Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Е шо кога Албанија е рекла дека Македонија е западна Албанија, или Косово кога е рекло дека Македонија е јужно Косово?
Ako Albanija rece za Makedonija Zapadna Albanija ili Kosovo Juzno Kosovo Toa ke Bide
Ama ne vikaat Ali ke dojde vreme :baeh:
Enjoy
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Иронијата е во тоа што дури сега нема да ни бидат укинати визите,особено одкако го признавме Косово.:toe:
normalno deka nema, koga si minuvaat granica najnormalno so traktori, bez granicni kontroli....kako sto velat turcite "bashibozuk":tv:
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Е шо кога Албанија е рекла дека Македонија е западна Албанија, или Косово кога е рекло дека Македонија е јужно Косово?
Албанија не збори, Албанија прави. А да, и РЕЗБА.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
359
Поени од реакции
4
Ako Albanija rece za Makedonija Zapadna Albanija ili Kosovo Juzno Kosovo Toa ke Bide
Ama ne vikaat Ali ke dojde vreme :baeh:
Enjoy
Ама не се знае дали ќе биде а србите имат речено за Македонија дека е јужна србија !!!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
normalno deka nema, koga si minuvaat granica najnormalno so traktori, bez granicni kontroli....kako sto velat turcite "bashibozuk":tv:
Токму тоа беше и намерата на оваа влада и овој парламент.Македонија да си остане ГЕТО на Балканот ама со друго име.Впрочем тоа се и зацртаните точки на еден Хазарски план за кој говорев порано.:toe:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
aha ke vlezes vo NATO, ne se sekiraj...ama znaes kako?
Kako Gragjanin na Republika Severna Makedonija, a ne kako Makedonec!

Sto ne ja pritisne SAD , Grcija da go priznae Kosovo? tuku Sad znae deka Makedonija sekogas stoi navednata so namackan vazelin na dupeto, pa koga ke i se posaka, doagja i busi.
A nie si trpime, kako i sekogas, taka bilo i niz vekovite...
Sto ne ja pritisne Sad Grcija, kako sto ne pritisna nas, za imeto Macedonia????
Интерес братче интерес.Погоре баш за ова зборев, за неправдата.За во НАТО може ќе влезам како граѓанин на Р.Северна Македонија, но во исто време и како Македонец - направи разлика помеѓу име на држава и нација.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Мики.... да не си во сродна врска со Маус?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Албанија 3.600.000, Косово 2.100.000 плус дијаспора 4-5.000.000 толку се од прилика 8-10 милиони се со сигурност.
а колку сме ние:vozbud:
1 300 000 сме, и кој знае колку има иселени дали и толку сме,не ја рачунам дијаспората пошто она неможе ни да се споредува со албанската дијаспора у никој слуЧај
колку сме мали значи и после се чудиме кога некој ни диктира од надвор,а и плус сме необединети како народ :vozbud:
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Ама не се знае дали ќе биде а србите имат речено за Македонија дека е јужна србија !!!
Srbite ama Ne Albancite

Srbite i za R.Kosovo velea deka e Srceto na Srbija
Ako Bilo taka Togas Srbija Umrela Poso GO Izgubija SRceto :D
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
а колку сме ние:vozbud:
1 300 000 сме, и кој знае колку има иселени дали и толку сме,не ја рачунам дијаспората пошто она неможе ни да се споредува со албанската дијаспора у никој слуЧај
колку сме мали значи и после се чудиме кога некој ни диктира од надвор,а и плус сме необединети како народ :vozbud:
Така е, читај некој пост мој уназад.Тоа сакам цело време да го кажам друже.Ај поз
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
63
Племето се коти дружее, тешко нас :)
секој треба да има три деца...и цел живот да страда и тој и децата му.ја сум од исток и тука секоја година се помалку и помалку деца има во прво одделение...страшна работа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom