Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.224
Поени од реакции
81.334
Tochno, so predlog Republika Severna Makedonija e smeneto samo BJRM znachi identitet jazik i se drugo e zachuvano, taka da podobro zdravje, i plus posle ovoj kompromis konechno EU i NATO + podobri investicii vo site sveri vo drzavata kako i pobezbedni granici so NATO garancijata za stabilnost. :helou:
Шема, ти ли си?
 

Pisces

Министер за Одбрана
Член од
24 јуни 2007
Мислења
36
Поени од реакции
1
A very special thank you to our neighbours for bringing the number of countries that recognize the Republic of Kosova to

50


Montenegro

Macedonia



Mnogo Hvala!!!

Многу Ви благодариме!!!

Faleminderit shumë!!!


 
Член од
30 септември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
1
Tochno, so predlog Republika Severna Makedonija e smeneto samo BJRM znachi identitet jazik i se drugo e zachuvano, taka da podobro zdravje, i plus posle ovoj kompromis konechno EU i NATO + podobri investicii vo site sveri vo drzavata kako i pobezbedni granici so NATO garancijata za stabilnost. :helou:
A od kogo ke te stiti NATO?Od zemji clenki na NATO ne se mesa dokolku dojde do konflikt megu dve zemji clenki neutalni se da ne ke ne napadne slucajno Pakistan
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
koj nie bre brat koj te prasa tebe ili pak mene nesto??
tuku da ne ostane taka utre site na plostad da se cue glasot na narodot....
pa ako treba i glavi neka pagjat...
Гласот на народот??За туѓа држава??Веројатно си го футнал под-форумот..Наместо во Чек Дис Аут, си залутал во политика и вести...
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
prvo ne ziveam vo pestera vo Makedonija pesterski luge ne postojat,a ako vo tvojat vizija za severna Makedonija ima i takvi skraja da e.Nema da ne odvede vo izoolacija Grcija tuku sopstvenata glupost i prodadenite dusi kako tebe.I ne sme nie kvazi makedonci takvite kako tebe se nekoi izrodi i gi imalo otsekogas vo tursko gi vikale kodosi.Ama narodot ne gi sakal.Imalo vo Prilep nekoj Zapo kodos bil ama kozsata mu ja odrale pa od nea napravile tapan za da se razglasuva niz gradot.Togas taka bilo a sega vaka.Nekoi predavnici makedonskiot narod ke go narekuvat kvazimakedonski.Ej zatoa ovaa drzsava i ovoj narod stradal niz vekovite ama izdrzal od vakvi kqako vas.Ama makedonstina ima imalo i vo tursko i vo srpsko i vo bugarsko in vo Evropa ke ima ama takvite predavnicite nikako da gi snema za zal.Pozdrav i te zalam iskreno poraboti malku na svojata licnost
Изолацијата ќе не доведе до пропаст...а бугарофиливе со Бугарските Пасоши на Силвана Бонева, Груевски, Милошовски се „грижат“ за нашиот македонски идентитет. Чуден феномен е како популизмот и квази патриотизмот лесно го напалува македонскиот народ и го тера да мисли дека се што прави владата е на врвно ниво за македонија. А за тоа секоја чест и на популизмот на гарнитурава. Како го спроведоа алал да им е, рака им давам. Се е фрлено на реклами и мачкање очи пред камери и народ у свирипичино и прдејци и сл....
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Tochno, so predlog Republika Severna Makedonija e smeneto samo BJRM znachi identitet jazik i se drugo e zachuvano, taka da podobro zdravje, i plus posle ovoj kompromis konechno EU i NATO + podobri investicii vo site sveri vo drzavata kako i pobezbedni granici so NATO garancijata za stabilnost. :helou:
Патриот да те прашам нешто стварномилиш дека некогаш ке влезиме во ЕУ-епа се лажиш. Ако не е проблемов со имево тогаш ќе е проблемот со идентитетот и историјата-од страна на бугарија. И која стабилност ја бараш Русија го прекина доводот на гас за европа за еден ден само и цела европа падна на колена. Зато гледај си го твоето и гледај да напрајш да е поубо за живот дома.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Шо ти е поентава со таа домашна употреба?
Чекај,уште ништо не е готово.
Како бе не е готово,или си правиш бајрам со умот?Па Македонка ќе бидеш само дома,ама тоа не смееш никаде надвор јавно да го кажеш,ете тоа е поентата.

Идентитетот е појаснето со последниот предлог, дека нема да трпи никакви промени. Се менува само името ФИРОМ со Република Северна Македонија, другото се си е исто. А не разбирам, подобро е фиром или што? Крејзи дој у манго све ќе ти објанам сеа ме мрзи:smir:
Се е исто само “него“ повеќе го нема,за името мислев.

So Severna Republika Makedonija gubime malku a dobivame mnogu a so inaet se znae shto se dobiva...shipak :helou:
Со Северна Трибина губиме се,и не гледам дека нешто добиваме како што не добивме ни со знамето ни со промена на уставот така и сега ништо нема да добиеме.

Хм...јас колку што знам кај националност ќе пишува граѓани на Република Северна Македонија,а тоа е недозволиво.:smir: Не реков дека ФИРОМ е подобро,само велам дека националноста и јазикот не смеат да бидат чепнати.
Со Северна Трибина се губи се,од идентитет до јазик,тие се нераскинливо поврзани со името.А јас сум она што одсекогаш сум бил и не прифаќам друг да ми наметнува име било за домашна,било за надворешна употреба,освен оној што ми го дал и дозволил да го користам а тоа е Бог,преку Библијата.:toe:
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Pa normalno, mil mi e zivotot a NATO ne e na vlast vo Makedonija pa taka da nemam potreba da si praam nekoja glupava konspiracija deka nekoj drug od nadvor ni e kriv za ova sto ni se slucuva ili ke ni se sluci.
А зошто тогаш нато не делуваше во Грузија,а?
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
1
Изолацијата ќе не доведе до пропаст...а бугарофиливе со Бугарските Пасоши на Силвана Бонева, Груевски, Милошовски се „грижат“ за нашиот македонски идентитет. Чуден феномен е како популизмот и квази патриотизмот лесно го напалува македонскиот народ и го тера да мисли дека се што прави владата е на врвно ниво за македонија. А за тоа секоја чест и на популизмот на гарнитурава. Како го спроведоа алал да им е, рака им давам. Се е фрлено на реклами и мачкање очи пред камери и народ у свирипичино и прдејци и сл....
Decko batali politika ti zboruvam za Makedonija za nas za narodot.Nie sme bitni politicarite denes gi ima utre gi nema.Izgleda baagi si nafuran na politika oladi mlku
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
Патриот да те прашам нешто стварномилиш дека некогаш ке влезиме во ЕУ-епа се лажиш. Ако не е проблемов со имево тогаш ќе е проблемот со идентитетот и историјата-од страна на бугарија. И која стабилност ја бараш Русија го прекина доводот на гас за европа за еден ден само и цела европа падна на колена. Зато гледај си го твоето и гледај да напрајш да е поубо за живот дома.
Pa ako napravime dobar kompromis so Grcija i uspeeme pokraj se da izgradime prijatelstvo povtorno mesto politicka vojna sigurno ke se naogjaat resenija za se.Ama isto taka e bitno deka koj i da e politicar koj neznae sto e kompromis ne zasluzuva poddrska od nikogo da ne se zalazuvame.I DA dokolku se napravi kompromis so Grcija dobro e za nas kako Makedonci i nasiot zivoten standard.Rusija ne me zagrizuva sto i kako ima so EU a me zagrizuva ona sto denes se slucuva so Kosovo i Albancite vo Makedonijata ni.I kako moze da e podobar zivot koga posledno vreme se sto ke napravime im odi vo niven prilog a nas koj ne ebe.
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
1
Како бе не е готово,или си правиш бајрам со умот?Па Македонка ќе бидеш само дома,ама тоа не смееш никаде надвор јавно да го кажеш,ете тоа е поентата.



Се е исто само “него“ повеќе го нема,за името мислев.



Со Северна Трибина губиме се,и не гледам дека нешто добиваме како што не добивме ни со знамето ни со промена на уставот така и сега ништо нема да добиеме.





Со Северна Трибина се губи се,од идентитет до јазик,тие се нераскинливо поврзани со името.А јас сум она што одсекогаш сум бил и не прифаќам друг да ми наметнува име било за домашна,било за надворешна употреба,освен оној што ми го дал и дозволил да го користам а тоа е Бог,преку Библијата.:toe:
Pa koj ti rekol deka sum za Severna jas od kaj onie drugite
 

Kajgana Shop

На врв Bottom