како бе?
Па нели они невидливи ф-117-ки уриваа, нели беа нај у ова и нај у она.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Сите оние што даваа забелешки дека се ситиме на туѓата несреќа... Не би се сителе, доколку се беше сјајно помеѓу Македонија и Србија. Ама човече, како да не се ситиш после вакви испади? :pos2:

ЗДРУЖЕНИ ЛУЗЕРИ:

Паок - Олимпијакос, Солун.
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
A be nie sme carOvi........nie se priznavame.....na koj mu treba priznavanje,od Tajvan pa do Kosovo,nema gajle,nie ke go priznaeme.....
Posle ke go povleceme toa priznavanje ama nema vrska....bitno e deka sme carOvi....:tapp:
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
дали ти текнува на навивачката парола на шверцери до дотичниот што ме прозива
don`t you fyrom me , say ilirida . :drk:
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Posle ke pekame,Srbinot crkva ni negira,Grkot nacijata,Bugarot jazikot,demek site se budali a nie kaj fini pa i pametni,da ne zboram kolku sme ubavi,a ustvari ne gledame kolku sme nesposobni šutot od svoj dvor da go isčistime...turcite gi koristea šipcite vo vreme na Osmanliskoto carstvo,amerikancite gi koristat denes,vo Grcija ne smeat da pisnat,a nie.....a be nie sme posebna sorta,nie država ke im dademe.Ustvari nema što nie da im davame,sami ke ja zemat i ne,nema da ima potreba SAD da ne perdaši so uranium za da se sluči toa:uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom