Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
И што сега ако ни го тури Косово и да не не признае.:toe:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
Косово е завршена работа како што ќе биде и завршено со спорот....некои работи се знаат однапред...само смртниците како јас и многу други се нафаќаат да расправаат за нешто за што не се кадарни:wink:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Cekaj da vidis sto ke stane koga ke vleze Makedonija zaedno so Albanija vo Eu bez granici, i kolku Makedonci ke ti stapnat vo Tetovo..a i kolku ke ostanat da ziveat tamu...

Toa ke ti bide defakto aneksija na terotorija bez vojna..uste li ne si svesen???
Bilo da e so sila, ili po miren pat(Eu bez granici), severozapadna Makedonija ke si bide Albanska, ke si se vee albansko zname, ke si rakovodat albanci,ke si patuvaat vo Albanija i Kosovo,bez kontroli...i prirodno ke si se otcepat.
Zatoa Albancite vo Makedonija se zapnati Njato pa Njato i EU....
Аха да, таман работа ако е така.Ондак тогаш ние ќе си се обединиме, Пирин и Егеј без граници, знамиња ќе поставаме во Бугарија и Грција и готово, јунајтед Мацедониа.Нема тоа да игра никаква улога брат, веруј.За да се отцепи територија, прво треба да се федерализира Македонија, за тоа треба албанците да обезбедат двотретинско мнозинство, нешто што е невозможно.
 
А

Ајсшутер

Гостин
А што очекувавте ? - Се знаеше дека ке се признае Косово
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
све е џабе нема што да се збори,јасно беше,овој кретенов од америка зашто дојде у охрид.
да ни каже фино признајте го косово,што чекате,ебаго.
за Србија поштено ме заболе,уште и претат со санкции,кој курац се они не сме зависни од нив,од нив повише имаме увоз во земјава него извоз,така да повише губат они ако дојде до тоа.
20 год не ни ја признаваат црквата,после демек братски народ сме биле,какви браќа кога не ти признава црква и не те признава како православен народ со своја црква.
А за шиптаранава со сигурност ќе добијат многу, ќе се опуштат,а со нив искачање на крај нема:vozbud:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
decki ne e problem dali ke ne priznae kosovo, problemot e drugo.
ne zavrshi demarkacijata na granicata so kosovo, vo zavrshna faza e , a dogovorot beshe koga ke se iscrta granicata togash priznavanje.
a kosovo sekako ke ne priznae dali sega ili utre
sveedno e , no demarkacijata moze da ne se dozavrshi,ytuka e prblemot imash ime ,no nemash granici kon sosedite,zashto ti e im.:toe::toe::toe:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
ти велиш така,ама јас не мислам така,кој и да си...дојди во Струга ке видиш дека тука уште вирее македонското и ке вирее додека постои животот на земјата

п.с.фак оф за муабетов
Aj ne mi kazuvaj za Struga, kade se viree, pred Admiral i Cinema???

Znaes kakva bese carsijata pred 10 godini? Samoe edno "kafe pariz" bese albansko..a sega? Prodavnica do prodavnica, i butici od tipot "Flatra" koi prodavaat svetkavi kic fustani na izlozite.Slatkara do slatkara.Pred 10 godini imase edna slatkara se vikase Jagoda, denes e Dzeza!!!
I uste Leku ti napravil Hotel na mestoto na onaa stara tradicionalna kukja koja ja srusi so jagula i pastrmka na fasadata.Od kejot celata leva strana e albanska, na desnata ima samo 4!!!! makedonski familii koi ne si gi prodale kukjite seuste!

Kejot lici na turski panagjur, so siskebab i pleskavici, mirisa odvratno..Kade se klupite, vrbite? Sto se sluci so zenska plaza, so galen plazata(aj za maska znaevme deka e albanska uste od vremeto).Kolku albanski bisti niknaa na kejot, koi se novi, ne se obezglaveni kako onie vo parkot, i pred hotelot Drim...
Sto e so zgradite kaj 25ti Maj? Sto e so zgradite kaj Risto Krle? Sto e so zgradite kaj starata avtobuska????


Eh..za Struga ke mi kazuvas..dete malecok si....:kesa:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Аха да, таман работа ако е така.Ондак тогаш ние ќе си се обединиме, Пирин и Егеј без граници, знамиња ќе поставаме во Бугарија и Грција и готово, јунајтед Мацедониа.Нема тоа да игра никаква улога брат, веруј.За да се отцепи територија, прво треба да се федерализира Македонија, за тоа треба албанците да обезбедат двотретинско мнозинство, нешто што е невозможно.
so kogo ke se obedinis? Ti ne si svesen deka Grcite bukvalno si istrebija Makedoncite od Egejska Makedonija? Samo lerin i Ofcarani se ostanati kako mnozinski makedonski mesta...
Sonovi pusti sonovi...
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.390
Поени од реакции
570
Ти си изгледа од друга планета наивно дете:kesa:. Не следиме наш интерес, следиме интерес на САД и некој земји од ЕУ.
Интересот на САД и ЕУ во последно време станува и интерес на Македонија.Па нели кон нив се стремиме цело време.
Се надевам дека и Србија ќе го разбере тоа , бидејќи нема друг начин . Животот меѓу Македонија и Србија ќе продолжи , не можат тие да водат "војна" со целиот свет, а најмалку пак со своите соседи (кои сите го признаа Косово)!
И доста бе луѓе со Апокалиптични сценарија еееееееее више :toe:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
so kogo ke se obedinis? Ti ne si svesen deka Grcite bukvalno si istrebija Makedoncite od Egejska Makedonija? Samo lerin i Ofcarani se ostanati kako mnozinski makedonski mesta...
Sonovi pusti sonovi...
Хах па баш тоа сакав да ти кажам ако погрешно ме свати, сонови, пусти сонови!!!
 
D

DeviL_32`

Гостин
Па знам дека србите не третираат како добри пријатели (Бар ја така мислам) али они не ни ја признаваат МПЦ џабе е...изгледа е добро што го признавме Косово али неам добро чуство за тоа :nesum:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
Aj ne mi kazuvaj za Struga, kade se viree, pred Admiral i Cinema???

Znaes kakva bese carsijata pred 10 godini? Samoe edno "kafe pariz" bese albansko..a sega? Prodavnica do prodavnica, i butici od tipot "Flatra" koi prodavaat svetkavi kic fustani na izlozite.Slatkara do slatkara.Pred 10 godini imase edna slatkara se vikase Jagoda, denes e Dzeza!!!
I uste Leku ti napravil Hotel na mestoto na onaa stara tradicionalna kukja koja ja srusi so jagula i pastrmka na fasadata.Od kejot celata leva strana e albanska, na desnata ima samo 4!!!! makedonski familii koi ne si gi prodale kukjite seuste!

Kejot lici na turski panagjur, so siskebab i pleskavici, mirisa odvratno..Kade se klupite, vrbite? Sto se sluci so zenska plaza, so galen plazata(aj za maska znaevme deka e albanska uste od vremeto).Kolku albanski bisti niknaa na kejot, koi se novi, ne se obezglaveni kako onie vo parkot, i pred hotelot Drim...
Sto e so zgradite kaj 25ti Maj? Sto e so zgradite kaj Risto Krle? Sto e so zgradite kaj starata avtobuska????


Eh..za Struga ke mi kazuvas..dete malecok si....:kesa:

Па види вака...има делумно вистина во тоа што го кажуваш.АМА не ми тврди дека во Струга нема(бар во градот) 50% македонци.Прво ова,второ дека ќе може некој мене да ме исели од моја куќа!?
Дај те молам лапај муви,без навреда ама врска немаш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom